صفحه 4 از 8 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 46 تا 60 از مجموع 106

موضوع: بی نظمی و ضعف های بی سابقه در انجمن

نام حقيقي: محمد

عضو عادی شناسه تصویری brellian
    نوشته
    449
    سپاسگزاری شده
    115
    سپاسگزاری کرده
    101
    vbigdeli عزیز :
    اصلا اینطور که میفرمایید نیست و توهین به زننده تاپیک نمیشود . فقط بجای حذف تاپیک های نامربوط ، به تاپیکهای مفید اجازه نمایش داده میشود و فقط در بخش بازارچه .
    پیشنهاد جدیدتون خوبه ولی قابل اجرا در این انجمن نیست ، نه اینکه نباشد ، بازدهی کافی ندارد .

M-r-r عزیز :
    یکبار دیگه جمله رو تکرار میکنم با دقت بخونید :
    فرض بفرمایید کسانی عضو گروه فروشنده ها بشوند و Point بخرند و تاپیک بزنند و تاپیک هم با تایید مدیر بازارچه نمایش داده شود .

اصلا قرار نیست یقه مدیر رو بگیرید .

این سیستم در 99% سیستم های تبلیغاتی رایگان آنلاین به همین صورت است . آگهی بعد تایید مدیر سیستم به نمایش درمی آید
    حال اگر فروشنده برای ایجاد تاپیک Credit بخرد برای انجمن هم درآمد زایی دارد .
    حالا میشه به عنوان تبلغ و تشویق براساس تشکری که از فروشنده میشود مقداری اعتبار رایگان هم هدیه داد .

بازهم میگویم و از گفته خود دلشادم :
    نیمه پر لیوان را هم ببینید :
    نگوییم بازارچه سرطان بود بازارچه بخش مهمی در رابطه با انواع Device ها و قیمت ها بود که این اطلاعات رو در اختیار دیگر کاربران قرار میداد . بیشتر از خرید و فروش در بازارچه اطلاع رسانی میشد .
    خود بنده اطلاعات بسیاری را در بازارچه در مورد دستگاههای جدید بدست آوردم . شما هم به این نیمه پر فکر کنید که الان در انجمن وجود ندارد

vbigdeli سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    14
    ببین عزیز،من خودم چندین ساله دارم پی پال می فروشم و یکی از معتبرین ترین فروشندگانش هم هستم...از 100 تا مشتریم،یک نفر هم ازم شماره تلفن نداره و هیچ وبلاگ و سایتی هم ندارم،منو فقط کاربرانی که ازم راضی هستن،به اشخاص دیگر معرفی میکنن...

فرض بگیریم که من الان تو بازارچه تاپیک فروش پی پال زدم و شما خریداری،شما میای نگاه می کنی که این کاربر(من یا همون فروشنده) تابحال هیچ معامله ثبت شده ای تو این فروم نداشته،پس تقاضای تلفن یا خرید حضوری می کنی،ولی وقتی که کاربر مثلا 10 تا معامله انجام داده که تاریخ اولین معاملش با آخرین معاملش 6 ماه تفاوت داره،به این کاربر اعتماد نسبی پیدا نمی کنی؟

این سیستم در واقع اعتبار سنجی کاربره که در اون نظرات کاربران همین فروم لحاظ میشه و بس! هیچ عیبی هم نداره...من خودم هم dnforum عضوم و هم namepros و هم digitalpoint.com که با همین یوزر نیم هستم،لابد دلیلی بوده که اکثر سایت هایی که بازارچه دارن،فقط رو این گزینه زوم کردن دیگه...

ضمنا هیچ دردسری برای کاربران قدیمی هم نیست...

ویرایش توسط vbigdeli : 2008-06-10 در ساعت 07:17 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    14
    میشه هم از کاربران مبلغی بیعانه گرفته بشه که اگه کلابرداری کرد،به خریدار پرداخت بشه و هم از سیستم itrader استفاده بشه...

جدا خیلی گیر هستید!

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    منظورتون از معمولا اعتماد کافی داشتن چی هست ؟

جسارت نباشه جناب بیگدلی، هیچ قصد جدال و مقابله ندارم، خدای ناکرده موجبات رنجش خاطر و سوء تفاهم نباشه.

+ اینکه هنوز با کاربران قدیمی بر سر ایجاد تاپیک با موضوعات تکراری مشکل داریم، حالا از کاربر بخوایم که تکتک فروشنده ها رو سنجش اعتبار کنه ؟ و اصالت این اعتبار رو هم زیر ذره بین چک کنه !؟
    پیشنهاد خوبیه، اما قبول کنید دردسر هایی داره که از نظر من، (و با حداکثر مثبت بینی) ممکنه مشکل رو دو چندان کنه .
    میدونی دردسرش چیه؟ واسه اینکه تو هیچ فروم ایرانی از اینا استفاده نشه..من خودم مدیر بازنشسته پی تی هستم و کاملا میدونم چی میگید...ولی کافیه که این سیستم راه بیوفته تا آشنا بشید..منم به خاطر خودم نمیگم و تازه واردم و پس فردا هم میرم..شما ها هستید که تخصصتون شبکس و کافیه که یک نفر سرش کلاه بره،فرومتون رو بهم بریزه

اصلا اینطور که میفرمایید نیست و توهین به زننده تاپیک نمیشود . فقط بجای حذف تاپیک های نامربوط ، به تاپیکهای مفید اجازه نمایش داده میشود و فقط در بخش بازارچه .
    1-مدیر چه گناهی داره که بخواد مطالبی که علاقه نداره بخونه؟
    2-مدیر چطوری تشخیص بده که کاربر کلاه بردار هست یا نیست؟
    3-چرا اعتبار سنجی کاربران را به کاربران دیگر نمی سپارید؟از آزادی عمل می ترسید؟

ویرایش توسط vbigdeli : 2008-06-10 در ساعت 07:31 PM

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من با این که اعتبار سنجی توسط کاربران انجام بشه کاملا موافقم. ولی باید همه جوانبش با دقت بررسی بشه. این سیستمی که شما معرفی کردید (اگر درست متوجه شده باشم) صرفا در مواردی قابل استفاده است که یک جنس خاص برای فروش ارائه می شه. ولی اگر یک نفر برای ارائه خدمات مطلبی بنویسه و سه نفر از این خدمات استفاده کنن، سیستم پیشنهادی شما نمی تونه عمل کنه. همینطور اگر یک آگهی کلی زده بشه و اعلام بشه ما فروشنده مثلا Router هستیم، احتمالا باز هم این سیستم نمی تونه درست عمل کنه. چون به ازای هر آگهی فروش، یکبار اجازه امتیاز دهی به فروشنده و خریدار رو می ده. (در فهم سیستم که دچار مشکل نیستم؟ همینطوره که من برداشت کردم؟!)

کلا این که خرید و فروش از کانال انجمن انجام بشه ایده جالبیه، ولی یک سیستم مکانیزه کامل نیاز داره و یک مدیریت شش دانگ.

من فکر می کنم چند کار باید همزمان انجام بشه.

یک این که یک سیستم اعتباری راه اندازی بشه که کاربرانی که قصد درج آگهی در بازارچه دارند، با خرج کردن از اعتباری که خریده اند اقدام به نوشتن کنند.

دوم این که آگهی ها صرفا با تایید مدیر در بازارچه نمایش داده شوند. (روی این می توان بیشتر فکر کرد. شاید بتوان راه حلی یافت که پس از مدتی که از فعالیت یک کاربر در بازارچه گذشت و اعتباری کسب کرد و اعتماد مدیران را به خودش جلب کرد، نوشته هایش بدون تایید مدیر نمایش داده شوند و مدیر صرفا نظارت انجام دهد.)

سوم این که باید در این باره تصمیم گیری کرد که آیا کاربران امکان پاسخ دادن به Thread ها را داشته باشند و یا Thread ها صرفا قابل خواندن باشند. اگر قادر به نوشتن هستند، آیا پاسخ ها هم نیاز به تایید مدیر داشته باشند یا خیر

چهارم بازنگری قوانین بازارچه و رفع نقایص آن

پنجم تعیین مدیری که با دقت به بازارچه رسیدگی کند و قوانین را محکم و مقتدرانه اجرا کند و با متخلفان برخوردی سریع و قاطع انجام دهد تا هیچ کس به خودش اجازه تخطی از قوانین را ندهد.

حالا تا نظر دیگران چی باشه.

brellian سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    449
    سپاسگزاری شده
    115
    سپاسگزاری کرده
    101
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    من با این که اعتبار سنجی توسط کاربران انجام بشه کاملا موافقم. ولی باید همه جوانبش با دقت بررسی بشه. این سیستمی که شما معرفی کردید (اگر درست متوجه شده باشم) صرفا در مواردی قابل استفاده است که یک جنس خاص برای فروش ارائه می شه. ولی اگر یک نفر برای ارائه خدمات مطلبی بنویسه و سه نفر از این خدمات استفاده کنن، سیستم پیشنهادی شما نمی تونه عمل کنه. همینطور اگر یک آگهی کلی زده بشه و اعلام بشه ما فروشنده مثلا Router هستیم، احتمالا باز هم این سیستم نمی تونه درست عمل کنه. چون به ازای هر آگهی فروش، یکبار اجازه امتیاز دهی به فروشنده و خریدار رو می ده. (در فهم سیستم که دچار مشکل نیستم؟ همینطوره که من برداشت کردم؟!)

کلا این که خرید و فروش از کانال انجمن انجام بشه ایده جالبیه، ولی یک سیستم مکانیزه کامل نیاز داره و یک مدیریت شش دانگ.

یک این که یک سیستم اعتباری راه اندازی بشه که کاربرانی که قصد درج آگهی در بازارچه دارند، با خرج کردن از اعتباری که خریده اند اقدام به نوشتن کنند.

دوم این که آگهی ها صرفا با تایید مدیر در بازارچه نمایش داده شوند. (روی این می توان بیشتر فکر کرد. شاید بتوان راه حلی یافت که پس از مدتی که از فعالیت یک کاربر در بازارچه گذشت و اعتباری کسب کرد و اعتماد مدیران را به خودش جلب کرد، نوشته هایش بدون تایید مدیر نمایش داده شوند و مدیر صرفا نظارت انجام دهد.)

سوم این که باید در این باره تصمیم گیری کرد که آیا کاربران امکان پاسخ دادن به Thread ها را داشته باشند و یا Thread ها صرفا قابل خواندن باشند. اگر قادر به نوشتن هستند، آیا پاسخ ها هم نیاز به تایید مدیر داشته باشند یا خیر

پنجم تعیین مدیری که با دقت به بازارچه رسیدگی کند و قوانین را محکم و مقتدرانه اجرا کند و با متخلفان برخوردی سریع و قاطع انجام دهد تا هیچ کس به خودش اجازه تخطی از قوانین را ندهد.

جناب حکیمی عزیز
    دقیقا منظور بنده را خوب متوجه شده اید ، من هم دقیقا ایده هم همینه
    اجازه بدید کمی فکر کنم تا در زمینه بقیه مطالب هم ایده ای اگر به ذهنم رسید مطرح کنم

عضو غیر فعال
    نوشته
    63
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها

جناب آقای حکیمی خیلی سخت میگیرید...سیستم itrader برای تمامی محصولات میشه عرضه بشه و دقیق متوجه بهانه تراشی های شما نمیشم...کافیه برید فروم دیجیتال پوینت تا ببینید که روزانه هزاران معامله انجام میشه و سه سوت کلاه بردار رو یغه می کنن! حتی بعضی ها که اعتبار کافی دارن،نقش واسط بین خریدار و فروشنده را ایفا می کنن که بهش میگن escrow service ....

بهتره از سیستمی استفاده کنید که قبلا جواب داده،با این کارا(خرید پوینت و ....) به ناکجا آباد میرسید...

موفق باشید.

ویرایش توسط vbigdeli : 2008-06-11 در ساعت 05:23 AM

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    جناب vbigdeli عزیز
    به این نمی گویند گیر بودن یا بهانه تراشی کردن !
    مشکل این است که سیستم پیشنهادی شما را درست نمی شناسم و در حال تلاش برای شناختن بیشتر آن هستم.
    دیروز چند ساعت در Digital Point گشت و گذار کردم، راهنمای iTrader را نیز خواندم. سری هم به eBay زدم. از شما هم به صورت خصوصی درخواست راهنمایی کردم و اطلاعات مفیدی از شما دریافت کردم. و در نهایت پرسشها و نقاط ابهامی برایم باقی ماند که نوشتم. احتمال دارد این نقاط ابهام از شناخت ناکافی من در مورد این سیستم باشد و یا احتمال دارد واقعا این سیستم ضعف داشته باشد.
    آخرین نسخه iTrader در سال 2005 ارائه شده و پس از آن هیچ تغییری در آن داده نشده و همین 4 روز پیش هم یک Vulnerability در آن اعلام شده که هنوز Resolve نشده است.
    برنامه نویس آن Jason است که اعلام کرده سعی می کنه در آینده نزدیک نسخه جدیدتر آن را آماده و مشکلاتش را برطرف کند.

نمی توان بدون دقت کافی و در نظر گرفتن جوانب، دست به کاری زد. باید هم از نظر فرایندی و هم از نظر سیستمی مورد بررسی قرار گیرد.

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    به نظر من باید به یک نکته توجه داشت که نوع فروشنده ها هست
    کسی هست که فروشنده حرفه ای هست و کارش این هست و باید برای استفاده از سایت سرقفلی پرداخت کنه و باید برای اطمینان دادن به خریداران که از طریق سایت با این فروشنده آشنا می شوند کار حسابی کرد مثلاً با یک تضمین خوب سقف خرید مطمئن ازش تعریف بشه و در اینجا فعالیت کنه
    و اما فروشندگانی که تنها می خواهند وسائل و ابزاری رو به فروش برسونند که نیازی به اون ندارند و تقریباً شکل حراج خونگی رو داره
    برای این مورد هم به نظر من یا توافق محض در نظر گرفته بشه یا در شهر های مهم انجمن معتمدینی و کارشناسانی رو در نظر بگیره و اجناس و مبلغ به اون صورت رد و بدل بشند ولی این یک عیب بزرگ داره که اون هم هزینه اضافی و وقت هدر رفتن هست
    اما خوب من هم پیشنهاد دادم تا چه در نظر آید

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

Icon13

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    ببین عزیز،من خودم چندین ساله دارم پی پال می فروشم و یکی از معتبرین ترین فروشندگانش هم هستم...از 100 تا مشتریم،یک نفر هم ازم شماره تلفن نداره و هیچ وبلاگ و سایتی هم ندارم،منو فقط کاربرانی که ازم راضی هستن،به اشخاص دیگر معرفی میکنن...

فرض بگیریم که من الان تو بازارچه تاپیک فروش پی پال زدم و شما خریداری،شما میای نگاه می کنی که این کاربر(من یا همون فروشنده) تابحال هیچ معامله ثبت شده ای تو این فروم نداشته،پس تقاضای تلفن یا خرید حضوری می کنی،ولی وقتی که کاربر مثلا 10 تا معامله انجام داده که تاریخ اولین معاملش با آخرین معاملش 6 ماه تفاوت داره،به این کاربر اعتماد نسبی پیدا نمی کنی؟

این سیستم در واقع اعتبار سنجی کاربره که در اون نظرات کاربران همین فروم لحاظ میشه و بس! هیچ عیبی هم نداره...من خودم هم dnforum عضوم و هم namepros و هم digitalpoint.com که با همین یوزر نیم هستم،لابد دلیلی بوده که اکثر سایت هایی که بازارچه دارن،فقط رو این گزینه زوم کردن دیگه...

ضمنا هیچ دردسری برای کاربران قدیمی هم نیست...

نقل قول نوشته اصلی توسط vbigdeli نمایش پست ها
    میدونی دردسرش چیه؟ واسه اینکه تو هیچ فروم ایرانی از اینا استفاده نشه..من خودم مدیر بازنشسته پی تی هستم و کاملا میدونم چی میگید...ولی کافیه که این سیستم راه بیوفته تا آشنا بشید..منم به خاطر خودم نمیگم و تازه واردم و پس فردا هم میرم..شما ها هستید که تخصصتون شبکس و کافیه که یک نفر سرش کلاه بره،فرومتون رو بهم بریزه

1-مدیر چه گناهی داره که بخواد مطالبی که علاقه نداره بخونه؟
    2-مدیر چطوری تشخیص بده که کاربر کلاه بردار هست یا نیست؟
    3-چرا اعتبار سنجی کاربران را به کاربران دیگر نمی سپارید؟از آزادی عمل می ترسید؟

خیلی خیلی از اینکه میخوام این نکته و وموضوع رو مطرح کنم، متاسفم و امیدوارم پوزشم رو بپذیرید،
    از ابتدای ایجاد تاپیک، بدنبال این بودم که چرا اعضای دیگر اینقدر برای بازارچه سر و دست نمیشکنند و چرا اینقدر دنبال کننده و پیگیر این بحث نیستند...
    متاسفم.

به هر صورت، به عنوان یک عضو معمولی از اعضای جامعه شبکه های پارسی، به بسته ماندن بازارچه تا زمان قطعی شدن نظر مدیریت و مدیریت متمرکز بر آن رای میدهم .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    دوست عزیز امتیاز دهی یه کار بیخود هست.

همه دیدن برای فروش یه جنس n تا یوزر ساخته میشه و نظر میدن به عناوین مختلف.
    بعضی مواقع بچه ها خلاقیت هم به خرج میدن میان نظر سنجی هم راه میندازن.
    حالا یوزر ساختن امتیاز دادن که کاری نداره.
    همه این پیشنهادهاتون وقتی جواب میده که یه سایت جدا برای این تهیه بشه. به نظرم نباید به شکل فعلی انجمن آسیبی برسونه.
    من که فکر میکنم نهایت کار درست کردن یه یوزر premium باشه. که حالا میشه برای فعالان انجمن هم یه پوینت مجانی در نظر گرفته بشه به صورت دستی یا مثلا هر 200 تا پست 1 پوینت بده اتوماتیک.

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    بنده هم همین 2 روز پیش یه سری مسائل خاص واسم پیش امده کرده و یکمی چشم و گوشم باز شده و وسعت دیده بهتری پیدا کرده ام و این رو مدیون یکی از بچه های فروم هستم .

به نظر بنده نظر جناب راستی مود تائید بنده نیز می باشد . لطفاً بازارچه فعلاً بسه .... ................البته این به نظر مدیران ارشد بیشتر بستگی دارد .

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    اینجور که بنده نظرات بعضی از دوستان رو دنبال می کنم به این نتیجه رسیدم که اگر این سیاست ها پیاده بشه این انجمن میشه انجمن تخصصی بازارچه.در صورتی که رسالت اصلی این انجمن بازارچه و خرید و فروش نیست.و به نظر بنده اگر هم یک بخش بازارچه موجود بود برای معرفی بود محصولات و خدمات بود تا فروش هر کسی فرد به فرد کارش رو انجام میداد کسی هم اگر کلاهبرداری می کرد کسی نمی یومد یقیه جناب حکیمی رو بچسبه بگه اقا توی انجمن شما یکی از من کلاهبرداری کرده.و همچنین اینطور هم نبود که مدیری یا کاربری از طرف انجمن نقش واسطه بین خریدار و فروشنده رو بازی کنه که نکنه سر خریدار کلاه بره.به نظر بنده جناب حکیمی بی خیال این قضیه و راه اندازی این سیستم بشه بهتره.و نظر بنده نیز این هستش که بازارچه به همان سبک راه بیفته با انتخاب 2 مدیر.بنده جناب محمد رسول راستی و شاهین غرقی رو رای میدم بهشون.

نوشته
    449
    سپاسگزاری شده
    115
    سپاسگزاری کرده
    101
    تمام مباحث شده راجع به بازارچه
    من اعتراض شدیدترم به مدیران قسمت هاست که شل گرفته اند

این که بگیم نه اینطور نیست یعنی پاک کردن صورت مسئله

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ممكنه از اين تمام بخشي رو براي ما هم عنوان كنيد ؟ ادرس رو بنويسيد كفايت ميكنه.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

صفحه 4 از 8 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

خرید و فروش در انجمن

رایگان یک ماهه

برچسب برای این موضوع