نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط HLajevardi
  • 1 توسط HLajevardi
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mohsenhvac

موضوع: لود بالانسینگ سه اینترنت به منظور تجمیع پهنای باند

نام حقيقي: سجاد

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17

لود بالانسینگ سه اینترنت به منظور تجمیع پهنای باند

سلام
    یک میکروتیک 951Ui-2HnD دارم.
    سه خط اینترنت دارم با سرعت‌های زیر (البته اختصاصی نیستند و نوسان دارند و گاهی مواقع کمتر میشه سرعتشون)
    خط ۱ : ۸ مگ دانلود ۱۵ مگ آپلود
    خط ۲ : ۱۰ مگ دانلود ۲ مگ آپلود
    خط ۳ : ۲۴ مگ دانلود ۲ مگ آپلود

خط ۱ به یک میکروتیک دیگه وصل شده و از طریق اون اینترنت تغذیه میشه.
    خط ۲ و ۳ pppoe کانکشن هستند و gateway یکی هست.
    شبکه داخلی هم با هات اسپات راه افتاده و کاربران به وایرلس میکروتیک ۹۵۱ وصل میشن. (نهایت ۵ کاربر)

روی خط ۱ سرویس voip هم رد میشه و میخوام که تنظیمات مرتبط به QoS رو انجام بدم که کیفیت voip مشکلی پیدا نکنه (البته خیلی تماس نداریم و خیلی هم حائز اهمیت نیست)

در حالت کلی و استفاده از اینترنت میخوام که از مجموع پهنای باند خط ۱ و ۲ استفاده بشه.
    یک سری آیپی خاص هم دارم که میخوام از مجموع خط ۱ و ۳ استفاده کنه (فعلا ۱ آیپی بیشتر نیست ولی احتمالا تا ۶۴ آیپی کم کم اضافه بشه - آیپی‌های مورد نظر اینترنتی هستند)

با کانفیگ‌های اولیه میکروتیک آشنا هستم ولی تا به حال لود بالانسینگ انجام ندادم.
    حالا میخواستم ببینم چه باید کرد. از آموزش‌‌های کلی که در اینترنت هست استفاده کردم اما نتیجه نگرفتم. اگر هم کسی این موارد را با هزینه انجام بده مشکلی با هزینه ندارم.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sajad2010 نمایش پست ها
    سلام
    یک میکروتیک 951Ui-2HnD دارم.
    سه خط اینترنت دارم با سرعت‌های زیر (البته اختصاصی نیستند و نوسان دارند و گاهی مواقع کمتر میشه سرعتشون)
    خط ۳ : ۲۴ مگ دانلود ۲ مگ آپلود

خط ۱ به یک میکروتیک دیگه وصل شده و از طریق اون اینترنت تغذیه میشه.
    خط ۲ و ۳ pppoe کانکشن هستند و gateway یکی هست.
    شبکه داخلی هم با هات اسپات راه افتاده و کاربران به وایرلس میکروتیک ۹۵۱ وصل میشن. (نهایت ۵ کاربر)

روی خط ۱ سرویس voip هم رد میشه و میخوام که تنظیمات مرتبط به QoS رو انجام بدم که کیفیت voip مشکلی پیدا نکنه (البته خیلی تماس نداریم و خیلی هم حائز اهمیت نیست)

در حالت کلی و استفاده از اینترنت میخوام که از مجموع پهنای باند خط ۱ و ۲ استفاده بشه.
    یک سری آیپی خاص هم دارم که میخوام از مجموع خط ۱ و ۳ استفاده کنه (فعلا ۱ آیپی بیشتر نیست ولی احتمالا تا ۶۴ آیپی کم کم اضافه بشه - آیپی‌های مورد نظر اینترنتی هستند)

با کانفیگ‌های اولیه میکروتیک آشنا هستم ولی تا به حال لود بالانسینگ انجام ندادم.
    حالا میخواستم ببینم چه باید کرد. از آموزش‌‌های کلی که در اینترنت هست استفاده کردم اما نتیجه نگرفتم. اگر هم کسی این موارد را با هزینه انجام بده مشکلی با هزینه ندارم.
    شما که مشکلی با هزینه ندارید از یک لود بالانسر سخت افزاری مارک خوب استفاده کنید که به راحتی این کارها رو براتون انجام میده و تنظیمات خیلی راحت تری هم داره. لود بالانسر های Peplink تو این زمینه خیلی خوب جواب دادند.

Sajad2010 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17
    نیازهای من بطور کامل توسط Peplink تامین میشه ؟ هزینه تجهیزاتی که کار من رو راه بندازه چقدر هست؟

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sajad2010 نمایش پست ها
    نیازهای من بطور کامل توسط Peplink تامین میشه ؟ هزینه تجهیزاتی که کار من رو راه بندازه چقدر هست؟
    بله تمام نیازهای لود بالانسینگ که در بالا ذکر کردید رو پوشش میده. در خصوص هزینه بستگی به مدل دستگاه داره و فکر کنم بهتر باشه با فروشنده در این خصوص مشورت کنید چون مدل های لود بالانسر بر اساس نیاز کاربر متفاوت هستند.

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17
    حداقل تجهیزاتی که بتونه کار من رو راه بندازی یک میلیون و ششصد میشه ظاهرا. خیلی با قیمتش مشکلی نیست ولی اگر با میکروتیک قابل اجرا باشه بهتره برام.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    mohsenhvac و Sajad2010 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    ممنونم. روش کار برام تقریبا مشخص شد ولی نمیدونم چه کامندی (یا منو) باید استفاده کنم. میتونید شما راهنمایی کنید کامنداشو ؟

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    به ویکی میکروتیک مراجعه کنید هر کدوم از روشهای لودبالانسینگ رو که بخواهید استفاده کنید سرچ کنید به صورت کامل با رسم شکل توضیح داده شده
    MikroTik Wiki

عضو عادی
    نوشته
    50
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    17
    ممنون من خیلی جستجو کردم و راه‌های ویکی هم انجام دادم اما نتیجه نگرفتم !

فعلا سناریو اینجوری بتونم انجام بدم کفایت میکنه
    بتونم مجموعا ۱۸ مگ دانلود و ۱۷ مگ آپلود داشته باشم.

این روش رو تست کردم جواب نگرفتم و فقط از یکی از خطوط برای دانلود استفاده میشد:
    Manual:PCC - MikroTik Wiki

- - - ادامه - - -

این روش هم تست کردم جواب نگرفتم: http://wiki.mikrotik.com/wiki/ECMP_load_balancing_with_masquerade

نام حقيقي: ایمان ادریسیان

عضو عادی شناسه تصویری mostafaa
    نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    سلام
    از این کانفیگ نمونه استفاده کنید احتمالا مشکلتون رو برطرف کنه.
    کد:
    /ip address
    add address=192.168.41.20/24 interface=lan network=192.168.41.0
    add address=10.10.1.2/24 interface=wan1 network=10.10.1.0
    add address=10.10.2.2/24 interface=wan2 network=10.10.2.0
    /ip firewall mangle
    add chain=prerouting dst-address=10.10.1.0/24
    add chain=prerouting dst-address=10.10.2.0/24
    add chain=prerouting dst-address=192.168.41.0/24
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark in-interface=wan1 new-connection-mark=wan1_conn
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark in-interface=wan2 new-connection-mark=wan2_conn
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=lan new-connection-mark=wan1_conn per-connection-classifier=src-address-and-port:9/0
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=lan new-connection-mark=wan1_conn per-connection-classifier=src-address-and-port:9/1
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=lan new-connection-mark=wan1_conn per-connection-classifier=src-address-and-port:9/2
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=lan new-connection-mark=wan1_conn per-connection-classifier=src-address-and-port:9/3
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=lan new-connection-mark=wan2_conn per-connection-classifier=src-address-and-port:9/4
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=lan new-connection-mark=wan2_conn per-connection-classifier=src-address-and-port:9/5
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=lan new-connection-mark=wan2_conn per-connection-classifier=src-address-and-port:9/6
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=lan new-connection-mark=wan2_conn per-connection-classifier=src-address-and-port:9/7
    add action=mark-connection chain=prerouting connection-mark=no-mark dst-address-type=!local in-interface=lan new-connection-mark=wan2_conn per-connection-classifier=src-address-and-port:9/8
    add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=wan1_conn in-interface=lan new-routing-mark=to-gw1
    add action=mark-routing chain=prerouting connection-mark=wan2_conn in-interface=lan new-routing-mark=to-gw2
    add action=mark-routing chain=output connection-mark=wan1_conn new-routing-mark=to-gw1
    add action=mark-routing chain=output connection-mark=wan2_conn new-routing-mark=to-gw2
    /ip firewall nat
    add action=masquerade chain=srcnat out-interface=wan1
    add action=masquerade chain=srcnat out-interface=wan2
    /ip route
    add check-gateway=ping distance=1 gateway=10.10.1.1 routing-mark=to-gw1
    add check-gateway=ping distance=1 gateway=10.10.2.1 routing-mark=to-gw2
    add check-gateway=ping distance=1 gateway=10.10.2.1
    add check-gateway=ping distance=2 gateway=10.10.1.1

کلمات کلیدی در جستجوها:

تجمیع پهنای باند در میکروتیک

برچسب برای این موضوع