نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 10سپاس
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط HLajevardi
  • 2 توسط Arc1o0
  • 1 توسط mohsenhvac
  • 1 توسط HLajevardi
  • 1 توسط mohsenhvac
  • 1 توسط HLajevardi
  • 1 توسط Arc1o0

موضوع: مشکل لود بالاسینگ میکروتیک

نام حقيقي: noroozifar

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111

مشکل لود بالاسینگ میکروتیک

سلام
    من از میکروتیک rb750 برای لود بالاسینگ استفاده میکنم

روش pcc یک مشکل داره اون هم اینه تعداد از سایت ها به ip گیر میدهند و روش pcc ای پی را زیاد تغییر میدهد یکبار از لینک اول و یک بار از لینک دوم استفاده میکند نمیدونم مشکل را به چه صورت حل کنم

روش ECMP هم باید حتما دوتا لینک اینترنت دارای سرعت یکسانی باشند در غیر اینصورت به درستی کار نمیکند

به نظر شما چه باید کرد تا بهترین استفاده از دو لینک اینترنت از دو شرکت مختلف داشت ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط noroozifar نمایش پست ها
    سلام
    من از میکروتیک rb750 برای لود بالاسینگ استفاده میکنم

روش pcc یک مشکل داره اون هم اینه تعداد از سایت ها به ip گیر میدهند و روش pcc ای پی را زیاد تغییر میدهد یکبار از لینک اول و یک بار از لینک دوم استفاده میکند نمیدونم مشکل را به چه صورت حل کنم

روش ECMP هم باید حتما دوتا لینک اینترنت دارای سرعت یکسانی باشند در غیر اینصورت به درستی کار نمیکند

به نظر شما چه باید کرد تا بهترین استفاده از دو لینک اینترنت از دو شرکت مختلف داشت ؟
    لود بالانسینگ میکروتیک هیچ وقت درست کار نکرده و نخواهد کرد. بنده سالها با این داستان درگیر بودم. در نهایت با خرید یک لود بالانسر خیال خودم رو راحت کردم.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    خیر نیازی نیست . مثلا گیت وی a 6 مگ سرعت داره گیت وی b 2 مگ . شما بیا سه بار گیت وی a رو بزن و یه بار گیت وی b ! راند رابین می کنه می گه پکت اول دوم و سوم بره به a و چهارم بره به b .
    PCC رو روی سورس و دست آدرس بزار حل میشه ! یعنی تمام پکتهایی که کلاینت A میفرسته برای سایت b از یه گیت وی بره .

لود بالانسینگ میکروتیک هیچ وقت درست کار نکرده و نخواهد کرد. بنده سالها با این داستان درگیر بودم. در نهایت با خرید یک لود بالانسر خیال خودم رو راحت کردم.
    برادر مشکلات کانفیگ رو نزارید پای میکروتیک ! توی همین فوروم جستجو بفرمایید میتونید هم نمونه های موفق و هم نمونه های غیر موفق زیادی پیدا کنید !

بحث اینه که میکروتیک لود بالانسر نیست ! و اصلا برای اینکار طراحی نشده ! میکروتیک یه دستگاه همه کاره است که میتونه لود بالانس هم بکنه ! اما تنظیماتش مطمئنا از یه لود بالانسر بیشتره !

- - - ادامه - - -

یک آموزش بسیار عالی برای PCC :
    http://mum.mikrotik.com/presentations/US12/steve.pdf

mohsenhvac و Supra سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    آقای mehrzadmo از توضیحات ممنونم احتمالا از میکروتیک زیادمیدونید ولی من کانفیگ کامل شاید انجام نداده ام و فرمایشات شما را هم متوجه نشدم اگر من سناریو زیر را داشته باشم طبق سناریو زیر کانفیگ pcc و ECMP میتونید برایم انجام دهید

اول رنج شبکه داخلی من زیر مجموعه ای پی : 192.168.10.0/24 هستند که dhcp میکروتیک گرفته می شود حالا اگر شرایط زیر را داشته باشم :

1- 192.168.10.2 --- > ای پی مربوط به خود میکروتیک ----> از 192.168.10.3 تا 192.168.10.254 مربوط به کلاینتهای شبکه

2- 192.168.1.1 -- > مربوط به مودم ای دی اس ال (اینترنت 1) ISP1

3- 192.168.2.1 --- > مربوط به مودم ای دی اس ال (اینترنت 2 ) ISP2

این متدی هست که من برای روش pcc خودم استفاده کردم ولی مشکل تغییر IP داشتم

دانلود فایل PCC.txt

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    PCC رو روی سورس و دست آدرس بزار حل میشه ! یعنی تمام پکتهایی که کلاینت A میفرسته برای سایت b از یه گیت وی بره .
    از صبح دارم فکر میکنم منظورت چیه کجا باید تغییر بدهم

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    مشکلت چیه مهندس الان با این کانفیگ ؟

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    الان یک خط 2 مگ دارم یکی هم 4 مگ انتظار دارم سرعت 6 یا 4 مگ بهم بده ولی وقتی این کانفیگ انجام میدم افت شدید سرعت تو باز کردن سایتها دارم

یک مشکل دیگه دارم تو بانکها میرم مثل بانک ملت با این کانفیگ میپرم بیرون چون ای پی تغییر میکنه

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط noroozifar نمایش پست ها
    الان یک خط 2 مگ دارم یکی هم 4 مگ انتظار دارم سرعت 6 یا 4 مگ بهم بده ولی وقتی این کانفیگ انجام میدم افت شدید سرعت تو باز کردن سایتها دارم

یک مشکل دیگه دارم تو بانکها میرم مثل بانک ملت با این کانفیگ میپرم بیرون چون ای پی تغییر میکنه
    میکروتیک این مشکل تغییر IP رو داره و باعث میشه تو لود بالانسینگ اذیت کنه. ما مدت ها باهاش کلنجار رفتیم و آخر سر هم با خرید لود بالانسر peplink مشکل کلاً حل شد.

noroozifar سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: O

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    نقل قول نوشته اصلی توسط HLajevardi نمایش پست ها
    میکروتیک این مشکل تغییر IP رو داره و باعث میشه تو لود بالانسینگ اذیت کنه. ما مدت ها باهاش کلنجار رفتیم و آخر سر هم با خرید لود بالانسر peplink مشکل کلاً حل شد.
    peplink رو شما وارد می کنید؟

herus_deus و mohsenhvac سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    دقیقا در پست قبل جواب داده شده.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    - - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Arc1o0 نمایش پست ها
    peplink رو شما وارد می کنید؟
    در اینکه محصولات پپ لینک دارای کارایی و کیفیت خوبی هستن شکی نیست ولی ایشون سعی دارن تمامی مسائل رو به پپ لینک بچسبون و
    در پاسخهاشون چیزی جز پپ لینک ندارن !؟

herus_deus سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    دقیقا در پست قبل جواب داده شده.

- - - ادامه - - -

در اینکه محصولات پپ لینک دارای کارایی و کیفیت خوبی هستن شکی نیست ولی ایشون سعی دارن تمامی مسائل رو به پپ لینک بچسبون و
    در پاسخهاشون چیزی جز پپ لینک ندارن !؟
    بله من به شدت به این دستگاه تعصب دارم چون سال ها با مشکل لود بالانسینگ سر و کله زدم و دست آخر به این نتیجه رسیدم. اشکالی داره تجربیاتم رو به دوستان بگم ؟؟ یعنی در این مملکت هر جا صدای مخالفی به گوش رسید باید تخریب بشه ؟

mohsenhvac سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    دوست عزیز شما در مسائل مربوط به وایرلس هم تنها همین تجهیزات رو معرفی می کنید.
    ایران یه نماینده پپ لینک داره و پاسخهای شما به سوالات سایر دوستان به نوعی تبلیغ برای این شرکت میشه؟!
    ضمنا شما با تنها معرفی کردن یک محصول برای تمامی سوالات مربوط به لود بالانسینگ در میکروتیک، تنها صورت مسئله رو حذف می کنید.
    در بسیاری از پروژه ها امکان خرید تجهیزات جدید و بخصوص گران قیمت وجود نداره و اینکه میکروتیک تا حد بسیار مطلوبی همون کار رو انجام میده و صد البته نباید یکسری از قابلیتهای پپلینک رو نادیده گرفت، ولی میکروتیک هم قابلیتهای همه جانبه ای رو ارائه میده که پپ نداره و اینکه کانفیگ لودبالانسینگ در پپ لینک بسیار اسانتر از میکروتیک هست و ....
    اگر بخواهیم مزایا و معایب پپلینک و میکروتیک رو با هم مقایسه کنیم به هیچ وجه به نتیجه ای نمیشه رسید چون این دو برای برآورده کردن نیاز خاصی تولید شدن و هرکدوم مزایا و معایبی نسبت به هم در شرایط مختلف دارن.
    امیدوارم تونسته باشم منظورم رو بخوبی رسونده باشم
    با آرزوی موفقیت برای شما و تمامی دوستانی که بدون هیچ چشمداشتی تجربیاتشون رو در انجمن در اختیار سایرین میذارن

ویرایش توسط mohsenhvac : 2015-10-31 در ساعت 10:23 PM
    HLajevardi سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    شما راست میگید ولی بعضی آدمها به یک چیزی که تعصب پیدا میکنند دیگه ول کنش نیستند .. مثل من

شما هم موفق و موید باشید.

mohsenhvac سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: O

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    شما راست میگید ولی بعضی آدمها به یک چیزی که تعصب پیدا میکنند دیگه ول کنش نیستند .. مثل من

شما هم موفق و موید باشید.
    دلخور نشو رفیق، مزاح کردیم

HLajevardi سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع