صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 52

موضوع: آینده کاری در حوزه IT (فناوری اطلاعات)

نام حقيقي: H G

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88

آینده کاری در حوزه IT (فناوری اطلاعات)

سلام خدمت دوستان خوبم.میخواستم در مورد آینده کاریم در حوزه فناوری اطلاعات با هم بحث کنیم و کمکم کنید.

خوب بهتره قبل از شروع یک کم از خودم بگم و یک کم از هدف.

بنده کاردانی فناوری اطلاعات رو در دانشگاه جامع علمی کابردی تموم کردم.معدل و درسم بدک نیست وسعی کردم کلا به دانشگاه تکیه نکنم.عقیده خودم این بود که مهم نیست که کجا درس میخونم بکله مهم اینه که هر جا هستم خودم بیاموزم و برم دنبال چیزی.اکنون ترم اول کارشناسی ناپیوسته درهمین رشته و گرایش هستم منتهی نمیخوام اشتباهات گذشته و وقت کشی های گذشته رو تکرار کنم.هدف از زدن این تاپیک این بود که بهتر بتونم به کاردراین زمینه دست بزنم که شاید خواسته خیلی ها باشه.

بنده یک هدف یا پلن برا خود ترسیم کرده ام که در این پلن دلم میخواد مباحث پایه رو در سه حوزه فرا بگیرم این حوزه ها به تریتب شامل : وب، امینت و مباحث شبکه هست.تفاوت الان من با دوران کاردانیم اینه که اون زمان به صورت تعوری یاد میگرفتم و اگه عملی هم کار میکردم در حد همون تعوری بود که به مرور فراموش میشن چون تمرین و تکراری نیست.
    حالا میخوام به این سه حوزه به صورت جدی مسلط بشم چون حس میکنم اگه در این سه حوزه تسلط داشته باشم میتونم در آینده کارای خوبی در این رشتم انجام بدم.

هدف نهایی از این کارم اینه که یک شرکت تاسیس کنم که کارایی رو بتونه در زمینه فناوری اطلاعات انجام بده.نمونه این کارها همین سه حوزه که گفتم و همینطور کارای خاص که به صورت ایده انجام خواهند شد.
    اگه گفتم یک شرکت چون بدنبال پایریزی گروهی هستم که با هم صمیمانه کار کنند و به قولی برابچ پایه ای باشند.
    تا حدودی این گروه رو میتونم جمع کنم ولی خودتون میدونید الان گروهی موفقه که اولا به صورت تجربی و عملی چیزی بلد باشن و دوما گروه بتونه به صورت هماهنگ و در یک هدف پیش بره.
    از اونجایی که رشته بنده در مقطع کارشنایی ناپویسته هست، و گرایش های زیادی داره به نظر خودم دسترسی به این اهداف دور از انتظار نیست.خود بنده گرایش فناوری اطلاعات رو دارم، یکی از دوستان نزدیکم امنیت اطلاعات و دوست دیگرم در گرایش تجارت الکترونیک به صورت ترم اولی مشغول به تحصیل هستند.

گرایش فناوری اطلاعات در مقطع کارشناسی ناپویسته یک گرایش مدیریتی هست و از اونجا که من قصد مدیر شدن و تاسیس شرکت دارم به نظر خودم بسیار عالی هست که در این گرایش درس بخونم و جدا از درس خوندن "سه موضوع وب،امینت و شبکه ها" رو هم به جد یاد بگیرم.خوب دوستان هم گرایش های خوبی دارند و اگه جدی باشن میتونیم به کمک هم کاری تو این وضعیت بیکاری برا خودمون دست و پا کنیم.دلیل اینکه میگم خودم حتما به این سه موضوع مسط بشم نیاز اطلاعاتی خودمه و اینکه به عنوان یک مدیر دلم میخواد بی سواد نباشم.

بنده به دوستانم پیشنهادهایی دادم و اونها هم استقبال کردند.دلم میخواست که این دوستانم هم تو رشتشون جدی باشن و هم جدی یادبگیرن.بنابراین حس میکنم "یک سرفصل درست برای هر کدوم" و کلا برا هدفم نیاز دارم که بعد از این دو سال که کارشناسیمون تموم میشه هر کدوم از ما بتونیم موفق باشیم و در نهایت شرکتی که میگم رو تاسیس کنیم.

از اینکه طولانی شد عذر میخوام.

خوب خواسته و سوالات من از شما چیه؟!
    خواسته من از شما اینکه که در ابتدای کار بگین که نقص کارم چیه؟و باید چه کنم؟برا هر قسمت از گروهم چه مطالبی باید به صورت تجربی و عملی آموخته بشه یا به قول خودم چه سرفصل کلی رو برا خودم و دوستان تعریف کنم و بر اساس اون پیش برم؟!؟

در ادامه بگین که کلا مشاغلی که میتونم انجام بدم چیاست؟(در غالب شرکت یا غیر)

حالا به نظر شما کدوم مبحث در فناوری اطلاعات درآمد و بازدهی بهتری تو کشورمون داره؟

بعد بگین که برا خبره شدن در سه زمینه(به ترتیب) وب، امنیت و شبکه باید چه کرد؟
    منظورم از این سوال اینه که به تریتب اولویبت باید کدوم رو آموخت و برای هر کدوم از کجا تا کجا شروع کرد و با کجا رسید؟

راستی مدارک بین المللی مثل سیسکو.ام سی اس ای و ... هر کدوم چه کاربردی دارن؟؟؟ارزش اخذشون رو دارن؟برا اخذشون باید چه کرد؟

در آخراز شما درخواست میکنم اگه مطلبی نصیحتی چیزی در مورد این مباحث دارین لطف کنین و رد کنید بیاد.

باتشکر از همه دوستان گلم!

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط hossein_g : 2013-10-03 در ساعت 12:56 AM

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    من توصیه می کنم مباحث مشابه مطرح شده را جستجو و دنبال کنید.
    جستجو کنید:
    آینده کار شبکه
    حقوق و شبکه
    شبکه - شروع - کجا
    کلاس شبکه کار حقوق آینده
    امیدوارم موفق باشید

hossein_g سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqfery نمایش پست ها
    من توصیه می کنم مباحث مشابه مطرح شده را جستجو و دنبال کنید.
    جستجو کنید:
    آینده کار شبکه
    حقوق و شبکه
    شبکه - شروع - کجا
    کلاس شبکه کار حقوق آینده
    امیدوارم موفق باشید
    سلام عزیز.
    خوب ببین من اینا رو به صورت تجربی میخوام و سرچ رو مجزا خودم بعدا میزنم.
    راستی ببین آخه این مباحث به شدت کسترده اند و در هم تنیده.
    برا همین من نمیدونم کدوم رو باید شروع کنم و بعد که یکی رو انتخاب کردم نمیدونم که از کجاش باید شروع کنم و به کجاش برسم.مثلا برا وب واضحه که باید با HTML شروع کرد.ولی بعدش چی؟درآمدش چی؟کلا گنگه برام
    مشکل دیگه هم اینه که تمامی مباحث دنیای آی تی برام چرب و چیلی اند(جز برنامه نویسی تحت ویندوز چون سخته) و هر کدوم میتونن راه درآمد باشن

نام حقيقي: بهرام

عضو عادی شناسه تصویری b3hrad
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    73
    دوست من نمیخوام نا امیدت کنم ولی بهتره به نگاه به خودت و توانایی هات بندازی و شرایط کاری رو هم در نظر بگیری این خیلی خوبه که شما واسه خودت پلن داری ولی وقتی وارد محیط واقعی کار میشی خیلی چیزا تغییر میکنه و اینکه به کجا برسی بسته به جربزه خودت داره توی این راه داشتن شانس هم خیلی میتونه مهم باشه که از کجا شروع کنی و بقیه اش با خودته که خودتو بکشی بالا ..... ولی یادت باشه که داشتن بند پ حرف اول و اخر رو میزنه ... واسه سر کار رفتن و حتی واسه شرکت داشتن و پروژه گرفتن و ............ توی این نقطه ها حرف های ناگفته زیادی هست که این جا جاش نیست
    موفق باشی .

greatcyrus، hossein_g و shahin71mo سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    به نظر من اگه روابط قوی نداری نیا تو این حوزه .... !
    تو ایران کمترین حقوق و مزایا برا متخصصین IT و شبکه اس متاسفانه ..!
    اگه سرمایه داری بزن توکار آزاد ...

b3hrad و hossein_g سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88
    نقل قول نوشته اصلی توسط b3hrad نمایش پست ها
    دوست من نمیخوام نا امیدت کنم ولی بهتره به نگاه به خودت و توانایی هات بندازی و شرایط کاری رو هم در نظر بگیری این خیلی خوبه که شما واسه خودت پلن داری ولی وقتی وارد محیط واقعی کار میشی خیلی چیزا تغییر میکنه و اینکه به کجا برسی بسته به جربزه خودت داره توی این راه داشتن شانس هم خیلی میتونه مهم باشه که از کجا شروع کنی و بقیه اش با خودته که خودتو بکشی بالا ..... ولی یادت باشه که داشتن بند پ حرف اول و اخر رو میزنه ... واسه سر کار رفتن و حتی واسه شرکت داشتن و پروژه گرفتن و ............ توی این نقطه ها حرف های ناگفته زیادی هست که این جا جاش نیست
    موفق باشی .
    سلام دوست خوبم.
    ببین من بندهای پ رو دارم تا حدودی.اگه میبینی سرکار نیستم به دلیل اینه که برا معافیت سربازیم مشکلی ایجاد شد و الان مجبورم بعد از لیسانس برم سربازی.حالا بعد لیسانس میتونم وارد نظام بشم ولی خودم دوست داشتم که جدی و مردانه تو این زمینه کار کنم.البته اگه مطمعن باشم که درآمدی هست تلاش میکنم وگرنه چه دلیلی داره به سنم بیافزایم و اینطوری سختی بکشم.
    من بردار شهید هستم و جدا از این دوست و آشنایان زیادی دارم که من رو تو این زمینه قبول هم دارند ولی من خیلی تاحالا روی تخصصیم رو رو نکردم.به هر حال باید کار کنم تا متخصص بشم و هدف تاپیکمم همینه که با یک پلن مشخص کار کنم.
    این وسط ممکنه مشکلات زیادی باشه ولی اگه به درآمد برسم حاظرم تحملشون کنم.
    اگه حرفی داری که نمیشه گفت خوشحال میشم پ.خ کنی.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط greatcyrus نمایش پست ها
    به نظر من اگه روابط قوی نداری نیا تو این حوزه .... !
    تو ایران کمترین حقوق و مزایا برا متخصصین IT و شبکه اس متاسفانه ..!
    اگه سرمایه داری بزن توکار آزاد ...
    سلام دوست خوبم.متاسفانه سرمایه ندارم و مشکلاتی هم دارم و قرضم دارنم.
    منظور از روابط قوی چیه؟؟؟
    اگه منظورت اینه که بعد از یادگیری بتونم کار و پروژه جور کنم این بستگی به راهنمایی ها و سیاستام داره ولی به قول دوستمون بند پ هم مهمه که من تا حدودی دارم.
    فرضا سرمایه بود.برا کار آزاد پیشنهادی داری؟!

نام حقيقي: شاهین محمدی

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    19
    سلام دوست عزیز
    اولین نکته که باید بادت باشه اینه که هیچ زمان نمیشه همه چیز رو با هم بهصورت تخصصی ادامه داد
    بحث شبکه با وب و یا امنیت کاملا جدا هست
    به نظر من یکی رو انتخاب کنو به صورت تخصصی فعالیت کن و برای شرکت هم میشه در زمینه های دیگه از افراد متخصص هم استفاده کرد
    اگر طراحی وب میخوای کار کنی زمانی میتونی درامد خوبی داشته باشی که حتما کارت حرفه ای باشه
    هم گرافیک هم کد نویسی
    دوم اینکه حتما باید بتونی خودت رو جا بندازی بین دیگر افراد در این زمینه
    همیشه شما تنها نیستید و این رو به خاطر داشته باشید

در مورد شبکه هم مایکروسافت و سیسکو و میکروتیک و مجازی سازی هر کدام رو تا حدی باید یاد گرفت اما یکی رو باید تخصصی کار کنی

به نظر من هم برای شروع کار میتونی همین الان کنار دانشگاه به صورت پاره وقت با یک شرکت همکاری کنی در پروژه هایی که میگیره
    نه حقوق زیادی میدن نه اینکه میگن پشت میز بشین

اینم بگم که از پول فعلا خبری نیست و دنبال توانایی خودت باش

شاد باشی دوست عزیز

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

greatcyrus و hossein_g سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahin71mo نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اولین نکته که باید بادت باشه اینه که هیچ زمان نمیشه همه چیز رو با هم بهصورت تخصصی ادامه داد
    بحث شبکه با وب و یا امنیت کاملا جدا هست
    به نظر من یکی رو انتخاب کنو به صورت تخصصی فعالیت کن و برای شرکت هم میشه در زمینه های دیگه از افراد متخصص هم استفاده کرد
    اگر طراحی وب میخوای کار کنی زمانی میتونی درامد خوبی داشته باشی که حتما کارت حرفه ای باشه
    هم گرافیک هم کد نویسی
    دوم اینکه حتما باید بتونی خودت رو جا بندازی بین دیگر افراد در این زمینه
    همیشه شما تنها نیستید و این رو به خاطر داشته باشید

در مورد شبکه هم مایکروسافت و سیسکو و میکروتیک و مجازی سازی هر کدام رو تا حدی باید یاد گرفت اما یکی رو باید تخصصی کار کنی

به نظر من هم برای شروع کار میتونی همین الان کنار دانشگاه به صورت پاره وقت با یک شرکت همکاری کنی در پروژه هایی که میگیره
    نه حقوق زیادی میدن نه اینکه میگن پشت میز بشین

اینم بگم که از پول فعلا خبری نیست و دنبال توانایی خودت باش

شاد باشی دوست عزیز

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
    سلام دوست خوبم.یک دنیا ممنون که پاسخ دادی.
    آره به راهنمایی دوستان به این نتیجه رسیدم که باید یک تخصص رو بیاموزم.
    ولی مشکلی که دارم اینه که اولا دامنه علایقم زیاده و دوما نمیدونم درآمد کدوم بهتر و تضمینی تره.بیشتر برام درآمد و آیندش مهمه.
    باور کن هر کدوم از اینا به نعی برام چرب و چیلیه.

راستی منظورت از طراحی وب همون برنامه نویسی وبم هست یا فرق میکنه؟!

نام حقيقي: شاهین محمدی

عضو عادی
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    19
    فعلا هم شبکه هم طراحی وب هم امنیت هم برنامه نویسی موبایل میتونه خوب باشه
    اما زمانی کار هست که تخصص باشه
    زمانی که هم متخصص و کار بلد باشی و تا حدی هم نیاز هست که واسطه ها شما رو معرفی کنن
    شما هر چقدر هم که کارت خوب باشه به تنهایی موفق نخواهی شد

پس حتما یکی رو انتخاب کن و متخصص شو در اون زمینه و بعد کمی روی دیگر زمینه ها کار کن

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    دوست عزیز من فقط یه چیز کوچولو میگم بقیه موارد رو دوستان توضیح دادند.
    شما 2 سال دیگه درست تموم میشه 2 سال هم میخوای بری سربازی .
    شما از همین الان شروع کنی دوره هارو رفتن اگه کامل بخوای بری تازه آخر سربازیت تقریبا این روره هایی که گفتی رو میتونی بگذرونی اما این تازه اول کاره اگه میخوای واقعا دانشت بالا باشه تا بتونی کار بگیری مثلا برای شرکتت . این. بد.ن حداقل چند سالم باید کار آموزی تو شرکتهای دیگه داشته باشی و بستگی به پشتکار خودت یاد بگیری . سسعی کن زمانبندی واسه پلنت هم در نظر بگیری با توجه به سنت ( که نمیدونم چقدره) و آیندت .
    در ضمن بعد از این مراحل شما فکر نکن تا شرکت رو زدی کار برات میریزه فرت و فراوون نه زمان میبره ببین میتونی این دوره از جیب خوری رو بگذرونی .
    شاید خودت بتونی ببین همراهات هم که قراره باهات تو شرکت باشن میتونن همین شرایط رو داشته باشن ؟

اما در کل موفق باشی

hossein_g و shahin71mo سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88

Icon12

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    دوست عزیز من فقط یه چیز کوچولو میگم بقیه موارد رو دوستان توضیح دادند.
    شما 2 سال دیگه درست تموم میشه 2 سال هم میخوای بری سربازی .
    شما از همین الان شروع کنی دوره هارو رفتن اگه کامل بخوای بری تازه آخر سربازیت تقریبا این روره هایی که گفتی رو میتونی بگذرونی اما این تازه اول کاره اگه میخوای واقعا دانشت بالا باشه تا بتونی کار بگیری مثلا برای شرکتت . این. بد.ن حداقل چند سالم باید کار آموزی تو شرکتهای دیگه داشته باشی و بستگی به پشتکار خودت یاد بگیری . سسعی کن زمانبندی واسه پلنت هم در نظر بگیری با توجه به سنت ( که نمیدونم چقدره) و آیندت .
    در ضمن بعد از این مراحل شما فکر نکن تا شرکت رو زدی کار برات میریزه فرت و فراوون نه زمان میبره ببین میتونی این دوره از جیب خوری رو بگذرونی .
    شاید خودت بتونی ببین همراهات هم که قراره باهات تو شرکت باشن میتونن همین شرایط رو داشته باشن ؟

اما در کل موفق باشی
    سلام و تشکر ویژه بابت پاسخ.والا سنم 22 هست و الانم ترم یک کارشناسی هستم.
    حرفات کاملا درست و قبول.ولی این چند سال واقعا فرصت خوبیه اگه بتونم همین دوسال رو روزی 4 سال جدی بیاموزم بعد از اتمام 2 سال باید دانش خوبی جمع کرده باشم.
    اگه اینطور باشه که بعد از 2 یا 4 سال باز هم وقتم حدر بره که برم همون استخدامی ها که بهتره.این در حالیه که بعضی دوستان میگفتن اگه به فلان موضوع وب مسلط باشی میتونی از چند ماهه دیگه کار بگیری و از کم شروع کنی بیای بالا.
    حالا این هدف شرکت و گروه هم یک هدف بلند مدت محسوب میشه و اگه فعلا خودم رو آمداده کار کنم و بعد از چند ماه به درآمد هم برسم مابقیش رو به کم کم طرح ریزی میکنم و دوستان اگه نشد افراد خبره ای هستند که شاید حاظر باشند به صورت پاره وقت یا تمام وقت باهام کار کنند.
    فقط من دو مشکل اساسی دارم.اول اینکه دامنه علایقم زیاده و تقریبا به هر سه موضوع که گفتم علاقه دارم. و دوم نمیدونم واقعا کدوم من رو به درآمد میرسونه و کدوم زودتر میرسونه و پایدارتره.آخه شرایط مالی خوبی ندارم و به پول نیاز دارم.چه کنم به نظرت؟!
    اگه قرار باشه تا آخر تنها کار کنم خوب میکنم

- - - ادامه - - -

دوستان خوبم b3hrad و greatcyrus اگه ممکنه نقل قولها رو ادامه بدین تا به نتیجه برسیم

نام حقيقي: Ali Bararsani

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    13
    با سلام م تمام بحث های تاپیک رو خوندم
    دوست عزیز در کسب در آمد عجله نکنید طبیعتا شما اگر بخواهید درآمد کسب کنید راه های زیادی هستن حتی میتونید یه تایپ و تکثیر بزنید ولی اگر میخواهید تخصص و آینده شغلی داشته باشید یکم صبر کنید و سختی هاشو تحمل کنید و اینکه بعد از چه مدت درآمد کسب میکنید بستگی به خودتون داره ولی خب فراموش نکنید که تجربه در هر رشته ای خیلی مهمه مثلا شاید بتونید طراحی وب (اصول وزبان های ورد نیاز و گرافیک وب و حتی یکی دوتا cms)رو در سه چهار ماه خوب یاد بگیرید و حتی یه سایت بزنید ولی مسلما با توجه به تجربه کمتون بایک طراح وب حرفه ای خیلی فاصله دارید...
    نکته دیگه اینکه از بین وب و امنیت شبکه کدوم رو انتخاب کنید بستگی به خودتون و استعداد و علاقه تون داره مثلا خب اگه برنامه نویسی علاقه دارید خب مسلما وب بیشتر میتونید پیشرفت کنید البته طراحی وب یک مزیتی که داره چون بیشتر برنامه نویسیه نیازتون به کلاس کمتر و خودتون میتونید یاد بگیرید ولی خب شبکه رو نمیشه تو خونه یادگرفت خیلی.البته شاید اگر دایره اطلاعاتتون رو بیشتر کنید در باره هر رشته بتونید بهتر تصمیم بگیرید البته اینجا بحث اینه که تو کدوم تخصص بگیرید و گرنه شما دنبال هر رشته ای که برید مسلما میتونید در کنار اون اطلاعاتتون در رشته های دیگه رو هم بالا ببرید...یا علی

ویرایش توسط alikarimi8 : 2013-10-06 در ساعت 01:02 AM

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    با صحبتهای علی جان کاملا موافقم
    شما تو هر کدوم از اینا میتونی کسب درآمد داشته باشی بستگی داره که بتونی کار بگیری یا نه
    حتی همین الان که مثلا فرض کنیم هیچی بلد نیستی هم میتونی کسب درآمد کنی( البته اگه بتونی کار رو بگیری) کار رو که گرفتی میدی یه گروه متخصص برات انجام میدن تو به اونا دستمزدشون رو میدی و سود خودتو بر میداری حتی اینجوری واسه شرکتت هم سابقه جمع میکنی .

شما باید خیلی تلاش کنی همین که گفتی حداقل روزی 4 ساعت مطالعه و کسب علم خوبه اما کار در محیط واقعی رو هم مد نظر قرار بده

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    هنوز هم از این سوال ها میشه؟
    خیلی جالبه که همیشه هم داغ داغ بحث میشه!
    دوست عزیز سوال کننده ، توی این فروم حداقل 100 مورد از مشابه سوال شما پرسیده شده و هزاران جواب براش اومده ، کمی فروم رو بگرد .
    همه جواب ها هم در این چند مورد مشترک بوده :
    پارتی داشته باش
    تحصیلات جای تجربه رو نمیگیره
    به همت و عرضه خودت بستگی داره

kavehashoori، hossein_g، mojtaba461 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    88
    نقل قول نوشته اصلی توسط alikarimi8 نمایش پست ها
    با سلام م تمام بحث های تاپیک رو خوندم
    دوست عزیز در کسب در آمد عجله نکنید طبیعتا شما اگر بخواهید درآمد کسب کنید راه های زیادی هستن حتی میتونید یه تایپ و تکثیر بزنید ولی اگر میخواهید تخصص و آینده شغلی داشته باشید یکم صبر کنید و سختی هاشو تحمل کنید و اینکه بعد از چه مدت درآمد کسب میکنید بستگی به خودتون داره ولی خب فراموش نکنید که تجربه در هر رشته ای خیلی مهمه مثلا شاید بتونید طراحی وب (اصول وزبان های ورد نیاز و گرافیک وب و حتی یکی دوتا cms)رو در سه چهار ماه خوب یاد بگیرید و حتی یه سایت بزنید ولی مسلما با توجه به تجربه کمتون بایک طراح وب حرفه ای خیلی فاصله دارید...
    نکته دیگه اینکه از بین وب و امنیت شبکه کدوم رو انتخاب کنید بستگی به خودتون و استعداد و علاقه تون داره مثلا خب اگه برنامه نویسی علاقه دارید خب مسلما وب بیشتر میتونید پیشرفت کنید البته طراحی وب یک مزیتی که داره چون بیشتر برنامه نویسیه نیازتون به کلاس کمتر و خودتون میتونید یاد بگیرید ولی خب شبکه رو نمیشه تو خونه یادگرفت خیلی.البته شاید اگر دایره اطلاعاتتون رو بیشتر کنید در باره هر رشته بتونید بهتر تصمیم بگیرید البته اینجا بحث اینه که تو کدوم تخصص بگیرید و گرنه شما دنبال هر رشته ای که برید مسلما میتونید در کنار اون اطلاعاتتون در رشته های دیگه رو هم بالا ببرید...یا علی
    سلام علی جان.واقعا نمیدونم چه طوری ازت تشکر کنم.کامل و خوب حرف زدی و یک جورایی روشن شدم
    ببین اگه کمی در درآمد عجولم به خاطر اینه که اوضاع خوبی ندارم(جدا اوضام خوب نیست).متاسفانه اوضاع کار کشور رو که میبینی.تازه گیرم که بشه استخدام جایی شد.با چندرغاز خقوق و مخارج بالا که نمیشه درست زندگی کرد.از این درد و دلا زیاده وبلی اینا نون و آب نمیشه.
    راستی من عجله زیادی هم برا درآمد ندارم.حدود 20 ماه مفید واقعا زمان کمی نیست.من اگه واقعا بدونم که باید چه کنم و استارت رو از کجا بزنم یک برنامه ریزی خوب میکنم و تو این سالها عمرم هم بیهوده سپری نمیشه.هر چی فکر میکنم دنیای وب برام شیرینتره وبلی نمیتونم شبکه رو هم بیخیال بشم.شاید هک و امنیت برام اهمیت فوق العاده ای نداشته باشه ولی به تریتب اول وب و بعد شبکه حتما باید تو کارم باشه.
    دقیقا یک مشکلی که شبکه داره همینه که شاید به نوعی خودآموز نباشه.خوب برا حل این مشکل باید چه کنم؟؟؟اگه نیاز به دوره هست خوب میرم؟!

کاش یک مقایسه اجمالی از نحوه درآمده در دو بخش مهم وب و شبکه میبود.

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    با صحبتهای علی جان کاملا موافقم
    شما تو هر کدوم از اینا میتونی کسب درآمد داشته باشی بستگی داره که بتونی کار بگیری یا نه
    حتی همین الان که مثلا فرض کنیم هیچی بلد نیستی هم میتونی کسب درآمد کنی( البته اگه بتونی کار رو بگیری) کار رو که گرفتی میدی یه گروه متخصص برات انجام میدن تو به اونا دستمزدشون رو میدی و سود خودتو بر میداری حتی اینجوری واسه شرکتت هم سابقه جمع میکنی .

شما باید خیلی تلاش کنی همین که گفتی حداقل روزی 4 ساعت مطالعه و کسب علم خوبه اما کار در محیط واقعی رو هم مد نظر قرار بده
    ممنون.خوب کار رو باید از ادارات و به همزمان بصورت شخصی گرفت.درسته؟؟
    به قول یکی از دوستان باید معروف بشم.فکر نکنم که تو این زمینه مشکلی باشه.چون تا دلت بخواد دوست و آشنا و قوم و اداری و نظامی و اینا دارم و اگه کارم رو بدونن و صداقتم رو ببینند گمون نکنم مشکلی باشه.

والا از دلالی خوشم نمیاد.ولی اگه به درآمد موقت میرسونه خوب خراب نیست.

خوب مطالعه که محدودیتی نداره و وب سایتا ها و کتاب ها هستند ولی برا محیط واقعی باید چه کنم؟

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    هنوز هم از این سوال ها میشه؟
    خیلی جالبه که همیشه هم داغ داغ بحث میشه!
    دوست عزیز سوال کننده ، توی این فروم حداقل 100 مورد از مشابه سوال شما پرسیده شده و هزاران جواب براش اومده ، کمی فروم رو بگرد .
    همه جواب ها هم در این چند مورد مشترک بوده :
    پارتی داشته باش
    تحصیلات جای تجربه رو نمیگیره
    به همت و عرضه خودت بستگی داره
    سلام دوست خوبم.
    ببین ما آدما اینطوری هستیم.اینکه تو سوراخ سنبه های سایت مطالبی نوشته خوبه و منم یک وقت میخونم ولی فکر نمیکنی که شرایط همه یکسان نیست؟و فکر نمیکنی همین تکرار های به ظاهر تکرای شاید به درد خیلیا بخوره؟شاید اصلا من سودی نبردم و خیلیا از همین تاپیک استفاده کنند.مگه اشکالی داره؟!

خوب اینا رو که گفتی همه میدونن.ما آدما لنگمون تو جزییات کاره.
    این روزا همه دین دارن ولی که مسلمونه؟کی درست میدونه؟کی درست عمل میکنه؟

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

درخواست کارآموزی در شرکت دوران برای متخصص سیسکو

برچسب برای این موضوع