نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 7سپاس
  • 1 توسط yeganeh_p
  • 6 توسط Hakimi

موضوع: اتوماسیون اداری

نام حقيقي: طاهره آريايي

عضو ویژه/سرپرست بخش SharePoint شناسه تصویری yeganeh_p
    نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37

Icon9 اتوماسیون اداری

سلام به همه

نرم افزار اتوماسیون اداری برای گردش نامه ها و همچنین Archiveاسناداداری که دوستان تجربه کرده باشند

وجود داره شرکت ما همچین نرم افزاری خریداری کرده وکلی بابتش پول داده ونمیخوام اسمش و ببرم ولی کار

کردن باهاش یه جورایی حوصله زیاد میخواد واینکه bug زیاد داره , وهر userبرای کارکردن وارجاع نامه ها به بقیه با

یک مشکل کوچیک که برخورد میکنه کلی زمان از من میگیره واین قضیه خیلی کلافه ام کرده ممنون میشم اگه

کسی تجربه یا نرم افزاری تو این تیپ داره دریغ نکنه

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    تقریبا می توان گفت هیچ سیستم نرم افزاری اتوماسیون اداری بدون مشکلی در ایران وجود ندارد. چون همه این ابزارها تولید داخل هستند و متاسفانه هیچ کدام از شرکتهایی که در این زمینه کار می کنند خیلی خوب عمل نکرده اند.
    ایرادهای آنها از تحلیل و طراحی شروع می شود و به پیاده سازی ختم می شود. اکثرا مشکلات متعددی در کار با بانک اطلاعاتی، ذخیره و بازیابی، سیستم های پراکنده، کاربرپسندی و سهولت کاربری، مدیریت، امنیت و ... دارند.

به دلیل این که انتظاراتی که از یک سیستم اتوماسیون اداری در ایران وجود دارد، کاملا خاص و محلی است، ابزار آماده ای که محصول شرکت های بین المللی باشد نیز وجود ندارد.

به همین دلیل در انتخاب این ابزار ارتباطی می بایست نیازمندیهای خاص سازمان یا شرکت در نظر گرفته شود و با بررسی دقیق، بهترین گزینه انتخاب شود. (و البته با علم به این که این بهترین گزینه، انتخاب بین بد و بدتر است و خوب و بهتری احتمالا! در کار نیست!)

معمولا پیشنهاد من این است که اگر سازمان می تواند از برخی کنترل ها چشم پوشی کند، (مانند دبیرخانه مرکزی، درخت پیگیری، تایید مدیر، ...) از ایمیل به جای اتوماسیون اداری استفاده شود و به جای آن، فرایندهای اداری با ابزارهای مدیریت فرایند (BPM) مدیریت شوند و گردش فرم های اداری در سیستم BPM مدیریت شود و نه با نامه.

نام حقيقي: طاهره آريايي

عضو ویژه/سرپرست بخش SharePoint شناسه تصویری yeganeh_p
    نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    معمولا پیشنهاد من این است که اگر سازمان می تواند از برخی کنترل ها چشم پوشی کند، (مانند دبیرخانه مرکزی، درخت پیگیری، تایید مدیر، ...) از ایمیل به جای اتوماسیون اداری استفاده شود و به جای آن، فرایندهای اداری با ابزارهای مدیریت فرایند (BPM) مدیریت شوند و گردش فرم های اداری در سیستم BPM مدیریت شود و نه با نامه.
    ممنون از پاسختون مهندس واین پیشنهادی که مطرح کردید,به نظرتون میتونم روش zoom کنم و براش وقت بزارم من

اصلا درمورد ابزارهای مدیریت فرایند (BPM) چیزی نمیدونم وسرویس مربوط به این فرآیند این قضیه انقدر خسته کننده

شده که اگر مطرح بشه همچین پیشنهادی همه استقبال میکنند میشه بیشتر توضیح بدهید واینکه تخصص خاصی

لازمه و .....

hp_network سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    برای بحث مدیریت فرایند، ابزارها و سیستم های اطلاعاتی مختلفی وجود دارد که البته تقریبا همه آنها نیاز به Development دارند و تقریبا اینطور نیست که به عنوان یک ابزار آماده بتوان آن را نصب کرد و به سادگی از آن استفاده کرد.

مثلا می توان به بستر SharePoint اشاره کرد که می تواند چهارچوب خوبی برای تولید سیستم های اطلاعاتی مدیریت فرایند و گردش کار باشد و برای این منظور مورد استفاده قرار گیرد.

یکی دیگر از ابزارهایی که می تواند برای این منظور مورد بهره برداری قرار گیرد، Process Maker است. Process Maker یک سیستم نرم افزاری Open Source است که برای Business Process Management مورد استفاده قرار می گیرد. امکانات خوبی برای تعریف گردش کار، ایجاد فرم های مختلف، دریافت و ارسال اطلاعات از/به بانک های اطلاعاتی جانبی در آن وجود دارد. از مزیت های آن می توان به تحت وب بودن اشاره کرد که همه بخش های آن از جمله مدیریت و ایجاد گردش کار و فرم ها به صورت تحت وب انجام می پذیرد.
    اگر به این موضوع علاقمند باشید می توانید روی این بستر به پیاده سازی فرایند مورد نظرتان بپردازید.
    البته باید این نکته را هم اشاره کنم که کارکردن با آن ساده نیست و چون راهنما و مستندات خوبی هم برای آن وجود ندارد، استفاده از آن، پیچیدگی های خاص خودش را به همراه دارد.

ابزارهای تجاری متنوعی هم وجود دارند که از نظر کاربری و مدیریت ساده تر از دو سیستمی هستند که پیشتر اشاره کردم و البته در آنها هم تعریف فرایند ها و پیاده سازی آنها الزاما کار ساده ای نیست.

اجازه بدهید به این نکته هم اشاره کنم که قبل از حرکت به سمت مکانیزاسیون و اتوماسیون فرایندهای کسب و کار، این فرایندها می بایست مورد مهندسی دوباره قرار گیرند و بهینه شوند. چرا که اگر فرایندی مکانیزه شود، به موازات بالا رفتن سرعت حرکت فرایند و چرخه کار، خطاهای آن هم بیشتر می شوند و بیشتر خودشان را نشان می دهند و در نتیجه اینطور به نظر می رسد که اتوماسیون خوب نیست! و به شکست پروژه می انجامد.
    براساس تجربه باید توصیه کنم که ابتدا فرایندها باید بازمهندسی شوند، ساده شوند و دوباره تعریف شوند و پس از این مراحل به سمت اتوماسیون آنها گام برداشته شود.

nkm، mercury_367، Reza.D و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

سورس اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری open source

processmaker فارسی

اتوماسیون ا

اتوماسيون ا

اتوماسیون اداری

اتوماسیون اداری اپن سورساتوماسیون اداری opensourcebpms open source فارسیاتوماسیون اداری اوپن سورسprocess maker فارسی سازاتوماسيون اداري سورسسورس اتوماسيون اداريسیستم اتوماسیون اداریprocess maker فارسیسورس نرم افزار اتوماسیون اداریسورس باز پروژه اتوماسیون اداریايجاد فرم اداريسیستم اتوماسیون اداری اوپن سورساتوماسیون اداری آپن سورسپیشینه سیستم اتوماسیون اداریprocessmakerدانلودسیرتکامل اتوماسیون اداری درایرانفارسی ساز processmakerپروژه BPMS در اتوماسیون اداری

برچسب برای این موضوع