نظرسنجی: آیا با دسته بندی جدید موافق هستید؟

شرکت کننده ها
87. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • موافقم

52 59.77%
  • موافقم ولی باید با تغییراتی همراه باشد تا بهتر شود.

33 37.93%
  • موافق نیستم، وضعیت فعلی بهتر است.

2 2.30%
صفحه 5 از 7 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 75 از مجموع 97

موضوع: تقسیم بندی جدید انجمن، ایجاد بخش های جدید

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    نوشته های شما هرچند مهم و قابل تامل است ولی ارتباطی با این بحث ندارد. من پاسخ می دهم ولی اگر نیاز شد تا در این مورد بحث را ادامه دهیم، به موضوع جدیدی منتقل خواهد شد.

ما چند دسته ایم:
    دسته اول:
    متاسفانه برخی از ما دانش محدودمان را به عنوان قدرتمان می پنداریم و چون توانایی افزایش سطح دانش و توانایی خود را نداریم، سعی می کنیم مشتمان را بسته نگه داریم تا مبادا دیگران هم آن چه را ما می دانیم یاد بگیرند!
    افرادی که این گونه فکر می کنند، به مانند آبی هستند در گوشه ای راکد مانده اند و به خاطر راکد ماندن کم کم از حالت شفاف و زلال خارج می شوند و به مرداب تبدیل می شوند.

دسته دوم:
    برخی از ما هم دانش محدودمان را در اختیار دیگران قرار می دهیم و با سعی و تلاش برای کسب معلومات جدید تلاش می کنیم.
    افرادی که این گونه فکر می کنند، همیشه در جریان هستند، هیچ گاه مرده نمی شوند، همیشه زنده هستند و جاری.

اما دسته سومی هم هستند، آنهایی که از منابع جامعه استفاده می کنند تا زنده بمانند، ولی برای جامعه سودی ندارند. خدا نکند که هیچ یک از ما جزو این دسته باشیم.

این انجمن برای این تاسیس شده تا افراد بتوانند دانش و تجربیات خود را بدون چشم داشتی با دیگران به اشتراک بگذارند. افرادی که سینه گسترده و آغوش گشوده برای چنین کاری دارند.

ولی نباید چند نکته را فراموش کرد.
    - اینجا Helpdesk نیست. هیچ کس اینجا مجبور و موظف به پاسخ دادن نیست. اگر فردی به پرسشی پاسخ می دهد، در حقیقت یک لطف بزرگ در حق ما و دیگر استفاده کنندگان انجام می دهد، این وظیفه او نیست. و یادمان باشد برای یک لطف نمیتوان حد و مرز تعیین کرد که از فلان سطح کمتر یا بیشتر باشد یا نباشد. مبادا لطف مکرر، به توهم حق مسلم تبدیل شود.

- یکی از دوستان قبلا تعبیری به کار برده بود که گویاست، این انجمن را به عنوان مخزنی تصور کنید که هر کس می تواند آزادانه از محتویات آن استفاده کند، ولی می بایست به ازای هر دانشی که برمی دارد، دانشی به آن اضافه کند تا به این صورت موجب رشد و تکامل این گنجینه و مخزن شود.
    پس بیاییم پیش از آن که به دیگران جوالدوزی حواله کنیم، به خودمان هم سوزن کوچکی بزنیم که ما برای رشد انجمن چه کرده ایم؟ آیا ما هم برای رفع مشکلات دیگران تلاشی کرده ایم؟ تلاش کرده ایم مقاله ای آماده کنیم؟ اگر با سعی و تلاش پاسخ پرسشی را پیدا کرده ایم، آمده ایم آن را بنویسیم تا دیگران هم از آن استفاده کنند؟

- وقتی دو نفر از اعضاء انجمن به این نکته اشاره می کنند که برخی افراد، در ازای پاسخ به پرسشی، طلب پاداش یا دستمزد یا چیزی شبیه این کرده اند، این یعنی احتمالا رفتار نادرستی در حال شکل گیری است که باید با آن برخورد مناسبی کرد. از همه دوستانی که با چنین وضعیتی مواجه شده اند جدا خواهش می کنم شرح مختصری از موضوع را برای من ارسال کنند تا بتوان بررسی دقیق تری روی موارد خاص داشت و اگر جریان انحرافی در حال شکل گیری است، عکس العمل مناسب در برابر آن در نظر گرفته شود.

- از آنجایی که با چنین رفتارهایی در انجمن های عمومی برخورد می شود، احتمال می دهم که در تعاملات خصوصی این بحث ها شکل گرفته باشد و اینجاست که ضرورت بیان پرسش و پاسخ ها در انجمن های عمومی و خودداری از مطرح کردن پرسش ها به صورت خصوصی بیش از پیش خود را نشان می دهد.

با سپاس از همه دوستان

aryagohar، tsotodeh، hoka2006 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    وقتی دو نفر از اعضاء انجمن به این نکته اشاره می کنند که برخی افراد، در ازای پاسخ به پرسشی، طلب پاداش یا دستمزد یا چیزی شبیه این کرده اند، این یعنی احتمالا رفتار نادرستی در حال شکل گیری است که باید با آن برخورد مناسبی کرد. از همه دوستانی که با چنین وضعیتی مواجه شده اند جدا خواهش می کنم شرح مختصری از موضوع را برای من ارسال کنند تا بتوان بررسی دقیق تری روی موارد خاص داشت و اگر جریان انحرافی در حال شکل گیری است، عکس العمل مناسب در برابر آن در نظر گرفته شود.
    من متاسفانه اخیرا کمتر به انجمن مراجعه کردم ولی خاطرم هست که این موضوعات در گذشته هم کمابیش بوده. به نظر این نوع اشخاص عموما تازه وارد هستند و بعد از مدتی که جو کلی انجمن و اخلاق کاربران را می بینند متوجه موضوع می شوند.

Hakimi و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: س. عزت پور

عضو غیر فعال شناسه تصویری shnov
    نوشته
    533
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    156
    با این تغییرات جدید که دوستان زحمت کشیدند، پیش تر از همیشه انجمن حالت پرمحتوا و رسمیت رو به خود میگرد، ما هم گفتیم که تو این تغییرات سهیم باشم:

- هر انجمن بسته به موضوعای که شامل میگردد، به بخش های کلی تقسیم شود،
    (برای مثال انجمن Cisco system به بخش های Router, Catalyst,... تقسیم و مجزا گردد، مثه انجمن Proxy/Cache/FirelWall که به بخش های مرتبط تقسم شده، البته شاید این کار در وهله اول یکم پیچیده بنظر بشه ، ولی اگه دوستان همت به خرج بدن ردیف میشه.

- در یکی دوتا از انجمن واسه اینکه جنبه تبلیغی مشاهد نشود، تجدید نظری در عناوین بخش ها صورت گیرد.

- چند وقته که هنگام باز کردن پیج های انجمن تو IE7, 8 حالت سنگینی و مکث کوتاهی مشاهده میشه. رو موزیلاو اپرا چنین نیست.

- پسوند * ها* از عناوین هر بخش حذف گردد.

Hakimi و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: BaHrAmKhAn

خواننده شناسه تصویری bAhRaMkHaN
    نوشته
    38
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    25
    من يه عضو تازه وارد هستم. انجمن persian networks رو به شدت به ساير فروم ها ترجيح ميدم چون كاربراش در كار خودشون متخصص هستن و بهترين جا براي تبادل اطلاعات در اين زمينه ست... اما تنها عيبي كه داره اينه كه هيچ جايي براي كاربراي تازه وارد يا آماتور در نظر گرفته نشده(البته به نظر من..) مثلا مني كه ميخوام از امكانات اين انجمن استفاده كنم وقتي مي بينم اكثريت حرفه اي تشريف دارن نمي تونم سوال خودم رو در يك جاي مناسب بنويسم (تاپيك بزنم) كه به زبان ساده هم جوابمو بگيرم...البته لازم به ذكر كه يه تاپيك زدم و يكي از دوستان هم منو راهنمايي كرد اما اگه يه بخش واسه تازه واردها يا آماتورها در نظر بگيريد فكر ميكنم بهترتر بشه...

ARM و PersePolis سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علیرضا

عضو غیر فعال شناسه تصویری alireza
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon10 تشکر

بسیار مودبانه ، سرگرم کننده و آموزنده
    با تشکر

ARM سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: reza ngineer

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    عالیه

ARM سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    با سلام خدمت دوست عزیزم آقای حکیمی

اول باید از زحماتی که برای هر چه بهتر شدن این فروم می کشید تشکر کنم.

سوالی که برای من پیش اومده اینه که با توجه به گسترش روز افزون و بسیار سریع تکنولوژی مجازی سازی حالا چه بوسیله Vmware چه وسیله Hyper-V ، چرا هیچ بخشی رو توی تقسیم بندی جدید به اون اختصاص ندادید ؟

ARM سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    149
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    0

عالي است ولي

جاي يك بخش براي مشكلات تخصصي سرويس دهندگان سرويس adsl خالي هست.

ARM سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: reza ngineer

عضو غیر فعال
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    عالیه

ARM سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ebi khoeshidi

تازه وارد
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4
    خیلی بهتر میشه

ARM سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: k3yd00

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام،
    بسیار از شما متشکرم

ARM سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    bAhRaMkHaN
    من يه عضو تازه وارد هستم. انجمن persian networks رو به شدت به ساير فروم ها ترجيح ميدم چون كاربراش در كار خودشون متخصص هستن و بهترين جا براي تبادل اطلاعات در اين زمينه ست... اما تنها عيبي كه داره اينه كه هيچ جايي براي كاربراي تازه وارد يا آماتور در نظر گرفته نشده(البته به نظر من..) مثلا مني كه ميخوام از امكانات اين انجمن استفاده كنم وقتي مي بينم اكثريت حرفه اي تشريف دارن نمي تونم سوال خودم رو در يك جاي مناسب بنويسم (تاپيك بزنم) كه به زبان ساده هم جوابمو بگيرم...البته لازم به ذكر كه يه تاپيك زدم و يكي از دوستان هم منو راهنمايي كرد اما اگه يه بخش واسه تازه واردها يا آماتورها در نظر بگيريد فكر ميكنم بهترتر بشه...
    خوش آمد میگم.
    دوست من همه ما در مبحث خاصی از شبکه دانش اندک یا متوسطی داریم و هر روز سعی می کنیم این دانش و گستردگی آن را افزایش بدهیم. طبیعیست این فرآیند زمانبر است و اغلب ما به مرور به این دانش دست پیدا کردیم. در بحث آموزش، سوال پرسیدن را هیچ وقت عیب ندانید فقط دو نکته را به یاد داشته باشید. 1- اگر سوال شما درباره یک مساله پایه ای و اساسی شبکه و یا یک نرم افزار می باشد بهتر است با مطالعه و رجوع به منابع جواب را پیدا کنید. برای مثال اگر کسی سوال کند active directory چیست و انتظار آموزش این مسائل و مسائل مرتبط با آن را در این انجمن داشته باشد خواسته ای نابجاست. 2- سوال بپرسید، سوال بپرسید! همانطور که کوروش عزیز در پست های قبلی بیان کردند ما همه اینجا هستیم که با اشتراک اطلاعات دانش خود و دوستان خود را افزایش دهیم. من هم در بسیار از مسائل شبکه دانش کاملی ندارم و تنها راه حل را سوال کردن و استفاده از تجربه دوستان و همچنین کار کردن سخت و مداوم می دانم.
    نکته آخر ما همه اینجا هستیم که به طور موثر به هم کمک کنیم.

SADEGH65، ARM، shnov و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: احمد قولدی

عضو عادی شناسه تصویری mercury_367
    نوشته
    61
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    23
    بغیر از سیسکو سایر روتر ها و سوئیچ ها مثل Foundry ... رو هم در نظر بگیرید در قسمت زیر ساختهای شبکه

نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    جاي يك بخش براي مشكلات تخصصي سرويس دهندگان سرويس adsl خالي هست.
    انجمن های زیادی هستند که به این موضوعات می پردازند و به نظر من این مورد جنبه تخصصی و حرفه ای ندارد.

نام حقيقي: rezaparast

خواننده شناسه تصویری saeid.r
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    36
    very nice and very good for all of students or scholars

ARM سپاسگزاری کرده است.

صفحه 5 از 7 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها: