نظرسنجی: آیا با دسته بندی جدید موافق هستید؟

شرکت کننده ها
87. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • موافقم

52 59.77%
  • موافقم ولی باید با تغییراتی همراه باشد تا بهتر شود.

33 37.93%
  • موافق نیستم، وضعیت فعلی بهتر است.

2 2.30%
صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 97

موضوع: تقسیم بندی جدید انجمن، ایجاد بخش های جدید

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4

تقسیم بندی جدید انجمن، ایجاد بخش های جدید

سلام
    پیشنهاد های مختلفی در مورد ایجاد بخش های جدید در انجمن ارائه شده بود. پس از گذشت چندین سال از عمر انجمن، نیاز به یک بازنگری اساسی در دسته بندی ها ضروری به نظر می رسید.

به همین منظور طرحی آماده شد و چند بار مورد بازبینی قرار گرفت تا برای نظرخواهی عمومی آماده شود.

خواهشمندم دسته بندی ها را ببینید و نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این دسته بندی های جدید بیان کنید تا اگر نیاز بود تغییراتی در آن به وجود آید و برای پیاده سازی آماده شود.
    به نظر می رسد این دسته بندی جدید، امکان افزودن بخش های جدید بر اساس نیازمندیها در آینده را فراهم می کند.

لازم به ذکر است بخش مقالات در دسته بندی های جدید از انجمن حذف شده است. این بخش به شکلی متفاوت و جدید به صورت مستقل راه اندازی خواهد شد که بعدا در مورد آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

منتظر دریافت نظرات همه دوستان هستیم.

ویرایش 3 (نهایی) - تاریخ 090717

موضوعات مشابه:
    پیوست پیوست
    nkm، aryagohar، tsotodeh و 33 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    زیر ساخت های شبکه کابلی کجاست !؟

ARM و al-pacino سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    شاید به علت اینکه چند ماه بیشتر نیست در این فروم حضور مستمر دارم شاید نظر دادن خیلی صحیح نباشد ولی.

در مورد بخش زیرساختهای سخت افزار شبکه !
    آیا تجهیزات سخت افزاری شبکه کابلی (منظور به طور کل غیر از وایرلس است ) فقط سیسکو داریم ؟
    فکر کنم اگر این بخش حالا به هر نام دیگری که مد نظر مدیریت است تغییر یابد و سیسکو یک زیر بخش آن باشد تقسیم بندی بهتر میشود و میتوان موارد دیگری نظیر کابل و تجهیزات شبکه کابلی غیر از سیسکو داخل آن قرار بگیرد.

اگر بخش مقالات نیز حفظ بشود به نظرم بهتر است چون بخشی با جمع بندی خاص در مورد مطالب است که به راحتی میتوان در آنها نتیجه گرفت و بحثی نیز که چند وقت پیش در این مورد و جمع بندی بعضی مطالب به عنوان مقاله نیز میتواند در آن قرار بگیرد.

به هر حال صلاح مملکت خویش آقای حکیمی داند

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-02-18 در ساعت 12:22 PM
    ARM و al-pacino سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    @ M-r-r
    در مورد شبکه های کابلی مثال های مورد نظرتان را می نویسید؟ کدام مباحث مورد نظرتان است؟

@ Sadegh65
    خیلی ممنون از این که لطف می کنید و همراهی می کنید.

تجهیزات سخت افزاری فقط Cisco نیست. قرار گرفتن Cisco و Wireless به این منظور نبوده که Cisco به عنوان بخش شبکه های کابلی باشد. چون تجهیزات Cisco مخاطبان بیشتری دارد و مباحث بیشتری پیرامون آن انجام می شود، بخش اختصاصی برایش دیده شده است. Cisco زیر مجموعه زیر ساخت سخت افزاری شبکه است، در این قسمت، بسته به نیاز بخش های دیگری هم می تواند ایجاد شود. پیشنهاد بدهید چه بخش هایی بهتر است اضافه شود؟

بخش مقالات همانطور که توضیح دادم از بین نمی رود، بلکه از حالت فعلی خارج می شود و به شکلی جدید به صورت مستقل ایجاد می شود. هدف این است که به صورتی باشد که از حالت سکون فعلی خارج شود.

SADEGH65، ARM و al-pacino سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد

عضو عادی شناسه تصویری brellian
    نوشته
    449
    سپاسگزاری شده
    115
    سپاسگزاری کرده
    101
    خوب است

و کماکان بازارچه و یا یک بخش تجاری و اطلاع رسانی قیمت تجهیزات بلا تکلیف است

Hakimi، KgbCia، ARM و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    شرکت خدمات ارتباطی پیشگامان امروز شاهرود
    (شبکه اینترنت برلیان)

www.ADSL2.ir

نام حقيقي: ملکوت

مسدود شده
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام
    کاش قسمتی هم برای سایر سخت افزارهای شبکه قرار می داد چیزهایی داره استفاده میشه مانند total control و...

Hakimi، ARM و al-pacino سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Alireza Shahrokhi Dana

خواننده
    نوشته
    308
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    95
    من با وجود بخش بازارچه مخالفم، چون می*شه انجمن تجاری نه انجمن علمی*
    بخش مقالات رو هم که کاملا موافق، چون واسه کسانی* مثل من که اطلاعاتم هم کم هست خیلی* مفیده و کمتر باعث ایجاد دردسر برای اساتید میشم
    البته اگه جسارت نباشه بخش مقالات به نظر من ضعیف بوده تا الان

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    باسلام
    از نظر چیدمان پیشنهاد خوبی است و موافق هستم.
    من هم با نظر علی موافق هستم، شاید بتوان برای شبکه های کابلی (از انواع کابل های مسی تا فیبرنوری و تجهیزات مرتبط با آن) بخشی به نام Cabling و یا زیرساخت کابلی ایجاد کرد. از هم اکنون می توان پیش بینی کرد که این بخش پرمخاطب باشد، بخاطر آسانی استفاده از این زیرساخت و قیمت و محبوب بودن آن.
    در بخش سیستم های اطلاعاتی پیشنهاد میکنم بخشی با عنوان ERP و یا به صورت آزمایشی سیستم های اتوماسیون در نظر گرفته شود. برای این موضوع هم دلایلی دارم:
    اغلب ما در شرکت های خصوصی و یا دولتی (کوچک و متوسط) مشغول به فعالیت هستیم و به وضوح خلا این سیستم های اطلاعاتی و یا نواقص آنها را هر روز می بینیم. در سیستم های نرم افزاری بروز این موارد طبیعیست اما در ایران متاسفانه هیچ گونه بازار رقابتی وجود ندارد و عموما اغلب شرکت ها بعد از عقد قرارداد عملا به خوبی پشتیبانی نمی کنند و مشتریان اغلب ناراضی هستند.
    به نظر من دوستان صنایع و ما کامپیوتری ها باید در این موضوع بیشتر فعال بشویم تا با پرداختن به این گونه سیستم ها به رایج شدن آن در کشور کمک کنیم و از طرف دیگر مشتری ها هم نظرات کاربران مختلف سیستم ها را داشته باشند و با آگاهی خرید کنند. البته در قسمت آخر صحبت ام باید با دقت عملکرد تا این موضوع مسئله ساز نشود.

شرکت های بزرگ ایرانی همانند ایران خودرو، ذوب آهن، توگا و... خوشبختانه بعد از تست نرم افزارهای اتوماسیون ایرانی به این نتیجه رسیده اند که نرم افزار نویسی و طراحی سیستم های یکپارچه فقط براساس منطق نرم افزاری پیاده نمی شود و با چند گزینه نرم افزاری و یا محیط های اختصاصی سازی قابل پیاده سازی نیست و به سراغ راه حل اساسی یعنی ERP رفتند.
    در ایران در چند سال گذشته تجربه های ضعیف ERP بیش از تجربه های خوب بوده البته این موضوع در هر کشوری (در آغاز پیاده سازی این گونه سیستم ها) طبیعیست، اما ما هم باید با پرداختن به این موضوعات و بحث درباره شرکت های مختلف خارجی و نمایندگان ایرانی آنها کمی به رقابتی شدن این فضا کمک کنیم.
    البته در این زمینه هیچ کسی نمی تواند خودش را حرفه ای بداند بخاطر اینکه این بحث بسیار گسترده و پیچیده است، اما به نظر من ورود به این بحث ها حتی برای من که اطلاعات بسیار ناقصی در این رابطه دارم، بسیار لذت بخش خواهد بود و با گفتگو با اساتید این انجمن و دیگر دوستان می توانیم ERP را به عنوان یک راه حل مناسب در سازمان ها پیاده سازی کنیم.

یکی از موضوعاتی که تمام جامعه ما را فلج کرده است نبود همین سیستم ها است و همه ما ضرر آن را به گونه ای پرداخت کرده ایم. باید در این زمینه به طور جدی تر کار کنیم.
    منتظر شنیدن نظر دوستان هستم.

Hakimi، ARM، Reza.D و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    @ brellian
    در مورد بازارچه، چندی پیش با یکی از اعضای انجمن صحبت هایی شد و قرار شد ایشان مسائل فنی را مورد بررسی قرار دهند تا روشی مناسب برای راه اندازی آن با امکان کنترل و نظارت دقیق در پیش گرفته شود. ایشان هم به دلیل مشغله های مختلف هنوز به نتیجه قطعی نرسیده اند، یک Module برای انجمن پیدا کردند که امکاناتی را فراهم می کند، ولی هنوز تست دقیق نشده است. اگر هر زمان این بررسی ها به نتیجه قطعی برسد و روش منطقی به دست آید، حتما راه اندازی خواهد شد.

@ malakoot
    با نظرتان موافقم، در برخی از این دسته بندی ها از جمله زیر ساخت سخت افزاری شبکه، می بایست بخشی با مفهوم سایر هم وجود داشته باشد تا مباحث مربوطه در آن بخش پیگیری شود. این را اعمال می کنیم.

@ dana1975
    بازارچه اگر کنترل شده و تحت نظارت باشد می تواند منفعت داشته باشد. مهم این است که افسار آن دست ما باشد نه افسار ما دست آن !
    در مورد بخش مقالات، من هم کاملا با شما موافقم که تا به حال بسیار ضعیف بوده و تحرک بسیار کمی داشته است. به همین دلیل در مورد آن بازنگری اساسی انجام شد و به زودی نتیجه آن را مشاهده خواهید کرد.

@ tsotodeh
    اولا چه عجب شما رو زیارت کردیم مشتاق دیدار !

در مورد شبکه های کابلی، فکر می کنید چه سوالات و مباحثی مطرح شود؟ در این چند سال در این مورد، چه حجمی پرسش و پاسخ داشته ایم؟ می توانید گشتی در انجمن بزنید و نمونه ای از این مباحث را لیست کنید؟

در مورد سیستم های اتوماسیون فرایندهای سازمانی، فکر می کنم حجم مباحث در حال حاضر آنقدر نیست که بخش اختصاصی برایش در نظر بگیریم. در عوض اگر بخشی را با عنوان دیگر سیستم های اطلاعاتی یا چنین چیزی داشته باشیم که در توضیح آن به انواع سیستم های اطلاعاتی اشاره کنیم، می تواند فضای لازم برای شکل گیری این گونه مباحث را فراهم کند. این را هم به دسته بندی ها اضافه می کنیم.

تا به حال پیشنهاد ها و نظرات خوبی داشته ایم. دیگر دوستان هم لطفا نظراتشان را بگویند تا هر چه بیشتر تکمیل شود.

tsotodeh، ARM، homo و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    خسته نباشید می گم به محمد آقای عزیز
    تقسیم بندی خوبیه و فکر میکنم مخصوصا برای تازه واردین یه راهنمای خوب باشه.

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    دست همگی درد نکتد.
    من معمولا پست ها رو بعد از اینکه ارسال میشن در نزدیکترین زمان ممکن بررسی میکنم. در مورد این نظر سنجی پیشنهادی ندادم چون موافق بودم.ولی با حفظ نظر شخصی خودم.
    نظر شخصی رو نگفتم چون حس کردم کمی بار منفی داره .
    تعدد بخش ها راهنمای خوبی برای کاربران هست تا وقتی که یک موضوع را نیاز دارند بدانند که در چه بخشی باید برای پیدا کردن جواب خود جستجو کنند و یا سوال خود را مطرح کنند.
    دوستان هم نظرات خوبی دادند. ان شاالله در آینده هم نظرات جدیدی داده خواهد شد که این بخشها کامل تر شوند.
    ممنون از زحماتتان. موفق باشید.

Hakimi و al-pacino سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Sotoodeh Toofanian

عضو عادی شناسه تصویری tsotodeh
    نوشته
    1,699
    سپاسگزاری شده
    72
    سپاسگزاری کرده
    51
    @ tsotodeh
    اولا چه عجب شما رو زیارت کردیم مشتاق دیدار !

در مورد شبکه های کابلی، فکر می کنید چه سوالات و مباحثی مطرح شود؟ در این چند سال در این مورد، چه حجمی پرسش و پاسخ داشته ایم؟ می توانید گشتی در انجمن بزنید و نمونه ای از این مباحث را لیست کنید؟

در مورد سیستم های اتوماسیون فرایندهای سازمانی، فکر می کنم حجم مباحث در حال حاضر آنقدر نیست که بخش اختصاصی برایش در نظر بگیریم. در عوض اگر بخشی را با عنوان دیگر سیستم های اطلاعاتی یا چنین چیزی داشته باشیم که در توضیح آن به انواع سیستم های اطلاعاتی اشاره کنیم، می تواند فضای لازم برای شکل گیری این گونه مباحث را فراهم کند. این را هم به دسته بندی ها اضافه می کنیم.
    سلام به همه دوستان
    زیر سایه شما و دوستان دیگر هستیم، متاسفانه عموما مشغله های شخصی که در جریانش هستید + کاریم اجازه نداده والا خوشحال می شوم با نوشتن و گفتگو از اطلاعات اساتید و دوستان دیگر همچون شما استفاده کنم.
    در ارتباط به بحث شبکه همانطور که می دانید به جراعت می توان گفت که انجمن های حرفه ای و فعال در ایران همانند انجمن های انگلیسی زیان وجود ندارد و عموما مشابه همین انجمن خودمان، اگر نگویم نایاب است باید گفت شمار آنها انگشت شمار است.
    به همین دلیل اطلاعات فارسی در این زمینه عموما پراکنده است. نمایش این موضوع با جستجویی کوچک در این اینترنت مشخص می شود. (اگر درخواست کنید لینک آنها را قرار می دهم) انتظار من از انجمنی به نام شبکه های کابلی یا Cabling این است که تنها به محصولات رده بالای سیسکو نپردازد بلکه دوستان بتوانند درباره اغلب محصولات صحبت و ابراز نظر کنند. طبیعیست که استقبال از این انجمن مانند انجمن windows family و ... نخواهد شد اما اگر بگویم که Persiannetworks انجمنی تخصصی در زمینه شبکه است انتظار این موضوع را باید داشت تا از رویکرد تخصصی محصولاتی به تخصصی شبکه تغییر یابد. به نظر من انجمن ما الان به محل گفتمان بیشتر محصولات/سرویس های بسیار پرکاربرد/محبوب تبدیل شده است. اگر منظور ما رویکرد تخصصی براساس استانداردهای شبکه و از الف تا ی شبکه باشد جای این بخش های خالیست. شاید حداقل بتوان بخشی به نام Cabling ساخت و در بخش عمومی این گونه مسائل و در زیربخش آن Cisco را قرار داد. البته این موضوع نظر من است و شاید با تجربه شما در این زمینه متفاوت باشد. معتقد هستم که الان کم کم باید در زمینه شبکه و هر چه مطمئن ساختن این بستر بیشتر اطلاعات در اختیار کاربران اینترنتی و انجمنی قرار داد تا این موضوعات کم کم جا بی افتد و دوستان با ترس و لرز دنبال فیبرنوری و تکنولوژی های از این قبیل نروند.
    جایگزینی وایرلس و تکنولوژی های جدید آن عالیست ولی باید رویکرد انجمن بگونه ای باشد تا کاربران و افراد مختلف با بحث درباره این موضوعات بهترین انتخاب را انجام دهند. پرداختن به موضوعی خاص بعضا باعث می شود تا کاربران در زمان تصمیم گیری برداشت اشتباهی داشته باشند.
    منظور من از تخصصی شدن انجمن در زمینه شبکه این نیست که برای هر موضوع و هر زمینه ای انجمنی ساخته شود. منظور من پرداختن به موارد اصلی شبکه است.
    در رابطه مطرح شدن دیگر سیستم های اطلاعاتی موافق هستم اما توصیه می کنم در توضیحات انجمن این موضوع به خوبی بیان شود که قرار است در چه ارتباط صحبت شود. همچنین توصیه نمی کنم این بخش به عنوان زیربخش فعال شود.

Hakimi، ARM، Reza.D و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    بد نیست یه بخش برای شکستن (ف) رو هم بزارین ها مشتری زیاد داره ... شوخی

بخشی با عنوان اخبار جهان شبکه و اینترنت هم می تونه کارآمد باشه که توسط برخی افراد تند تن به روز بشه

al-pacino سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    منظور من از زیرساخت های شبکه کابلی؛ مباحثی بود نظیر Cabling, LAN, VLan, و امثال اینها بود.

در خصوص قسمت Accounting ، فکر میکنم نام ISP Accounting کمی نامناسب باشد، استفاده از صرفا Accounting میتواند معنی جامع تری بدست بدهد، در شبکه ها LAN بسیاری از نرم افزار های حسابرسی استفاده میشود که شاید با استفاده از این نام، چنین استفاده ای نادیده گرفته میشود؛

فعلا اینها به ذهن من رسید .

Hakimi، SADEGH65، ARM و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    به نظر خیلی مدرنتر از الان میاد جالبه