نظرسنجی: آیا با دسته بندی جدید موافق هستید؟

شرکت کننده ها
87. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • موافقم

52 59.77%
  • موافقم ولی باید با تغییراتی همراه باشد تا بهتر شود.

33 37.93%
  • موافق نیستم، وضعیت فعلی بهتر است.

2 2.30%
صفحه 2 از 7 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 97

موضوع: تقسیم بندی جدید انجمن، ایجاد بخش های جدید

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    عالیه حرف نداره بهتر از این خودشه(فقط یه بخش دانلود فیلم هم بذارید کنارش استقبال میشه(شوخی)در ضمن بیشتر به فکر ما ابتدایی ها باشید..و یعنی قسمت فروش و بازارچه نداره ؟؟؟؟

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    @ tsotodeh
    ممنون از نظراتت
    هدف اصلی این است که به سرویس های شبکه بپردازیم. ولی با تکیه بر دسته بندی هایی که طرفدار بیشتری دارند و مباحث بیشتری را در خود جای می دهند. این مانعی برای مطرح شدن مباحث در مورد دیگر مسائل نیست. ما اگر زیرمجموعه بخش زیرساخت سخت افزاری، بخشی با عنوان دیگر تجهیزات زیرساخت شبکه داشته باشیم، همه موارد مورد نظرتان را می تواند در بر گیرد.

@ Mehdi CP
    من با بخشی برای اخبار و اطلاع رسانی موافقم. ولی به نظرتان چند نفر برای درج اخبار جدید همکاری می کنند؟

@ M-r-r
    مبحثی نظیر VLAN در مجموعه مباحث زیرساخت های سخت افزاری شبکه نیست. بلکه به نظرم باید چنین بحثی را در دسته زیرساخت های نرم افزاری ببینیم. هرچند که اگر در مورد یک تجهیز خاص (نظیر یک Cisco Catalyst) بحث می شود می تواند همه موارد مربوطه از جمله VLAN را هم در بر گیرد.
    اگر بخش Cisco را در کنار Wireless دیده ایم، به این مفهوم نیست که Cisco به عنوان زیرساخت شبکه های کابلی است. بلکه یکی از مطرح ترین و پراستفاده و پرطرفدارترین تجهیزات زیرساخت شبکه است که هم در شبکه های Wireless و هم Wired مورد استفاده قرار می گیرد.
    در مورد شبکه های کابلی، واقعا هنوز متوجه نیستم که بجز مباحث مربوط به سیم و کابل شبکه و اتصالات اونها دیگر چه مواردی را می تواند در بر گیرد. این مباحث حجمشان آنقدر نیست که بخواهیم به عنوان یک دسته بندی مستقل ببینیمشان.
    ممنون می شوم اگر مثال هایی جزئی تر و دقیق تر بیاورید.

در مورد قسمت Accounting حق با شماست. عنوان ISP Accounting جامع نیست. باید تغییرش دهیم که جامع تر باشد. عنوانی بهتر از Accounting هم داریم؟ به فارسی چه می توان به آن گفت؟

@ sky_star2
    در مورد بازارچه در نوشته قبلی توضیح دادم. لطفا ملاحظه کنید.

من این تغییرات را در نسخه تستی اعمال می کنم و Screenshot آن را قرار می دهم تا ببینیم و باز هم نظر بدهیم تا کاملتر شود.

tsotodeh و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    سلام

بنظرم واجب تر از همه اینها باید تکلیف طبقه بندی مون روشن بشه
    قرار هست که به گفته ستوده برند و سرویس بشه یا برعکس
    مثلا الان مشخص نیست که بحث تلفنهای تحت شبکه سیسکو در کدام مورد قرار میگیرد

یه سوال
    امکان چند بخشی شدن یک موضوع وجود ندارد؟؟؟
    مثلا زمان ارسال یک پست، هم در قسمت سیسکو قرار گیرد ، هم در قسمت تلفن تحت شبکه؟

یه نکته دیگه که الان واقعا جاش خالی هست، در قسمت زیرساخت، بحث تجهیزات فیبر هست، مثل SDH و PDHها و ...
    و همینطور تجهیزات انتقال خطوط مسی مثل انواع مودمها و DSLAMها و ...

Hakimi، tsotodeh و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    فلسفه این بخش که نوشته مباحث عمومی رو من نگرفتم ! یه جا هست که نوشته مباحث عمومی شبکه. پس اون مباحث عمومی دیگه چیه این وسط ؟ زمانی هم که یه بحث در باره مسائل سیاسی . ورزشی . فرهنگی و... در این بخش مطرح بشه که فوری پاک می شه به دلیل اینکه ربطی به شبکه نداره ...

پس فکر کنم همون بخش مباحث عمومی شبکه کافی باشه ...

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    ضمن تشکر از جناب آقای حکیمی، به خاطر وقتی که برای انجمن می گزارند، 2 تا نکته به ذهنم رسید:
    1- فکر کنم اگه ترتیبه قرار گرفتن بخش ها رو عوض کنید و بخشهای پر مخاطب رو بالاتر بیارید، برای کسانی که تازه وارد انجمن می شن، بهتر باشه.
    2- بخشی که تحت عنوان "مباحث عمومی شبکه" در آخرین بخش اومده، دارای بیشترین نوشته و بیشترین مخاطبه.
    فکر کنم اگه این بخش، در همان قسمت مباحث نرم افزاری گنجانده بشه بهتر باشه.

Hakimi و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    اون مباحث عمومی، اشاره میکنه به مثلا همون پرینتری که شما برای کافی نت میخواستی ! حله ؟

Hakimi و PersePolis سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh نمایش پست ها
    تجهیزات سخت افزاری فقط Cisco نیست. قرار گرفتن Cisco و Wireless به این منظور نبوده که Cisco به عنوان بخش شبکه های کابلی باشد. چون تجهیزات Cisco مخاطبان بیشتری دارد و مباحث بیشتری پیرامون آن انجام می شود، بخش اختصاصی برایش دیده شده است. Cisco زیر مجموعه زیر ساخت سخت افزاری شبکه است، در این قسمت، بسته به نیاز بخش های دیگری هم می تواند ایجاد شود. پیشنهاد بدهید چه بخش هایی بهتر است اضافه شود؟

بخش مقالات همانطور که توضیح دادم از بین نمی رود، بلکه از حالت فعلی خارج می شود و به شکلی جدید به صورت مستقل ایجاد می شود. هدف این است که به صورتی باشد که از حالت سکون فعلی خارج شود.
    در مورد این که مخاطب های این نوع تجهیزات و درصد برخورد دوستان با این تجهیزات نسبت به سایر تجهیزات شکی نیست .
    در مورد سایر تجهیزات مربوط به شبکه های کابلی به درستی نمیتوان این مفهوم را در قالب یم اسم برای بخش بیان کرد ( حد اقل چیزی به نطظرم نمیرسد که بیانگر کامل این بخش باشد ) ولی اگر با همین نام و باتوضیح تمامی مطالب شبکه کابلی به جز مواردی که در مورد Cisco است ایجاد شود شاید بد نباشد.

در مورد مقالات نیز که فرمودهاید نیز حدسی که شخصا میزنم تلاش شما برای ایجاد یک پرتال و یک سیستم دیگر در کنار سیستم فروم برای این کار است که به نظرم این بسیار مناسب است ولی اگر امکان ایجاد بخشی با نام مقالات قبل از تایید نهایی برای مرورر دوستان و رفع اشکالات این نوع مقالات برای قرار گیری در سایت میتواند در کم خطا و روانتر بودن مقالات کمک کند.

در مورد نرم افزار هایی که در شبکه استفاده میشود به جز مواردی که در بخش زیر ساختهای نرم افزاری ایجاد شده نرم افزار هایی مرتبط با شبکه موجود است ولی در این بخشهای موجود نمیگنجد مانند نرم افزار های رسم دیاگرام یا ضد ویروس ها و ... که اگر در مورد آن ها نیز بخشی مشخص شود ( منظور صرفا ایجاد بخش نیست منظور مشخص نمودن بخشی در این مورد است )
    ضمنا اگر بخشی نیز برای معرفی لینک نرم افزارهایی که مربوط به شبکه میباشند نیز ایجاد شود شاید مناسب باشد.

Hakimi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    براساس نکاتی که مطرح شده بود، تغییراتی در دسته بندی ها انجام شد.
    تقسیم بندی جدید انجمن، ایجاد بخش های جدید
    لطفا ببینید و اگر نکته ای هست حتما اعلام کنید.

@ nkm
    فکر نمی کنم بتوانیم بین دسته بندی براساس سرویس یا بر اساس محصولات خط و مرز مشخصی داشته باشیم. روی این موضوع خیلی فکر کردم و در نهایت به این نتیجه رسیدم که مجبوریم حالتی ماتریسی داشته باشیم، به همین دلیل در برخی موارد بر اساس سرویس ها و در برخی موارد بر اساس محصولات دسته بندی می کنیم. اگر صرفا به هرکدام از این دو می پرداختیم، موارد مهمی را از دست می دادیم. اگر شما هم روی کاغذ سعی کنی چنین کاری انجام بدی احتمالا به همین نتیجه می رسی.

در مورد چند بخشی شدن، این یکی از زیبا ترین امکانات بود اگر می شد! ولی متاسفانه چنین امکانی وجود ندارد. با استفاده از Tag می توان به یک مطلب چند برچسب زد، ولی نمی توان چیزی شبیه Label در Gmail از آن برداشت کرد.

در بخش زیرساخت سخت افزاری، قسمتی با عنوان سایر تجهیزات زیرساخت شبکه اضافه شد که بحث های مربوط به فیبرهای نوری را هم در بر می گیرد.

@ mehdi CP
    مباحث عمومی برای مطالبی است که الزاما به شبکه مربوط نمی شود. مشکلات عمومی که در هنگام کار با سیستم ها با آنها برخورد می کنیم می توانند در این بخش مطرح شوند.

@ mmj
    من هم از شما ممنونم که برای بهتر شدن، همراهی و همفکری می کنید.
    در مورد پر مخاطب ترین بخش که اشاره به مباحث عمومی شبکه داشتید، شاید تا پیش از این چون دسته بندی ها کم بود، خیلی از مطالب در بخش عمومی مطرح می شد، ولی هدف این است که این مباحث در دسته بندی های تخصصی خود قرار گیرند.
    این بخش برای مواقعی است که من از بالا بخش های مختلف را می بینم و یکی یکی پایین می آیم و به این نتیجه می رسم که نوشته و پرسشم در هیچ کدام از دسته بندی ها قرار نمی گیرد، در نتیجه آن را در بخش مباحث عمومی شبکه قرار می دهم. اگر واقعا مبحث مورد نظر من در هیچ کدام از دسته بندی ها قرار نمی گرفت که هیچ، ولی اگر من اشتباه کرده باشم، مدیران اقدام به جابجایی پرسش به محل مناسب خود می کنند. حالا پس از مدتی می توان مباحث عمومی را بررسی کرد و برای پر طرفدار ترین و پرمخاطب ترین آنها، بخش های اختصاصی ایجاد کرد و آنها را به بخش های مخصوص به خودشان انتقال داد.
    اگر با این دید نگاه کنیم به نظرم محل قرارگیری آن مناسب است.

از نظر مفهومی در شبکه ابتدا بستر و زیرساخت سخت افزاری فراهم می شود، سپس زیرساخت نرم افزاری و در نهایت سرویس ها و سیستم های اطلاعاتی. پس به نظر می رسد از نظر مفهومی ترتیب دسته بندی ها مناسب است.

در ضمن خیلی وقت ها باید بخش های پرمخاطب را به گونه ای قرارداد که چشم بازدیدکنندگان با بخش های کم مخاطب تر نیز برخورد کند و شاید همین باعث ایجاد ایده و انگیزه برای کارهای جدید شود.

@ SADEGH65
    در مورد مقالات حدستان خیلی دور از واقعیت نیست. فکر می کنم با ساختاری که دارد نظر شما را هم تامین می کند.

در مورد نرم افزارها، اتفاقا برای ضدویروس ها بخشی خاص دیده شده است. (امنیت اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی > امنیت شبکه > Antivirus ها)
    در بخش زیرساخت نرم افزاری شبکه، قسمتی دیده شده به نام "سایر سیستم های زیرساخت نرم افزاری شبکه"
    نرم افزارهای مورد نظرتان در این بخش نمی گنجند؟
    اگر نرم افزارهای خاصی هستند که جزو گروه نرم افزارهای زیرساخت شبکه نمی گنجند و سرویسی خاص ارائه می کنند که در دسته بندی ها نمی گنجند، جایشان در بخش مباحث عمومی شبکه است.

شاید بهتر باشد عنوان "مباحث عمومی شبکه" را به "سایر مباحث مرتبط با شبکه" تغییر دهیم. نظرتان چیست؟

SADEGH65 و mmj سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Alireza Shahrokhi Dana

خواننده
    نوشته
    308
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    95
    من یه پیشنهادی دارم که فعالترین یوزر*ها و مدیران و گروه*ها رو هم در آخر هر ماه معرفی* کنید
    و اگر هر گروه در هر هفته یک مقاله بده عالی* می*شه و خیلی* خیلی* پر بار

ویرایش توسط dana1975 : 2009-07-08 در ساعت 07:05 PM

نام حقيقي: ملکوت

مسدود شده
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    18
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام
    اینطوری خیلی بهتر شده و جای یه چیزهایی که خالی بود رو آوردید

نام حقيقي: MAJID,PARMID

عضو عادی شناسه تصویری parmid
    نوشته
    227
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    112
    نقل قول نوشته اصلی توسط brellian نمایش پست ها
    خوب است

و کماکان بازارچه و یا یک بخش تجاری و اطلاع رسانی قیمت تجهیزات بلا تکلیف است
    کاملا صحیح می فرماییند

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    کوروش جان من خودم شخصا آماده ام برای همکاری با بخش اخبار روزانه اینترنت و جهان شبکه

نام حقيقي: Alireza Shahrokhi Dana

خواننده
    نوشته
    308
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    95
    کاش مشکلRSS هم حل میشد و با RSS میشد همه چیز رو پیگیری کرد
    یعنی* اینکه بشه همه جواب*های پربوت به یک پست رو تو RSS Reader هم دید نه فقط سوال مطرح شده رو

نام حقيقي: Mohammad Attar

خواننده شناسه تصویری attar_5184
    نوشته
    31
    سپاسگزاری شده
    15
    سپاسگزاری کرده
    9
    سلام به دوستان عزیز

خیلی خوبه اما سعی کنید مطالب تولیه در اولین صفحه خیلی گسترده نشه
    یعنی موضوعات فقط در مورد شبکه ویندوز لینوکس و میکروتیک باشه
    هرچی مطالب کمتر باشه مفید تر و کامل تر میشه

موفق و پیروز باشین

Hakimi و tsotodeh سپاسگزاری کرده‌اند.

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    محمد در قسمت تگ، نمیشه یه تعداد تگهای از پیش تعیین شده را در برخی از بخشها گذاشت؟

نکته بعدی به نظرمن زیرساخت ارتباطی یا یه چیزی تو همین مایه ها بهتر از سخت افزاری است یا مثلا ارتباطات

بعدش فایروالها فکر کنم بیشتر به بخش امنیت شبکه مربوط بشه و باید از کش و پروکسی جدا بشه

بخشهای سیستمهای اطلاعاتی و ارتباطی یکی بشن و مفهوم اطلاع رسانی و اداری داشته باشن

تلفنهای تحت شبکه به گروه دیگه مثل سخت افزار یا نرم افزار میتونن انتقال پیدا کنن

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

صفحه 2 از 7 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

erp

انواع فیبر نوری

Active Directoryچيست؟

برچسب برای این موضوع