نظرسنجی: آیا با دسته بندی جدید موافق هستید؟

شرکت کننده ها
87. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • موافقم

52 59.77%
  • موافقم ولی باید با تغییراتی همراه باشد تا بهتر شود.

33 37.93%
  • موافق نیستم، وضعیت فعلی بهتر است.

2 2.30%
صفحه 3 از 7 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 از مجموع 97

موضوع: تقسیم بندی جدید انجمن، ایجاد بخش های جدید

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    نقل قول نوشته اصلی توسط dana1975 نمایش پست ها
    کاش مشکلRSS هم حل میشد و با RSS میشد همه چیز رو پیگیری کرد
    یعنی* اینکه بشه همه جواب*های پربوت به یک پست رو تو RSS Reader هم دید نه فقط سوال مطرح شده رو
    یهنی مشترک RSS یک سوال شد؟؟؟

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: Alireza Shahrokhi Dana

خواننده
    نوشته
    308
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    95
    جناب آقای نیکنام، منظور من این هستش که :
    در نظر بگیرید که کسی* میاد سوالی رو مطرح میکنه و چندین نفر دیگه زحمت جواب دادن رو میکشن
    در حال حاضر فقط می*شه سوال رو دید و نمی*شه جواب*های اون رو مشاهده کرد
    اگه RSS ساپورت کنه که بشه جواب*ها رو هم دید خیلی* عالی* می*شه

نام حقيقي: بیل گیتس

عضو غیر فعال شناسه تصویری Bill Gates
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    75
    سپاسگزاری کرده
    20
    من فکر می کنم انجمن به یک defragment نیاز داره ! بدین معنی که خیلی موضوعات یا تاپیک های تکراری
    در انجمن هست که در آنها سوالات و جواب های مشابهی نوشته شده . علتش هم اینه که معمولا کسانی که
    تازه میان اینجا حوصله search تمام تاپیک های فروم رو ندارن و مستقیما سوالشون رو می نویسن. این باعث
    شده که اگر مثلا من در مورد یک موضوع اینجا جستجو کنم 10 تا تاپیک مشابه بالا میاد که کلی وقت منو می
    گیره و تازه در خیلی از اونها هم مطلب کاربردی یافت نمیشه.

اگر شخص یا اشخاصی بتونن فی سبیل الله این تاپیک ها رو ادغام یا ویرایش کنن تا انجمن مرتب تر بشه فکر
    کنم دیگه اینجا گلستون میشه !

همچنین یه بخش رو هم به معرفی لینک و سایت های ایرانی در مورد شبکه اختصاص بدید بد نیست.

ARM سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    63

نرم افزارهای شبکه ای

در کار شبکه این نیست که فقط با سیستم عاملها و جند نرم افزار خاص سروکار ت باشه .نرم افزارهای متعددی وجود داره که به فرض ممکنه حلال مشکل من باشن اما بنده و امثال من اونو نشناسن. من پیشنهاد می کنم که در قسمت نرم افرارهای شبکه بخشی برای معرفی نرم افزارهای شبکه در نظر گرفته بشه

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Bill Gates نمایش پست ها
    اگر شخص یا اشخاصی بتونن فی سبیل الله این تاپیک ها رو ادغام یا ویرایش کنن تا انجمن مرتب تر بشه فکر
    کنم دیگه اینجا گلستون میشه !
    فکر کنم بار کاری زیادی را برای مدیران ایجاد کند و در آخر نیز چون مطالب ممکن است در حدود یک زمان جواب داده شده باشند مطالب ایراد پیدا کنند و نا مفهوم گردند.

نقل قول نوشته اصلی توسط parviz_p_t نمایش پست ها
    در کار شبکه این نیست که فقط با سیستم عاملها و جند نرم افزار خاص سروکار ت باشه .نرم افزارهای متعددی وجود داره که به فرض ممکنه حلال مشکل من باشن اما بنده و امثال من اونو نشناسن. من پیشنهاد می کنم که در قسمت نرم افرارهای شبکه بخشی برای معرفی نرم افزارهای شبکه در نظر گرفته بشه
    در این مورد بنده گفتم ولی آقای حکیمی نظرشان بر اضافه ننمودن بخش زیاد به فروم است و قرار شد در بخش مباحث عمومی این نوع تاپیک ها ایجاد شوند.

شاید بهتر باشد عنوان "مباحث عمومی شبکه" را به "سایر مباحث مرتبط با شبکه" تغییر دهیم. نظرتان چیست؟
    کاملا موافقم به این صورت تفهیم بیشتری دارد و مباحث خاص را که در بخش های دیگر نمیگنجد به راحتی میتوان در آن جای داد.

به عنوان یک پیشنهاد دیگر نمیدانم من دید درست ندارم یا بخش اطلاعیه و اخبار سایت در لیست نیست ؟!

ویرایش توسط SADEGH65 : 2010-02-18 در ساعت 12:22 PM
    ARM و Reza.D سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    @ dana1975 #24
    پیشنهاد جالبی است. ولی اجرایش به نظرم خیلی ساده نیست. باید به روش انجام این کار فکر کنیم. به نظرم فعلا این پیشنهاد را مسکوت نگه داریم تا این تغییرات انجام شود و بعد به سراغش بیاییم.

@ Mehdi CP
    خیلی عالیه. از پیشنهادت کاملا استقبال می کنم. شاید بهتر باشد زیرمجموعه مباحث عمومی، بخشی را به اخبار دنیای شبکه اختصاص دهیم. بگذار کمی رویش فکر کنیم ببینیم چطور باید این بخش را قرار داد.

@ dana1975 #28
    RSS مشکلی ندارد. قابلیتی که مورد نظر شماست، از نظر مفهومی و منطقی به راحتی نمی تواند در RSS پیاده سازی شود.
    مثلا فکر کنید در RSS همه نوشته ها نمایش داده شوند، چون نمی توان مفهوم Thread را در آن پیاده کرد، پر می شود از نوشته هایی که ارتباطی با هم ندارند (همه نوشته های همه Thread ها بدون دسته بندی کنار هم قرار می گیرند) و عملا کاراییش را از دست می دهد.
    شاید اگر بشود اطلاعات مربوط به هر Thread را در کنار هر نوشته نمایش داد، بتواند مفید باشد.
    متاسفانه هیچ Module آماده ای برای این چنین کاری وجود ندارد و باید خودمان بسازیم. از دوستانی که دستی بر برنامه نویسی وب دارید اگر می توانند چنین ماژولی آماده کنند، می توانیم از آن استفاده کنیم.

@ attar_5184
    در چند سال گذشته با ایده ای شبیه نظر شما، دسته بندی ها خیلی مختصر بود. ولی امروز حجم مطالب و تنوع آنها باعث شده که این نوع تقسیم بندی، دسترسی به اطلاعات را سخت کند و باعث سردرگمی شود. با توجه به شرایط امروز تصمیم بر این شد که تقسیم بندی ها تغییراتی پیدا کنند که نیازها را پوشش دهند.

@ nkm
    در مورد تگ، وقتی نوشته قبلی ات را خواندم، ذهنم به همین سمت رفت. کمی جستجو کردم، یک Module پیدا کردم، ولی کامل نبود. باید رویش کار کرد.
    و اما در مورد دسته بندی ها
    زیرساخت ارتباطی، مجموعه ای از سخت افزارها و نرم افزارهاست. اصولا شبکه یعنی زیرساخت ارتباطی! همین را از هم تفکیک کرده ایم که تبدیل شده به زیرساخت سخت افزاری و زیرساخت نرم افزاری
    در مورد Firewall درست می گی. باید منتقل بشه به بخش امنیت شبکه. این تغییر را انجام می دهیم.
    با یکی کردن سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی موافق نیستم. چون از نظر مفهومی با هم تفاوت می کنند. سرویس دهنده ها هم این دو را مستقل از هم تعریف می کنند.

@ Bill Gates
    من موافق حذف این نوع نوشته ها نیستم. در هر پرسش و پاسخ حتی اگر به یک کلمه جدید و متفاوت اشاره شده باشد، می تواند کمک کننده باشد. ولی در مورد این که باید روشی برای مرتب کردن و به قول شما Defragment کردن داشته باشیم با شما کاملا موافقم. فکر می کنم بخش جدیدی که در حال راه اندازی است، می تواند به این کار کمک کند. در این مورد به زودی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

@ parviz_p_t
    مباحث مربوط به بخشی از نرم افزارهای شبکه می توانند در بخش زیرساخت نرم افزاری شبکه قرار گیرند. اگر مواردی هم بودند که در این بخش قرار نمی گرفتند، در بخش سایر مباحث مربوط به شبکه می توانند دسته بندی شوند.

@ SADEGH65
    اوایل کار، بخشی به عنوان اطلاعیه و اخبار سایت دیده بودیم. ولی پس از مدتی دیده شد که حجم نوشته هایی که در آن بخش قرار می گیرند بسیار اندک هستند. این شد که این را با پیشنهادها و انتقادها یکی کردیم و بخشی با عنوان "بحث و تبادل نظر عمومی پیرامون مسائل انجمن" ایجاد شد که هم اخبار و اطلاعیه ها در آن قرار گرفتند و هم در مورد مسائل مختلف انجمن بحث شد.

سعی می کنم در اولین فرصت آخرین تغییرات را روی نسخه تستی انجام دهم و باز هم ببینیم چه تغییراتی نیاز است انجام شود.
    همچنان منتظر دریافت نظرات هستیم.
    ممنون از همه

tsotodeh، SADEGH65، saman_nn2000 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: saman

مسدود شده
    نوشته
    85
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام
    علاوه بر تغییرات در دسته بندی های مختلف در انجمن به اوضاع شیوه برخوردها و پاسخ دهی به پست ها هم باید سر و سامان داده شود قوانین وضع شود که در پاسخ دهی به پست ها از حاشیه رفتن ها بی مورد و به چالش کشیدن بعضی موضوعات جلوگیری شود.

Hakimi، SADEGH65 و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: بیل گیتس

عضو غیر فعال شناسه تصویری Bill Gates
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    75
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    فکر کنم بار کاری زیادی را برای مدیران ایجاد کند ....

!
    خب هدف من هم دقیقا همینه ! اینطوری مدیران سرشون شلوغ میشه و دیگر فرصت بستن تاپیک های
    جنجالی و حذف بعضی پست های عمومی-اجتماعی را نخواهند داشت.

Hakimi، SADEGH65 و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Bill Gates نمایش پست ها
    خب هدف من هم دقیقا همینه ! اینطوری مدیران سرشون شلوغ میشه و دیگر فرصت بستن تاپیک های
    جنجالی و حذف بعضی پست های عمومی-اجتماعی را نخواهند داشت.
    اتفاقا این گونه موارد در یک فروم تخصصی نباید وجود داشته باشد.و خدا را شکر تعداد فروم هایی که درون آنها هر گونهبحثی میشود زیاد است و میتواند این گونه مسائل را در این فروم ها پیگیری کرد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط saman608 نمایش پست ها
    سلام
    علاوه بر تغییرات در دسته بندی های مختلف در انجمن به اوضاع شیوه برخوردها و پاسخ دهی به پست ها هم باید سر و سامان داده شود قوانین وضع شود که در پاسخ دهی به پست ها از حاشیه رفتن ها بی مورد و به چالش کشیدن بعضی موضوعات جلوگیری شود.
    در این مورد 100% موافقم ( هرچند خودم به خاطر برخورد نامناسب با یک کاربر اخطار نیز دریافت کردم)
    به نظر من هرچه قدر قوانین سخت گیرانه تر باشد فروم بیشتر به طرف حرفه ای تر شدن و بدون حاشیه شدن در اکثر موارد پیش میرود.

@Koorosh
    اوایل کار، بخشی به عنوان اطلاعیه و اخبار سایت دیده بودیم. ولی پس از مدتی دیده شد که حجم نوشته هایی که در آن بخش قرار می گیرند بسیار اندک هستند. این شد که این را با پیشنهادها و انتقادها یکی کردیم و بخشی با عنوان "بحث و تبادل نظر عمومی پیرامون مسائل انجمن" ایجاد شد که هم اخبار و اطلاعیه ها در آن قرار گرفتند و هم در مورد مسائل مختلف انجمن بحث شد.
    در این مورد درست است شاید پستهای قرار گرفته در این تاپیک ها 1/1000 نیز نسبت به سایر تاپیک ها نرسد ولی اگر بعد از 3 ماه یک پست قرار باشد در این بخش زده شود مسلما آنقدر مهم خواهد بود که نیازمند وجود بخشی باشد. و فکر کنم نمیشود در هیچ کدام از بخش ها این موضوع یا تاپیک را زد و انتضار داشت که حق مطلب به درستی ادا شده باشد.
    به شخصه آخرین باری که در فرومی حاضر شدم و عضو شدم و این بخش وجود نداشته را به یاد ندارم ( مخصوصا فرومهای خارجی)

با توجه به اینکه میدانم شما سعی در زیاد بزرگ نشدن شاخه بندی ها دارید اگر امکانش باشد زیر بخشی با عنوان معرفی یا ارائه لینک دانلود نرم افزار ها قرار گیرد در بخش "سایر مباحث مربوط به شبکه" ممنون خواهم شد چون خودم به شخصه با خیلی از نرم افزار های پرکاربرد در شبکه آۀشنایی درست ندارم و یا حتی آنها را نمیشناسم.

Hakimi، tsotodeh، ARM و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به همه دوستان و مدیران و همکاران خوبم که در زمینه IT و گسترش آن در کشور تلاش می کنند .

به نظر بنده تغییرات لازمه جامعه پویا و سلامت است حتی اگر این جامعه یک جامعه مجازی باشد . و در این جا ، جا دارد از جناب حکیمی به عنوان مدیر ارشد انجمن باید تشکر کرد که خودشون دست به ایجاد تغییرات پایه ای در ساختار انجمن زده اند .

تقسیم بندی ها مناسب و بخش ها به خوبی از هم جدا شده اند . تنها جای چند نکته در این میان به نظر بنده همچنان خالی است . اول اینکه باید در انجمن و در صدر همه مجموعه ها یک تاپیک ایجاد شود به عنوان منشور اخلاقی که در این منشور به خودمان یادآور شویم که همیشه باید برای دیگران و نوشته های آنها بشدت احترام قائل شویم حتی اگر به ما توهین شده باشد .

دومین مطلب ایجاد یا راه اندازی بخش تجاری برای سایت و یا انجمن خوب به هر حال نمی تونیم به صورت کلی گفته شود کس یا کسانی هدفشان از مراجعه و یا عضویت در سایت خرید و یا فروش نوع و یا انواعی از تجهیزات شبکه و یا زیر ساخت های شبکه است .

سومین مطلب که مرتبط با دومین مطلب بنده است ویرایش و سخت تر کردن قوانین انجمن اگر قصد ایجاد بازارچه و یا هر نوع مکان یا محلی برای تجارت کردن . باید قوانین انجمن در مورد تبلیغات در غیر از محل ها و رابط های مشخص شده بسیار سخت گیرانه تر باشند تا محیط های علمی به طنازی های تجاری آلوده نشوند .

با تشکر

Hakimi، SADEGH65، saman_nn2000 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

خواننده
    نوشته
    466
    سپاسگزاری شده
    94
    سپاسگزاری کرده
    187
    اين بخش سيستمهاي ارتباطي خيلي خوب بود چرا حذف شد؟

عضو غیر فعال شناسه تصویری amir1348
    نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    6
    با تشکر از مدیریت سایت البته در جمع برزگان احضار نظر سخت است این دو بخش هم میتونه اضافه بشه

1-استفاده از بانکهای اطلاعاتی
    2- برنامه های تحت وب

Hakimi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: M.M

عضو غیر فعال شناسه تصویری mohsen3k
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    41
    سلام
    خسته نباسید عرض میکنم

تقسیم بندی خوبیه ولی یه پیشنهاد هم دارم:
    یه قسمت هم برای لینک و یا source نرم افزارهای مرتبط باشه!

مثلا افراد نرم افزارهایی مرتبط با مبحث مطرح شده معرفی میکنن. حالا اگه یه خیری برسونن لینک جایی رو میدن که معمولا EXPIRE شده و یا .....

اگه مثلا خود شما جایی مانند 4share یا rapidshare فایل ها رو آپلود کنین و یا قانون بذارید که در سایت های معتبر و خاصی آپلود کنن، خوب میشه!

بازم از توجه شما (آقای حکیمی) به سایت و به مهندسان و علاقه مند به IT، سپاسگذارم!
    امیدوارم موفق باشید

نام حقيقي: حمیدرضااکبری

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام و خسته نباشید به همه کسانی که برای این سایت زحمت می کشن و با به اشتراک گذاشتن تجربیات هم با عث مرور دانسته های خودشون می شن و هم با عث پیشرفت بقیه به امید سلامتی و بهروزی برای همتون.
    واما به نضر من اگه می شد تقسیماتو تخصصی تر کنیم مثلا بشه active , passive وتو انها از بالا شوع کنیم تقسیم بندی کنیم تا برسه به سرویسها ی نصبی روی سرور که مراحل بالاتر هست

Hakimi سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    یه سوال !
    می شه من دوبار رای بدم ؟

صفحه 3 از 7 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین