نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط yavar
  • 1 توسط emad_ban
  • 1 توسط mtavakoli

موضوع: مشکل شیر share کردن پرینتر در شبکه:کمک

نام حقيقي: ساسان

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

مشکل شیر share کردن پرینتر در شبکه:کمک

سلام به تمامی دوستان
    من در یک شرکت کار می کنم که کامپیوترهای آن باهم شبکه شده است این کامپیوتر ها همگی به یک سرور متصل هستند که در جای دیگر قرار دارد و یک مدیر سرور دارد. مدیر سروری که معمولا برای هر کاری باید مدتها از او خواهش کرد. بر روی سرور از ویندوز 2003 استفاده شده است. ما برای انجام کارهای خود از یک برنامه استفاده می کنیم که برنامه ها توسط یک نرم افزار به نام citrix metaframe کنترل می شوند. تمام کلاینت ها از IP 192.168.01 به بعد و subnet mask 255.255.255.0 استفاده می کنند به غیر از یکی از کلاینت ها که از 255.255.0.0 استفاده می کند. اکثر کامپیوتر ها پرینتر دارند که به خود آنها وصل است اما یک پرینتر HP laserjet وجود دارد که تمام ما به آن نیاز داریم این پرینتر را من قبلا با سایر کامپیوتر ها share کرده بودم که به راحتی از آن استفاده می کردیم تا اینکه کامپیوتری که پرینتر hp به آن وصل بود خراب شد و من مجبور به تعویض ویندوز آن شدم بعد از آن برنامه ای که با ان کارهای شرکت را انجام می دهیم و بر روی این کامپیوتر قرار داشت دیگر به شبکه وصل نمی شد که مدیر سرور بعد از آن subnet mask این کامپیوتر را به 255.255.0.0 تغییر داد. الان من پرینتر را به کامپیوتر وصل کرده ام و آن را share کرده ام و پرینتر از روی خود کامپیوتر مشکلی ندارد ولی زمانی که می خواهم که از سایر کامپیوتر ها به این پرینتر دسترسی داشته باشم امکان آن وجود ندارد. مشکل اینجا است که در قسمتی که کامپیوتر ها search می کنند تا پرینتر را پیدا کنند اطلاعات آن پرینتر بر روی شبکه دیده نمی شود. من حتی کیس آن کامپیوتر را با یک کامپیوتر دیگر عوض کردم اما مشکل هنوز وجود دارد. لطفا هرکس می تواند کمک کند. با تشکر بسیار

موضوعات مشابه:

خواننده
    نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    20
    شما می تونی اون سیستم که پرینتر روش ping کنی؟

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    ببین باید network setup wizard رو روی سیستمی که پرینتر بهش وصله رو اجرا کنی و شیر فایل و پرینتر رو روشن کنی
    یه کار دیگه هم میتونی بکنی آدرس آیپی سیستمی که پرینتر روش نصبه رو توی ران به صورت مثلا 192.168.0.x\\ بزن وقتی اومد بالا روی آیکن پرینتر راست کلیک کن و connect رو بزن و حالشو ببر

judon3t سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: masoud

عضو عادی
    نوشته
    156
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    25
    چون user and password کاربرات یکی نیست با هم..شک نکن...ضدم تو خال........

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط emad_ban نمایش پست ها
    شما می تونی اون سیستم که پرینتر روش ping کنی؟
    دوست عزیز با تشکر از توجه شما به مشکل من.
    اون کامپیوتر به شبکه وصله و کاملاً کار می کنه ولی مشکل اینجا است که هنگامی که دستور زیر راو وارد می کنم ping 192.168.0.6 او ن کامپیوتر ping نمی شه. اصلا انگار تو شبکه نیست.

با تشکر از پاسخ شما. کامپیوترها یوسر، پسورد نداره. ولی برنامه هایی که با آن کار می کنیم یوسر، پسورد داره. هر کلاینت با یک نام کاربری بر روی شبکه شناخته می شه مثلاً kar1.

ویرایش توسط pe2535 : 2011-03-12 در ساعت 07:55 PM

مسدود شده شناسه تصویری pc_helper
    نوشته
    333
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    8
    اگه پینگ نمیشه اما خودش به شبکه وصله = فایروال یا آنتی ویروس
    مشکل اگه با پسورده شما یک یوزر پس با دسترسی فول به پرینتر تعریف کن و ست کن
    تمام

نام حقيقي: مهدیــ

عضو عادی
    نوشته
    35
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    0
    آیا از ویندوز 2003 بعنوان پرینت سرور استفاده می شود یا خیر؟ اگر از ویندوز XP برای Share پرینتر استفاده می شود نوعی Worm که از پورت های مشخص باز استفاده می کند باعث قطع سرویس DHCH،DNS و خصوصا Computer Browser ( که ریشه استفاده از فایلهای به اشتراک گذاشته شده است) ، می گردد.
    لذا برای تست این مورد سیستم مورد نظر را ریستارت کنید ( سرور پرینتر) و از بر رو ی کامپیوتر Local مسیر My Network Places\Entire Network\Microsoft Windows Network و انتخاب دومین و سپس وارد سیستمی که پرینتر به آن وصل است شده و بر روی آیکون پرینتر دابل کلیک کنید به این ترتیب پرینتر بر روی کامپیوترتان نصب می گردد و قابل استفاده است ولی اگر بعد از مدتی دیگر نتوانستید پرینت ارسال کنید ، سیستم آلوده به Worm فوق است که روش های گوناگونی برای اصلاح آن وجود دارد.

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با تشکر از شما pc-helper عزیز از توجه شما بسیار ممنونم
    بر روی سرور kaspersky نصبه ولی بر روی کلاینتی که پرینتر به اون وصله هیچ ویروس یابی وصل نیست. فکر نکنم که مشکل از یوزر و پسورد باشد چون ویندوز هیچکدام از کامپیوتر ها یوزر پسورد نداره. فقط یک برنامه ای که با آن کار اصلی شرکت انجام می شه یوزر پسورد داره.

با تشکر از آقای مهدی . راستش من زیاد در باره شبکه اطلاعاتی ندارم و همانطور که گفتم خود من یک کلاینت هستم. سرور در جای دیگری است و من فقط از طریق remote desktop connection به آن دسترسی دارم . نمی دانم که منظور شما از پرینت سرور چیست. برای روشن تر شدن موضوع باید بگم که بر روی سرور ویندوز 2003 نصب است و بر روی کلاینت ها که پرینتر هم به یکی از این کلاینت ها وصله ویندوز Xp نصبه.

ویرایش توسط pe2535 : 2011-03-13 در ساعت 08:00 PM

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما شیرینگ پرینتر و فایلتو روشن کردی؟

خواننده
    نوشته
    90
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    20
    اگه شبکت workgroup است ببین تمام سیستم هات اسم workgroup شون یکی است یانه ؟

نام حقيقي: Mohamad tavakoli

خواننده
    نوشته
    101
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    26
    با سلام
    من فكر ميكنم مشكل تو ip address باشه يا كارت شبكه يا يچيزي تو اين مايه ها چون پينگ نميتونين بكنين و اصلا كار بجاهاي بالاتر مثل user &pass نميرسه(شايد ip تو رنج شما نيست يا conflict داره با pc ديگه) يا پورت سوئيچي كه pc به اون وصل هست مشكلي داره

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    yavar عزیز شیرینگ پرینتر و فایلهم روشن است.

[QUOTE=emad_ban;304125]اگه شبکت workgroup است ببین تمام سیستم هات اسم workgroup شون یکی است یانه ؟[/QUOT

تمام کلاینت ها workgroup هستند

کلمات کلیدی در جستجوها:

شیرینگ پرینتر

پرینتر share نمی شود

پرینتر شیرینگ

شیر نشدن پرینتر

مشکل شیر نشدن پرینتر

پرینتر شیر نمی شود

مشکل شیر پرینتر

share نشدن پرینتر

مشکل پرینتر در شبکه

مشکل در شیر پرینتر

شیر کردن پرینتر در شبکه

مشکل در شیر کردن پرینتر

ست کردن پرینتر

مشکل share کردن پرینتر

شیر نشدن پرینتر در شبکه

شرینگ پرینتر

نرم افزار شیر کردن پرینتر

شر کردن پرینترشیرینگ کردن پرینترshare کردن پرینترمشکل ست نشدن پرینترراهنمای اتصال به پرینتر شیر شده در xpمشکل در شبکه کردن پرینترمشکل شبکه کردن پرینترنرم افزار شیر پرینتر

برچسب برای این موضوع