صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 39

موضوع: Soltion شما برای ارتقا این شبکه چیست ؟

نام حقيقي: junior

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    15

Soltion شما برای ارتقا این شبکه چیست ؟

سلام ..سوالم ابندایی هست چون خودم تازه کار هستم ..ممنون میشم کمکم کنید
    شبکه ای 50 کاربره ..در حال حاضر :

1 - isa server
    2- dc + dhcp + dns + exchange 2003 روی یک سرور 2003

الان نیاز به تغییرات اساسی دارم ..

1-ویندوز سروز ها از 2003 به 2012 آپگرید بشن
    2- isa server با Kerio control جایگزین بشه
    3- DC2 اضافه کنم
    4- سیستمی برای اوتماتیک بکاپ منظم و دخیره سازی روی یک NAS

آیا منطقی هست که یک سرور HP خوب خریداری شه esxi نصب شه ، همه سرویس های ماشین 2 به اون منتقل شه؟

می دونم 2003 رو بایذ به 2008 آپگرید کنم بعد به 2012 ....منتها نمی دونم چطوری از کجا شروع کنم ?
    ، ترتیب کارها رو بهم بگید لطفا چون نمی دونم اول یه virtual 2008 نصب کنم بشه dc2 ....بعد که سروز 2003 رو خارج کردم ...یک virtual 2012 روی همون virtual server نصب کنم دوباره یک additional dc دیگه ...
    هم اینکه نمی دونم exchange رو چه کار کنم این وسط و کلا بقیه سرویس ها مثل dhcp و dns
    ..

لطفا لطفا راهنماییم کنید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: وحید محمودی

عضو عادی شناسه تصویری edward71
    نوشته
    418
    سپاسگزاری شده
    323
    سپاسگزاری کرده
    111
    دستی دستی همه رو گیج کردی رفت، چی شد اصن، خب بزرگوار وقتی آشنایی نداری چرا کار رو قبول کردی

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری reza-ag
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    36
    آپدیت ویندوز سرور نکات خیلی مهمی داره که پیشنهاد میکنم اگر خیلی وارد نیستید حتما از یک مشاور کمک بگیرید.

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ag نمایش پست ها
    آپدیت ویندوز سرور نکات خیلی مهمی داره که پیشنهاد میکنم اگر خیلی وارد نیستید حتما از یک مشاور کمک بگیرید.

این کاریه که تو معذوریت افتادم ....((( من اگه خیلی وارد بودم که نمیومدم اینجا از شما دوستان و استادان بزرگوار خواهش کنم

نکات آپدیت رو می تونم به انگلیسی سرچ کنم ...حتی حاضرم قبلش رو vmware workstation تست کنم

منتها من نمی دونم به چه ترتیبی باید شروع کنم ؟ ممنون میشم شما بهم solution بدید ...برای نکات ریزش دونه دونه میرم تو تاپیک ها می خونم ...

نقل قول نوشته اصلی توسط edward71 نمایش پست ها
    دستی دستی همه رو گیج کردی رفت، چی شد اصن، خب بزرگوار وقتی آشنایی نداری چرا کار رو قبول کردی
    لطفاً راهنماییم کنید ..اگه نمی کنید ...حداقل روحیه و اعتماد به نفسمو نگیرید ...ممنونم

edward71 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: وحید محمودی

عضو عادی شناسه تصویری edward71
    نوشته
    418
    سپاسگزاری شده
    323
    سپاسگزاری کرده
    111
    نقل قول نوشته اصلی توسط user99 نمایش پست ها
    ((( من اگه خیلی وارد بودم که نمیومدم اینجا از شما دوستان و استادان بزرگوار خواهش کنم

نکات آپدیت رو می تونم به انگلیسی سرچ کنم ...حتی حاضرم قبلش رو vmware workstation تست کنم

منتها من نمی دونم به چه ترتیبی باید شروع کنم ؟ ممنون میشم شما بهم solution بدید ...برای نکات ریزش دونه دونه میرم تو تاپیک ها می خونم ...
    این کاریه که تو معذوریت افتادم ....

لطفاً راهنماییم کنید ..اگه نمی کنید ...حداقل روحیه و اعتماد به نفسمو نگیرید ...
    آخه دوست عزیز این کاری که شما میخوای انجام بدی رو ما که راه اندازیشون می کنیم وقتی زیر بار هستن جرات نمی کنیم دست بزنیم، پیشنهادم به شما اینه که بی خیال این کارا بشی، ما علم غیب که نداریم اونجا هم نیستیم که بدونیم کانفیگ ها چیه، یه چیزی میگیم شما هم انجام میدی یه دفعه میره رو هوا سرویس، بعد از ما هم کاری بر نمیاد، شما هم اذیت میشی کارفرما شاکی میشه و سر آخر ما فحش خور میشیم

amin-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    سلام ..سوالم ابندایی هست چون خودم تازه کار هستم ..ممنون میشم کمکم کنید
    شبکه ای 50 کاربره ..در حال حاضر :

1 - isa server
    2- dc + dhcp + dns + exchange 2003 روی یک سرور 2003

الان نیاز به تغییرات اساسی دارم ..

1-ویندوز سروز ها از 2003 به 2012 آپگرید بشن
    2- isa server با Kerio control جایگزین بشه
    3- DC2 اضافه کنم
    4- سیستمی برای اوتماتیک بکاپ منظم و دخیره سازی روی یک NAS

آیا منطقی هست که یک سرور HP خوب خریداری شه esxi نصب شه ، همه سرویس های ماشین 2 به اون منتقل شه؟

می دونم 2003 رو بایذ به 2008 آپگرید کنم بعد به 2012 ....منتها نمی دونم چطوری از کجا شروع کنم ?
    ، ترتیب کارها رو بهم بگید لطفا چون نمی دونم اول یه virtual 2008 نصب کنم بشه dc2 ....بعد که سروز 2003 رو خارج کردم ...یک virtual 2012 روی همون virtual server نصب کنم دوباره یک additional dc دیگه ...
    هم اینکه نمی دونم exchange رو چه کار کنم این وسط و کلا بقیه سرویس ها مثل dhcp و dns
    ..

لطفا لطفا راهنماییم کنید

کار نشد نداره؛ منتهی چیزی که شما دنبالش هستی مطلقا بصورت پرسش/پاسخ قابل انجام نیست !
    هر Step ای که شماره زدید و رفتید بعدی، دست کم شامل 10 زیر بخش خواهد بود؛ خیلی جاها واقعا Upgrade سیستم عامل امکان پذیر نیست ! در باقی جاها هم اونقدر سیستم کثیف میشه که این آپگرید عملا باعث از کار افتادن سرویس میشه.

پیشنهاد میکنم
    اولا، از پروسه Upgrade اونهم Automatic حداقل برای سیستم عامل ها استفاده نکنید؛
    دوما، سرویس هایی مثل exchange رو اگه دانش کافی ندارید، اصلا بهش دست هم نزنید؛
    سوما، اصلا به تجربیاتی که در محیط آزمایشگاهی بدست آورده و میآورید، بسنده نکنید، در محیط های عملیاتی اتفاقاتی میافتد و درگیری هایی برایتان بوجود میآید که شاید حتی نویسنده و سازنده هم از آنها بی اطلاع باشد !
    چهارما، از یک شخص/شرکت اینکاره بخواهید اینکار را برایتان انجام دهد و درصورت تمایل و نیاز، توافق کنید که حین بروز رسانی به شما هم آموزش بدهند.
    پنجما، یک بررسی و ارزیابی دقیق باید داشته باشید که اصلا چه سرویس هایی دارید، باید داشته باشید و خواهید داشت، چه حجم کاربر و تبادل اطالاعات خواهید داشت و ...؛ بعد از اون میتونید برید سمت انتخاب اینکه سرور جدید تهیه بشود یا نه، و چه چیزی انتخاب کنید که در طولانی مدت پاسخگوی نیاز ها و توقعات باشد !

halvaei، amin-net، dodvaod و 3 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: imannami

عضو عادی . شناسه تصویری imannami
    نوشته
    885
    سپاسگزاری شده
    436
    سپاسگزاری کرده
    10
    دوست عزیز انجام دادن موارد بالا خیلی ریسک پذیره حتی انتقال دامین از 2003 به 2008 و بعد 2012 که با توجه به تنظیمات قبلی که انجام شده باید با دقت انجام بشه ولی با توجه به زیر ساختها و تعداد کم کامپیوتر ها به نظر من دردسر ایجاد شبکه جدید خیلی کمتر از انتقال هستش (البته باد بدونی چه نرم افزارهایی تو شبکه داری ایا پایگاه داده داری یا فقط مدیریت شبکه و اینترنت هستش

aqfery و user99 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    کار نشد نداره؛ منتهی چیزی که شما دنبالش هستی مطلقا بصورت پرسش/پاسخ قابل انجام نیست !
    هر Step ای که شماره زدید و رفتید بعدی، دست کم شامل 10 زیر بخش خواهد بود؛ خیلی جاها واقعا Upgrade سیستم عامل امکان پذیر نیست ! در باقی جاها هم اونقدر سیستم کثیف میشه که این آپگرید عملا باعث از کار افتادن سرویس میشه.

پیشنهاد میکنم
    اولا، از پروسه Upgrade اونهم Automatic حداقل برای سیستم عامل ها استفاده نکنید؛
    دوما، سرویس هایی مثل exchange رو اگه دانش کافی ندارید، اصلا بهش دست هم نزنید؛
    سوما، اصلا به تجربیاتی که در محیط آزمایشگاهی بدست آورده و میآورید، بسنده نکنید، در محیط های عملیاتی اتفاقاتی میافتد و درگیری هایی برایتان بوجود میآید که شاید حتی نویسنده و سازنده هم از آنها بی اطلاع باشد !
    چهارما، از یک شخص/شرکت اینکاره بخواهید اینکار را برایتان انجام دهد و درصورت تمایل و نیاز، توافق کنید که حین بروز رسانی به شما هم آموزش بدهند.
    پنجما، یک بررسی و ارزیابی دقیق باید داشته باشید که اصلا چه سرویس هایی دارید، باید داشته باشید و خواهید داشت، چه حجم کاربر و تبادل اطالاعات خواهید داشت و ...؛ بعد از اون میتونید برید سمت انتخاب اینکه سرور جدید تهیه بشود یا نه، و چه چیزی انتخاب کنید که در طولانی مدت پاسخگوی نیاز ها و توقعات باشد !

نقل قول نوشته اصلی توسط imannami نمایش پست ها
    دوست عزیز انجام دادن موارد بالا خیلی ریسک پذیره حتی انتقال دامین از 2003 به 2008 و بعد 2012 که با توجه به تنظیمات قبلی که انجام شده باید با دقت انجام بشه ولی با توجه به زیر ساختها و تعداد کم کامپیوتر ها به نظر من دردسر ایجاد شبکه جدید خیلی کمتر از انتقال هستش (البته باد بدونی چه نرم افزارهایی تو شبکه داری ایا پایگاه داده داری یا فقط مدیریت شبکه و اینترنت هستش

سلام و ممنون از پاسختون
    راستش من مدت چند سال پیش که اونجا در حد 20 تا کامپیوتر بود خودم دومین و exchange رو راه انداختم ...خیلی هم به نطرم آسون بود ..چون تنطیمان خاصی روی exchane انجام ندادم
    database server ندارن پس بار چندانی نداره
    برام مقدور نیست از شخص دیگه ای کمک بخوام چون مسئله آبروم در میونه و نگفتم که همون اوایل کار تغییر فیلد دادم ..
    شما همون step ها رو بگید من ریزشو با detail گوگل می کنم ...
    منتها همون استپ ها رو نمی دونم
    حالا ممنونم که بارم منو برای انتخاب سرور راهنمایی کنید ( حتما باید سرور بگیرم منتها نمی دونم قوی باشه که virtual server باشه ..یا نه )
    nas ]م که حتما میخوام .....

منتظر پاسخ هاتون هستم ...ممنون

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    ما چند سال پیش تو شرکت مون همین داستان بودش.
    آپگرید این همه سرویس خیلی دردسر داره و کلی اتفاقات ریز و درشت میافته که کلافت میکنه
    بهتره تو یک روز تعطیل بیای شرکت و از نو همه چی رو از ابتدا نصب کنی و برای روز شنبه و یکشنبه ش به طور مثال یک نیروی کمکی بیاری 50 نفر رو دوباره جوین به دومین بکنی..

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqfery نمایش پست ها
    ما چند سال پیش تو شرکت مون همین داستان بودش.
    آپگرید این همه سرویس خیلی دردسر داره و کلی اتفاقات ریز و درشت میافته که کلافت میکنه
    بهتره تو یک روز تعطیل بیای شرکت و از نو همه چی رو از ابتدا نصب کنی و برای روز شنبه و یکشنبه ش به طور مثال یک نیروی کمکی بیاری 50 نفر رو دوباره جوین به دومین بکنی..
    مرسی از پاسختون
    یعنی هیج کس اینجا آپگرید نکرده؟
    در مورد nas و سرور hp خوب یا حتی اگه لازمه Virtualization نظری ندارید؟

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    15
    سلام اینجوری برم جلو خوبه؟
    https://technet.microsoft.com/en-us/.../dn408633.aspx

Destination Server The new server to which you are migrating your settings and data.
    Migration process summary

This migration guide includes the following steps:

نام حقيقي: O

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    سلام

شما 2 راهکار دارید، یا باید با پرداخت حق الزحمه مشاوره بگیرید و سریع کار رو جمع و جور کنید

یا این که مشکلاتتون رو به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و جز به جز مطرح کنید که خود این کار باز 1 ماهی زمان میبره از شما

چیزی که شما مطرح می کنید کاملا پیچیده و گنگ هست اساساً!

شما اول باید تعریف مسلئه بکنید، بعد بدونید که از کجا باید شروع کنید و سپس کار ها رو اولویت بندی کنید.

موفق باشید.

M-r-r سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    دوست عزیز من به عنوان مشاور الان اومدم پیش شما الکی مثلا ....

بهت بگم این تعداد کاربر ارزش نداره وقت برا آپگرید بزاری شما قبول کن ....

50 تا کاربر که دیگه تنظیمات ش کاری نداره

به دو روز میشه کلش رو جمع کرد

فقط
    exchane تا حالا کار نکردم نمی دونم چی میشه

الباقی که دیگه وقتی خودت کار اولیه اش رو انجام دادی که کاری نداره

user99 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arc1o0 نمایش پست ها
    سلام

شما 2 راهکار دارید، یا باید با پرداخت حق الزحمه مشاوره بگیرید و سریع کار رو جمع و جور کنید

یا این که مشکلاتتون رو به قطعات کوچکتر تقسیم کنید و جز به جز مطرح کنید که خود این کار باز 1 ماهی زمان میبره از شما

چیزی که شما مطرح می کنید کاملا پیچیده و گنگ هست اساساً!

شما اول باید تعریف مسلئه بکنید، بعد بدونید که از کجا باید شروع کنید و سپس کار ها رو اولویت بندی کنید.

موفق باشید.
    کل سوال من

:1_ استپ هایی هست که برای migrate از 2003 به 2012 لازمه ..ریزش رو نمیخوام ...

2- نیازی به virtulization هست یا نه؟

خواهش می کنم اگه پستتون در جهت راهنمایی نیست .حداقل بی احترامی نکنید ...من از اولین پستم گفتم که تجریه چندانی ندارم و گفتم به دلایلی نمی تونم مشاور بگیرم !
    حالا شما مشاوره نمیدید حداقل .....

نام حقيقي: O

عضو عادی
    نوشته
    145
    سپاسگزاری شده
    55
    سپاسگزاری کرده
    43
    کل سوال من

:1_ استپ هایی هست که برای migrate از 2003 به 2012 لازمه ..ریزش رو نمیخوام ...

خواهش می کنم اگه پستتون در جهت راهنمایی نیست .حداقل بی احترامی نکنید ...من از اولین پستم گفتم که تجریه چندانی ندارم و گفتم به دلایلی نمی تونم مشاور بگیرم !
    حالا شما مشاوره نمیدید حداقل .....

این مورد رو نیازهای شما و محدود کننده های شما تعیین می کنند

مجازی سازی اساسا برای کاهش هزینه ها، و مدیرت آسان تر بر شبکه و ... ابداع شدند

حال این که شما نیاز به مجازی سازی دارید یا نه، بستگی دارد که بخواهید چه کاری انجام دهید، در حالت کلی هر سیستمی مزایا و معایب خاص خودش را دارد که باید به شکل موردی بررسی شود

برای این حجم از کار بنده ترجیح می دهم سیستم هایم مجزا باشند ( البته اگر مشکلی مالی، حجم رک، و ...) ندارید

همچنین مجازی سازی یک نوع اشتراک گذاری منابع هم محسوب می شود، که برای مواردی که نیاز به منابع سخت افزاری افت و خیز زیادی دارد بهتر است

اما چون شرایط شما تقریبا یک تابع خطی می باشد مجازی سازی اولیت ندارد

شما بجای یک سرور قدرتمند ، چند سرور متوسط ( به عنوان مثال dl320 HP ) تهیه کنید

یک سرور برای دیتابیس

یک سرور برای اپلیکیشن

یک سرور برای اتوماسیون اداری

یک سرور برای آنتی ویروس، بکاپ و FTP سرور و ...

مزیت مجزا بودن این است که نقصان یکی از سیستم ها باعث اختلال در کل سیستم نمی شود. و معایب هزینه و حجم فضای اشغالی رو هم دارد و ...

تجربه بنده ثابت کرده است هیچگاه Upgrade نتوانسته است پاسخگوی نیاز های سیستم به شکل ایده آل باشد

من هم مثل سایر دوستان به شما پیشنهاد می کنم از دیتاهای خود بکاپ بگیرید، و سپس مستقیما سرور 2008 یا 2012 را نصب کنید، سپس دیتای خود را ریستور نمایید.

ازنظر من آپگرید دنبال نخودسیاه رفتن است.

موفق باشدی.

user99 سپاسگزاری کرده است.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع