صفحه 3 از 3 اولیناولین 1 2 3
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 39 از مجموع 39

موضوع: Soltion شما برای ارتقا این شبکه چیست ؟

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    عجب پس اکسچنج هم بوده
    این بحث انقدر کش داشت که از موارد سوال یادمون رفت

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    سلام به همگی همه چی رو همه دوستان گفتن فقط من تو صحبتهای این دوستمون یه چیزی دیدم که بگم بد نیست یکم از بارش کم میشه .

یوزرها رو نیاز نیست workgroup کنی دوباره join به دامین کنی . اگه اسم فرق میکنه که همونجا بزن اسم جدید رو مجدد join میشن . اگرم اسم یکیهیه بار dns stuf رو پاک کن دوباره join کن میاد رو سرور جدید .

درمورد اینکه از ابتدا انجام بدی که حجم کارت خیلی کمتر میشه و گیر گور های بعدیت هم کمتره چون در آینده به هر مشکلی برخورد کنی شک میکنی نکنه بخاطر آپگرید اشتباهم بوده .
    و اینکه یوزرها تو سطح دسترسیشونو گره بندیهایی که انجام شده و permission های داده شده روی فایل سرورت رو از ابتدا لیست کن که برای راه اندازی مجدد به مشکل بر نخوری . در مورد اکسچنج من متوجه نشدم منظورت چیه به مشکل میخوره یا نه . اول بگو میخوای رو یه سرور مجزا بزاری یا بصورت مجازی و یکی دیگه هم اینکه اکسچنجت رو اگر میخوای رو همون سرور اولی بزار بمونه فقط کانفیگ شبکشو با ستینگ های شبکه جدیدت یکسان سازی کن بعد که از این شبکه هات جواب و نتیجه گرفتی بعد یه مدت برو سراغ اون موضوع برای آیزا هم همین پیشنهاد رو دارم و یا اینکه اگه کریو رو ترجیح میدی و در موردش اطلاعات کافی داری کلا آیزا رو برچین و بجایش کریو نصب کن اما بازم قبلش ستینگ هاشو لیست کن
    کلا اول از همه چی یه لیست تهیه کن از IP گرفته تا ........

انشالا موفق باشی .
    بعضی مواقع سوال خیلی کوچیکه اما در دل خودش دنیایی داره این کار شما میشه گفت تمامی مباحث شبکه رو در خودش داره و باید اطلاعات کافی و زمان کافی برای انجامش داشته باشی

مطمئن باش راهنمایی همه دوستان برای کمتر دردسر کشیدن و زودتر به نتیجه بهتر رسیدن شما هستش

از همگی ممنونم

راستی تا 2 صبح شما تو نت چیکار میکنید خداوکیلی

user99 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سید هادی

عضو عادی شناسه تصویری dodvaod
    نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552

نام حقيقي: junior

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
    سلام به همگی همه چی رو همه دوستان گفتن فقط من تو صحبتهای این دوستمون یه چیزی دیدم که بگم بد نیست یکم از بارش کم میشه .

یوزرها رو نیاز نیست workgroup کنی دوباره join به دامین کنی . اگه اسم فرق میکنه که همونجا بزن اسم جدید رو مجدد join میشن . اگرم اسم یکیهیه بار dns stuf رو پاک کن دوباره join کن میاد رو سرور جدید .

درمورد اینکه از ابتدا انجام بدی که حجم کارت خیلی کمتر میشه و گیر گور های بعدیت هم کمتره چون در آینده به هر مشکلی برخورد کنی شک میکنی نکنه بخاطر آپگرید اشتباهم بوده .
    و اینکه یوزرها تو سطح دسترسیشونو گره بندیهایی که انجام شده و permission های داده شده روی فایل سرورت رو از ابتدا لیست کن که برای راه اندازی مجدد به مشکل بر نخوری . در مورد اکسچنج من متوجه نشدم منظورت چیه به مشکل میخوره یا نه . اول بگو میخوای رو یه سرور مجزا بزاری یا بصورت مجازی و یکی دیگه هم اینکه اکسچنجت رو اگر میخوای رو همون سرور اولی بزار بمونه فقط کانفیگ شبکشو با ستینگ های شبکه جدیدت یکسان سازی کن بعد که از این شبکه هات جواب و نتیجه گرفتی بعد یه مدت برو سراغ اون موضوع برای آیزا هم همین پیشنهاد رو دارم و یا اینکه اگه کریو رو ترجیح میدی و در موردش اطلاعات کافی داری کلا آیزا رو برچین و بجایش کریو نصب کن اما بازم قبلش ستینگ هاشو لیست کن

انشالا موفق باشی .
    بعضی مواقع سوال خیلی کوچیکه اما در دل خودش دنیایی داره این کار شما میشه گفت تمامی مباحث شبکه رو در خودش داره و باید اطلاعات کافی و زمان کافی برای انجامش داشته باشی

مطمئن باش راهنمایی همه دوستان برای کمتر دردسر کشیدن و زودتر به نتیجه بهتر رسیدن شما هستش

از همگی ممنونم

وای مرسی از راهنماییتون
    من که تا صبحم داشتم سرچ می کردم ...چون خودم تا شب یه جا دیگه کار میکنم حتی نمی تونم تلفن بزنم ...فعلا خواهش کردم و انجام ارتقا رو برای آخر هفته گذاشتم
    اگه قبول کنن دومین جدید با اسم جدید می سازم ...اگه نه همون که شما گفتی
    آیا لینک برای فیلم اموزشی کریو سراغ دارید؟ انگلیسی هم باشه خوبه ...
    بازم میام امداد می طلبم

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها

انشالا موفق باشی .

از همگی ممنونم

وای مرسی از راهنماییتون
    من که تا صبحم داشتم سرچ می کردم ...چون خودم تا شب یه جا دیگه کار میکنم حتی نمی تونم تلفن بزنم ...فعلا خواهش کردم و انجام ارتقا رو برای آخر هفته گذاشتم
    اگه قبول کنن دومین جدید با اسم جدید می سازم ...اگه نه همون که شما گفتی
    آیا لینک برای فیلم اموزشی کریو سراغ دارید؟ انگلیسی هم باشه خوبه ...
    بازم میام امداد می طلبم

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    نقل قول نوشته اصلی توسط dodvaod نمایش پست ها
    برای نصب و تنظیم کریو در خدمتم.(انجام دادم و در حال حاضر دارم توی 2 تا مجموعه دیگه هم راه اندازی میکنم) در مورد مجازی سازی(Hyper-v و ESX(i)) و انتخاب سرور هم می تونم تجربیاتم رو در اختیارتون بذارم (بدون هیچ ادعایی عرض می کنم) تا با کمک دوستان دیگه هم بتونید یه کار تمیز انجام بدید.
    ... 6- برای میل سرور هم پیشنهادم استفاده از محصولات دیگه غیر از Exchange ه (البته که Exchange نرم افزار بسیار کاملیه)می تونید به گزینه های دیگه هم فکر کنید مثلا Kerio Connect.
    لینک دانلود کریو
    http://ddl6.digiboy.ir/kerio/Kerio-C....3-3469-PS.rar
    موفق باشید

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    15
    لینک دانلود کریو
    http://ddl6.digiboy.ir/kerio/Kerio-C....3-3469-PS.rar
    موفق باشید

خیلی خیلی ممنونم ...چقدر خوب که راهنمایی می کنید ...منتها اخطار گرفتم نمی دونم الان چه جوری بیشتر کمک بگیرم !

کریو رو قبلا دانلود کردم و الان رو vmware نصب کردم والی هنوز کانفیگ نه

1- mdaemonچی برای ایمیل؟ تا حالا با کریو کانکت کار نکردم ...گرچه mdaemon هم کار نکردم ! lOL

2- به نظرتون اصلا نیازی به مجازی سازی هست؟ چون کلا اینا موزد نیازه :
    DC
    FILE SERVER
    EMAIL SERVER
    KERIO CONTROL

ISA رو با کریو جایگزین کنم
    بقیشم روی ML310 E G8 نصب کنم ....
    DC2 رو هم همین سرور ( PC ) الانشون

حالا اگه باز میگید Virtualization خوبه ....اید سرور که گفتم با 32 GB رم جواب میده ؟

- - - ادامه - - -

واییییی اونجا که کریو روتر بشه بین دو تا شبکه رو اصلا نفهمیدم ((((((

- - - ادامه - - -

راستی می تونم 5 شنبه که شرکت تعطیله همه این کارا رو انجام بدم ...پس شبکه می تونه 1 روز DOWN یشه

نوشته
    378
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    552
    0- اخطارتون چیه و روی چه چیزی اخطار گرفتید؟!
    1- برای میل سرور بنده یه تجربیات آزمایشگاهی با Exchange و Daemon داشتم و با دوستانی که تقریبا حرفه ای توی این زمینه کار میکنن گفتگو داشتم گفتند که میل سرور کریو خیلی عالی و ساده است.(بنده نقل قول کردم) فقط یه سوال : آیا از میل سرور در خارج از شبکه ات هم می خواهی استفاده کنی؟بله: پس حتما 2 تا راه بنداز و یکی رو بذار داخل DMZ و اون یکی رو بذار داخل شبکه ت. خیر: پس هیچی!- اول بقیه سرویسها و شبکه ات رو راه بنداز وبعد برو سراغ میل سرورت (فعلا بذار به کارش ادامه بده)
    2- بنده هم اگر جای شما بودم حتما از مجازی سازی استفاده می کردم. این طور بگم برای شبکه های کوچک 15-20 سیستمه هم از این تکنولوژی استفاده می کنم. انتخاب محصول vmware یا Microsoft بستگی داره به سخت افزار سرورت، تعداد کلاینتها ، نوع سرویس هایی که می خواهی راه اندازی کنی و ....
    3- تقسیم بندیت خوبه . DHCP رو هم ببر روی سرور File Sharing. چه اشکالی داره که DC2 رو هم روی سرور اصلیت راه بندازی؟ پیشنهاد میکنم از PC (سرور الانت) هم بعنوان سرور پشتیبان گیری و VCenter استفاده کن.
    4- خیلی ساده است نگران نباش. وقتی در شبکه جدید کریو به عنوان DGW نقش بازی میکنه می تونی از خاصیت روتینگش برای اتصال شبکه جدید و قدیم استفاده کنی ولی نکته ابتداییش اینه که باید رنج IP های شبکه قدیم و جدیدت فرق کنه و بین کریو و آیزا هم یه Static Route بنویسی یا کریو رو قبل از همه سرویسهات آماده کنی و در شبکه قدیم هم بعنوان DGW استفاده بشه.
    رم سرورت یه خورده کمه و باید لب مرز حرکت کنی ولی خود سرورت خوبه ولی کلا:
    تعداد سرورهای فیزیکی و مدلشون و جزئیات سخت افزاری اونها مهمه تا بتونی برنامه ریزی کنی. همچنین سوییچ روترهای زیر ساخت شبکه ات. برای طراحی و راه اندازی یک شبکه باید بدونی : خواسته هات چیه حالا داشته هات چیه؟ قسمت اول رو تقریبا می دونیم ولی قسمت دوم رو نه؟

ویرایش توسط dodvaod : 2015-07-16 در ساعت 04:55 AM

عضو عادی
    نوشته
    28
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    15
    0- اخطارتون چیه و روی چه چیزی اخطار گرفتید؟!
    1- برای میل سرور بنده یه تجربیات آزمایشگاهی با Exchange و Daemon داشتم و با دوستانی که تقریبا حرفه ای توی این زمینه کار میکنن گفتگو داشتم گفتند که میل سرور کریو خیلی عالی و ساده است.(بنده نقل قول کردم) فقط یه سوال : آیا از میل سرور در خارج از شبکه ات هم می خواهی استفاده کنی؟بله: پس حتما 2 تا راه بنداز و یکی رو بذار داخل DMZ و اون یکی رو بذار داخل شبکه ت. خیر: پس هیچی!- اول بقیه سرویسها و شبکه ات رو راه بنداز وبعد برو سراغ میل سرورت (فعلا بذار به کارش ادامه بده)
    2- بنده هم اگر جای شما بودم حتما از مجازی سازی استفاده می کردم. این طور بگم برای شبکه های کوچک 15-20 سیستمه هم از این تکنولوژی استفاده می کنم. انتخاب محصول vmware یا Microsoft بستگی داره به سخت افزار سرورت، تعداد کلاینتها ، نوع سرویس هایی که می خواهی راه اندازی کنی و ....
    3- تقسیم بندیت خوبه . DHCP رو هم ببر روی سرور File Sharing. چه اشکالی داره که DC2 رو هم روی سرور اصلیت راه بندازی؟ پیشنهاد میکنم از PC (سرور الانت) هم بعنوان سرور پشتیبان گیری و VCenter استفاده کن.
    4- خیلی ساده است نگران نباش. وقتی در شبکه جدید کریو به عنوان DGW نقش بازی میکنه می تونی از خاصیت روتینگش برای اتصال شبکه جدید و قدیم استفاده کنی ولی نکته ابتداییش اینه که باید رنج IP های شبکه قدیم و جدیدت فرق کنه و بین کریو و آیزا هم یه Static Route بنویسی یا کریو رو قبل از همه سرویسهات آماده کنی و در شبکه قدیم هم بعنوان DGW استفاده بشه.
    رم سرورت یه خورده کمه و باید لب مرز حرکت کنی ولی خود سرورت خوبه ولی کلا:
    تعداد سرورهای فیزیکی و مدلشون و جزئیات سخت افزاری اونها مهمه تا بتونی برنامه ریزی کنی. همچنین سوییچ روترهای زیر ساخت شبکه ات. برای طراحی و راه اندازی یک شبکه باید بدونی : خواسته هات چیه حالا داشته هات چیه؟ قسمت اول رو تقریبا می دونیم ولی قسمت دوم رو نه؟
    اینایی که گفتین من کلا قاطی کردم ..می ترسم همزمان هردو رو با هم داشته باشم ..
    ببینین من اگه 5 شنبه شروع کنم ...:
    خارج کردن سرور اول از مدار
    اول نصب 2012و سرویس ها و کانفیگ DHCP ,DNS ....و ایجاد یک شبکه با رنج ای پی متفاوت و دامین هم با اسم متفاوت
    نصب و کانفیگ کریو

اونجوری که شما گفتین خیلی خیلی عالیه اما نیاز به کمک دارم ...اخطارم هم برای این بود ...((((((( توروخدا یه جوری کمکم کنید

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوست عزيز

مباحث مربوط به نحوه راه اندازي سرويس هاي ويندوزي و كريو به اين قسمت مربوط نميشه. لطفا يك تاپيك جديد در قسمت هاي مربوط به اون باز كنيد و سوالات مرتبط رو اونجا مطرح كنيد

متشكرم

ویرایش توسط mehdi.g : 2015-07-19 در ساعت 02:02 PM
    mahdy سپاسگزاری کرده است.

صفحه 3 از 3 اولیناولین 1 2 3

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع