نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط tanha8080
  • 2 توسط aliafzalan
  • 1 توسط shahein2

موضوع: راه اندازی voip از صفر تا صد با تجهیزات سیسکو

نام حقيقي: ایمان مجیدی

تازه وارد شناسه تصویری imanmajidi
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

راه اندازی voip از صفر تا صد با تجهیزات سیسکو

سلام به همه دوستان و اساتید
    من قصد دارم یک سیستم کامل تلفن ای پی فون برای شرکت راه اندازی کنم این سیستم باید دارای امکانات ضبط مکالمات ، صف ، لاگ ، و اپشن های معمول کال سنتر های voip رو داشته باشه اول رفتم سراغ استریکس چون اپشن های زیادی داشت و راه اندازی اسون مینمود
    ولی کار فرما بحث استیبل بودنو پیش کشید پس رفتیم سراغ سیسکو

تجهزاتی که دارم
    as5300 با دو ورودی E1 و یک کارت دیگه روش نو شته n60 فکر می کنم خط های تلفونو میسازه و این ماژول هیچ اینترفیس (فیش یرای اتصال)نداره
    تعداد 8 تا تلفن 7962 سیسکو
    یه سرور اچ پی هم برای cucm گفتم بخرن
    اگه چیز دیگه ای نیاز باشه می تونم بخرم

سوال ها
    این نرم افزار cucm نیاز های منو براورده میکنه؟ با شرایت فعلی رحت گیر میاد؟ کرکش چطور ؟ از کجا پیداش کنم ؟ uccx چیست اون چطور نصب میشه؟

ارتباط بین گت وی(as5300) و cucm چطوره هم نرم افزاری هم سخت افزاری منظورم اینه که ایا من باید با یه کابل شبکه ازپورت اترنت گت وی بزنم به پورت اترنت cucm ? و این H323 رو چطوری را اندازی کنم دستوراتش چطوریه ؟

در مورد ضبط مکالمات من یه برنامه که شرکتمون نوشته دارم این برنامه قادر به ضبط مکالمات نیست من میخوام یه برنامه دیگه برام ضبط کنه ولی برنامه شرکت بتونه اماری از صدا های ضبط شده رو نشون بده ویا حد اقل برنامه شرکت بگه که اسم فایلی در فلان ساعت ضبط شده چیه (این سوال خیلی برام مهمه)

طریقه راه اندازی سور ضبط چطوریه کدوم نرم افزار میتونه هشتا مکالمه voip رو هم زمان ضبط کنه و اماره دقیقی ارائه کنه کاار ایدی هک داشته باشه و کالر ایدی داشته باشه

نرم افزاری که شرکت داره (نرم افزاری که در بالا گفتم) کنار هر(تلفن) استیشن نصب میشه می خوام کالر ادی رو داخل این نرم افزار داشته باشم
    و نام فایل ضبط شده ای که در تماس اخیر اجاد شد رو تو نرم افزارم داشته باشم

ایا مرجعه ای فارسی ویا وضحه و کم حجم (مختصر و مفید) برای راه اندازی و کارکردن با cucm هست (اگه عکس هم داشته باشه عالی میشه)

ایا مرجعه ای فارسی ویا وضحه و کم حجم (مختصر و مفید) برای راه اندازی و کارکردن با as3500 و ارتباط اون با cucm هست (اگه عکس هم داشته باشه عالی میشه)

اگر مرجعه مقاله و یا کتاب خاصی رو می شناسید که بتونه کمک کنه لطفا معرفی کنید (ترجیحن فارسی) و لی بشتر دوست دارم دوستان خودشان پاسخ دهند

لطفا به هم وطنتون که سخت گیر کرده کمک کنید سپاسگزارم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: هادی

عضو عادی
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    44
    سپاسگزاری کرده
    77
    حاجی چه خبره؟ کی حال داره این همه مطلبو بخونه؟!!! اینجوری به جایی نمی رسی.

HoseinY سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: sy

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    27
    بهترین کار اینه که بگی صبر کنن تا شما چند ماه بری دوره ی ویپ سیسکو ببینی و برگردی !

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

نام حقيقي: Ali Afzalan

مدیر بخش Cisco شناسه تصویری aliafzalan
    نوشته
    2,086
    سپاسگزاری شده
    2557
    سپاسگزاری کرده
    2059
    سلام
    این چیزی که شما دنبالش هستی بالای 100 میلیون هزینش هست (البته با دلار که همین الان قیمتش به 2445 تومان رسیده مطمئنا قیمت بالاتر از این حرفها است.)
    در مورد استریسک هم میدونم پروژه های خوب و stable ای در این زمینه انجام شده و در آخر هم اینکه دور مطلب فارسی را خط بکشید که وجود نداره و در مورد مرجع انگلیسی هم دنبال مطلب مختصر و مفید نباشید که نیست، باید حسابی مطالعه داشته باشید.

mavrick و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: علی رضا

خواننده شناسه تصویری als_1360
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    154
    سپاسگزاری کرده
    22
    کارایی که این دوستمون گفتند خیلی سخت نیست .
    البته من الان وقت ندارم ولی شاید فردا یا پسفردا براتون یه چیزایی نوشتم .

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    ضمن تایید حرف آقای افضلان توصیه می کنم قول الکی به کارفرما ندین و فکر نکنین این چیزی هست که با tutorial و چند تا next کلیک کردن درست میشه

نام حقيقي: علی رضا

خواننده شناسه تصویری als_1360
    نوشته
    782
    سپاسگزاری شده
    154
    سپاسگزاری کرده
    22
    استریسک هم نرم افزار استیبل و بسیار خوبیه می تونید برید توی سایت VoIP-IRAN و اطلاعات دقیقتری بگیرید .
    راستش من با کال منیجر سیسکو کار نکردم (به متن پست شما دقت نکرده بودم که می خواید از اون استفاده کنید)
    موفق باشی هم وطن

نام حقيقي: ایمان مجیدی

تازه وارد شناسه تصویری imanmajidi
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از توجه عزیزان

درمورد قیمت فکر نمی کنم اینقدرا در بیاید من گت وی که cisco as3500 هست رو دارم بعلاوه چنتا تلفن Cisco 7962 و یک سرور HP 380-G6 . و فکر میکنم منی که هشتا داخلی و چهار تا خط انالوگ دارم نیاز به لایسنس CUCM ندارم و یا خونه اخرش از کرک استفاده می کنم نر افزارای رکورد هم نباید قیمت زیادی داشته باشن حتی من اگر بخوام از cisco business edition 3000 که یه ماشین کامل هست استفاده کنم فکر نکنم اینقدرا در بیاد که البته برای من که هشتا داخلی دارم و چهارتاخط تلفن توجیح اقتصادی ، حرفه ای نداره من اول رفتم سراغ cme روی روتر راه اندازیش کردم ولی خوب نیازی منو براورده نمی کرد لطفا اگر مبشه قیمت اجزا رو تک تک بگید ممنون

در باره استریسک تلفن های من 7962 هستن که با پروتکل SCCP کار میکنن البته SIP رو هم ساپورت می کنن تا من بخوام پچ عوض کنم و تلفون رو تو استریسک ثبت کنم و شروع به کار کنن بابای صاب بچه در امده چون من از XML چیز زیادی نمی دونم ثانین من برای اینکه با سیسکو کار کنم و تجربه سیسکو داشته باشم حسابی اوپن سورسا رو جلو کار فرما کوبیدم دیگه راه برگشتی نیست

سوالی که زیاد درگیرم گرده اینه. ببینید بزارین با مثال بگم فرض کنید یه مشتری باشرکت تماس میگیره این تماس به بخش فروش برای گرفتن سفارش از مشتری منتقل میشه بخش فروش یه نرم افزار جلوشه که نام مشتری روتو اون وارد میکنه حالامن میخوام مکالمه مشتری با بخش فروش روکورد بشه و نام فایل صوتی به برنامه ای که بخش فروش نامشتری رو توش وارد کرده الحاق بشه . به همین سادگی به همین خوش مزگی

حالا ایا نرم افزاری هست که بتونم با برنامه نویسی باهاش ارتباط بگیرم
    نرم افزاری هست که بتونم با نرم افزاری که خودم می نویسم بهش بگم فایل رو باچه نامی دخیره کن یا اون نرم افزار بگه تماس اخیرو باچه نامی دخیره کردم
    در ضمن از هر سلوشن دیگری با اغوش باز استقبال می شود

من می دونم که بچه های انجمن عادت به دادن سلوشن ندارن یا به قول معرف لقمه جویده به کسی نمی دن ولی اما کمممممممممممممممممممممممم مممک !

نام حقيقي: ح ا

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967
    سلام
    به نظرم شما بیا به بانک اطلاعاتی Asterisk متصل شو (بانک mysql است و کتابخانه برای اتصال آن موجود است. به عنوان مثال برای برنامه نویسی دات نت) و جدولی که نام فایل ها ضبط شده قرار دارند رو باز کن . وقتی از Query که نوشتی مطمئن شدی که برای هر extension کار میکند بیا مسیر فایل های ضبط شده رو در لینوکس به اشتراک بزار که میتونی از smb کمک بگیری و یا مسیر آن پوشه را در تنظیمات apache قرار بدی تا از طریق http با Stream Socket آن ها را بر روی کامپیوتر به اساس خروجی که از Query پایگاه داده گرفتی (نام های فیلتر شده) بر روی کامپیوتر کاربر دانلود کنی و نمایش بدی .

- بانک mysql احتمالا فقط به درخواست های محلی گوش میدهد . اول از طریق فایل تنظیمات آن را تنظیم کنید تا بتوانید از بیرون لینوکس به آن متصل شوید.

نام حقيقي: دامون

عضو عادی
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    30
    سپاسگزاری کرده
    18
    سلام ، این کار باید مرحله به مرحله پیش بره ، پیام خصوصیتون فعال نبود ، بهم پیام بدین

نام حقيقي: aa

خواننده شناسه تصویری shahein2
    نوشته
    437
    سپاسگزاری شده
    128
    سپاسگزاری کرده
    200
    نقل قول نوشته اصلی توسط als_1360 نمایش پست ها
    کارایی که این دوستمون گفتند خیلی سخت نیست .
    البته من الان وقت ندارم ولی شاید فردا یا پسفردا براتون یه چیزایی نوشتم .
    علی آقا،اگر براتون میسره توی همین موضوع راهنمایی بفرمایید.
    شاید بهانه مناسبی باشه تا جنابعالی آموزش تخصصی ارائه بفرمایید و از تجربیات شما حقیر و سایر بهرمند بشویم.متشکرم

bilabong سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

سیسکو voip

voip سیسکو

راه اندازی سیستم voip

ویپ سیسکو

راه اندازی voip سرور

راه اندازی voip

تجهیزات لازم برای راه اندازی voip

تجهیزات راه اندازی voip

راه اندازی voip در سیسکو

راه اندازی voip با سیسکو

تجهیزات مورد نیاز voip

تجهیزات voip سیسکو

آموزش راه اندازی voipراه اندازی voip سیسکوسیسکو کال منیجرvoip در سیسکودانلود کال منیجر سیسکوآموزش راه اندازی سرور voipتجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی voipنرم افزار راه اندازی voipکال سنتر سیسکودانلود کتاب راه اندازی voipتجهیزات مورد نیاز راه اندازی voipدانلود سیسکو کال منیجرراه اندازی سیسکو voip

برچسب برای این موضوع