نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 8سپاس
  • 4 توسط i_t0xic
  • 1 توسط i_t0xic
  • 2 توسط amirhovida
  • 1 توسط amirhovida

موضوع: بهتربن توپولوژی برای شبکه 10 سیستم

نام حقيقي: Naghoos

عضو عادی شناسه تصویری nagh20s
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    31

بهتربن توپولوژی برای شبکه 10 سیستم

سلام دوستان
    10 تا سیستم هست که قراره به صورت Workgroup شبکه شوند.که 9 تا کلاینت هستند و یکی سیستم هم به عنوان سیستم ادمین (در مافی نت ) استفاده میشه.
    حالا چند تا سوال :
    برای اتصال سیستم ها به سویئچ از چه توپولوژی استفاده کنم ؟
    حد فاصل کامپیوتر ها و کابل ها چگونه باشند؟
    با توجه به اینکه روی دیوار سنگ کار شده چطوری داکت ها رو روی دیوار محکم کنم؟
    چیزی که الان به ذهنم میرسه اینکه کابلی که از سوئیچ میاد در بالای هر سیستم باید دو انشعاب داشته باشه (با استفاده از پریز) که یکییش برای اتصال از پریز به کامپیوتر و دیگر برای رسیدن به پریز دیگر و همینطور...
    ایا این سوئیچ باید مدل خاصی باشه ؟وکلا روش ذکر شده درسته؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط nagh20s : 2014-01-04 در ساعت 11:02 AM

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    برای اتصال سیستم ها به سویئچ از چه توپولوژی استفاده کنم ؟
    به نظرت این روزا کسی از توپولوژی باس یا رینگ استفاده میکنه ؟ بطور قطع (مخصوصا وقتی سوییچ داری) از توپولوژی استار استفاده میکنی.
    حد فاصل کامپیوتر ها و کابل ها چگونه باشند؟
    حد اکثر فاصله یک نود تا سوییچ با کابل زوج cat5,6 میتونه حداکثر 100 متر باشه. بقیه اش دیگه به دکوراسیون محیط کارت ربط داره.
    با توجه به اینکه روی دیوار سنگ کار شده چطوری داکت ها رو روی دیوار محکم کنم؟
    با دریل! البته دیدم که با چسب 123 هم میچسبونن اما با وجود حجم نسبتا بالای کابل موجود در داکت ؛ عواقب خاص خودشو داره.
    چیزی که الان به ذهنم میرسه اینکه کابلی که از سوئیچ میاد در بالای هر سیستم باید دو انشعاب داشته باشه (با استفاده از پریز) که یکییش برای اتصال از پریز به کامپیوتر و دیگر برای رسیدن به پریز دیگر و همینطور...
    روح مرده ی تکنولوژی های چندین دهه قبل رو زنده کردی

وکلا روش ذکر شده درسته؟
    نه

پ.ن : پیشنهاد میکنم کار شبکه ی کافینتت رو به یک تکنسین کاربلد بسپارید؛ متأسفانه توی ایران هرکسی با هر سطح دانشی میخواد همه ی نیازهای خودش رو برطرف کنه حتی اگه کار احتمال نقص و اشتباه توش بالا باشه.

halvaei، greatcyrus، macrosoft و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ali

خواننده
    نوشته
    53
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    22
    اگر میخوای منطقی کار کنی باید مدل استار ببندی و از هر کلاینت یه کابل بره به سوئیچ
    ولی بسته به محیط کارت و شرایط میتونی وایرلس هم کار کنی که دیگه داکت و این چیزا هم نیاز نداره. تمیزتر هم در میاد. جابجایی هم راحت تر میتونی داشته باشی.

نام حقيقي: Naghoos

عضو عادی شناسه تصویری nagh20s
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    31
    نقل قول نوشته اصلی توسط i_t0xic نمایش پست ها
    به نظرت این روزا کسی از توپولوژی باس یا رینگ استفاده میکنه ؟ بطور قطع (مخصوصا وقتی سوییچ داری) از توپولوژی استار استفاده میکنی.
    حد اکثر فاصله یک نود تا سوییچ با کابل زوج cat5,6 میتونه حداکثر 100 متر باشه. بقیه اش دیگه به دکوراسیون محیط کارت ربط داره.
    با دریل! البته دیدم که با چسب 123 هم میچسبونن اما با وجود حجم نسبتا بالای کابل موجود در داکت ؛ عواقب خاص خودشو داره.
    روح مرده ی تکنولوژی های چندین دهه قبل رو زنده کردی

نه[/B]

پ.ن : پیشنهاد میکنم کار شبکه ی کافینتت رو به یک تکنسین کاربلد بسپارید؛ متأسفانه توی ایران هرکسی با هر سطح دانشی میخواد همه ی نیازهای خودش رو برطرف کنه حتی اگه کار احتمال نقص و اشتباه توش بالا باشه.
    از راهنماییتون سپاسگذارم
    من این روش رو در یک مدرسه دیدم واسه همین گفتم !
    بلاخره هر پیشنهادی یا داشتن تخصصی نیاز به استارت زدن داره ! یاد گرفتن عیب نیست

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط esmit61 نمایش پست ها
    اگر میخوای منطقی کار کنی باید مدل استار ببندی و از هر کلاینت یه کابل بره به سوئیچ
    ولی بسته به محیط کارت و شرایط میتونی وایرلس هم کار کنی که دیگه داکت و این چیزا هم نیاز نداره. تمیزتر هم در میاد. جابجایی هم راحت تر میتونی داشته باشی.
    با این حساب طول کابل مصرفی کم هم نیست و این کابل ها در رسیدن به هر سیستم لازمه در یک داکت با سایز بیشتر قرار بگیرند

ویرایش توسط nagh20s : 2014-01-04 در ساعت 04:44 PM

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    از راهنماییتون سپاسگذارم
    من این روش رو در یک مدرسه دیدم واسه همین گفتم !
    بلاخره هر پیشنهادی یا داشتن تخصصی نیاز به استارت زدن داره ! یاد گرفتن عیب نیست
    واقعا خوبه؛ از لحاظ IT کشور ما می تونه یه موزه ی خیلی خوب باشه. بله یاد گرفتن عیب نیست... اما عرض من چیز دیگه ای بود
    - - - ادامه - - -

با این حساب طول کابل مصرفی کم هم نیست و این کابل ها در رسیدن به هر سیستم لازمه در یک داکت با سایز بیشتر قرار بگیرند
    بله دیگه؛ شما 10 تا کابل باید از سوییچ تا کامپیوترها بکشی. حالا بسته به دکوراسیون و محل قرارگیری سیستم ها؛ ممکنه سیستم اول تا سوییچ 1 متر؛ سیستم دوم 4 متر ؛ و ... . شما می تونید عکس ها و مطالب مربوط به سیستم های Star رو گوگل کنید. حتی youtube ... چیزای خوبی دستگیرتون میشه.

nagh20s سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

عضو عادی شناسه تصویری m1368
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    43
    دوست عزیز شما می تونید داکت ها رو با چسب های دو طرفه که تو بازار فراوان یافت میشه بچسبونی یه نوع از این چسبا که من دارم استفاده می کنم خیلی محکمه

نام حقيقي: amir sarshar

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    4
    برادر گرامی منظور از 100 متر حداکثر متراژ است نه اینکه حتما همین است اما در مورد داکتها با توجه به تعداد ند ها از داکت نمره 4 یا 6 میتوان استفاده کرد ابتدا هر کابل به پچ پنل و انتها به پریز (جک) ختم میشود حتما داکتها را با پیچ و رولپلاک با دریل قوی هیلتی به دیواره نصب نمایید وبا وجود رک دیواری توسط پچ کیبل ندها را مدیریت کنید البته سوییچ فراموش نشود.

nagh20s و m1368 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: amir sarshar

تازه وارد
    نوشته
    5
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط m1368 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما می تونید داکت ها رو با چسب های دو طرفه که تو بازار فراوان یافت میشه بچسبونی یه نوع از این چسبا که من دارم استفاده می کنم خیلی محکمه
    دوست عزیز چسب بر اثر سرما و گرما قابلیت خود را رفته رفته از دست میدهد تنها راه حل نهایی پیچ و رولپلاک است.

mse1445 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

توپولوژی استار

شبکه کامپیوتری پیشنهادی یک مدرسه

تعداد کابل شبکه در داکت نمره 4

بهترین توپولوژی شبکه برای 10 کلاینت

برچسب برای این موضوع