نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 4سپاس
  • 2 توسط mehrzadmo
  • 1 توسط mathmatic
  • 1 توسط mathmatic

موضوع: چند سوال از نقش IP ها در کانفیگ مورد نظر

نام حقيقي: شاهین اسمانی

عضو عادی
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    43

چند سوال از نقش IP ها در کانفیگ مورد نظر

با سلام
    موارد زیر رو پس از حل مشکل اتصال به اینترنت مطرح کردم اما کسی جواب نداد
    کانفیگ زیر یه مودم رو به میکروتیک وصل کرده و اینترنت هم داده و سیستم ها اینتر نت دارن حالا بر این اساس چند سوال دارم:

اول اینکه با توجه به کانفیگی که مشاهده میکنید پیشنهادی اگه دارید ممنون میشم بفرمایید که ما هم استفاده کنیم
    1- در مورد dns server نمیدونم اون ای پی رو از کجا اورده
    2- من در حالتی که مودم dhcp رو غیر فعال میکردم نمیتونستم کانکت بشم به فک کنم بخاطر این بوده که من خودم باید ip میدادم که نمیدادم و روترهم نمیشناخت
    3- حالا کلاینت ها همشون باید DHCP شون فعال باشه تا کار کنن و همشون هم رنج 192.168.88 میگیرن با گتوی 88.1 اگه من بخوام این رنج رو تغییر بدم باید چکار کنم؟
    4- مشکل بزرگی که دارم اینه که بعد از این قضیه اینترنت وصل شده ولی پ ر و ک س ی تونل من از کار افتاده و برنامه Proxifier کلا خطا میده اینو چکار کنم؟
    5- من مودم دیگه ای هم دارم که بخوام به میکروتیک وصل کنم اون رو وصل کنم باهمین روش چه اتفاقی میفته؟ یعنی چه نقشی تو شبکه خواهد داشت ؟ یه ادغامی یا یه حرکتی چیزی روش بزنم بالاخره الکی وصل که فایده نداره
    6- اون ای پی 94 مربوط به چیه و از کجا اومد؟؟؟؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    به خارج از انجمن ارجاع ندهید لطفا .

نام حقيقي: سعید ایزدی

عضو عادی
    نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    به خارج از انجمن ارجاع ندهید لطفا .
    سلام مهندس جان.
    والا این سوالایی که ایشون پرسیدن از وقت و انرژی من خارج بود بخوام تک تک بنویسم و پاسخ بدم برای همین پیشنهاد دسترسی ریموت دادم.
    خواستم سریعتر و حرفه ای تر به جواب برسه.

درضمن چرا پست من پاک شده؟

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز اگر قوانین انجمن رو مطالعه بفرمایید ، می بینید که صریحا ذکر شده :

8) هدایت کاربران به خارج از انجمن
    8-1) هدایت کاربران به خارج از انجمن مجاز نمی باشد. ارجاع به پیام خصوصی، پست الکترونیکی، مسنجرها و مانند آنها با اهداف راه اندازی انجمن همخوانی ندارد. طرح پرسش ها در انجمن های عمومی منجر به بحث و تبادل نظر عمومی شده و با این کار از سوء استفاده های احتمالی که در ارتباطات خصوصی شکل می گیرد جلوگیری می شود.

پست شما خلاف قوانین و به همین دلیل پاک شده . لطفا قوانین رو مطالعه و عمل کنید .

در صورتی که توانایی جواب دادن یا تمایل به جواب دادن رو ندارید اجباری به پاسخگویی نیست و سایر دوستان به این مهم عمل خواهند نمود .

با تشکر

amin-net و mojtaba461 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    10
    پوزش میطلبم حق باشماست.
    یه پیشنهادی دارم.
    برای این دست سوالات بنده یا هر فرد دیگه ای، کانفیگ رو برای سوال کننده انجام بدیم ، بعد سوال کننده موظف باشه تغییرات و کاری که کانفیگ کننده انجام داده رو توی پستش به طور کامل برای دوستان توضیح بده تا بقیه هم استفاده کنن.

عضو عادی
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    43
    ممنون دوستان الان اینا جواب سوالای من بود؟؟؟
    لطفا قوانین انجمن رو دوباره کپی نکنید لابلای مباحث علمی
    میتونستید در پیام خصوصی لینک بدید

عضو عادی
    نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط one hacker نمایش پست ها
    ممنون دوستان الان اینا جواب سوالای من بود؟؟؟
    لطفا قوانین انجمن رو دوباره کپی نکنید لابلای مباحث علمی
    میتونستید در پیام خصوصی لینک بدید
    بنده عذر میخوام از شما. اینم جواب سوالاتون:
    1- این dns های گوگل هست که همه روی کارت های شبکه و یا روترهاشون ست میکنن چون بدون مشکل کار میکنه.
    2-به این خاطر هست که میکروتیک داره از مودم آی پی میگیره وقتی DHCP مودم غیر فعال میکنین دیگه ارتباط میکروتیک و کاربران با مودم و اینترنت قطع میشه.
    3- تشریف ببرید به این قسمت:
    ip/dhcp server
    بعد در تب Networks روی اون آدرس آی پی که هست دوبار کلیک کنید . توی پنجره ای که باز میشه رنج شبکه و gateway رو میتونید تغیییر بدید.
    4- این مشکل نیاز به بررسی دقیق داره.
    5- تا شما تنظیم خاصی روی میکروتیک انجام ندید مودم دوم هیچ کاری توی شبکه شما انجام نمیده.
    6- روی میکروتیک pppoe client زده شده به isp شما که در اینجا شاتل هست. این آی پی هم توسط شاتل به شما اختصاص داده شده که بتونید اینترنت داشته باشید. این آی پی اینترنت شماست. دقیقا مثل حالتی هست که شما دارید به کاربرانتون و کلاینت هاتون آی پی میدید.

موفق باشید.

one hacker سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    43
    ممنون از پاسختون
    یه سوال دیگه ای که داشتم این بود که
    اگه امکان داره در مورد route هایی که وجود داره یه توضیح بدید ممنون و اینکه کدومش واجب نیست

عضو عادی
    نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    10
    ممنون از پاسختون
    یه سوال دیگه ای که داشتم این بود که
    اگه امکان داره در مورد route هایی که وجود داره یه توضیح بدید ممنون و اینکه کدومش واجب نیست
    توی route اون خطی که آبی رنگه یعنی کار نمیکنه میتونید پاکش کنید.
    روت دوم که از طریق همون کانکشن pppoe client که روی میکروتیک زده شده به صورت داینامیک ساخته شده ، میاد تمام درخواست ها رو به هر مقصدی که هست میندازه روی گیتوی pppoe client.
    یعنی هرکاربری هر درخواستی به هر آی پی داشت میفرستتش به سمت گیتوی اینترنت شما که اینجا شاتله.

one hacker سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    102
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    43
    یه سوال دیگه اینکه roue ی که یکی به اخر هست یعنی 192.168 چرا تعریف شده؟؟؟ در حالی که به قول شما مادر بالا گفتیم هر چی میاد بفرست برا شاطل
    حالا این روت میگه چی؟ الان شاطل این وسط مگه همون مودمه نیست؟ یعنی این ip 94 که برا اینترنت هست به کی داده شده؟ کدوم پورت؟

عضو عادی
    نوشته
    118
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    10
    یه سوال دیگه اینکه roue ی که یکی به اخر هست یعنی 192.168 چرا تعریف شده؟؟؟ در حالی که به قول شما مادر بالا گفتیم هر چی میاد بفرست برا شاطل
    حالا این روت میگه چی؟
    این روت ها رو خود میکروتیک میسازه به صورت دیفالت و قابل ویرایش یا حذف نیست. رنج آی پی 192.168.1.0/24 برای ether1 هست.
    این روت داره میگه اگه مقصد ، رنج آی پی ether1 بود، گیتوی اش خودش باشه (یعنی ether1 باشه). اگه این روت نباشه شما به اتر 1 دسترسی ندارید. برای بقیه هم همینطور.
    اگر دقت بکنید کنار هر روت حروفی به اختصار نوشته شده. مثلا کنار روتی که مورد بحث ماست نوشته شده DAC. که کوتاه شده ی:
    Dynamic, Active, Connected هست.
    الان شاطل این وسط مگه همون مودمه نیست؟ یعنی این ip 94 که برا اینترنت هست به کی داده شده؟ کدوم پورت؟
    مودم شما درحالت بریج قرار داره و روی خودش اینترنت نیست و دقیقا کار یک پل با بریج را انجام میدهد ( پلی است بین شاتل و میکروتیک)
    برای اینکه اینترنت داشته باشید باید کانکشن PPPOE Client را روی میکروتیک بسازید. با این کار یک ip public از طرف شاتل به شما اختصاص پیدا میکنه تا شما به اینترنت دسترسی داشته باشید. حالا این آی پی به صورت داینامیک روی روتر ساخته میشه و توی تنظیمات همان PPPPOE Client در سربرگ اول گزینه ای وحود داره به نام add default route که برای شما تیک خورده. وقتی این گزینه تیک داشته باشه در قسمت ip/routes یک روت به صورت داینامیک ساخته میشه که درخواستهای اینترنتی رو به سمت کانکشنی که روی میکروتیک ساختید میبره و کاربران میتونند اینترنت داشته باشند.
    البته نیاز به NAT هم هست. در قسمت ip/firewall/NAT یک رول وجود داره که آی پی های پرایویت کاربران شبکه داخلی را به آدرس پابلیک اینترنت شما که ذر اینجا همان 94.183 هست ترجمه میکنه.
    ببخشید اگر بد توضیح دادم.
    موفق باشید.

ویرایش توسط mathmatic : 2015-05-29 در ساعت 02:43 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع