سوئیچ ها یکی از ابزار های ضروری در شبکه های کامپیوتری به شمار می آیند و پلی برای ارتباط کامپیوتر های مختلف به یکدیگر هستند. سوئیچ Tenda TEG1224T یکی از آخرین محصولات شبکه بود که در مجموعه سخت افزار بررسی شد و برای آشنایی بیشتر با این محصولات شبکه تصمیم گرفتیم تا آن را باز کنیم و ببینیم درون آن چه خبر است.

ساختار سوئیچ ها به نحوی است که دسترسی به پورت های آن ساده و آسان باشد. بدنه فلزی دستگاه علاوه بر آنکه دوام آن را افزایش میدهد، روشی برای دفع گرمای کاری آن نیز به شمار می آید. باز کردن سویچ کار ساده ای است و با باز کردن چند پیچ، میتوان قاب روی سوئیچ را باز کرد. همانطور که مشاهده میشود، اجزای داخل روتر آن طور که به نظر می آید پیچیده نیست و شامل منبع تغذیه، بورد اصلی، پورت ها و کابل های مورد نیاز برای انتقال اطلاعات و اجزای دیگر می شود.
بورد اصلی دستگاه دارای سه هیت سینک بزرگ است که در زیر آنها کنترلرهایی برای پورت ها قرار دارند. هر کنترلر هشت پورت را کنترل می کند و یکی از کنترلر ها توانایی سوئیچ به دو پورت اپتیکال را نیز دارد. کنترلر ها با یکدیگر در ارتباط هستند، اما متاسفانه امکان جدا کردن هیت سینک ها از روی بورد را نداشتیم.
در بالای بورد یک چیپ ست SST 39VF1681 قرار دارد که حافظه CMOS با ظرفیت 16 مگابیت برای ذخیره تنظیمات است. در سمت راست این چیپ ست، ماژول حافظه مدل ISSI IS63LV1024L قرار گرفته است.
فن دستگاه از اتصالی دو پین بهره برده و سرعت ثابتی دارد و هوای داخل سویچ را به بیرون میدمد. در زمان بررسی این سوئیچ، به این مسئله اشاره کردیم که میتوان یک فن دوم به این مجموعه اضافه کرد، اما با باز کردن سوئیچ می بینیم که روی بورد اتصالی برای فن دوم وجود ندارد.
منبع تغذیه دستگاه در سمت چپ آن قرار دارد و برق ورودی را از طریق اتصالی شش پین به بورد اصلی منتقل می کند.
منبع :sakhtafzarmag
موضوعات مشابه: