نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 2سپاس

موضوع: استفاده از الگوریتم PCQ برای مدیریت پهنای باند Hotspot یوزر ها

نام حقيقي: سعید

عضو عادی شناسه تصویری Firebirds
    نوشته
    253
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    137

استفاده از الگوریتم PCQ برای مدیریت پهنای باند Hotspot یوزر ها

با سلام دوستان

هر موقعه بحث استفاده بهینه از پهنای باند پیش میاد من یاد الگوریتم PCQ میافتم که یه کاری میکنه حداکثر پهنای باند به یوزری روی خط هست برسه

البته دوستانی که با این الگوریتم آشنا نیستن میتونن از لینک زیر کمک بگیرن

http://mum.mikrotik.com/presentation.../QoS_Megis.pdf

من دنبال این بودم که پهنای باند را برای کاربران هات اسپات به صورت PCQ پخش کنم تنها مطلبی که در این زمینه توی نت پیدا کردم این پی دی اف هست http://mum.mikrotik.com/presentation...FelixWindt.pdf
    اگه دوستان هم لینکی یا ویدویو که این روش را بیشتر توضیح داده باشه را میشناسند معرفی کنند که ماهم استفاده کنیم
    و اگه تجربه ای هم در پیاده سازی این روش دارید لطفا بیان کنید که ما قبل از پیاده سازی این روش باید به چه نکاتی دقت کنیم

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Firebirds نمایش پست ها
    با سلام دوستان

هر موقعه بحث استفاده بهینه از پهنای باند پیش میاد من یاد الگوریتم PCQ میافتم که یه کاری میکنه حداکثر پهنای باند به یوزری روی خط هست برسه

البته دوستانی که با این الگوریتم آشنا نیستن میتونن از لینک زیر کمک بگیرن

http://mum.mikrotik.com/presentation.../QoS_Megis.pdf

من دنبال این بودم که پهنای باند را برای کاربران هات اسپات به صورت PCQ پخش کنم تنها مطلبی که در این زمینه توی نت پیدا کردم این پی دی اف هست http://mum.mikrotik.com/presentation...FelixWindt.pdf
    اگه دوستان هم لینکی یا ویدویو که این روش را بیشتر توضیح داده باشه را میشناسند معرفی کنند که ماهم استفاده کنیم
    و اگه تجربه ای هم در پیاده سازی این روش دارید لطفا بیان کنید که ما قبل از پیاده سازی این روش باید به چه نکاتی دقت کنیم

با تشکر
    سلام
    اگر دقیقا بگویید چه انتظاراتی در مورد تقسیم پهنای باند دارید شاید بشود کمک کرد ( البته تجربه ای در این مورد دقیقا ندارم ولی باز هم ممکن است بشود کاری انجام داد.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    ببخشید من پا برهنه می دم وسط تاپیک . آقای نجاتی زاده اگر لطف کنید لینکی یا منبعی رو معرفی کنید که مفاهیم این الگوریتم های مدیریت پهنای باند رو کامل توضیح داده باشه . مخصوصا مواردی رو که میکروتیک پشتیبانی می کنه . من ویکی خود میکروتیک رو خوندم خیلی کوتاه بود . اگر یه منبع کامل تر و ساده تر باشه خیلی ممنون میشم .

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    ببخشید من پا برهنه می دم وسط تاپیک . آقای نجاتی زاده اگر لطف کنید لینکی یا منبعی رو معرفی کنید که مفاهیم این الگوریتم های مدیریت پهنای باند رو کامل توضیح داده باشه . مخصوصا مواردی رو که میکروتیک پشتیبانی می کنه . من ویکی خود میکروتیک رو خوندم خیلی کوتاه بود . اگر یه منبع کامل تر و ساده تر باشه خیلی ممنون میشم .
    در واقع خود من هم اطلاعات کافی و وافی از Queue ندارم که بخواهم توضیحات کاملی بدهم ولی در صورتی که اصول کاری کلا Qos را بدانیم بهتر می توانیم در این نوع موارد دید داشته باشیم .
    یکی از توضیحات هر چند محدود در این مورد در داکیومنت های قدیمی میکروتیک است که مقداری بیشتر از باقی در این مورد صحبت شده است و شاید دید شما را نسبت به مکانیزم های پهنای باند بیشتر باز کند .
    http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2.9/root/queue.php
    ولی باز به نظر من بهترین مواردی که میتوان یافت خیلی اوقات در همین پرزنت های موجود در MUM ها است و خیلی اوقات دیدن آنها مفید است .

حال استفاده از PCQ در هات اسپات تفاوت زیادی با استفاده در سایر موارد ندارد و فقط باید بر اساس نیاز های خود بتوانیم پکتها را انتخاب و پهنای باند مورد نظر را بین آنها تقسیم کنیم.

mehrzadmo و Firebirds سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    این لینک رو دیدم آقای نجاتی . دنبال یه مورد بهتر هستم . یه سوال ، مگه این امکان Qos از لینوکس به میکروتیک ارث نرسیده یا مختص خود میکروتیکه ؟ توی سایت های مربوط به لینوکس توضیحی در این مورد نیست ؟ و اگر هست یه کی سرچ لطفا

نام حقيقي: سعید

عضو عادی شناسه تصویری Firebirds
    نوشته
    253
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    137
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    در واقع خود من هم اطلاعات کافی و وافی از Queue ندارم که بخواهم توضیحات کاملی بدهم ولی در صورتی که اصول کاری کلا Qos را بدانیم بهتر می توانیم در این نوع موارد دید داشته باشیم .
    یکی از توضیحات هر چند محدود در این مورد در داکیومنت های قدیمی میکروتیک است که مقداری بیشتر از باقی در این مورد صحبت شده است و شاید دید شما را نسبت به مکانیزم های پهنای باند بیشتر باز کند .
    http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2.9/root/queue.php
    ولی باز به نظر من بهترین مواردی که میتوان یافت خیلی اوقات در همین پرزنت های موجود در MUM ها است و خیلی اوقات دیدن آنها مفید است .

حال استفاده از PCQ در هات اسپات تفاوت زیادی با استفاده در سایر موارد ندارد و فقط باید بر اساس نیاز های خود بتوانیم پکتها را انتخاب و پهنای باند مورد نظر را بین آنها تقسیم کنیم.
    بله منم دقیق یادم نیست که کجا این حرف و دیدم یا شنیدم ولی فکر کنم توی یکی از همین پرزنت های MUM بود که مفهمومش این بود که استفاده از PCQ برای منیج پهنای باند HOtspot پروسس زیادی را متحمل میکروتیک میکنه
    مساله دیگه ای هم که برای من جالبه و ذهن منو به خودش مشغول کرده نبودن منابع کافی و کم بحث شدن در مورد این سناریو توی فروم های خارجی هست که جای تامل داره

کلمات کلیدی در جستجوها:

پیاده سازی hoTSPOT

میکروتیک PCQ

الگوریتم برسن هام

میکروتیک pcqمدیریت پهنای باند pdfفرق simple queue و PCQmikrotik PCQpcq on vpnاستفاده از pcq میکروتیکpcq pdfhot spot پیاده سازیhotspot پیاده سازیروشهای hotspotاستفاده از pcq در میکروتیکpcq mikrotik pdf فارسیتوضیحاتی در مورد hotstopنحوه پیاده سازی Hotspot در میکروتیکpcq الگوریتمالگوریتم pcqکنترل پهنای باند با hotspotمدیریت یوزر hotspotبهترین تقسیم پهنای باند در میکروتیکالگوريتم pcqمدیریت پهنای باند در میکروتیک با hotspotتقسیم پهنای باند برای یوزرها

برچسب برای این موضوع