نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 از مجموع 1
سپاس ها 10سپاس

موضوع: دستور ping

  
 1. #1
  ARM
  ARM آنلاین نیست.
  نام حقيقي: علیرضا مشعلی

  مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
  تاریخ عضویت
  May 2005
  محل سکونت
  اهواز
  نوشته
  1,895
  سپاسگزاری شده
  2492
  سپاسگزاری کرده
  1828

  دستور ping

  نام دستور (Command)
  ping

  شرح دستور (Command Description)
  ابزار (Ping (Packet Internet Groper با ارسال بسته های ICMP موجب شناسایی خطاهای موجود در شبکه و مسیر ارتباطی می گردد.با تغییر در خصوصیات و تنظیمات دستور ping می توان نتایج متفاوتی را بدست آورد. در صورت بررسی نتایج این دستور به صورت دقیق ، می توان بسیاری ار مشکلات موجود در شبکه را تشخیص داد ( به عنوان مثال بسته ای که برای رسیدن به مقصد از مسیرهای اضافی زیادی می گذرد)


  شیوه نگارش دستور (Syntax)
  ping [-t] [-a] [-n count] [-l size] [-f] [-i TTL] [-v TOS] [-r count] [-s count] [[-j host -list]| [-k host-list]][-w timeout] target_name

  شرح کلید Switch Description
  -a تبدیل آدرس IP به نام. اگر چه استفاده از این سوئیچ یاعث افزایش تعداد عملیات می گردد ، ولی به خواناتر شدن دستور Ping کمک فراوانی می کند.
  -f فعال نمودن فلگ مربوط به Dont Fragment به منظور جلوگیری از قطعه قطعه نمودن بسته های ارسالی به مقصد مورد نظر.معمولا مسیریاب ها جهت افزایش کارایی ، بسته ها را به قسمت های کوچکتر بسته بندی می کنند.بنابراین، این مسیریاب ها تنها بسته ها را به اندازه های مورد نظر خود تقسیم بندی می نماید. از این سوئیچ می توان جهت بررسی مشکلات مربوط به حداکثر واحد ارسالی PMTU بین دو ماشین استفاده نمود.
  -i TTL تعیین TTL Time To Live مربوط به بسته های ایجاد شده. افزایش TTL باعث ماندگاری بیشتر آن بسته در شبکه می شود. حالت پیش فرض TTL برابر 128 گام است که تا 255 گام قابل افزایش است.

  -j host-list تعیین فهرست میزبان های بسته های ICMP در اجرای دستور Ping . پس از اجرای دستور ، به هرکدام از این میزبان ها درخواست فرستاده خواهد شد. تعداد این میزبان ها حداکثر تا 9 کامپیوتر می تواند باشد. (آدرس ها باید با Space فاصله از هم جدا شوند.

  -k host-list هنگامی که از این سوئیچ استفاده می کنید، دستور Ping اطلاعات مسیر مربوط به لیست ایجاد شده را نیز تهیه می کند. اطلاعات بدست آمده از خروجی دستور Ping path دقیق تر می باشد. البته هنگام استفاده از این دستور در صورتی که یکی از کامپیوترهای موجود در مسیر قابل دسترس نباشد، پیغام خطایی صادر شده و بلافاصله اجرای دستور متوقف خواهد شد.

  -l size تعیین حجم بافر مربوط به فیلد داده موجود در یک بسته. حالت پیش فرض آن 32 بایت است و حداکثر تا حجم 65527 بایت قابل افزایش می باشد. افزایش حجم بافر باعث انجام تستی مطمئن تر شده ولی کارایی دستور را پائین می آورد.

  -n count تعیین تعداد درخواست های ارسال شده به یک میزبان.حالت پیش فرض 4 درخواست می باشد.

  -r count اجبار دستور جهت ضبط اطلاعات مسیر در سرآیند IP . این عمل باعث اضافه شدن اطلاعات به خروجی دستور Ping می شود.آرگومان Count ، تعداد گام هایی که باید اطلاعات آنها ثبت گردند را تعیین می کند. این مقدار عددی بین 1 تا 9 می باشد.

  -s count تعیین وضعیت سیستم جهت ضبط اطلاعات Timestamp در Internet Timestamp موجود در سرآیند IP. این مقدار عددی بین 1 تا 4 می باشد.

  -t اجرای دستور Ping و ادامه ارسال بسته ها بدون توقف.برای توقف دستور در این حالت دو راه وجود دارد 1- استفاده از کلیدهای Ctrl+Break که موجب توقف دستور بدون نمایش هیچ گونه وضعیتی از مسیر و گام ها می شود. 2- استفاده از کلیدهای Ctrl+C که موجب نمایش آمار مربوط به این دستور تا زمان توقف آن می شود.

  -v TOS تعیین نوع سرویس موجود در بسته. این سرویس باعث افزایش یا کاهش کیفیت بسته ها می شود.

  -w timeout تعیین زمان انتظار ، جهت رسیدن پاسخ هر درخواست. حالت پیش فرض این سوئیچ 4000 میلی ثانیه می باشد.

  منبع سی دی های آموزشی شبکه
  GoldenSoftware

  موفق باشید.
  موضوعات مشابه:
  ویرایش توسط ARM : 2009-04-29 در ساعت 10:42 PM
  M-r-r، rezajavan، 3hsan و 7 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دستورات ping

pingدستور

سوئیچ های ping

ping دستور

دستور ping در cmd

توضیح دستور pingدستورpingدستورات شبکه pingping دستوراتدستور pingدستورات ping شبکهانواع دستور pingسوئيچ هاي دستور pingانواع دستورات pingping انواعدستوراتping pingدستورتمام سوئیچ های دستور pingسوئیچ های دستور pingدستورات ping در شبکهانواع دستورات شبکهpingدستورات سوییچ های دستور pingping در شبکهدستورpingوسوییچ های آن

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •