نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط al1p0ur
  • 1 توسط al1p0ur

موضوع: اختصاص دو ip و دستور ping

نام حقيقي: seraji

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

اختصاص دو ip و دستور ping

يک کارت شبکه دارم با دو ip وحدود 40 تاسيستم که دو تاشون به علت نوع برنامه اي دارن ip مجزا دارن.سيستمهاي که با ip اول (172.25.66.)کار ميکنند دستور ping با نام reply ميکنه اما سيتمهاي با ip دوم )192.168.0.( ping با نام جواب نميده و پيغام هاست را نميشناسد ميدهد.علت چيست؟در ضمن من نميتوانم با برنامه هاي رنج ip دوم کار کنم ؟ping ip درست reply ميکنه .برنامه رنج دوم تحت sql است البته رنج اول هم همينطور با رنج دوم کار ميکنم پيغام نميتواند با سرور ارتباط يرقرار کند ميدهد وقتي رنج ip اول را حذف ميکنم درست ميشود.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    احتمالا برنامه ای که گروه دوم با اون کار میکنه برای کانکت شدن به sql از نام pc استفاده میکنه و با توجه به این که هنگامیکه از 2 عدد Ip روی کارت استفاده میکنید ، نمیتونید با اسم اون کامپیوتر ها رو ببینید این مشکل پیش میاد .
    پیشنهاد میکنم یا یه سرور DNS تو شبکتون راه بندازید . چون در حال حاضر تبدیل نام تو شبکه رو داره netbios انجام میده . (که این خیلی ترافیک شبکه رو بالا میبره)
    در غیر اینصورت برای کانکت شدن به sql از ip استفاده کنید نه اسم .

نام حقيقي: David

عضو عادی شناسه تصویری drezaie
    نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام دوست عزیز:
    من هم در واقع یه جورای شبیه مشکل شمارو دارم
    کامپیوتر مدیر با یه IPولید وصله به اینترنت بدون هیچ username و password (فکر کنم Point to Point) حالا می خوام 4 تا کامپیوتر دیگه رو به همراه اون کامپیوتر مدیر شبکه داخلی کنم از رنج Ip های کامپیوتر مدیر هم نمیشه استفاده کرد. نمیدونم این نظر درسته یا نه؟ که روی کامپیوتر مدیر یه کارت شبکه دیگه بذارم با اینIp
    192.168.1.10 بقیه رو تو این رنج بدم وGateway بقیه رو IP مدیر بدم.
    آیا این کار شدنیه؟ و آیا کارت شبکه رو میشه share کرد که بقیه Forward بشن به مدیر؟ اگه خواستیم مثلا به یه کامپیوتر اینترنت ندیم اما توی شبکه داخلی باشه فقط Gateway اونو عوض کنیم؟
    win server باید رو کامپیوتر مدیر نصب بشه؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام !!!
    ممکنه کسی منو راهنمایی کنه؟

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط drezaie نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز:
    من هم در واقع یه جورای شبیه مشکل شمارو دارم
    کامپیوتر مدیر با یه IPولید وصله به اینترنت بدون هیچ username و password (فکر کنم Point to Point) حالا می خوام 4 تا کامپیوتر دیگه رو به همراه اون کامپیوتر مدیر شبکه داخلی کنم از رنج Ip های کامپیوتر مدیر هم نمیشه استفاده کرد. نمیدونم این نظر درسته یا نه؟ که روی کامپیوتر مدیر یه کارت شبکه دیگه بذارم با اینIp
    192.168.1.10 بقیه رو تو این رنج بدم وGateway بقیه رو IP مدیر بدم.
    آیا این کار شدنیه؟ و آیا کارت شبکه رو میشه share کرد که بقیه Forward بشن به مدیر؟ اگه خواستیم مثلا به یه کامپیوتر اینترنت ندیم اما توی شبکه داخلی باشه فقط Gateway اونو عوض کنیم؟

لطفا راهنمایی بفرمایید
    نظرتون کاملا درسته و این کار شدنیه .
    یا روی pc مدیر ICS راه بندازید (همون share کردن کارت شبکه اینترنت مدیر)و اینترنتشو share کنید یا win سرور نصب کنید و از NAT و یا سایر نرم افزارها برای share اینترنت استفاده کنید .

drezaie سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    210
    سپاسگزاری شده
    103
    سپاسگزاری کرده
    141
    سلام دوست عزیز:
    ممنون که راهنمایی کردید ممکنه بیشتر توضیح بدین .. چه طوری کارت شبکه share میشه ؟
    آخه از TCP/IPکه Properties میگیرم قسمت Advance چیزی به نام Sharing وجود نداره؟
    این کار باعث نمیشه که سرعت شبکه کم بشه؟

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط drezaie نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز:
    ممنون که راهنمایی کردید ممکنه بیشتر توضیح بدین .. چه طوری کارت شبکه share میشه ؟
    آخه از TCP/IPکه Properties میگیرم قسمت Advance چیزی به نام Sharing وجود نداره؟
    این کار باعث نمیشه که سرعت شبکه کم بشه؟
    وقتی فقط یه کارت شبکه رو سیستم باشه (یا یه کانکشن) گزینه sharing رو نمیبینید . (خب طبیعی هم هست)
    کارت شبکه دوم رو اضافه کنید بعد گزینه sharing رو خواهید دید . اگر اون موقع هم ندیدید یکبار ویزارد network setup wizard رو اجرا کنید .
    روی سرعت شبکه تغییر محسوسی نداره .

اگه به مشکلی برخوردید ، درباره share کردن اینترنت (ICS) همه چیز تو این سایت هست . اگر گشتید و پیدا نکردید ، در خدمت شما هستیم .

drezaie سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

دستورات ping

http://forum.persiannetworks.com/f25/t36599.html

drezaie

اختصاص دو ip

دستورping

دستور ping برای آی پیاختصاص دو آي پي به يك كارت شبكهاختصاص چند gatewayاختصاص چند ip به کارت شبکهمشکل در اختصاص دو ip به کارت شبکهمتن پیغامها در pingدستورات شركردناختصاص دو ip به کارتمشکل اختصاص دو ip به یک نام در شبکه دو ipاختصاص دو ip شبکهاختصاص دو ip به یک سیستمدستور اختصاص ipدستور مدیر شبکه http:forum.persiannetworks.com کامپیوتر اول به دوم ping میکنه اماIP دستورمحل کار دستور pingping رنج ipدستور ping 88اختصاص دو ip به یک کارت شبکه

برچسب برای این موضوع