نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 6سپاس
  • 3 توسط SADEGH65
  • 3 توسط mehdi.g

موضوع: درخواست مشورت برای معماری شبکه

نام حقيقي: سعید

عضو عادی شناسه تصویری Firebirds
    نوشته
    253
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    137

درخواست مشورت برای معماری شبکه

با سلام

ما در شبکه داخل ای مان فقط یک دستگاه قدرتمند به عنوان سرور داریم و میخواهیم با تکنولوژی مجازی سازی Hyper-V این چند مورد را داشته باشیم :

1- می خواهیم در شبکه Microsoft Forefront Threat Management Gateway (TMG) داشته باشیم
    2- می خواهیم در شبکه دامین کنترلر داشته باشیم ( Active Directory نصب کینم )

حالا از دوستان خواهشمندم بفرمایند کدام مورد را روی یک سرور مجازی باید اجرا کنیم ؟

و اما درباره سرور : سیستم عامل : Windows Server 2008 R2 64 Bit (Full Installation ) و
    دارای دو کارت شبکه فیزیکی میباشد که یکی از این 2 به اینترنت وصل میباشد

پ.ن : روی دامین کنترل نمیتوان TMG نصب کرد

موضوعات مشابه:

نوشته
    253
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    137
    با سلام

یه راهی که به ذهن خودم رسید اینه

1-روی ویندوز سرور اصلی Host Server بیایم Microsoft Forefront Threat Management Gateway (TMG) را نصب کنیم

2- روی ویندوز سرور مجازی بیایم دامین کنترل را نصب کنیم

مزایا که این روش به ذهنم رسید اینکه :
    1- سرور اصلی (Host Computer ) چون روش TMG نصب شده به عنوان فایروال عمل میکنه
    2- دامین کنترل به اینترنت وصل نمیشه

معایب که به ذهنم رسید :

اگه سرور اصلی ریست بشه دیگه نمیتونه به دامین کنترل لاگین کنه چون حتما باید خودش کامل اومده باشه و یه جوری سرور مجازی دامین کنترل استارت بشه که بتونه بهش لاگین کنه ؟ درسته این حرفم ؟

منتظر نقطه نظرات شما هستم

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    راه حلی که انتخاب میکنید مقداری از نظر من اشتباه است.
    سرور اصلی را بدون هیچ مورد و سرویس اضافی حتی در صورت امکان بدون محیط و به صورت Core server نصب کنید.
    2 سیستم مجازی با Hyper V بر روی آن برای کار خود بسازید و استفاده کنید.

mgholami، mehdi.g و Firebirds سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    باسلام

حتی می تونید از Vmware ESXi 4.0 که رایگان هم هست برای اینکار استفاده کنید. ولی سوال من اینه که شما چه نیازی به Forefront TMG دارید ؟

SADEGH65، mgholami و Firebirds سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    253
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    137
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    راه حلی که انتخاب میکنید مقداری از نظر من اشتباه است.
    سرور اصلی را بدون هیچ مورد و سرویس اضافی حتی در صورت امکان بدون محیط و به صورت Core server نصب کنید.
    2 سیستم مجازی با Hyper V بر روی آن برای کار خود بسازید و استفاده کنید.
    آره اینم فکر خوبی است فقط به یه مشکلی خوردم در Hyper-V
    وقتی یه سرور مجازی ( Windwows Server 2008 R2 ) توی Hyper-V نصب میکنم نمی تونم اونو اکتیو کنم ! ( موقعه که میخوام میزنم برای اکتیوش 1 بار ریست میشه دیگه بالا نمیاد ! )
    من سرور اصلیم را با این به راحتی روش اکتیو کردم : How to activate Windows Server 2008 R2 Enterprise
    سرور مجازیم رو هم خواستم با این روش اکتیو کنم که نشد
    http://forums.mydigitallife.info/thr...BIOS-be-modded
    راه حلی به برای حل این مشکل به ذهنتون میرسه ؟
    پ.ن : اینم ورژن خود ویندوز 7600.16385.090713-1255_x64fre_server_eval_en-us-GRMSXEVAL_EN_DVD که از خود سایت ماکروسافت دانلود کردمش

با تشکر

ویرایش توسط Firebirds : 2010-03-18 در ساعت 04:29 PM

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Firebirds نمایش پست ها
    آره اینم فکر خوبی است فقط به یه مشکلی خوردم در Hyper-V
    وقتی یه سرور مجازی ( Windwows Server 2008 R2 ) توی Hyper-V نصب میکنم نمی تونم اونو اکتیو کنم ! ( موقعه که میخوام میزنم برای اکتیوش 1 بار ریست میشه دیگه بالا نمیاد ! )
    من سرور اصلیم را با این به راحتی روش اکتیو کردم : How to activate Windows Server 2008 R2 Enterprise
    سرور مجازیم رو هم خواستم با این روش اکتیو کنم که نشد
    Can the Hyper-V BIOS be modded?
    راه حلی به برای حل این مشکل به ذهنتون میرسه ؟
    پ.ن : اینم ورژن خود ویندوز 7600.16385.090713-1255_x64fre_server_eval_en-us-GRMSXEVAL_EN_DVD که از خود سایت ماکروسافت دانلود کردمش

با تشکر
    سلام
    بهتر نیست موضوع را در تاپیک دیگری پیگیری کنیم ؟!!!

ولی برای خالی نبودن عریضه :
    من به صورت تخصصی بر روی Hyper-V تستس انجام نداده ام که برای ویندوز های آن را مجبور به استفاده کرک باشم ولی موضوعی در مورد کرکی که شما استفاده میکنید توجه من را جلب کرد شاید به درد شما نیز بخورد.
    این کرک در اصل لودر است و بر روی لودر ویندوز مسائلی را اضافه میکند و باعث میشود چک کردن لایسنس انجام نشود.
    حال مشکل شما تغییر لودر ویندوز دراستفاده از کرک و به دلیلی که برای من مشخص نیست عدم لود ویندوز در لودر ویندوز در سیستم مجازی.

نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    دوستان ممنونم از تشکرتون ولی هنوز جواب سوال من رو ندادید ؟

1- چرا از esxi استفاده نمی کنید ؟
    2- چرا نیاز به راه اندازی tmg دارید ؟

در ضمن در خصوص اکتیو کردن windows server 2008 r2 هم به نظر من و تجربه شخصی بهترین روش ، استفاده از Remove WAT هست.

نوشته
    253
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    137
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.g نمایش پست ها
    دوستان ممنونم از تشکرتون ولی هنوز جواب سوال من رو ندادید ؟

1- چرا از esxi استفاده نمی کنید ؟
    2- چرا نیاز به راه اندازی tmg دارید ؟

در ضمن در خصوص اکتیو کردن windows server 2008 r2 هم به نظر من و تجربه شخصی بهترین روش ، استفاده از Remove WAT هست.
    با سلام

1- شاید اصلی ترین دلیل اش این باشه که چون تا الان با esxi کار نکردم ولی مسایل دیگری هم هست از قبیل اینکه چون Hyper-V یک کامپوننت ماکروسافتی هستش و در نتیجه خیلی بهتر با ویندوز کنار میاد
    2- ساختار شبکه و انتظاراتمان ما را بر آن داشت که از GFI Webmonitor + TMG استفاده کنیم و همچنین امکانات خوبی هم به ما ارایه میکرد از قبیل ( Acounting , Auditing , Cashing , Antivirus , ... )

در کل بد نیست که اگر ویژگی هایی و مزایایی در EXSI میبینید که در Hyper-V نیست این جا مطرح کنید
    چون 90 % این بحث مربوط میشه به استفاده سازی از تکنولوژی مجازی سازی و کاربرد آن

با تشکر

نوشته
    253
    سپاسگزاری شده
    105
    سپاسگزاری کرده
    137
    نقل قول نوشته اصلی توسط SADEGH65 نمایش پست ها
    سلام
    بهتر نیست موضوع را در تاپیک دیگری پیگیری کنیم ؟!!!

...
    این کرک در اصل لودر است و بر روی لودر ویندوز مسائلی را اضافه میکند و باعث میشود چک کردن لایسنس انجام نشود.
    حال مشکل شما تغییر لودر ویندوز دراستفاده از کرک و به دلیلی که برای من مشخص نیست عدم لود ویندوز در لودر ویندوز در سیستم مجازی.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.g نمایش پست ها

....
    در واقع به نظر من این روش کرک کردن از مطمن ترین هاست ( البته نه 100 % )

ساختاری که لودر ها در کرک کردن ویندوز استفاده میکنند ساختار هوشمندانه است
    شما فرض کنید شرکت هایی مانند Dell روزانه مجبور به نظر تعداد زیادی OS بر روی سیستم های خود هستند و حال با این حجم کاری نمیتوان یه کسی اونجا باشه مرتب سریال نامبر های ویندوز را وارد OS ها کند بنابراین ماکروسافت به این شرکت ها یک سری OEM Key + Certificate ارایه میکنه که اونها با لود کردن در بایوس سیستم هاشون بیان OS را اکتیو کنند حالا این لودر ها هم همین کار را برای ما انجام میدن در واقع میان OEM Key + Certificate در بایوس لود میکنن
    حالا چرا ماکروسافت نمیاد این OEM Key + Certificate را باطل کنه چون اگه باطل کنه تمام تر و خشک با هم میسوزن

نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    با سلام مجدد

در خصوص امکانات امکانات روش مجازی سازی بوسیله نرم افزار های کمپانی Vmware در مقایسه با Hyper-V مایکروسافت ، در این انجمن و انجمن های فوق تخصصی خارجی زیاد بحث شده که با کمی جستچو می تونید نتایج رو که حاکی از برتری بدون قید و شرط Vmware در همه شرایط هست رو مشاهده کنید.

در خصوص استفاده از Forefront TMG هم ، با توجه به اینکه خودم هم دارم از همین نرم افزار بر روی Windows 2008 r2 استفاده می کنم ، تنها مسئله ای که توجه باید داشته باشید ، استفاده از منابع سیستمی نسبتا بالا در هنگام استفاده GFI Web monitor هست که ممکنه سرور رو کند کنه.

کلمات کلیدی در جستجوها:

مزایای TMG

مزایا tmg

نصب tmg روی دامین کنترلرtmg مزایامزیت tmgمعماري شبكه ويندوزtmg روی دامین کنترلر نصب نمی شهمزایا سرور tmgوایرلس در دامیننصب gfi روی tmgمعایب دامین کنترلرتصب gfiweb monitor 2009 بر روی tmgنصب دامین بر روی esxiمعایب و مزایای 2010 tmgنصب Threat Management Gateway بر روی adدانلود نرم افزار full version of gfi webmonitor for tmg serverمزایا ی TMGپروش نصب forefront tmg روش نصب tmg 2010مزایای نصب دامین در esxigfi web monitor بر روی tmgنصب tmg 2010 روی esxiمعایب remove watدرباره ویندوز سرور 2008 از نظر معماری شبکه

برچسب برای این موضوع