صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: چگونه میشود دو خانه نزدیک به هم را با مودم وای فای به هم متصل کرد؟

نام حقيقي: محمد

تازه وارد
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9

چگونه میشود دو خانه نزدیک به هم را با مودم وای فای به هم متصل کرد؟

سلام.ما دو تا دوست هستیم در همسایگی هم که خونه هامون با خط مستقیم 40 متر از هم فاصله دارند و از مسیر پیاده رو 80 متر.هر دومون اینترنت ADSL و مودم وای فای داریم.میخواهیم بتونیم هردومون از اینترنت همدیگه به صورت وای فای استفاده کنیم. میخواهم این گیرندگی قوی و در اتاق خودم هم انجام بشه.دوستان بگن آیا میشه از آنتنی استفاده کرد که گیرندگی رو برای هر دو طرف یا حداقل برای طرف من(یعنی فقط من بتونم از وای فای رفیقم استفاده کنم)تقویت کنه و به راحتی بتونیم توی خونه های خودمون از اینترنت همدیگه استفاده کنیم؟

من فقط میخواهم بدونم آیا با استفاده از آنتهایی که یک نمونش رو عکسشو و مشخصاتشو میزارم میتونم برد مودم دوستمو به اندازه ای کنم تا حدود 100 متر رو جواب بده؟

همچنین در قسمتی دیگر ار مشخصات این آنتن نوشته شده:

• افزایش قدرت سیگنال کارت شبکه, اکسس پوینت یا روتر بی سیم تا 12dBi
    • قابل نصب بر روی دیوار و یا بر روی ستون میله ای
    • ارسال سیگنال 360 درجه افقی و 6 درجه عمودی
    • قابل استفاده در هر نوع شرایط آب و هوایی

کاربرد :
    • افزایش برد کارت شبکه و اکسس پوینت یا روتر بی سیم
    • برقراری ارتباط Point-to-Mutipoint حداکثر تا 3.53 کیلومتر

در ضمن طول این آنتن 1.5 متر میباشد. آیا امواج این آنتن برای سلامتی ضرر ندارد؟ در ضمن گیرنده در طرف من یک یو اس بی وای فای هست که به کیس سیستمم وصل شده.

در طی این روزها من حرفهای زیادی در اینباره شنیدم که نمیدونم کدوم درسته.مثلا یکی میگفت اولا آنتن out door مثل آنتنی که عکسشو گذاشتم فوق العاده امواجش زیانباره برای سلامتی حتی اگر روی بوم نصب بشه.یکی دیگه میگفت باید هم برای فرستنده و هم برای گیرنده این آنتن رو نصب کرد.یکی میگفت اصلا باید مودم جوابگوی چنین آنتنی باشه.یکی میگفت واسه فاصله 80 متری یک آنتن داخلی 9 دسی بل هم که به خود مودم پیچ میشه جوابگو هست.یکی دیگه میگه چون از روی بوم میتونید همدیگه رو ببینید از روش ارتباط نقطه به نقطه یا پوینت به پوینت استفاده کنید که نمیدونم دقیقا چی هست و چه وسایلی لازم داره.خلاصه گیج شدم و نمیدونم باید چکار کنم

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط david-ebi : 2014-11-23 در ساعت 03:25 AM

نام حقيقي: sajjad

عضو عادی شناسه تصویری kiarash_90
    نوشته
    179
    سپاسگزاری شده
    112
    سپاسگزاری کرده
    17
    این آنتن امنی هست و برای استفاده در محیط شهری باید مجوز بگیرید.
    متاسفانه اگر قابلیت مخفی کردن ندارید استفاده نکنید .
    این آنتن رو میتونید به مودم وایرلس خودتون بوسیله پیگ تیل وصل کنید.
    یه ریپیتر برای هر طرف در وسط مسیر بذارید.

david-ebi سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiarash_90 نمایش پست ها
    این آنتن امنی هست و برای استفاده در محیط شهری باید مجوز بگیرید.
    متاسفانه اگر قابلیت مخفی کردن ندارید استفاده نکنید .
    این آنتن رو میتونید به مودم وایرلس خودتون بوسیله پیگ تیل وصل کنید.
    یه ریپیتر برای هر طرف در وسط مسیر بذارید.
    با تشکر از جوابتان.اول بفرمایید پیگ تیل چیست؟دوم بفرمایید اگر قابلیت پنهان کردن آنتن باشه آیا امواجش ضرری نداره؟و سوم اینکه ریپیتر در وسط راه نمیشه کار گذاشت.چون وسط را میشه توی کوچه.بنابراین باز هم متشکر میشوم شما و بقیه دوستان راهنمایی بفرمایید.

نوشته
    179
    سپاسگزاری شده
    112
    سپاسگزاری کرده
    17
    نقل قول نوشته اصلی توسط david-ebi نمایش پست ها
    با تشکر از جوابتان.اول بفرمایید پیگ تیل چیست؟دوم بفرمایید اگر قابلیت پنهان کردن آنتن باشه آیا امواجش ضرری نداره؟و سوم اینکه ریپیتر در وسط راه نمیشه کار گذاشت.چون وسط را میشه توی کوچه.بنابراین باز هم متشکر میشوم شما و بقیه دوستان راهنمایی بفرمایید.
    پیگتیل رابط آنتن با اکسس پوینت
    ضرر که داره و طبیعه چون موج رو داره تقویت میکنه.

تازه وارد
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiarash_90 نمایش پست ها
    پیگتیل رابط آنتن با اکسس پوینت
    ضرر که داره و طبیعه چون موج رو داره تقویت میکنه.
    فقط بفرمایید که یک طرف فرستنده این آنتن رو داشته باشه کافیست یا باید طرف گیرنده هم این آنتن رو داشته باشه؟از نظر ضرر هم تا یک مقداری مشکل نیست اما یکی میگفت حتی اگر روی بوم هم نصب کنی این آنتن آنقدر امواجش قوی است که ضرر فوق العاده بالایی واسه همه داره.آیا این درست است؟بعدشم آیا یک مودم معمولی کشش اتصال به این آنتن رو داره.چون باز یکی میگفت که مودم هم باید جواب بده.البته من اینو درباره آنتنهای in door شنیدم نه آنتنهای out door .و در نهایت هم چند نفر گفتند که از دستگاه یا سیستمی به نام پیکو استیشن استفاده کنم.در اینباره آیا اطلاعاتی دارید؟

نوشته
    179
    سپاسگزاری شده
    112
    سپاسگزاری کرده
    17
    ضرر همه دارن ولی این انتن چون OutDoor هست باید حتما در فضای باز قرار بگیره.
    مودم مهم نیست قابلیت اتصال مهمه چون بعضی AP ها آنتن جدا نمیشه.
    پیکوهم جواب میده ولی نسبت به قیمت Omni ارزون تره ولی خب برای شما پیکو اچ پی جواب میده .
    البته برای اینکه اینترنت از یک طرف برای طرف دیگه ارسال بشه.
    برای جفت خانه باید 2 تا پیکو بگیرید.
    سوالی بود در خدمتم.

تازه وارد
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    اگر با گرفتن فقط همین آنتنی که تصویرش را گذاشتم من میتوانم از اینترنت دوستم استفاده کنم که برای من این راه بهتر است و ارزانتر.فقط یک آنتن در طرف فرستنده کافیست دیگر؟(یا به غیر از آنتن باید رپیتر هم بزاریم.فاصله ما نهایتا 80 متر هست و گرنه کمتر)اما اگر با این راه آنتن نمیشود لطفا بفرمایید پیکو استیشن دقیقا چیست و چه کاری انجام میدهد و اگر فقط بخواهیم یک طرف فرستنده باشد باید چکار کنیم.فقط ما قابلیت نصب دستگاهی بین راه که در اصل کوچه میشود را نداریم به دلیل دزدیده شدن دستگاه

نام حقيقي: مهدی محّب الطّاهر

عضو عادی شناسه تصویری mahdy
    نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    دوست عزیز شما میای سیگنال ارسالی ر تقویت می کنی و سیگنال به شما هم میرسه
    حالا باید این در خواست شما با سیگنال برگشتی به آنتن برسه یا نه ؟
    پس دو طرف باید قوی باشن
    حالا من پیشنهاد می کنم شما برای دو طرف بیا sxt بزار .
    با نانو استیشن و ... هم میشه .

درسته فاصله شما کمه و شاید تو 40 متری بتونی سیگنال طرف رو به حد دیدن شبکه ببینی ... اما این روش شما جواب نمیده

تازه وارد
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdy نمایش پست ها
    دوست عزیز شما میای سیگنال ارسالی ر تقویت می کنی و سیگنال به شما هم میرسه
    حالا باید این در خواست شما با سیگنال برگشتی به آنتن برسه یا نه ؟
    پس دو طرف باید قوی باشن
    حالا من پیشنهاد می کنم شما برای دو طرف بیا sxt بزار .
    با نانو استیشن و ... هم میشه .

درسته فاصله شما کمه و شاید تو 40 متری بتونی سیگنال طرف رو به حد دیدن شبکه ببینی ... اما این روش شما جواب نمیده
    با تشکر از شما.پس این آنتن رو روی بوم هر دو طرف باید کار بزاریم.درسته؟اونوقت طرف گیرنده هم باید آنتن با کابل به جیزی وصل بشه یا نه؟و در نهایت نحوه استفاده از sxt چگونه هست؟

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    شما برو در مورد P2P جست و جو کن

تازه وارد
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    شما برو در مورد P2P جست و جو کن
    دوست عزیز در نهایت به دو روش استفاده یا از sxt و یا پیکو استیشن رسیدم.دوستی گفت که برای sxt باید واسه هر دو طرف این دستگاه رو بزاری و خرجت بیشتر میشه اما اگر از پیکو استیشن استفاده کنی فقط با یک دستگاه میتونی اینترنت دوستتو به صورت وایرلس داشته باشی.آیا این درست هست؟اگر درست هست اونوقت با پیکو استیشن ارتباط دو طرفه هست یا فقط یک طرف میشه فرستنده و یک طرف گیرنده؟و آیا پیکو استیشن باید به صورت مستقل به برق وصل بشه یا نه؟sxt چطور؟

ویرایش توسط david-ebi : 2014-12-02 در ساعت 01:28 AM

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    دوست عزیز در نهایت به دو روش استفاده یا از sxt و یا پیکو استیشن رسیدم.دوستی گفت که برای sxt باید واسه هر دو طرف این دستگاه رو بزاری و خرجت بیشتر میشه اما اگر از پیکو استیشن استفاده کنی فقط با یک دستگاه میتونی اینترنت دوستتو به صورت وایرلس داشته باشی.آیا این درست هست؟اگر درست هست اونوقت با پیکو استیشن ارتباط دو طرفه هست یا فقط یک طرف میشه فرستنده و یک طرف گیرنده؟و آیا پیکو استیشن باید به صورت مستقل به برق وصل بشه یا نه؟sxt چطور؟

دوست عزیز پیکو استیشن نقش فرستنده شما رو بازی می کنه
    اگر سیگنال دهی لب تاب ما خوب باشه می تونیذ بهش وصل بشید و الا باید یک اکسس پوینت روتر هم داشته باشید.

یشنهاد میدم دو تا SXT lite2 , یک اکسس پوینت ...

تازه وارد
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    دوست عزیز پیکو استیشن نقش فرستنده شما رو بازی می کنه
    اگر سیگنال دهی لب تاب ما خوب باشه می تونیذ بهش وصل بشید و الا باید یک اکسس پوینت روتر هم داشته باشید.

یشنهاد میدم دو تا SXT lite2 , یک اکسس پوینت ...
    متشکرم.مگه مودمها خودشون اکثرا اکسس پوینت هم نیستند؟بعدشم ببخشد من هنوز متوجه نشدم که sxt در طرف من که گیرنده هستم چطور به لپتاب یا گوشیم وصل میشه؟.آیا خودش امواج دریافتی رو به صورت وایرلس برای اونها میفرسته یا حتما باید به یک مودم یا اکسس پوینت وصل بشه تا اونها این کار رو بکنند؟.بعدشم چطوری به مودم یا اکسس پوینت وصل میشه؟(با کابل شبکه آیا).ببخشید من چون اولین باریست که وارد این قضایا شدم خیلی از بدیهیات رو نمی دونم

نوشته
    1,616
    سپاسگزاری شده
    923
    سپاسگزاری کرده
    311
    متشکرم.مگه مودمها خودشون اکثرا اکسس پوینت هم نیستند؟بعدشم ببخشد من هنوز متوجه نشدم که sxt در طرف من که گیرنده هستم چطور به لپتاب یا گوشیم وصل میشه؟.آیا خودش امواج دریافتی رو به صورت وایرلس برای اونها میفرسته یا حتما باید به یک مودم یا اکسس پوینت وصل بشه تا اونها این کار رو بکنند؟.بعدشم چطوری به مودم یا اکسس پوینت وصل میشه؟(با کابل شبکه آیا).ببخشید من چون اولین باریست که وارد این قضایا شدم خیلی از بدیهیات رو نمی دونم
    دوست عزیز :
    خوبه که شما سوالات رو می پرسی اما اگر جستجو کوچولو بزنی راحت تر به جواب میرسی

SXT ها به هم لینک میزنن و شما بین دو تا SXT یک ارتباط داری
    حالا از SXT ها هر کدوم یک کابل داری که اون لینک رو روی بستر کابل شبکه بهت میرسونن
    بعد شما باید کابل ها رو به اکسس پوینت وصل کنی
    حالا یک شبکه داخلی داری که wifi هستش و ارتباط ذو طرف هم برقراره اما تنظیمات داره همین جوری نمیشه
    برای اینترنت و .... هم باید دقیق بگی برنامه چیه تا راهنمایی کنیم .

شرمنده اما اگر تا حالا با این چیز ها کار نکردی با پشت کار برو جلو چون ممکنه نتونی تو مراحل اول راش بندازی - دل سرد نشو -

تازه وارد
    نوشته
    20
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    9
    دوست عزیز با تشکر از شما توجه شما رو به توضیحات یکی دیگه از دوستان متخصص جلب میکنم

با این وضعیت من که فاصله ام با دوستم در خط مستقیم 50 متر هست فکر کنم بهترین و کم هزینه ترین روش همین روش باشه که این دوستمون گفتن.فقط هنوز نمیدونم با این روش هر دو نفرمون میتونیم از اینترنت adsl هم استفاده کنیم یا یک طرف فقط میشه فرستنده و یک طرف هم فقط گیرنده.اینو اگر میدونید شما بگید.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http:forum.persiannetworks.comf77t68524-new.html

ایاازیک خط اینترنت می توان دوتامودم وصل کرد

آنتن وای فای داخل ساختمان برد 100متراتصال دو مودم وایرلس به هماینترنت پرسرعت وای فای تا چه فاصله ای می توان استفاده کردچگونه دستگاه های متصل به اینترنت را جدا از هم کنیمچگونه میتوان مودم usb wifi رو به روتر داد وlan گرفتاتصال دو مودم از طریق وای فایاستفاده دو عدد روتر در وای فایریپیتر تا چقدر فاصله کار میکندایا یک مودم فای فای به یک مودم فای فای دیگه میشود وصل کردایابردمودم اضافه میشودچطور دو تا مودم رو به هم وصل کنیممیتونیم یک مودم به مودم دیگر وصل کنیمنحوه استفاده درست وکم هزینه از وای فااستفاده از وای فای دیگران از فاصله دورمودم اوت دورچگونگی استفاده از آنتن دوم برای مودمگر فتن انتن وایفای از فاصله 100 متریانتن های افزایش سیگنال یو اس بی وای فاینحوه اتصال دو مودم وایرلس به همچطور برد یک وای بای را بیشتر کنیمچگونه می توان مودم را تقویت کردروش تبدیل وای فای به لن بامودم دیگرتقویت سیگنال وای فای از یک طبقه به طبقه دیگر

برچسب برای این موضوع