صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 19 از مجموع 19

موضوع: ارتباط بی سیم Point To Multipoint در فاصله کم

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط f14f21 نمایش پست ها
    میشه در این مورد یک مقدار توضیح بدید ؟
    شما می تونید از لینک های لیزر استفاده کنید تا علاوه بر هزینه پایین تر ، پهنای باند بیشتری در این فاصله داشته باشید.(قیمتش از یک لینک موتورولا 600 لایت کمتره)
    لیزر معایبی هم داره اما به دلیل مسافت پایین در طرح شما این مشکلات ظهور نخواهد کرد.

SXT چرا در این فاصله کم، نا پایداره ؟ رادیوی قدرتمندی برای این کار نداریم که هم پایدار باشه و هم قیمتش مثل موتورولا بالا نباشه ؟
    sxt
    به دلیل سخت افزاری (امروز به یک مشکل در sxt برخوردم که لینک برقرار بود اما زمانی که در حالت روتر قرار می گرفت dns را دچار مشکل می کرد در صورتی که در حالت Bridge همه چیز به خوبی کار می کرد)

می شه از روتربرد اینتل استفاده کرد اما اگه گیر بیاد همراه با کارت MINIPCIe همان شرکت.

f14f21 و itpirooz سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    900 مگ پهنای باند زیادی نیست ، فقط ارتباط زیادی به کدینگ دیتا (مدولاسیون)داره و البته PTMP از بازه اصلی AP می کاهد.

laser networking

SXT
    ناپایدار

پیشنهاد شما با میکروتیک به دلیل پهنای باند و شبکه مورد نظر جوابگو نخواهد بود.
    طرح فوق با استفاده از UBNT بیشتر شبیه یک شوخی تلخ می باشد.
    منظور من از میکروتیک sxt نبود. بله sxt اصلا مال این صحبتها نیست. منظور من از میکروتیک ، روتر برد مثلا RouterBOARD 493G بود که 3 تا مینی پی سی آی داره و میشه 3 تا کارت وایرلس خوب بهش وصل کرد . سی پی یو 680mhz و رم 256mb فکر کنم از لحاظ سخت افزاری روتر برد خوبیه و مشکلی هم نداره .

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ح ا

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967
    شما می تونید از لینک های لیزر استفاده کنید تا علاوه بر هزینه پایین تر ، پهنای باند بیشتری در این فاصله داشته باشید.(قیمتش از یک لینک موتورولا 600 لایت کمتره)
    لیزر معایبی هم داره اما به دلیل مسافت پایین در طرح شما این مشکلات ظهور نخواهد کرد.
    من یک مقدار در مورد لینک لیزری جستجو کردم. اینو کامل خوندم
    یکی از مدل های که شرکت AlderNetworks تولید کرده در اون مقاله، سری Pico بود که تا 200 متر جواب میده و سرعتش هم که عالیه
    آیا شرایط محیطی مثل رطوبت بالا، بردش رو کم میکنه ؟ پایداریش چقدر هستش ؟ میشه یه مدل از این نوع معرفی کنید که خودتون تست کردید و زیر بار بوده ؟ عمرش چطوره ؟ میشه یه قیمت حدودی هم به من بدید ؟
    فکر کنم PTP کردنش به علت داشتن نوع بیم لیزر، سخت باشه درست میگم ؟

شما به هیچ وجه رو یک دیوایس و سه تا کارت فکر نکن میکروتیک خوب هست اما دیگه خدا نیست که هر چه قدر خواستید ازش کار بگیرید cpu زیر فشار شدیدی قرار میگیره سلوشن سه کارت برای پهنای باند بالا اصلا جواب گو نیست شما بهتره یا یک مقدار خواستتون رو کاهش بدید یا بیشتر هزینه کنید شما مقدار هزینه ای رو که می خواهید بکنبد بگید من سولوشن و پهنای باند عبوری در محیط ایده ال رو بهتون بگم با تجهیزات مورد نیاز
    پهنای باند باید تا حد امکان بالا باشه . میتونم از 3 عدد میکروتیک 411 که هر کدوم یک عدد کارت میخوره استفاده کنم که مشکلی که فرمودید پیش نیاد ؟ برای این مدل از میکروتیک هم همون کارت XR5 جواب میده ؟

ویرایش توسط f14f21 : 2012-03-06 در ساعت 01:14 AM علت: اشتباه

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط endevb نمایش پست ها
    منظور من از میکروتیک sxt نبود. بله sxt اصلا مال این صحبتها نیست. منظور من از میکروتیک ، روتر برد مثلا RouterBOARD 493G بود که 3 تا مینی پی سی آی داره و میشه 3 تا کارت وایرلس خوب بهش وصل کرد . سی پی یو 680mhz و رم 256mb فکر کنم از لحاظ سخت افزاری روتر برد خوبیه و مشکلی هم نداره .
    پهنای باند باید تا حد امکان بالا باشه . میتونم از 3 عدد میکروتیک 411 که هر کدوم یک عدد کارت میخوره استفاده کنم که مشکلی که فرمودید پیش نیاد ؟ برای این مدل از میکروتیک هم همون کارت XR5 جواب میده ؟
    متوجه عرایض شما هستم ، از دید بنده قرار دادن سه کارت بر روی این برد اشتباه است ، دقت داشته باشید "مسافت زیاد نیست" ، شما چطور می توانید سطح آنتن عریض و در عین حال با گین پایین داشته باشید. برای این منظور باید از تکنولوژی قوی تری استفاده کرد.

من یک مقدار در مورد لینک لیزری جستجو کردم. اینو کامل خوندم
    یکی از مدل های که شرکت AlderNetworks تولید کرده در اون مقاله، سری Pico بود که تا 200 متر جواب میده و سرعتش هم که عالیه
    آیا شرایط محیطی مثل رطوبت بالا، بردش رو کم میکنه ؟ پایداریش چقدر هستش ؟ میشه یه مدل از این نوع معرفی کنید که خودتون تست کردید و زیر بار بوده ؟ عمرش چطوره ؟ میشه یه قیمت حدودی هم به من بدید ؟
    فکر کنم PTP کردنش به علت داشتن نوع بیم لیزر، سخت باشه درست میگم ؟
    برند خوبی نیست ، من با Netronics و MRV کار کردم که اولی دیگه لیزر نداره اما دومی تجهیزات خوب و مناسبی دارد.
    شما عمرش رو 5 سال در نظر بگیر ، اگه کاری نیاز به پهنای باند بالا داشته باشه در عرض مدت کمتر ازین هم بازده خود را نشان خواهد داد.
    هر کاری نیازمند تخصص است.

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

آنتن بیم نقطه ای

لینک لیزری

ارتباط point to multipoint

نقطه قرمز

point to multipoint چیست

پوینت تو مولتی پوینت چیست؟

ptmp چیست

ptmp آنتن