صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: ارتباط بی سیم Point To Multipoint در فاصله کم

نام حقيقي: ح ا

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967

ارتباط بی سیم Point To Multipoint در فاصله کم

سلام
    3 ساختمون که فاصلشون رو در تصویر زیر مشخص کردم باید با بالاترین سرعت ممکن شبکه شوند (ارتباط بین نقطه ای . منظورم داخل ساختمون نیست)
    نقطه قرمز رنگ ساختمون اصلی هستش که باید به 3 ساختمان دیگر متصل شود . آیا باید یک آنتن برای هر ساختمون در نقطه قرمز قرار بدم (3 آنتن) ؟ چه نوع آنتن و تجهیزاتی را پیشنهاد میکنید ؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط f14f21 : 2012-03-05 در ساعت 05:34 PM

نام حقيقي: maaziyar roozegar

عضو ویژه شناسه تصویری maaziyar
    نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط f14f21 نمایش پست ها
    سلام
    3 ساختمون که فاصلشون رو در تصویر زیر مشخص کردم باید با بالاترین سرعت ممکن شبکه شوند (ارتباط بین نقطه ای . منظورم داخل ساختمون نیست)
    نقطه قرمز رنگ ساختمون اصلی هستش که باید به 3 ساختمان دیگر متصل شود . آیا باید یک آنتن برای هر ساختمون در نقطه قرمز قرار بدم (3 آنتن) ؟ چه نوع آنتن و تجهیزاتی را پیشنهاد میکنید ؟

بالا ترین مقدار ممکن چه قدر است مثلا 300 مگ یا مثلا چند مگ بعد لطفا زاویه ساختمان 3 - مرکز - ساختمان 1 چند درجه هست؟

f14f21 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967
    1) بین ساختمون اول و دوم 30 درجه و بین دوم و سوم 50 درجه
    2) بله 300
    ممنونم که راهنمایی میکنید

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    ببین رو 300 مگ شما تجهیزات بسیار گرون قیمتی نیاز داری و اصلا برای شما صرفه اقتصادی نداره
    برای مقدار 300 مگ شما نمی تونی از مولتی پوینت استفاده کنی
    چون هیچ رادیویی قدرت هندل کردن 900 مگ رو نداره پس باید از سرویس پوینت تو پوینت استفاده کنی یعنی به ازای هر رادیو بر روی هر ساختمان یک رادیو رو مرکز نیاز داری و این یعنی یک مبلغ بسیار زیاد

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967
    خوب الان سوالم تبدیل شد به دو تا
    1) اگر بخواهیم هزینه حداکثری کنیم و سرعت 300 برای هر ساختمون داشته باشیم و به ازای هر ساختمون یک رادیو داشته باشید چه مدل رادیو و آنتنی را باید قرار بدهیم ؟

2) اگر بخواهیم هزینه حداقلی کنیم آیا میشود با این زاویه هایی که خدمتتون عرض کردم یک آنتن و رادیو در مکان قرمز قرار دهیم و بقیه ساختمون را به نقطه قرمز وصل کنیم ؟ در این صورت چه تجهیزاتی را پیشنهاد میکنید ؟

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    1) اگر بخواهیم هزینه حداکثری کنیم و سرعت 300 برای هر ساختمون داشته باشیم و به ازای هر ساختمون یک رادیو داشته باشید چه مدل رادیو و آنتنی را باید قرار بدهیم ؟

2) اگر بخواهیم هزینه حداقلی کنیم آیا میشود با این زاویه هایی که خدمتتون عرض کردم یک آنتن و رادیو در مکان قرمز قرار دهیم و بقیه ساختمون را به نقطه قرمز وصل کنیم ؟ در این صورت چه تجهیزاتی را پیشنهاد میکنید ؟
    من برای تروپوت بالا همیشه یا از رادیو های موتورلا استفاده میکنم برای این فاصله نیاز به انتن خاصی نداری و این تجهیزات خیلی بالا برات در می اد
    اره شدن میشه میتونی در نقطه مرکز از یک انتن با بیم زیاد استفاده کنی البته در فاصله تو زیاد انتن تاثیر گذار نیستش اما می تونی از یک انتن 90 درجه یا 120 درجه سکتوریال که به صورت طرح فلت پنل هست (چون اگه سکتور باشه گیر می دن) استفاده کنی
    بهتره از تجهیزات میکروتیم استفاده کنی پهنای باند خوبی میتونی روش بگیری

نام حقيقي: مهدی کرباسیان

عضو عادی شناسه تصویری endevb
    نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    برای ارزون تر در اومدن میتونید یه روتربرد میکروتیک بگیرید که سه تا کارت شبکه بهش بخوره و سه تا هم کارت شبکه مثلا برای 5.8GHZ از XR5 میتونی استفاده کنی . چون فاصله شما که هستش بهتره توان رادیو رو زیاد نکنی چون تروپئت رو کم میکنه و همچنی هنگ رو بالا میبره . از آنتن با قدرت بالا استفاده کنی بهتره که بهترین جواب رو بگیری . البته من فکر میکنم شما چون دوستون گفتند 300 مگ یه کم جو گیر شدید و میخواهید اون سرعت رو داشته باشید که مستلزم هزینه زیادتری میشه . البته با میکروتیک یا دیوایسهای جدیدی که ubnt داره کارتون رو راه بندازید . اما خوب فکر کنم همون 108 مگ کافی باشه و ارزش این همه هزینه رو نداشته باشه . ضمنا اینکه دوست عزیز کابل cat5 یا بعضی از این cat6 هایی هم که استفاده میشه زیاد جالب نیست . باید کابل خوب بخری که بالای متری 2000 تومنه . شبکه شما باید کاملا با این کابل خوب کابل کشی بشه که بتونه گیگ ساپورت کنه . شمنا کارتهای شبکه و هاب سوییچ شما هم همینطور که شما بتونید از 300 مگ سرعتتون استفاده کنید. به نظر من همون 108 مگ کافیه. آخه مگه میخواهید چیکار کنید ؟

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    نقل قول نوشته اصلی توسط endevb نمایش پست ها
    برای ارزون تر در اومدن میتونید یه روتربرد میکروتیک بگیرید که سه تا کارت شبکه بهش بخوره و سه تا هم کارت شبکه مثلا برای 5.8GHZ از XR5 میتونی استفاده کنی . چون فاصله شما که هستش بهتره توان رادیو رو زیاد نکنی چون تروپئت رو کم میکنه و همچنی هنگ رو بالا میبره . از آنتن با قدرت بالا استفاده کنی بهتره که بهترین جواب رو بگیری . البته من فکر میکنم شما چون دوستون گفتند 300 مگ یه کم جو گیر شدید و میخواهید اون سرعت رو داشته باشید که مستلزم هزینه زیادتری میشه . البته با میکروتیک یا دیوایسهای جدیدی که ubnt داره کارتون رو راه بندازید . اما خوب فکر کنم همون 108 مگ کافی باشه و ارزش این همه هزینه رو نداشته باشه . ضمنا اینکه دوست عزیز کابل cat5 یا بعضی از این cat6 هایی هم که استفاده میشه زیاد جالب نیست . باید کابل خوب بخری که بالای متری 2000 تومنه . شبکه شما باید کاملا با این کابل خوب کابل کشی بشه که بتونه گیگ ساپورت کنه . شمنا کارتهای شبکه و هاب سوییچ شما هم همینطور که شما بتونید از 300 مگ سرعتتون استفاده کنید. به نظر من همون 108 مگ کافیه. آخه مگه میخواهید چیکار کنید ؟
    ubnt و 108 مگ بیخیال ، ubnt کلا بهترین دیوایسش نمی تونه این پهنای باند رو بده
    انتن با قدرت بالا تو 100 متر میخواد چی کار کنه غیر اینکه اور لود رو زیاد کنه و گند بزنه به ارتباط
    باید انتن متمرکز بگیره یعنی بیم کم نه دی بی بالا برای نقاط
    سه تا کارت بگیره خوب باید 3 تا انتن هم بزاره بعد خود کارتها نویز میندازن رو هم این یعنی هزینه الکی و تروپوت پایین تر
    باید رو بیس از یک انتن و یک دیوایس خوب استفاده کنه و در ساختمان ها از انتن با بیم کم

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-05 در ساعت 08:43 PM

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط maaziyar نمایش پست ها
    ubnt و 108 مگ بیخیال ، ubnt کلا بهترین دیوایسش نمی تونه این پهنای باند رو بده انتن با قدرت بالا تو 100 متر میخواد چی کار کنه غیر اینکه اور لود رو زیاد کنه و گند بزنه به ارتباط باید انتن متمرکز بگیره یعنی بیم کم نه دی بی بالا
    دوست عزیز فرمایش شما در مورد آنتن صحیحه بیم آنتن باید کم باشه درست ولی Gain آنتن فکر نمیکنم لود رو بالا ببره و ارتباط رو گند بزنه . البته من عرض کردم میکروتیک ولی اگه دنبال ارزونتره ubnt . این چیزایی رو هم که عرض کردم از روی تجربه چندین ساله ای که درگیر این کار هستم. بنده چندین سال پیش ( سال 84 بود اگه اشتباه نکنم یا نهایتا 85) از ساخت سیستم یه موتورولا خریدم به قیمت گزاف 7.5 میلیون تومان . خوب درسته واقعا حرف نداره . الان چند سالی که کار میکنه خداروشکر تا حالا هنگ نداشته و نشده که بخاطر هنگ کردن بخوام خاموش و روشنش کنم . اما با دیوایسهایی که الان موجود هست و این دوستمون هم فکر نمیکنم بخواد زیاد هزینه کنه این سولوشن رو عرض کردم . بنده چون آی اس پی دارم و لینکها برام مهمه واسه لینکهای اصلی خودم هیچ وقت از این چیزا استفاده نمیکنم چون اعتباری بهش نیست . اما واسه یه سولوشن معمولی این همه خرج الزامی نداره . ضمنا من تروپوتی رو که عرض کردم گرفتم ولی خوب سی پی یو ubnt ضعیفه و هنگش بالا ....

نام حقيقي: سامان زحمتکش

عضو ویژه شناسه تصویری Zahmatkesh
    نوشته
    3,663
    سپاسگزاری شده
    4784
    سپاسگزاری کرده
    2305
    نوشته های وبلاگ
    4
    چون هیچ رادیویی قدرت هندل کردن 900 مگ رو نداره پس باید از سرویس پوینت تو پوینت استفاده کنی یعنی به ازای هر رادیو بر روی هر ساختمان یک رادیو رو مرکز نیاز داری و این یعنی یک مبلغ بسیار زیاد
    900 مگ پهنای باند زیادی نیست ، فقط ارتباط زیادی به کدینگ دیتا (مدولاسیون)داره و البته PTMP از بازه اصلی AP می کاهد.

laser networking

SXT
    ناپایدار

پیشنهاد شما با میکروتیک به دلیل پهنای باند و شبکه مورد نظر جوابگو نخواهد بود.
    طرح فوق با استفاده از UBNT بیشتر شبیه یک شوخی تلخ می باشد.

دوست عزیز فرمایش شما در مورد آنتن صحیحه بیم آنتن باید کم باشه درست ولی Gain آنتن فکر نمیکنم لود رو بالا ببره و ارتباط رو گند بزنه . البته من عرض کردم میکروتیک ولی اگه دنبال ارزونتره ubnt . این چیزایی رو هم که عرض کردم از روی تجربه چندین ساله ای که درگیر این کار هستم. بنده چندین سال پیش ( سال 84 بود اگه اشتباه نکنم یا نهایتا 85) از ساخت سیستم یه موتورولا خریدم به قیمت گزاف 7.5 میلیون تومان . خوب درسته واقعا حرف نداره . الان چند سالی که کار میکنه خداروشکر تا حالا هنگ نداشته و نشده که بخاطر هنگ کردن بخوام خاموش و روشنش کنم . اما با دیوایسهایی که الان موجود هست و این دوستمون هم فکر نمیکنم بخواد زیاد هزینه کنه این سولوشن رو عرض کردم . بنده چون آی اس پی دارم و لینکها برام مهمه واسه لینکهای اصلی خودم هیچ وقت از این چیزا استفاده نمیکنم چون اعتباری بهش نیست . اما واسه یه سولوشن معمولی این همه خرج الزامی نداره . ضمنا من تروپوتی رو که عرض کردم گرفتم ولی خوب سی پی یو ubnt ضعیفه و هنگش بالا ....
    Gain بالا موجب اشباع شدن لینک می شود ، به همین دلیل CPU برای کنترل توان بالا بخش عمده ای از توان عملیاتی خود را برای رفع این مشکل اتلاف می کند و عملا بهنای باند تا 1/4 کاهش میابد.

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    مسئله این نیست که شما چی کاره اید یا من چی کاره ام
    مسئله اینه که یک نفر یک سوال می کنه ما هم در راستای سوال ایشون جواب می دیم قرار نیست سوال رو به صورت درخواست خودمون تغییر بدیم
    من هم ذکر کردم موتورلا به درد این سولوشن نمی خوره یو بی ان تی هم نمی خوره شما با یو بی ان تی رو 35---30 مگ فکر کن رو پاور بریج نه نانو استیشن و این چیزا
    چیزی که این جا مد نظره پهنای باند هست نه انتن شما اگه خوش شانس باشید میتونی با یک امنی 5 دیبی هم این ارتباط رو وصل کنی اما ایا پهنای باند شما رو میده نه به هیچ وجه
    میتونی از یک دیش 30 دی بی هم استفاده کنی اما ایا نیاز هست اونم نه اینجا ما 80 درجه زاویه داریم شما میتونید به جای استفاده از سه تا انتن و سه کارت از یککارت و یک انتن با بیم بالا استفاده کرد اما در مقابل باید از انتن متمرکز استفاده کنی که بتونی پهنای باند مورد نظر رو بگیری در ضمن میتونید با یک مقدار هزینه بالا تر رو میکروتیک حساب کرد که هم استیبل تره هم میتونه پهنای باند بالاتری بهتون بده
    من زمانی که بانک ها وام کامپیوتر می دادن یک انتن امنی میساختیم یک سناو 2610 ایندور میزاشتیم تو باکس یه بوستر هم میبستیم به نافش به مردم اینترنت میدادیم اونم چی با یک یاگی و یک دیوایس اتلون که باید یه عالمه لحیم کاری برای ساخت یک کانکتور برای یاگی براش می کردیم دقیقا سال 78-79
    این جا جای به رخ کشیدن کارامون نیست هر کسی برای خودش کاری داره اطلاعاتی داره پس هر کس isp دار بود دلیل بر بهترین نظر نیست

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967
    شبکه شما باید کاملا با این کابل خوب کابل کشی بشه که بتونه گیگ ساپورت کنه .شمنا کارتهای شبکه و هاب سوییچ شما هم همینطور که شما بتونید از 300 مگ سرعتتون استفاده کنید. به نظر من همون 108 مگ کافیه. آخه مگه میخواهید چیکار کنید ؟
    شبکه داخلی درسته . اگر این طرح نهایی شه روی پرت گیگ سوییچ میاد . ساختمون قرمز رنگ محل 2 عدد سرور،یک سرور اس کیو ال و یک سرور اتوماسیون اداری هست که هر دو سرور تراکنش بالایی دارند . سرور ها کارت شبکه گیگ دارند . با گرافی که گرفتم متوجه شدم که 100 مگ خیلی کمه .

اگه سه کارت Xr5 بگیرم مشکل نویز یا کمبود توان پیدا میکنم با این زوایا ؟ البته یه جا فکر میکنم خوندم آقای زحمتکش گفتند 3 تا کارت توانش نمیرسه .
    آقای روزگار و آقای کرباسیان، لطفا یک مدل آنتن برای این زوایا به من معرفی کنید که کاملا پایدار باشه و روی هم نویز حداقلی رو داشته باشند .

ویرایش توسط f14f21 : 2012-03-05 در ساعت 10:16 PM

نوشته
    144
    سپاسگزاری شده
    148
    سپاسگزاری کرده
    5
    مسئله این نیست که شما چی کاره اید یا من چی کاره ام
    مسئله اینه که یک نفر یک سوال می کنه ما هم در راستای سوال ایشون جواب می دیم قرار نیست سوال رو به صورت درخواست خودمون تغییر بدیم
    من هم ذکر کردم موتورلا به درد این سولوشن نمی خوره یو بی ان تی هم نمی خوره شما با یو بی ان تی رو 35---30 مگ فکر کن رو پاور بریج نه نانو استیشن و این چیزا
    چیزی که این جا مد نظره پهنای باند هست نه انتن شما اگه خوش شانس باشید میتونی با یک امنی 5 دیبی هم این ارتباط رو وصل کنی اما ایا پهنای باند شما رو میده نه به هیچ وجه
    میتونی از یک دیش 30 دی بی هم استفاده کنی اما ایا نیاز هست اونم نه اینجا ما 80 درجه زاویه داریم شما میتونید به جای استفاده از سه تا انتن و سه کارت از یککارت و یک انتن با بیم بالا استفاده کرد اما در مقابل باید از انتن متمرکز استفاده کنی که بتونی پهنای باند مورد نظر رو بگیری در ضمن میتونید با یک مقدار هزینه بالا تر رو میکروتیک حساب کرد که هم استیبل تره هم میتونه پهنای باند بالاتری بهتون بده
    من زمانی که بانک ها وام کامپیوتر می دادن یک انتن امنی میساختیم یک سناو 2610 ایندور میزاشتیم تو باکس یه بوستر هم میبستیم به نافش به مردم اینترنت میدادیم اونم چی با یک یاگی و یک دیوایس اتلون که باید یه عالمه لحیم کاری برای ساخت یک کانکتور برای یاگی براش می کردیم دقیقا سال 78-79
    این جا جای به رخ کشیدن کارامون نیست هر کسی برای خودش کاری داره اطلاعاتی داره پس هر کس isp دار بود دلیل بر بهترین نظر نیست
    متاسفم دوست عزیز از اینکه شما نوشته بنده رو اشتباه متوجه شدید. بنده به هیچ وجه نمیخواستم چیزی رو به رخ بکشم !!! اصلا مگه جه چیز تحفه ای هستش که به رخ کشیدن هم داشته باشه ؟ واقعا برای این کج فهمی متاسفم . بنده اگه عنوان کردم خواستم بگم که توی این زمینه چندین ساله تجربه دارم و اگه حرفی میزن از روی تجربه اس همین . منظورم این بود که درگیر این موضوع هستم . خدا نکنه که یه روزی بنده بخوام چیزی رو به رخ بکشم ! در ضمن این شغل هم به نظر بنده یه حمالی بیخود واسه دیگرانه و بس . هیچوقت دنبال به رخ کشیدن نبودم و از خدا هم میخوام که نباشم . در ضمن آقای حکیمی هم بنده رو کاملا میشناسند و ما خیلی از زحمتهامون گردن ایشونه . اگه دادن اطلاعاتی که از روی تجربه بنده هست به نظر شما به رخ کشیدن هستش حوب باشه دیگه بنده در این زمینه اظهار نظر نمیکنم. اساتید وارد هستند که جواب بدن چرا بیسوادایی مثل من جواب بدن ؟!؟ بفرمایید

عضو عادی
    نوشته
    184
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    1967
    laser networking
    میشه در این مورد یک مقدار توضیح بدید ؟

SXT
    ناپایدار
    SXT چرا در این فاصله کم، نا پایداره ؟ رادیوی قدرتمندی برای این کار نداریم که هم پایدار باشه و هم قیمتش مثل موتورولا بالا نباشه ؟

ویرایش توسط f14f21 : 2012-03-05 در ساعت 10:05 PM

نوشته
    1,784
    سپاسگزاری شده
    1739
    سپاسگزاری کرده
    413
    متاسفم دوست عزیز از اینکه شما نوشته بنده رو اشتباه متوجه شدید. بنده به هیچ وجه نمیخواستم چیزی رو به رخ بکشم !!! اصلا مگه جه چیز تحفه ای هستش که به رخ کشیدن هم داشته باشه ؟ واقعا برای این کج فهمی متاسفم . بنده اگه عنوان کردم خواستم بگم که توی این زمینه چندین ساله تجربه دارم و اگه حرفی میزن از روی تجربه اس همین . منظورم این بود که درگیر این موضوع هستم . خدا نکنه که یه روزی بنده بخوام چیزی رو به رخ بکشم ! در ضمن این شغل هم به نظر بنده یه حمالی بیخود واسه دیگرانه و بس . هیچوقت دنبال به رخ کشیدن نبودم و از خدا هم میخوام که نباشم . در ضمن آقای حکیمی هم بنده رو کاملا میشناسند و ما خیلی از زحمتهامون گردن ایشونه . اگه دادن اطلاعاتی که از روی تجربه بنده هست به نظر شما به رخ کشیدن هستش حوب باشه دیگه بنده در این زمینه اظهار نظر نمیکنم. اساتید وارد هستند که جواب بدن چرا بیسوادایی مثل من جواب بدن ؟!؟ بفرمایید
    من هم قصد جسارت ندارم
    در این که می فرمایید isp حمالی بیش نیست با شما متفق النظر هستم
    وایرلس هم یعنی تجربه
    من هم از بحث فراریم
    ببینید وایرلس فقط تجربه هست و هر کس یک نوع تجربه ای بدست می اره قرار نیست تمام تجربیات همه جا درست باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط zahmatksh نمایش پست ها
    900

laser networking

.
    بیخیال لیزر برا این کار

من هم قصد جسارت ندارم
    در این که می فرمایید isp حمالی بیش نیست با شما متفق النظر هستم
    وایرلس هم یعنی تجربه
    من هم از بحث فراریم
    ببینید وایرلس فقط تجربه هست و هر کس یک نوع تجربه ای بدست می اره قرار نیست تمام تجربیات همه جا درست باشه

بیخیال لیزر برا این کار
    شما به هیچ وجه رو یک دیوایس و سه تا کارت فکر نکن میکروتیک خوب هست اما دیگه خدا نیست که هر چه قدر خواستید ازش کار بگیرید cpu زیر فشار شدیدی قرار میگیره سلوشن سه کارت برای پهنای باند بالا اصلا جواب گو نیست شما بهتره یا یک مقدار خواستتون رو کاهش بدید یا بیشتر هزینه کنید شما مقدار هزینه ای رو که می خواهید بکنبد بگید من سولوشن و پهنای باند عبوری در محیط ایده ال رو بهتون بگم با تجهیزات مورد نیاز

ویرایش توسط maaziyar : 2012-03-05 در ساعت 11:00 PM

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

آنتن بیم نقطه ای

لینک لیزری

ارتباط point to multipoint

نقطه قرمز

point to multipoint چیست

پوینت تو مولتی پوینت چیست؟

ptmp چیست

ptmp آنتن