نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 10سپاس
  • 1 توسط mehrzadmo
  • 2 توسط M-r-r
  • 1 توسط mrdarbandy
  • 2 توسط sinaxex
  • 1 توسط sinaxex
  • 2 توسط NOBOADY
  • 1 توسط reza_936

موضوع: (تاسیس ISP) بچه ها به همفکریتون نیاز دارم...

نام حقيقي: He3am

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    20

(تاسیس ISP) بچه ها به همفکریتون نیاز دارم...

سلام عزیزانی که دقیقا اطلاع دارن به کمک و همفکریشون نیاز دارم تو شهر ما ارائه دهنده اینترنت وجود نداره و مجبوریم یا با Gprs ایرانسل کانکت بشیم یا با دیال آپ مرکز شهرستان (البته هزینه تلفن داخلی محاسبه میشه) خواستم شرایط تاسیس یه اینترنت وایرلس واسه حداکثر حداکثر 300 الی 400 کاربر چه هزینه ای رو دربر می گیره و اصلا چنین کاری امکان پذیره؟ باید اینترنتم رو از کجا تامین کنم؟ چه چیزهایی رو نیاز داره؟ در ضمن مشکلی واسه مجوز و اینجور چیزا ندارم. ممنون میشم راهنمایی کنین من میخوام اول یه برآورد کنم ببینم چجوریه بعد اقدام کنم میخوام بدونم آیا میتونم اشتراک از ISP مرکز شهرستان بگیرم و خودم اشتراک وایرلس به کاربرام بدم؟ اینجوری میشه و کلا چه هزینه ای داره؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز به تاپیک زیر سر بزن ، و تاپیک های مشابه . تا یه مقدار دید در مورد کاری که میخوایی انجام بدی به دست بیاری . بعد فکر مجوز باش . چون نمیدن و اولین مشکل همانا همونه !!!
    http://forum.persiannetworks.com/f77/t48180.html

Hesam4388 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    20
    دوست عزیز شما یه راهنمایی کلی کنین ببینم اصلا شاید من دارم اشتباه میکنم واسه این مورد ببینین شهر ما کوچیکه. کلا 6 هزار نفر جمعیت داره. از مرکز شهرستان هم حدودا بیست کیلومتر فاصله داریم. میخوام اگه بشه یه اینترنتی رو کاربرا بدم که نیازی به تجهیزات خاصی هم نباشه و با همون وایرلس گوشی و لپ تاپ هم بشه وصل شد. اگه امکان داره یه توضیح کوچک بدین واقعا ممنونتون میشم.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    فکر کنیم خیلی ساده و راحت، بشه این ISP رو راه اندازی کرد. هدفتون از اینکار چیه ؟ علاقه به اینکار دارید، یا دنبال درآمد هستید ؟

این سوال رو جواب بدین، میتونم راهنمایی کامل و دقیقی خدمتتون تقدیم کنم.

mehrzadmo و Hesam4388 سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    20
    دوست من
    راستش علاقه ی خیلی شدیدی دارم به اینجور کارا. البته اینم بگم تقریبا هیچی از شبکه نمیدونم
    بهرحال قطعا میدونم حداقل واسه چند سال درآمدزا نیست. ولی خب مهم ترین دلیلش نیاز شهرمون به یه نت پرسرعته. درکنارش اگه ضرر نکنم برام کافیه.

نظرتون راجع به این پکیج چیه؟ sat.au.tc/showpost.php?p=6018518&postcount=1

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    20
    ممنون میشم لطف کنین یه توضیح و راهنمایی کنین

نام حقيقي: محمدرضا دربندی

خواننده شناسه تصویری mrdarbandy
    نوشته
    32
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    2
    اگر مشکلی با مجوز ندارید شما باید اینترنت رو از شرکتهایی که مجوز ISDP دارند و مرکز استان شما فعالیت میکنند تهیه کنید. بعد از اون به مخابرات استان درخواست لینک E1 بین شهری بدید. هر خط E1 حدود 2mb/s پهنای باند در اختیار شما میذاره که هر طور بخواید میتونید به دست مشترکین خودتون برسونید.کلا روال کار اینه:
    کسب مجوز ISP از سازمان تنظیم مقررات
    بستن قرارداد با یه شرکت ISDP در مرکز استان
    و گرفتن E1 بین شهری از مخابرات استان
    باقیش دیگه شبکست.بدون سواد شبکه هم نمیشه همچین کار پر دردسری رو انجام داد.

نام حقيقي: سینا ساحلی

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam4388 نمایش پست ها
    دوست عزیز شما یه راهنمایی کلی کنین ببینم اصلا شاید من دارم اشتباه میکنم واسه این مورد ببینین شهر ما کوچیکه. کلا 6 هزار نفر جمعیت داره. از مرکز شهرستان هم حدودا بیست کیلومتر فاصله داریم. میخوام اگه بشه یه اینترنتی رو کاربرا بدم که نیازی به تجهیزات خاصی هم نباشه و با همون وایرلس گوشی و لپ تاپ هم بشه وصل شد. اگه امکان داره یه توضیح کوچک بدین واقعا ممنونتون میشم.
    دوست من به این سادگی نیست که شما هر چقدر هم از تجهیزات حرفه ایی استفاده کنید بالای یک کیلومتر نمیتونید به مشترک ها با لب تاپ و از اون بد تر به موبایل سرویس بدید! بستر وایرلس یک ارتباط دو طرفه هست باید هم سمت فرستنده و هم سمت گیرنده از حداقل ها برخوردار باشه
    با یک پاپ سایت میخواهید تا شعاع 20 کیلومتر سرویس بدید؟(قصد ندارید چند پاپ سایت بزنی تو شهر اتون؟)
    موقعیت مکانی پاپ سایت رو در نظر گرفتی که باید از همه نظر اوکی باشه تا مشترک هات دید خوبی بهش داشته باشند بدون هیچ مانع؟
    حداقل سمت یوزر باید یک دیوایسی باشه که ارتباط پایدار و مطمئن رو تظمین کنه مثلا حداقل 5210 تی پی لینک یا نانو یو بی ان تی
    در مورد هزینه نهایی هم که در نظر گرفتی حتما بیان کن چون اینجوری که نمیشه دوستان بهت کمک کنند بالاخره هزینه نامحدود که نداری
    اما اگر شهر اتون از نظر توپولوژی منطقه مشکلی نداشته باشه حتما سرویس خوبی خواهی داد چون خودت تنها WISP اونجا هستی و زیاد از نظر شلوغی فرکانسی در مضیغه نیستی

shie و Hesam4388 سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    20
    دوستان عزیز
    درسته من گفتم شهر ولی هنوز حتی به صورت دولتی شهر نشده و فقط مرکز بخش اه. یعنی به اون صورت بزرگ نیست.
    اگر بتونه شعاع یک کیلومتر رو جواب بده هم میتونه نصف بیشتر متقاضیان اینترنت رو ساپورت کنه.
    البته تمام این موارد بستگی به این داره ببینیم هزینه اش چقدره.

راستی بچه ها یه Isp تو مرکز شهرستان هست. نمیتونم از همونجا پهنای باند بگیرم؟ اگر بشه اینجوری خیلی از هزینه ها کمتر میشه. در کنارش سود هم کمتر میشه قطعا

راستی اینم بگم کلا هیچ مانع طبیعی و غیر طبیعی واسه ایجاد مانع جلو دکل نیست. کلا ساختمان دوطبقه هم خیلی خیلی کم داریم. رطوبت و باران هم خیلی کمه.
    اگر هزینه دکل زیاد نباشه میشه تو دو نقطه از شهر زد که جوابگو باشه. یه توضیح بدین ممنون میشم
    (راستی سینا جان شما مدیر موبایلستان نبودین؟)

ویرایش توسط Hesam4388 : 2011-11-04 در ساعت 09:42 AM

نام حقيقي: سینا ساحلی

عضو عادی
    نوشته
    256
    سپاسگزاری شده
    236
    سپاسگزاری کرده
    165
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hesam4388 نمایش پست ها
    دوستان عزیز
    درسته من گفتم شهر ولی هنوز حتی به صورت دولتی شهر نشده و فقط مرکز بخش اه. یعنی به اون صورت بزرگ نیست.
    اگر بتونه شعاع یک کیلومتر رو جواب بده هم میتونه نصف بیشتر متقاضیان اینترنت رو ساپورت کنه.
    البته تمام این موارد بستگی به این داره ببینیم هزینه اش چقدره.

راستی بچه ها یه Isp تو مرکز شهرستان هست. نمیتونم از همونجا پهنای باند بگیرم؟ اگر بشه اینجوری خیلی از هزینه ها کمتر میشه. در کنارش سود هم کمتر میشه قطعا

راستی اینم بگم کلا هیچ مانع طبیعی و غیر طبیعی واسه ایجاد مانع جلو دکل نیست. کلا ساختمان دوطبقه هم خیلی خیلی کم داریم. رطوبت و باران هم خیلی کمه.
    اگر هزینه دکل زیاد نباشه میشه تو دو نقطه از شهر زد که جوابگو باشه. یه توضیح بدین ممنون میشم
    (راستی سینا جان شما مدیر موبایلستان نبودین؟)
    هزینه خوده دکل به تنهایی متری بین 40 50 تا 80 تومان هست(بسته به نوع قاعده و جایی که میخرید)
    هزینه های بعدی دکل اگر ارتفاع دکل رو بالا در نظر بگیرید حتما نیاز به پی داره که اونم 400 500 تومان هست
    حدود 1600-700 هم ارت و برق گیر دکل در نظر بگیر اگر میخوای ارت برای دکل ات بزاری(که به نظرم اگر تو شهر اتون از دکل جایی بلندتر نداری حتما باید بزاری چون به احتمال 80 درصد اگر رعد و برق بزنه اولین نقطه ایی که میزنه به دکل شما هست)
    در مورد جمله اخر اتون هم بله با اجازه اتون حسام عزیز

عضو عادی
    نوشته
    287
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    107
    درود!
    ببخشید که این حرف رو میون کلامتون میزنم، ولی من تجربه راه اندازی ISP رو توی یه شهر خیلی کوچیک توی استان فارس دارم و قریب به 4 سال عمرم رو با این دروغ سپری کردم که من عاشق این کارم، ولی یه نکته رو در نظر بگیرید که هزینه عمر و جوانی و هزارتا ارزش دیگر رو نمیشه با فیگور فردینی پرداخت!بهتره بدونید که اگه مراکز ارئه سرویس ADSL یک سال دیگه دو سال دیگه اونجا سبز بشند شما این یکی دو سال رو تباه کردید، بهتره حتما و حتما برا بازاریابی و شرایط منطقه و شرایط حاکم بر اخذ تا ارائه سرویس رو دقیقا بررسی کنید و از یه فرد آگاه در این زمینه مشورت بگیرید و تمامی واقعیت ها رو در نظر بگیرید.
    موفق باشید... .

shie و Hesam4388 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: reza

خواننده
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام .
    1. باید از سازمان تنظیم و مقررات رادییویی مجوز بگیری.برای اینکار باید مشخصات رادیو یی که میخوای بخری رو به اونا بدی که تاییدش کنند.
    2.باید مجوISP بگیری از مخابرا شهرتون .
    3. واسه گرفتن اینترنت دو راه داری :اول از مخابرات دوم از شرکتای که بهشون میگن ICP
    4. میتونی نمایندگی یک شرکت و بگیری . ولی خودت اقدام کنی واسه مجوز ISp بهتری .چون میتونی سرویس های مختلفی بدی مثلdialup - adsl -voip

کلمات کلیدی در جستجوها:

تاسیس ISP

هزینه تاسیس isp

هزینه دکل

چگونگی تاسیس isp در شهرستان ها

شرایط افتتاح مرکز edsl

هزینه دکل isp

برآورد هزینه راه اندازی یک ADSL ISP

isp تاسیس اطلاعات

چگونگی تاسیس مرکز وایرلس

BsTk