صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 21

موضوع: راهنمایی برای افزایش کیفیت وایرلس لینک

نام حقيقي: Assassins

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    33

راهنمایی برای افزایش کیفیت وایرلس لینک

سلام

با یک شرایطی مواجه شدم که آنها را برای شما تعریف میکنم ممنون لطف کنین راهنمایی ام کنید تا مشکلم حل بشه

من یه کارت شبکه 500 mw به همراه یه آنتن امنی 2 db دارم با اون به یه اکسس پوینت وصل میشم برای امور فایل شیرینگ و اینترنت

مشکل اینجاست که کارت شبکه من به اکسس پوینت وصل میشه ولی سرعت فایل شیرینگ و اینترنتم خیلی پایینه در حد مثلا 56 Kbps

وضعیت ping هم به این صورت است :

Ping statistics for 4.2.2.4:
    Packets: Sent = 293, Received = 247, Lost = 46 (15% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 214ms, Maximum = 1591ms, Average = 412ms

و ping اکسس پوینت هم به این شکله :

Ping statistics for 192.168.20.10:
    Packets: Sent = 322, Received = 284, Lost = 38 (11% loss),
    Minimum = 2ms, Maximum = 391ms, Average = 11ms

به نظرتون باید چه مواردی را چک کنم که به بینم مشکل از کجاست ؟
    و با چه ابزار هایی میتوانم چک کنم که بینم این Link Quality چه قدر هست و آیا نیوز باعث این موضوع شده ؟ و یا ...

در ضمن این را هم اشاره کنم که اکسس پوینتی که من بهش وصل میشم پشت دیواره و من 12 متر ارتفاع ام از اون بیشتر هستش و 10 متر هم از سطح زمین با اون فاصله دارم
    پس شد یه مثلث قائم الزاویه به قائده 10 و ارتفاع 12
    پس در نتیجه وتر اون ( یا همون دید مستقیم من به AP ) میشه :15.62 متر ( با توجه به رابطه فیثاغورس)
    و این راهم اضافه کنم که متاسفانه من نمی توانم جای AP را عوض کنم

لطفا راههایی که به ذهنتون میرسه را بگید که من آنها را باید بررسی کنم و نتیجه را همین جا اعلام کنم

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: MAHDI TAKALLOU

عضو عادی . شناسه تصویری mtbiirir
    نوشته
    611
    سپاسگزاری شده
    317
    سپاسگزاری کرده
    18
    آنتن اکسس پوینت چیه؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    33
    نمی دونم
    اون قسمت شبکه ش با من نبوده و طرف هم چون خیلی میترسه سیستم شبکه اش خراب یا بهم به ریزه به من اجازه هیچ کاری رو توی اون قسمت نمیده متاسفانه

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    کابل چند متره ؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi CP نمایش پست ها
    کابل چند متره ؟

اگه منظورتون را درست فهمیده باشم باید بگم که کابلی در کار نیست
    آنتن 2 db مستقیما به وایرلس کارت وصل میشه

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    اگر مشکل دریافت سیگنال دارید می بایست سمت AP آنتن و پاور توپ داشته باشید که نگفتید سمت AP چی بسته شده.متاسفانه این کارت پی سی ای یک بدی که نمیشه دکوراسیون محل رو تغییر داد در صورت دریافت ضعیف سیگنال که باید کیس جابه جا بشه اکثرا پیشنهاد بنده یو اس بی بریج های رو میزی هستش که تا 2 متر هم اکثرا طول کابل داره که براحتی میشه روی میز تغییر مکان داد.

ویرایش توسط wazet : 2009-03-19 در ساعت 10:07 PM
    Assassins سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط wazet نمایش پست ها
    اگر مشکل دریافت سیگنال دارید می بایست سمت AP آنتن و پاور توپ داشته باشید که نگفتید سمت AP چی بسته شده.متاسفانه این کارت پی سی ای یک بدی که نمیشه دکوراسیون محل رو تغییر داد در صورت دریافت ضعیف سیگنال که باید کیس جابه جا بشه اکثرا پیشنهاد بنده یو اس بی بریج های رو میزی هستش که تا 2 متر هم اکثرا طول کابل داره که براحتی میشه روی میز تغییر مکان داد.
    سلام دوست عزیز
    من از کارت پی سی ای استفاده نمی کنم من از یه کارت وایرلس اکسترانال که با یه کابل 2 متری یو اس بی به لپتاپ وصل میشه استفاده میکنم
    همان طور که گفتم من اصلا دست رسی به اون ور ندارم ( به خاطر یه سری مسائل که خدا براتون پیش نیاره )
    پس هر گلی زدم باید سر خودم یزنم
    همان طور که قبلا هم اشاره کردم دنبال یه سری برنامه ها میگرم که Quality link و همچنین میزان سیگنال واقعیم را بهم نشون بده
    و با توجه به نتایج اون برنامه ها بگردم بهترین جای که انتن و کیفیت لینکم بالا است را پیدا کنم و بعد هم نتایج را این جا بزارم که شما دوستان یه نتیجه گیری بکنید براش

با تشکر

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    نقل قول نوشته اصلی توسط Assassins نمایش پست ها
    سلام

با یک شرایطی مواجه شدم که آنها را برای شما تعریف میکنم ممنون لطف کنین راهنمایی ام کنید تا مشکلم حل بشه

من یه کارت شبکه 500 mw به همراه یه آنتن امنی 2 db دارم با اون به یه اکسس پوینت وصل میشم
    برای امور فایل شیرینگ و اینترنت

مشکل اینجاست که کارت شبکه من به اکسس پوینت وصل میشه ولی سرعت فایل شیرینگ و اینترنتم خیلی پایینه در حد مثلا 56 Kbps

وضعیت ping هم به این صورت است :

Ping statistics for 4.2.2.4:
    Packets: Sent = 293, Received = 247, Lost = 46 (15% loss),
    Minimum = 214ms, Maximum = 1591ms, Average = 412ms

و ping اکسس پوینت هم به این شکله :

Ping statistics for 192.168.20.10:
    Packets: Sent = 322, Received = 284, Lost = 38 (11% loss),
    Minimum = 2ms, Maximum = 391ms, Average = 11ms

به نظرتون باید چه مواردی را چک کنم که به بینم مشکل از کجاست ؟
    و با چه ابزار هایی میتوانم چک کنم که بینم این Link Quality چه قدر هست و آیا نیوز باعث این موضوع شده ؟ و یا ...

در ضمن این را هم اشاره کنم که اکسس پوینتی که من بهش وصل میشم پشت دیواره و من 12 متر ارتفاع ام از اون بیشتر هستش و 10 متر هم از سطح زمین با اون فاصله دارم
    پس شد یه مثلث قائم الزاویه به قائده 10 و ارتفاع 12
    پس در نتیجه وتر اون ( یا همون دید مستقیم من به AP ) میشه :15.62 متر ( با توجه به رابطه فیثاغورس)
    و این راهم اضافه کنم که متاسفانه من نمی توانم جای AP را عوض کنم

لطفا راههایی که به ذهنتون میرسه را بگید که من آنها را باید بررسی کنم و نتیجه را همین جا اعلام کنم

با تشکر
    والله اینکه شما نوشتی هیچ شباهتی به وایرلس بریج یو اس بی نداشت.
    بگردید قبلا بحث شده در باره این موضوع
    سمت AP رو تقویت کنید شما چطور یوزر هستید که ادمین شبکه بهتون کیفیت نمیده ؟وظیفه اش هستش که مشکل شما رو حل کنه.

ویرایش توسط wazet : 2009-03-20 در ساعت 11:00 AM

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    33
    گفتم که به دلایلی AP اون سمت دسترسی ندارم

من هر کاری به خوام بکنم باید با طرف خودم انجام بدم

مثلا اگه قرار باشه AP بگیرم باید روی طرف خودم نصبش کنم برای تقویت AP ای که بهش دست رسی ندارم

اگر ممکن است با این شرایط راهکار ارائه دهید

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    33
    دوستان کسی نظری ندارد ؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    ببینید، شما در نظر بگیرید در یک نقطه دورافتاده قراردارید که امواج رادیو خیلی خیلی ضعیف هستند؛ حال برای دریافت سیگنال بیشتر چه کاری از دستتان بر میآید ؟ استفاده از رادیو قوی تر ؟ بله اینکار تا حدودی مشکل را حل میکند، اما تا یک مرحله که پیش برویم؛ از آن به بعد شما هرچقدر هم که سمت خود را قوی کنید در بهبود کیفیت ارتباط، تاثیری بوجود نخواهد آمد .

پیشنهاد بنده با تجربه کمی که در این خصوص دارم، استفاده از آنتن Flat در هر دو سمت یا حداقل سمت خودتون هست که بتونه لینک قوی تری ایجاد کنه . شاید وضعیت بهتر بشه.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    ببینید، شما در نظر بگیرید در یک نقطه دورافتاده قراردارید که امواج رادیو خیلی خیلی ضعیف هستند؛ حال برای دریافت سیگنال بیشتر چه کاری از دستتان بر میآید ؟ استفاده از رادیو قوی تر ؟ بله اینکار تا حدودی مشکل را حل میکند، اما تا یک مرحله که پیش برویم؛ از آن به بعد شما هرچقدر هم که سمت خود را قوی کنید در بهبود کیفیت ارتباط، تاثیری بوجود نخواهد آمد .

پیشنهاد بنده با تجربه کمی که در این خصوص دارم، استفاده از آنتن Flat در هر دو سمت یا حداقل سمت خودتون هست که بتونه لینک قوی تری ایجاد کنه . شاید وضعیت بهتر بشه.

سلام و عرض ادب

من دقیقا نمیدانم چه مقدار سیگنال را میگیرم
    اگر بر طبق همون وایرلس کارت 500 میلی وات یو اس بی ام حساب کنیمنتایج به این صورت است که وقتی کانکت میشه زده Very Good .
    به همین خاطر ازدوستان یه برنامه در خواست کردم که دقیق قدرت سیگنال و میزان نویز و همچنین Link Quality را برایم در بیارد

که من نتایج بدست آمده را در همین بخش اعلام کنم که شما با توجه به آنها نظر خودتون را بگید

ولی متاسفانه نمی دونم چرا دوستان همچین برنامه ای را معرفی نمی کنند ؟!!!

عضو غیر فعال
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    33
    من نمیدونم این بخش با داشتن 5 تا مسئول ( nkm, tsotodeh, aryagohar, almas455, meysam22us )

چرا هیچ کدوم به این تاپیک بعد 5 روز هیچ جوابی ندادن ؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    حقوق که نمیگیرن بندگون خدا ! ناسلامتی عید هست ! صبر داشته باش عزیز !

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    هرگاه زاویه تابش افقی یک آنتن 360 درجه کامل باشد، به آن آنتن Omnidirectional یا همه جهته گفته می شود و الگوی تابش آن یک دایره کامل است.زاویه تابش عمودی همه آنتنها عموما زیر 180 درجه است و به همین دلیل برای آنتنهای همه جهته فقط الگوی تابش عمودی ارائه می شود.گیریم که شما قصد دارید که از AP همسایه خود که دارای موارد امنیتی نمی باشد استفاده نمایید و به اینترنت یا فایلهای او دسترسی پیدا کنید. گفتید فاصله شما فقط 15.62 متر است که فاصله خوبی است. و اصولا در فاصله مستقیم باید جوابگوی کار شما باشد.
    برخی شرکت ها به همراه تجهیزات بی سیم خود یکسری امکانات نرم افزاری بسیار سودمند عرضه می کنند که برخی از آنها ابزاری به نام Site Survey Kit به همراه دارند. این نرم افزار صرفا برای آزمون شرایط محیط تدارک دیده شده و بطور خودکار تستهای بسیار مفیدی را انجام می دهد.
    استفاده از این ابزار را برای برآورد طرح پوشش رادیویی محیط توصیه می کنم چرا که به غیر از تعیین کیفیت لینک و شدت سیگنال پارامترهای دیگری مثل نرخ خطای فریم ، ظرفیت مفید ، تعداد بسته های دریافتی خراب ، تعداد بسته های ارسالی ناسالم ، دفعات رومینگ ،شماره کانال فرکانسی،نرخ ارسال و نظایر اینها را نیز اندازه گیری می کند.
    فعلا این چند تست را انجام بدهید تا فردا صبح . لپتاپ خود را به کنار دیوار مربوطه منتقل کنید و آزمایش نمایید که ارسال های AP مشکلی نداشته باشند. اگر داشتند که کاری از دست شما بر نمی آید.
    اگر در آنجا مشکلی وجود نداشت این نرم افزار WIFI Signal Strength - Free software downloads and reviews - CNET Download.com را دانلود و نصب نمایید و ببینید که آیا می توانید با آن بهترین مکان را برای استفاده از پوشش AP پیدا نمایید یا خیر .اگر مفید نبود فردا صبح پیام بدهید تا نرم افزار بهتری را برایتان معرفی نمایم . چون الان دسترسی به بانک نرم افزارهایم ندارم.
    با چرخاندن آنتن کارت شبکه خود به جهات دیگر شدت سیگنال و کیفیت لینک خود را تست کنید.
    اگر جای مناسبی را پیدا نکردید می توانید از آنتنهای Omnidirectional قوی تری استفاده نمایید که به کارت شبکه شما وصل می شوند. اگر این قابلیت را در کارت شبکه خود نمی بینید که باید آن را عوض کنید.
    موفق باشید.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f77/t24343-2.html

دانلود نرم افزار افزایش قدرت وایرلس

افزایش قدرت وایرلسافزایش سرعت وایلسافزایش سرعت اینترنت وایرلسدانلود برنامه برای تست انتن وایرلسافزایش کیفیت وایرلسنرم افزار افزایش قدرت سیگنال وایرلسنرم افزار اندازه گیری شدت سیگنال وایرلسافزایش سرعت وایر لسنرم افزار افزایش پهنای باند وایرلسافزایش کیفیت انتن وایرلسنرم افزار بالا بردن کیفیت آنتن وایرلسوایرلس برای شعاع 500 مترینرم افزار اندازه گیری سیگنال وایرلسافزایش قدرت دریافت امواج وایرلس لپتاپنرم افزار افزایش قدرت wirelessچگونه سیگنال ضعیف AP را تقویت کنیمنرم افزار افزایش قدرت وایرلسکیفیت وایرلسافزایش پهنای باند وایرلسنرم افزار سنجش قدرت سیگنالدانلود رایگان نرم افزار پیدا کردن سرعت پهنای باند شبکه وایلستقویت سیگنال وایرلس لپ تابدانلود نرم افزار افزایش قدرت سیگنال وایرلس

برچسب برای این موضوع