صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 35

موضوع: اینترنت یصورت عمومی

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    AP(Proxim) بزار
    تنظیمات خودش DHCP داره
    ...........

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    wrtهم این کار رو می کنه و ارزون تر هم هست خیلی ارزون تر

نام حقيقي: Hooman

عضو عادی شناسه تصویری hmn566
    نوشته
    639
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    33
    مساحتت رو بگو چقدره و چقدر مانع داری.
    LEVEL ONE momo عالی کارمیکنه.
    آلمانیه،سه تا آنتن رو خودش داره.انواع security ها و roaming رو ساپورت میکنه، قیمتش هم خوبه.
    اگر مساحتت زیاد باشه یا باید دو تاش کنی یا 3220 Senao.

ویرایش توسط hmn566 : 2007-01-05 در ساعت 10:11 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    من شرمنده تمام مهندسين هستم متاسفانه يك بيماري گرفتم كه الان يكفته است كه تو خونه بستري هستم - انشاءا... هيچكدوم اين سرماخوردگي يا هر چيزي كه اسمشه رو نگيريد.

اما در مورد مطالب شما عزيزان من قبلا يعني حدودا دو سال گذشته يه AP گرفته بودم و تو اين شبكه كار گذاشته بودم يعني الان شبكه من تلفيقي از شبكه باسيم و بي سيم است مارك AP من هم BELKIN است البته فقط اكسس پوينت است و روتر نيست - الان هم دو تا كامپيوتر كه جايي براي سيم كشي نبود بوسيله همين وسيله دارن با شبكه كار ميكنن يعني من AP رو زدم به HUB و اشتراك ها رو برقرار كردم - دفتر حدود 100 متر است البته چون تو منطقخ بسيار شلوغ شهر است NOIASE زياد داره ولي كار مي كنه چون سيستمي كه باهاش اينترنت SHARE مي شه سيستم منشي است و ويندوز XP داره گير كردم كه چيكار كنم .AP هم DHCP داره تو دفترچه ديدم - مارك مودم هم الان يادم نيست بايد برم دفترشون نگاه كنم - اينترنت رو از نيونت گرفتن . خوب به فرمايش شما من DHCP رو در AP راه بندازم
    1-اين مشكلي در بقيه شبكه نمي زاره - كه با سيم هست و با هاب كار ميكنه و همشون IP دارن
    2- فكر مي كنيد من اينترنت رو با همون SHARING ويندوز به اشتراك بزارم
    3- اگه من با SHARING ويندوز به اشتراك بزارم - به نظر شما DHCP براي XP پيدا كنم چون من قبلا كه به CLIENT ها IP ندادم و با ويندوز اينترنت SHARE شده بود سيستم گيج ميزد

ممنون از راه نمايي هاتون
    يه سوال ديگه اگه مودم ADSL به sWITCH بخوره چطور ميشه عمل اتصال رو انجام داد چون ميدونيد كه بايد حتما بايد براي اتصال به ADSL يه CONNCTION داشته باشي -
    من قبلا يه جايي خوندم اگه بخواهيم تو ويندوز 2000 اينترنت رو SHARE كنيم و اصطلاحا از IP ROUTE استفاده كنيم بايد IP اينترنت ما STATIC يا همون ثابت باشه به نظر شما اين درسته يا نه ؟

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    با xpهم می تونی اینترنت رو shareکنی

عضو عادی شناسه تصویری arash_dot_com
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad22
    برای هتل ها میان از HotSpot استفاده میکنن. و توسط وایرلس سرویس میدن. و یه DHCP هم برای آی پی دادن به کاربر.(خیلی هم باکلاسه!)
    میشه بی زحمت توضیح بدین که فرق HotSpot با Access Point چیه؟ ممنون میشم

نوشته
    639
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    33
    Access point یک دستگاه هست، hotspot میشه بگی یک سرویس یا محلی برای ارائه سرویس wireless که هر کس در اون مکان امکان دسترسی به اینترنت رو داره.

عضو عادی شناسه تصویری arash_dot_com
    نوشته
    109
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    12
    ممنون گرفتم قضیه رو
    یه سوالی بود که مدتی فکر کردم ببینم راه حلی داره یا نه؟ فرض کنین یه HotSpot داریم مثلا با 512K پهنای باند. برای اینکه جلو سوء استفاده BadUser ها رو بگیریم میتونیم بیایم تو یه روش ساده با یه برنامه ای مثل Bandwidth Controller واسه کل IP های DHCP Scope مون از پیش فیلتر تعریف کنیم و به هر IP مثلا 64K بدیم. در نتیجه هر کاربری که بیاد تو شبکه میتونه با IP ای که از DHCP گرفته حداکثر 64K از پهنای باند رو بگیره.
    حالا قضیه رو یه کم پیچیده تر میکنیم. میخوایم علاوه بر محدودیت قبلی هر کاربر نتونه بیش از مثلا 1 ساعت در شبانه روز از سرویس استفاده کنه. مشکل اینه که ما بطور پیش فرض اطلاعی از Mac Address هایی که قراره از DHCP آی پی بگیرند نداریم قرار هم نیست از سیستمهای Accounting استفاده کنیم. یه جایی که یه سرس کاربر میان و میرن کسی هم به کسی نیست. مثلا یه نمایشگاه یا یه مجتمع تجاری، بعلاوه اینکه فرض میگیریم که کاربر میتونه بصورت دستی IP رو تغییر بده پس باید روی Mac Adress ها کار کنیم.
    شما تا حالا به چنین سناریویی بر خوردین؟ از یکی که سوال کردم گفت با لینوکس امکان این کار فراهمه یعنی یه برنامه که بیاد مثلا از رو LOG های DHCP اطلاعات Mac Address ها رو در بیاره و اونارو بعنوان یه متغییر تو یه فیلتر بزاره. ولی میخوام ببینم با ویندوز میشه این کار رو کرد؟

ویرایش توسط arash_dot_com : 2007-01-13 در ساعت 12:50 AM

نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    مثل هر چیزی که صفر و یک داره وایرلس هم امنیت مطلق نداره ولی osهایی مثل میکروتک امنیت خیلی خوبی دارند

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    نقل قول نوشته اصلی توسط arash_dot_com
    ممنون گرفتم قضیه رو
    یه سوالی بود که مدتی فکر کردم ببینم راه حلی داره یا نه؟ فرض کنین یه HotSpot داریم مثلا با 512K پهنای باند. برای اینکه جلو سوء استفاده BadUser ها رو بگیریم میتونیم بیایم تو یه روش ساده با یه برنامه ای مثل Bandwidth Controller واسه کل IP های DHCP Scope مون از پیش فیلتر تعریف کنیم و به هر IP مثلا 64K بدیم. در نتیجه هر کاربری که بیاد تو شبکه میتونه با IP ای که از DHCP گرفته حداکثر 64K از پهنای باند رو بگیره.
    حالا قضیه رو یه کم پیچیده تر میکنیم. میخوایم علاوه بر محدودیت قبلی هر کاربر نتونه بیش از مثلا 1 ساعت در شبانه روز از سرویس استفاده کنه. مشکل اینه که ما بطور پیش فرض اطلاعی از Mac Address هایی که قراره از DHCP آی پی بگیرند نداریم قرار هم نیست از سیستمهای Accounting استفاده کنیم. یه جایی که یه سرس کاربر میان و میرن کسی هم به کسی نیست. مثلا یه نمایشگاه یا یه مجتمع تجاری، بعلاوه اینکه فرض میگیریم که کاربر میتونه بصورت دستی IP رو تغییر بده پس باید روی Mac Adress ها کار کنیم.
    شما تا حالا به چنین سناریویی بر خوردین؟ از یکی که سوال کردم گفت با لینوکس امکان این کار فراهمه یعنی یه برنامه که بیاد مثلا از رو LOG های DHCP اطلاعات Mac Address ها رو در بیاره و اونارو بعنوان یه متغییر تو یه فیلتر بزاره. ولی میخوام ببینم با ویندوز میشه این کار رو کرد؟
    با ویندوز امکانش هست اما باید از نرم افزارهای جانبی استفاده کنید
    حود شل ویندوز این کار را انجام نمیده

عضو غیر فعال
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    با تشكر از همه دوستان من با يه dhcp و internet sharing خود xp مشكل رو حل كردم براي استفاده عمومي رو ap ةم تصميم بر اين شد كه mac هر كس ميخواد استفاده كنه را يه بار وارد كنيم كه مشكلي از بابت ورود غريبه پيش نياد ممنون از همه

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    خیال خودتون رو راحت کردین
    البته سکیوریتییه مک آدرس فیلترینگ مقداری جای بحث هم داره
    اما خوشبختانه نه واسه کاربران ایرانی

نوشته
    639
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    33
    خوب حالا که بحث به اینجا رسیده راجع به دور زدن این نوع فیلتر هم صحبتی داشته باشیم.
    برای اینکار اول باید Mac Address یکی از سیستمهای موجود در شبکه رو پیدا کنید. فکر کنم راحتترین روش هم مهندسی اجتماعی باشه.
    بعد با استفاده از یک نرم افزار که MAC Address دلخواه شما رو به سیستم میده به سیستم وصل میشین.
    البنه به قول دوستمون در ایران زیاد دنبال این کار کسی نمیره، کسی که در این حدود اطلاعات داشته باشه روش برای اینترنت داشتن زیاده.معمولا برای جاهائی استفاده میکنن که اطلاعات مهمی تو شبکه باشه و کسی بخواد نفوذ کنه.
    در ضمن وقتی Internet sharing رو در ویندوز فعال میکنین خودش DHCP هم میشه.اگر DHCP در دستگاه وایرلس رو هم اکتیو کنین تداخل بوجود میاد و ممکن است Duplicate داشته باشین.
    موفق باشین.

عضو عادی شناسه تصویری venom
    نوشته
    175
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    22
    خیلی راحت شما می تونی اکس پونت خودن روی دی اچ اس پی تنظیم کنی که حتما اکس پوینت شما داره

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    وقتی شما HotSpot راه میندازی کاربر با زدن اولین صفحه وب یه صفحه براش باز میشه و تو اون از کاربر User و Pass میخواد که این یوزر و پسورد رو میتونید تو اکانتینگ خودتون تعریف کنید.
    در نتیجه دیگه مشکل BadUser هم ندارید!

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هتل هات اسپات site:forum.persiannetworks.com

IPاينترنت شهر ابهر

آی پی پیش فرض آنتن senao

برای radius ip server nv jkzdlhj پسورد wirless چی باید بزارم

برچسب برای این موضوع