نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 1سپاس

موضوع: از چه Cache ای روی Vista استفاده کنم؟

نام حقيقي: رضا صادقی

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7

از چه Cache ای روی Vista استفاده کنم؟

من یه سیستم معمولی خانگی دارم.
    البته 2 تا سیستم XP و Vista که شبکه شده اند.

قصد دارم برای صرفه جویی در پهنای باند و خصوصا سرعت بیشتر مرور Web یه سیستم Cache روی این لپ تاپم که Vista هست راه اندازی کنم.

تنها راهی که وجود داره فقط همین CacheXpress هست؟

ISA 2004 رو یه زمانی میخواستم نصب کنم روی XP اما گویا فقط روی Server ها نصب می شود.

ممکنه خواهش کنم راهنماییم کنید باید از چه نرم افزاری بدین منظور استفاده کنم؟

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    این توضیح مختصر رو بدم که :

در حال حاضر CachExpress روی Vista لپ تاپ نصب شده و آی پی و پورت این برنامه به عنوان Proxy روی Firefox تنظیم شده و 4 گیگ فضای Cache روی هارد به این برنامه اختصاص داده شده.
    در حین مرور وب در قسمت Active Requestes محتویات بارگذاری شده و hit ها قابل مشاهده است.

در کل میخوام بدونم برای این نوع استفاده ام برنامه دیگه ای به غیر از CachExpress و ISA مایکروسافت وجود نداره؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    پهنای باندی که دارید چقدر هست ؟ گاهی اصلا به صرفه نیست که بخواین سرویس کش راه اندازی کنین . بطور کلی، همین CacheXpress بخوبی جوابگوی شما خواهد بود...

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    با قطع شدن برق در حین مرور Web کل Offline های Cache شده خود Firefox و IE از بین میره و این موضوع واقعا برام آزاردهنده است.

من تصور می کنم اگه از چنین برنامه ای استفاده کنم فایل هایی که طی Web گردی هام روی سیستمم بارگذاری میشه در برنامه CacheXpress برای مدت زیادی ذخیره میشه و Firefox از محتویات اون استفاده می کنه.
    بنابراین هم سرعت مرور Web ام بهتر میشه و هم اینکه با قطع شدن ناگهانی برق و حتی تعویض Windows اون فایل ها همچنان در اون درایو وجود دارند و طی مرورهای بعدی نیازی به بارگذاری مجدد اون فایل ها از روی وب نیست.
    درسته؟

همونطوری که عرض کردم در حال حاضر CacheXpress نسخه 3.0.10 نصب شده و در قسمت Logging اش نمودار های دایره ای مقادیر سبزرنگی رو به معنای Cache شدن فایل ها نمایش میده و همه چی OK هست.

مشکلم باهاش اینه که گاهی اوقات بدون هیچ دستکاری و هیچ دلیلی این برنامه از کار میفته و Firefox پیغام میده که دسترسی به Proxy نداره و با IP و Port 3132 خود CacheXpress هم صفحه Configuration اش باز نمیشه و دائما مجبورم Service اش رو Restart کنم.

قصدم این بود که راهنماییم کنید شاید با توجه به نوع نیازم که فقط Cache شدن فایل های وب مد نظرم هست برنامه بهتری وجود داشته باشه.

ویرایش توسط Reza_Sadeghi : 2008-09-19 در ساعت 12:40 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    بنابر این در حال حاضر چند تا سئوال دارم :

1- همونطور که عرض شد نمیدونم چرا این Service خود به خود از کار میفته و Browser ها پیغام میدن که به اینترنت دسترسی ندارن.
    من دائما باید سرویس CacheXpress رو Restart کنم تا صفحات توی Browser ها باز بشن.(از هر 7 بار Browse ای که بدون مشکل هست یک بار این اتفاق میفته که Restart اش می کنم درست میشه)
    چرا این حالت پیش میاد؟

من دقیقا نمیدونم حالت Trnsparent و Wccp چیه و می دونم که قطعا راجع به این موضوعات قبلا اینجا صحبت شده فقط در همین حد میخوام بدونم با وجود اینکه هیچ درایوری مربوط به این برنامه روی کارت شبکه Wireless ام نصب نکردم اما CacheXpress نشون میده که Hit داره و کار می کنه و ...
    2- آیا لزومی داره که حتما از Transparent و ...(اطلاعات زیادی راجع به اون ها ندارم) استفاده کنم؟

3- به احتمال زیاد در آینده نزدیک یه DVB روی Laptop ام نصب خواهم کرد که به عنوان یک کارت شبکه روی سیستم نصب میشه.
    من قبلا این کار رو انجام داده بودم اما CacheXpress در حالی که 2 تا کارت شبکه روی یک سیستم هست قاط میزنه و به طور اشتباهی IP اون کارت DVB رو به جای کارت شبکه Default مربوط به Internet و Lan در نظر می گیره و هیچ راه حلی براش پیدا نکردم .
    بعدها مجبور شدم قید Cache روی اون سیستم رو بزنم تا این لحظه که دوباره چنین شرایطی برام پیش خواهد اومد و نمی دونم چه راه حلی وجود داره.

ممکنه خواهش کنم راهنمایی ام کنید CacheXpress روی سیستمی با چند کارت شبکه راه اندازی میشه یا خیر؟

ویرایش توسط Reza_Sadeghi : 2008-09-19 در ساعت 02:25 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    خب من همه صفحات تاپیک مربوط به CacheXpress که قفل هم شده رو خوندم و در مورد بعضی از سئوال هام به این نتیجه رسیدم که :

در مورد سئوال دوم چون دارم از حالت Gateway استفاده می کنم و روی Browser ها هم Proxy تعریف شده CacheXpress رو Set می کنم فعلا نیازی به Transparent و WCCP ندارم.
    و وقتی که همه چیز داره کار می کنه خب یعنی داره کار می کنه.

در مورد سئوال سوم هم دقیقا یکی از دوستان سال 2004 این سئوال رو مطرح کردن و دوستان پاسخ دادن که :
    توي Network Connections داخل منوي Advanced روي Advanced Settings كليك كن و جاي كانكشن DVB را با كانكشن كارته شبكه عوض كن يعني مثلآ اگه كارته شبكه Local Area Connection هست و كارته ريسيور Local Area Connection2 هست بايد كارته شبكه توي اون

ليست اول باشه و بعد از انجام اين كار دوباره CacheXpress را نصب كن درست ميشه
    اما من این Menu ها رو پیدا نمی کنم.

در مورد سئوال اول هم وقتی که همه Cache این برنامه با ریست شدن ناگهانی سیستم از بین میره تنها راه حلی که وجود داره و آقا بهزاد بهش اشاره کردن اینه که از فایل Cache برنامه Backup گرفته بشه و بعد از پاک شدن محتویات دوباره جایگذاری بشه.
    اما هنوز نمی دونم که چرا این سرویس خود به خود از کار میفته و باید Restart اش کنم؟

و اینکه اگه یه زمانی بخوام از حالت Transparent استفاده کنم نمی دونم کدوم درایور برنامه رو برای Windows Vista باید روی کارت شبکه ام نصب کنم.(آخرین درایورش برای XP هست)

------------------------
    به هر صورت ممنون میشم برای رفع اشکالاتم راهنماییم کنید.

عضو غیر فعال
    نوشته
    37
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    7
    آقا ما از خیر استفاده از CacheXpress گذشتیم.
    بدون هیچ دلیلی هر 5 دقیقاه یک بار سرویسش Stop میشه و دائما باید بیاییم روی Server اون Service رو مجددا Start کنیم.
    کسی هم راهنمایی نکرد.

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    proxy+ استفاده كن.
    گرچه اصلا نيازي به استفاده از كش نداري.

Reza_Sadeghi سپاسگزاری کرده است.