صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 87

موضوع: مشکلات و آفتهای انجمن و راه حل های آن

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4

مشکلات و آفتهای انجمن و راه حل های آن

دوستان عزیز

به نظر شما بزرگترین آفت انجمن Persian Networks چیست؟
    بزرگترین مشکل آن چیست؟
    بزرگترین ضعف آن چیست؟

تصور می کنید برای بهتر شدن و فعال تر شدن انجمن چه کاری می توان و باید انجام داد؟
    لطفا نظرات و پیشنهادات عملی خود را در این زمینه بنویسید.

صمیمانه از همه دوستان و اعضای گرامی خواهش می کنم در این مورد دریغ نکنند و با صرف چند دقیقه وقت، مطالب و نکاتی را که به ذهنشان می رسد مطرح کنند.

نام حقيقي: سعید عليزاده

خواننده شناسه تصویری llsaeidll
    نوشته
    538
    سپاسگزاری شده
    109
    سپاسگزاری کرده
    66
    سلام
    فكر ميكنم هر سه سئوال را ميشه در يكي خلاصه كرد
    وراه حل را كه ميشه در ادامه آورد
    بنظر من كمبود مدير براي قسمتهاي مختلف انجمن باعث ضعف در قسمتها شده وكاش يك مدير ميتونست لا اقل روزي يك بار به قسمت مربوط به خودش سر بزنه (البته ميدونم مديران دواير دولتي با چند صد هزارتومان حقوق در ماه هم حاضر نيستند مشكلات قسمت را ببينند و براي انجمني كه همه اساتيد محضا لله راهنمايي ميكنند اين انتظار بيجاييست)
    يكي ديگه اينكه به محض اينكه يك برنامه بدرد بخور دست كسي پيدا ميشه التماس دعاي فراوان براي گرفتنش از طريق ايميل انجمن را شلوغ ميكنه كه اگه قسمتي براي داونلود در نظر بگيريد عالي ميشه
    ديگه چيزي بنظرم نميزسه الا تشكر وعرض ارادت

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    انشالله که کسی اینجا بخل علمی نداره !
    1 مقاله ها تعدادش کمه
    2 اپلود سنتر
    3 رغبت به نوشتن مطالب جدید کمه !
    شاید قرار دادن امتیازاتی در رفع این مشکل کمک کنه !
    البته با توجه به اینکه اینجا نفع مادی برای کسی نداره نمیشه انتظاراتی زیادی داشت ولی از نظر این حقیر جو بسیار صمیمی و علمی داره و دوستان تا اونجایی که میتونن در حل مشکلات بقیه اهتمام به خرج میدن !
    به امید انجمنی پر بارتر !

ویرایش توسط aka : 2005-07-14 در ساعت 09:36 AM

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    پرسش بجا و قابل تاملی است آقا کورش.

به نظر من یکی از یزرگترین مشکلات ایجاد تاپیک های مشابه در انجمن هاست. که همینطور که دوستان نیز اشاره فرمودند نیاز به مدیر فعال در انجمن ها احساس می شود که قابلیت دسته بندی و انتقال نوشته های اعضا را دارا باشد.
    در ضمن هر وقت چشمم به موضوع زیر می افتد:
    "بیشترین کاربران حاضر بصورت همزمان: 259 در تاریخ 03-09-2004 ساعت 04:24 PM"
    حسرت زیادی می خورم.

نام حقيقي: محمدرضا شیخ الاسلامی

خواننده شناسه تصویری sinaeslami
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    205
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام
    نظر من اينه كه اينجا چون همه بحث هاش تخصصي و حرفه اي هستش مثلا يك نفر كه حرفه اي نيست و ميخواد يه چيز رو از اول ياد بگيره اصلا نميتونه.
    يعني اصلا نميدونه از كجا شروع كنه چون اصلا مطالب جمع و جور نيست و هر كسي هر جايي دلش بخواد يه چيز مينويسه و جواب سوالشم ممكنه بگيره و ميره پي كارش و كس ديگه اي نميتونه چيزي ازون مبحث بفهمه.
    نظر من اينه كه مثلا راجع به اسكوئيد از اولش يك نفر شروع كنه و تا هر جايي ميتونه پيش بره . حتي تا يك خط و بقيش رو هم كه يك نفر ديگه كه تخصص داره ادامه بده.
    اينجوري مثلا 10 نفر به نوبت مطالب رو مينوسن و بحث تموم ميشه و به هيچ كس هم تمام فشار وارد نميشه
    بعدش كسايي كه حرفه اي نيستن و ميخوان چيزي ياد بگيرن سوالاتي كه براشون پيش اومده رو مطرح ميكنن و اينجوري فكر كنم همه مباحث رو اگه بخواين شروع و تموم كنين ديگه هيچ سوالي براي هيچ كس نميمونه .
    البته اينو گفته باشم كه كسايي كه تخصص دارن بايد همكاري كنن وگرنه هيچ فاييده اي نداره.
    در آخر هم از طرف خودم و همه بچه هاي انجمن از آقا محمد بخاطر تمام زحمات بي وقفه اي كه ميكشن تشكر ميكنم و خسته نباشيد ميگم.
    موفق باشين

سينا اسلامي

Yahoo ID & Email : sina20022006[AT]yahoo[DOT]com

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    اول از همه منم از زحمات محمد و بقیه دوستان تشکر میکنم
    و هرچه رو الان دارم، کاملا مدیون اونها هستم
    شما اگر پستهای اول من رو با حالا مقایسه کنید
    متوجه میشین

در مورد انجمن
    به نظر من رکود پیدا کرده ولی نه اونقدر که فاجعه باشه
    دلیلشم اینه که اینجا که جای کاملا تخصصی هست ونه یه سالن شلوغ
    چندتا دلیل میتونه داشته باشه
    ممکنه بازدید کننده باشه ولی سوالی پرسیده نشه
    یعنی یکی از همون هدفها که به جای پرسیدن سوال، اول مطالب قبلی رو نگاه کرد و خواند
    که متاسفانه من هرچی نگاه کردم شمارنده پیدا نکردم که ببینم روزانه چندتا بازدید کننده داریم

کم بودن مقاله واقعا یک نکته هست.

در مورد مدیر بخشها
    اینجا همه مدیر هستند و همه دلسوز
    فقط کسی رو می‌خواد که یک کمی دست به سر و روی اون بکشه

یک کمی بحثها باید کلیشه‌ای تر بشن و بعضی از پستها هستند که باید یکی بشن

درمورد تشویق همون طور که میدونید اینجا همه روابط دوستانه دارن
    و برای کمک به انجمن بیش از بحث مادی بحث زمانی نیاز هست

اگه یک جایی رو برای معرفی و تکنیکها و بحث و تبادل نظر پیرامون نرم‌افزارها یا سخت افزارها شروع بشه فکر میکنم بد نباشه
    مثلا بیایم یک مدل اکسس پوینت رو معرفی و از قابلیتهای نرم افزاری و سخت افزاری اون صحبت کنیم
    یا یک روتر یا سویچ و ...
    مثلا یک مورد دیگه
    تقریبا تا اونجا که من میدونم میشه گفت روتر 5300 دیگه کم کم داره از دور بین‌المللی خارج میشه
    حالا بیایم ببینیم چه مدلی باید جایگزین بشه و امکانات اون چی بیشتره و چی کمتر و ...

دیگه چیزی به ذهنم نمیاد

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: Behzad Salimy

خواننده شناسه تصویری behzad65
    نوشته
    821
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام خدمت تمامی دوستان
    1- همانطور که دوستان دیگر فرمودند , تعداد مدیران بسیار کم است و مدیران فعلی بطور کامل وقت نمیکنن به قول معروف اینجا رو گردگیری کنن.
    2- اینجا همیشه صحبت بر سر این بوده که چون اینجا هیچ نفع مادی برای کسی نداره پس نمیشه از کسی هم انتظاری داشت!
    من با این طرز فکر مخالفم, دیگه الان زمانی رسیده که خیلی از کاربرهای این سایت بسیار نسبت به گذشته شان تغییر کردند (( از نظر علمی‌)) و خودشان خوب میدانند که این تغییر را از کجا بدست آوردند, پس زمانی رسیده که دین خود را به اینجا ادا کنن و فعالیتهای مفید خود را چند برابر کنند و از پاسخ دادن به سوالاتی که در توانشان است پرهیز نکنند. منظور من این است که برای خودشان باید بیارن.
    3- در مورد Upload Center هم کاملا حق با دوستان است. خیلی خیلی نیاز داریم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    96
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوستان گرامی
    البته مطلبی را که می خواهم بگم آفت نیست و یک پیشنهاد است که مطرح کردنش فکر کنم بد نباشه

قبا ار از هر اظهار نظری وظیفه خودم می دونم که از مدیران و فعالان این سایت خصوصا آقای حکیمی کمال تشکر را داشته باشم
    الحق و الانصاف که این انجمن شروع خوبی داشته و امیدوارم که با درایت مدیران هر روز بهتر از دیروزش بشه.

فکر می کنم اگر در انجمن کارهای تحقیقاتی و پژوهشی که میتونه در قالب پروژه های OpenSource ارائه بشه داشته باشیم نتیجه های خوبی خواهد داشت.
    باید سعی کنیم کارهای تیمی را به عنوان یک فرهنک نهادینه کنیم
    برای مثال یکی از نمونه های موفقش را خودتون می بینید همین لینوکس خودمون است که الان هم چه نتیجه ای داده است
    درسته که جامعه ما با جامعه ای که لینوکس در آن خلق شده تفاوتهای زیادی داره ولی از یکجا باید شروع کرد و تا خودمون درستش نکنیم منجی برای درست کردنش نخواهد آمد

ازماست که برماست

یا علی

ویرایش توسط reza.sa.ir : 2005-07-15 در ساعت 10:14 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    218
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    من هم از همه زحماتی که تو این فروم کشیده شده و میشه چه از طرف بانیان و مدیران و چه از طرف دوستانی که وقت میذارند و جواب میدن صمیمانه تشکر میکنم. من بالشخصه استفاده های زیادی کردم و عمده ترینش همون Cachexpress هستش که با اون هم فروم رو شناختم (با جستجوی cache server در google) درسته که متاسفانه بنا به دلایلی نتونستم دینم رو ادا کنم.
    در مورد فعالیت انجمن به نظر میاد کمی نسبت به گذشته مطالب داغ کمتر شده و این طبیعی هم هست چون راجع به اکثر مسائل معمول در جامعه شبکه کشور بحث شده و تقریبا دیگه مطالب بکر و بحث نشده نسبت به قبل کمتر شده. کسی هم که الان به اون مطالب نیاز پیدا میکنه غالبا با جستجو در فروم به اونها دست پیدا میکنه.
    در مورد کیفیت هم با دوستان موافقم که برای هر قسمت مدیری قرار داده بشه تا از بی نظمی مطالب پست شده جلوگیری بشه. الان بچه های هستن که وقتی که اینجا میذارن کمتر از یک مدیر نیست و همینطور سوادشون و میشه بهشون پیشنهاد داد یا خودشون داوطلب بشن.
    در مورد مقاله هم یه چیزی به نظر من میرسه. اون هم این که در یک رای گیری یا نظرخواهی بچه ها اعلام آمادگی کنند و نوبت بندی بشه و هر کس موظف بشه در یک دوره معین یک مقاله بذاره تو انجمن. حالا یا از خودش یا از جاهای دیگه یا انگلیسی یا فارسی.
    به امید موفقیت همه اهالی و فروم

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    دیروز من هم این مبحث رو دیدم اما هر چه به نخودی فشار آوردم چیزی بهش نرسید !
    مشکلاتی که در انجمن وجود داره مثل تمام مشکلاتی هست که در هر جامعه ای (حالا چه جامعه کوچک

و چه جامعه بزرگ) بوجود میاد اما هر جامعه یه رئیس / رهبر یا یه قدرت بزرگتر داره که این قدرت میتونه (و

باید بتونه !) مشکلات جامعه تحت تسلط خودش رو حل و فصل کنه . اما همونطوری که همه میدونین

مشکلات شامل همه چیز میشوند و همه چیز رو هم همگان دانند که همگان هم هنوز دنیا نیومده .
    منظور از این چند سطر اینکه نمیشه گفت تمام مشکلات بخاطر فلانی هست و اگه فلانی بشه

فلانی+چنانی مشکلات حل میشن . در یه جامعه مشکل یا مشکلات زمانی حل خواهند شد که همه

اعضای اون جامعه احساس مسئولیت کنند و سرنوشت خودشون رو جدای از سرنوشت جامعه ندونند .
    دوستان فرمودند که مدیران بیشتر بشوند بله موافقم اما انتخاب زود هنگام و سرسری مدیر هم خودش

میتونه ایجاد مشکل کنه .
    من به عنوان اولین نفر نه به عنوان کاندیدا برای مدیریت که برای باقی موندن به عنوان یه عضو معمولی خواستم درخواست بدم . شاید فکر کنین دارم کلاس میزارم یا . . . اما بدونین یه شخص زمانی میتونه مدیر باشه که حداقل خودش بدونه که میتونه مدیر باشه .
    در انتها هم تشکر ویژه ای میکنم از آقای حکیمی به خاطر همه چیز و نیز سایر دوستان عزیز که طی این یک سال و نیم عضویت در انجمن از حضورشون استفاده کردم .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Behzad Salimy

خواننده شناسه تصویری behzad65
    نوشته
    821
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    0
    محمد درست میگه
    البته فکر نکنم منظور دوستان از کمبود مدیر , این باشه که فورا مدیر انتخاب بشود!
    مدیر از نظر من باید فردی باشد که هم وقط کافی داشته باشد و همینطور هم حوسله کافی داشته باشد و از نظر علمی هم چیزی کم نداشته باشه.
    اینطور که پیداست مهمترین مسئله, انتخاب مدیر و یا مدیرانی برای اینجا است. چون همه راجبش حرف می زنند و موافق هستند.
    و کاملا هم درسته چون در صورتی که مدیریتی قوی وجود داشته باشه خیلی از مشکلات به خودیه خود حل خواهد شد.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    خیلی ممنون هستم از دوستانی که پاسخ دادند و اظهار لطف کردند. همچنان منتظر نظرات دیگر دوستان هستم

ولی تا همینجا هم کمی مطالب و نکات مطرح شده را بررسی کنیم:

نکات مطرح شده:
    - تعداد بازدید کننده
    - نیاز به مدیر (Moderator)
    - File Server
    - مقاله
    - پروژه های Open Source

====================================
    آمار بازدید کننده ها
    در مورد تعداد بازدید کننده ها و نکته ای که میلاد به آن اشاره کرد، باید توضیح بدهم که این انجمن، پیش از این که به صورت فعلی و حالت تخصصی در آید، قسمت از انجمن Persian Tools بود. انجمن Persian Tools قسمت های مختلفی دارد که الزاما تخصصی نیستند. مثلا بحث های سیاسی یا جک و . . .
    به همین دلیل تعداد بازدید کنندگان آن بسیار زیاد تر از Persian Networks می باشد. پس از انتقال Database و جابجایی انجمن شبکه، اطلاعات کلی Database تغییر نکرد و مثلا آمارها به همان صورت باقی ماند. با اشاره ای که کردید (که اتفاقا مناسب و به جا بود) آن نوشته مربوط به بیشترین افراد حاضر به صورت همزمان را حذف کردم.

اجازه دهید آماری را به صورت مختصر بیان کنم تا همه از وضعیت کلی انجمن باخبر شوند.

این آمار در تاریخ 25 تیرماه 1384 تهیه شده است.

در مورد آمار بازدید کنندگان باید بگویم ابتدا که مستقل شدیم، روزانه حدود 200 بازدید داشتیم. کم کم این تعداد افزایش یافت تا امروز که به طور متوسط روزانه 1300 - 1000 بازدید داریم.
    از بین افرادی که ثبت نام کرده اند، در هر 24 ساعت به طور متوسط 100 کاربر در انجمن Login می کنند.
    از حدود 7500 کاربر ثبت نام کرده در انجمن، کمی بیشتر از 2000 نفر، در Persian Networks فعالیت داشته‌اند. از این تعداد، کمی بیشتر از 1000 نفر فعال هستند. (در چند ماه اخیر در انجمن Login کرده اند.)
    کمی بیشتر از 700 کاربر از کاربران فعال، حداقل 1 مطلب در انجمن نوشته اند.
    کمی بیشتر از 400 کاربر از کاربران فعال، بیش از 10 مطلب در انجمن نوشته اند.
    کمی بیشتر از 100 کاربر از کاربران فعال، بیش از 100 مطلب در انجمن نوشته اند.
    روزانه حدود 70 نفر از طریق Search Engine ها به انجمن می‌رسند.

تعداد زیادی از بازدید کنندگان انجمن، افرادی هستند که بدون عضویت و Login کردن، از انجمن استفاده می‌کنند که آمار دقیقی از تعداد آنها نمی‌توان به دست آورد.

نیاز به مدیر (Moderator)
    با توجه به نظری که دوستان دادند، نیاز به مدیر(ان) ضروری است. ولی اشاره ای که بهزاد و محمد رسول کرد ند همیشه دغدغه من بوده است. (البته محمد رسول شکسته نفسی کرد و متواضعانه نوشت.) به نظر من افرادی که مدیر قسمت های مختلف انجمن می‌شوند باید افرادی شایسته باشند. چرا که یک حرکت اشتباه و نادرست و یک برخورد شخصی از طرف مدیر، به پای تمام انجمن گذاشته می‌شود. حتی فردی که در قالب یک شخص مستقل به راحتی نظر و عقیده خود را با هر شیوه ای بیان می کند، وقتی در قالب مدیر قرار گرفت، باید روی جزئیات رفتارش دقیق باشد.
    همچنین این فرد از نظر علمی باید در حدی باشد که بتواند به درستی در مورد مطالب و نوشته ها قضاوت کند و سعی در نظم بیشتر قسمت های مختلف انجمن داشته باشد.
    (نه این که بگویم من همه خصوصیاتی که در بالا ذکر کردم را دارم. من تنها تلاش می کنم که درست رفتار کنم.)
    تصور می کنم بهتر است پس از پایان بحث جاری که به نتیجه قطعی رسیدیم، با پیشنهاد خود دوستان چند نفری را به عنوان مدیران قسمت های مختلف انتخاب کنیم که بتوانیم از حضورشان استفاده کنیم و در جهت بهبود وضعیت انجمن به همه ما کمک کنند.

File Server
    این نکته هم یکی از مسائلی است که قبلا در مورد صحبت شده بود و برخی دوستان پیشنهاداتی داده بودند و در موردش بحث کرده بودیم.
    من ابتدا با این موضوع خیلی موافق نبودم، چرا که اگر از نظر نقض قوانین حقوق پدید آورندگان (CopyRight) دچار مشکل شویم، کل انجمن دچار مشکل خواهد شد.
    راه حلی که به نظرم رسید، استفاده از یک Server جداگانه برای این کار بود. به همین منظور فضایی حدود 500 MB روی یک Server در یکی از کشور های پرت و پلا! ی اروپایی فراهم کردم که تا حد ممکن از این مشکل دور باشیم و اگر مشکلی هم پیش آمد، خود انجمن دچار دردسر نشود. حتی به نظرم می‌رسد بهتر است برای File Server یک Domain جداگانه ثبت کنیم که کاملا انجمن را از خطر حفظ کنیم.

علی الحساب سعی می کنم فایل هایی که بیشتر مورد نیاز است را روی File Server قرار دهم و آدرس آنها را در یک Thread بنویسم که همه استفاده کنند. (فقط اگر چند روزی طول کشید به بزرگی خودتان ببخشید!)

مقاله
    شاید پیشنهاد آقای رضایی پیشنهاد خوبی باشد. برای خودمان نوبت بندی کنیم که مطلبی را در قالب یک مقاله آماده کنیم. این باعث می شود که فعال تر شویم و به دنبال مطالب برویم و معلومات خودمان هم بیشتر شود. البته لازم نیست همه یک مقاله را یک نفر آماده کند. اگر کسی ناقص هم آماده کرد، شخص دیگری می تواند آن را کامل کند. خود من یک روز بیکار بودم (شاید بیش از یک سال پیش!) شروع کردم به ترجمه راهنمای نصب و راه اندازی MRTG، تقریبا تمام شده بود. ولی از آن روز مانده یک گوشه و خاک می خورد! چند روز پیش به دنبال فایلی می گشتم، اتفاقا به فایل این مقاله افتادم و یادش افتادم!
    اگر همین چند خط را در انجمن قرار دهم، شخص دیگری می تواند کاملش کند و برای همه قابل استفاده شود.
    این هم جای کار زیاد دارد.

پروژه های Open Source
    ایده رضا صادق زاده هم ایده جالبی است. ولی باید ببینیم در شرایط فعلی و اعضای حاضر در انجمن، چقدر عملی است.

فکر می کنم در مورد چند مسئله که همه دوستان روی آن اتفاق نظر دارند، (انتخاب مدیران و راه اندازی File Server) باید زودتر عمل کنیم. ولی اجازه می خواهم تا حدود دو هفته این مطلب و این بحث فعال باشد تا همه دوستان نظراتشان را بیان کنند تا بعد دست به کار شویم.

باز هم از همه دوستانی که وقت گذاشتند متشکرم. از بین اعضای فعال انجمن، انتظار دارم تعداد بیشتری نسبت به وضعیت آن احساس مسئولیت کنند و نظرات اصلاحی خود را بنویسند. حتی اگر نظرشان قبلا توسط شخص دیگری اعلام شده باشد. اعلام نظر همه دوستان باعث ایجاد انگیزه در ادامه حرکت می شود. (سرود یار دبستانی و آهنگ های فرهاد را هم پخش کنیم که انگیزه برای مشارکت عمومی بالا رود! تریپ 30یا30 !)

عضو غیر فعال شناسه تصویری Soleyman
    نوشته
    48
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    1
    با سلام خدمت همه عزیزان بخصوص آقای حکیمی که تا الان انصافا" خیلی زحمت کشیدن و به گردن خیلی از ماها حق دارن بخصوص خود من.
    منم مثل خیلی از دوستان نظرم اینه که به یه دسته بندی جدید در مورد مطالب نیاز داریم. مثلا" اگه یه آماتوری مثل من نوعی بخواد یه شبکه با سرور راه بندازه گیج میشه. چون اول باید کلی از مطالب رو بخونه و تازه اگه هم متوجه شد تازه شروع میکنه به مطرح کردن ایراداش که ممکنه قبلا" همون ایرادها ده ها بار پرسیده شده باشه و اون بنده خدا به اونها دقت نکرده باشه.مشکلی که اعضای جدید بیشتر دارن و به محض ورود شروع به پرسیدن میکنند بدون این که مطالب قبلی رو مطالعه کنن یا در مورد مشکلشون اول Search کنن.من فکر میکنم ما میتونیم چند تا مبحث کلی با توجه به نوع سوالات پرسیده شده داشته باشیم.

مثلا" اکثرا" با همین شبکه های عادی با سیم مشکل دارن که من فکر میکنم اگه یه نفر به زبان ساده یکبار بر پایی این نوع از شبکه هارو بنویسه با یه مثال واقعی و خوب(مثلا" در مورد ده تا PC) حتی همراه با عکس و مراحل کار رو دقیقا" ذکر کنه و در آخر قسمتی برای پاسخ به سوالات معمول بذاره مشکل خیلی ها حل میشه و دعای خیرشون یک عمر پشت سر نویسنده خواهد بود.میشه حتی اون رو بصورت PDF در اورد تا همه Download کنن و کیف کنن.البته قبول دارم اینجا تخصصی هستش ولی اگه به دقت نگاه کنید 90% میپرسن و معمولا" 10% که وارد هستن لطف میکنن و جواب میدن.
    مثلا" مورد " راه اندازی ISP " خیلی خوب بود اگه بعد از یه مدت بصورت یه مقاله به زبان ساده و قابل فهم تر برای عموم ارائه میشد و دیگه کسی مجبور نمیشد انواع و اقسام سوالات رو که شایدم ربطی نداشتن تو هشت نه صفحه ببینه و اگه کم حوصله باشه یه سوال تکراری بپرسه.

مثلا" یکبار آقای Herus Deus بسیار زیبا و کامل راه اندازی یک CofeeNet رو بیان کردن که از نظر من که اکثر مقالات و سوالات و جوابها رو خوندم واقعا" بی نظیر بود و جای هیچ پرسشی رو نذاشته بود. در صورتی که قبل از اون ده بار همین مبحث نیمه کاره ول شده بود و در بعضی موارد سر از جای دیگه ای دراورده بود.
    میشه مشابه کار ایشون رو یکبار برای همیشه برای موضوعاتی که اغلب راجع بهشون سوال میشه انجام داد و سایر دوستان مثل قسمت مقالات نظر بدن یا تکمیل کنن و یه قسمت هم برای سوال و جواب درست کرد راجع به اون مسئله خاص که دیگه جلوی تکرار گرفته بشه و موضوعات مشابه مطرح نشن و اگر کسی مطرح کرد بلافاصله از طرف بقیه به اون قسمت ارجاع داده بشه و سوال تکراری حذف بشه.

فکر میکنم اگر هم قسمتی فقط برای معرفی و بحث در مورد مارکها و سخت افزارهای شبکه ایجاد بشه بد نباشه.

در آخر به نظر من یه مشکل اینه که در اینجا اعضاء با هم ارتباط مستقیم ندارن. چه عیبی داره یه محیط برای Chatکردن ایجاد بشه که اونهایی که علاقه مندن مثلا" هر چهارشنبه شب بین ساعت 11 تا 1 شب بیان اونجا و صدای همدیگه رو بشنون و نوشته هاشون رو ببینن مثل PalTalk که سر یه ساعت معین یک Room باز میشه و هر کس دوست داشته باشه میره داخل.
    میدونم توقع زیادیه و کار خیلی مشکلیه ولی امیدوارم دوستان در موردش فکر کنن و نظرشون رو بگن شاید در آینده این اتفاق بیافته.

ببخشید که خیلی پر حرفی کردم. امیدوارم اینجا روز به روز با زحمتهایی که آقای حکیمی و بقیه میکشن بهتر بشه و الگویی بشه برای کسایی که نمیخوان به بقیه چیزی یاد بدن و چشمشون رو باز کنه.
    خیلی ممنون.

نام حقيقي: محمدرضا شیخ الاسلامی

خواننده شناسه تصویری sinaeslami
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    205
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh

مقاله
    شاید پیشنهاد آقای ریاضی پیشنهاد خوبی باشد. برای خودمان نوبت بندی کنیم که مطلبی را در قالب یک مقاله آماده کنیم. این باعث می شود که فعال تر شویم و به دنبال مطالب برویم و معلومات خودمان هم بیشتر شود. البته لازم نیست همه یک مقاله را یک نفر آماده کند. اگر کسی ناقص هم آماده کرد، شخص دیگری می تواند آن را کامل کند. خود من یک روز بیکار بودم (شاید بیش از یک سال پیش!) شروع کردم به ترجمه راهنمای نصب و راه اندازی MRTG، تقریبا تمام شده بود. ولی از آن روز مانده یک گوشه و خاک می خورد! چند روز پیش به دنبال فایلی می گشتم، اتفاقا به فایل این مقاله افتادم و یادش افتادم!
    اگر همین چند خط را در انجمن قرار دهم، شخص دیگری می تواند کاملش کند و برای همه قابل استفاده شود.
    این هم جای کار زیاد دارد.
    آقا محمد ميشه بگين آقا رياضي كي هستش ؟

ویرایش توسط sinaeslami : 2005-07-17 در ساعت 02:05 AM
    سينا اسلامي

Yahoo ID & Email : sina20022006[AT]yahoo[DOT]com

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    درون پرانتز! (اشتباه لپی بود! نمی دانم چرا نوشتم ریاضی!!! منظورم آقای رضایی بود! TecDiscuss ببخشید )
    از بحث خودمان دور نشویم.

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتخاب حل شده

قرار دادن عكس در مطالب

برچسب برای این موضوع