صفحه 2 از 6 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 87

موضوع: مشکلات و آفتهای انجمن و راه حل های آن

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    من فكر كنم بحث به جمع بندي نزديك شده و دوستان به حدي كامل و جامع پيشنهاد دادند كه جايي براي حرف تازه نمونده به هر حال جا داره از همگي به خاطر قبول زحمات و بالابردن اطلاعات جامعه انفورماتيك تشكر و قدر داني كنم.تنها چيزي كه به ذهنم ميرسه اينه كه درسته كه در صورت انتخاب مدير براي هر بخش وظيفه رسيدگي به پستها به عهده يكنفر ميافته ولي اينم در نظر بگيريد كه يكنفر نميتونه هميشه و دائم به اينجا سر بزنه و مطمئنا" تو زندگي واقعي همگي دچار درگيريها و مشغله هاي روزمره هستيم پس وجود گروهي از دوستان كه وظيفه نظارت و پيگيري كارها رو در نبود مدير بخش مربوطه به عهده داشته باشند احساس ميشه .

ویرایش توسط irarkh : 2005-07-18 در ساعت 03:46 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    249
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام.

به نظر من شاخص های بحث شبکه رو باید با طبقه بندی های ریز تر در انجمن قرار بدیم. مثلا بحث راه اندازی و کار با نرم افزار های شبکه به صورت زیر باشه: (مثال)

نرم افزارهای کش:

- انجمن نرم افزار یک (شامل فقط مقالات آموزشی)
    - انجمن نرم افزار دو ( شامل فقط مقالات آموزشی)
    - ....

بعد خود این مجموعه ها دارای زیرشاخه ای بنام انجمن پرسش و پاسخ جداگانه برای هر نرم افزار داشته باشه.

اگر تعداد n+m انجمن تخصصی وجود داشته باشه بهتر از n انجمن ترکیبی هست که کاربر راحت تر میتونه به نتیجه بحث برسه. چون دقیقا می دونه برای طرح سوالش به کدوم مجموعه رجوع کنه و کسی که قراره پاسخ سوالش رو بده مشخصتر هست. به هرحال افرادی هستند که در یک مقوله تجریه ی بیشتری دارند و به مرور زمان متوجه میشن که در فلان بخش پاسخگو باشن خیلی مفیده و از پراکندگی جلوگیری میشه.

الان مشکل ازدحام مطالب و اینکه مطالب مفید در کنار پرسشهای دقیق و خیلی ابتدایی در کنار هم قرار میگیرن بی دلیل تاپیک رو حجیم میکنه.

برای آپلود سنتر هم به نظر من ایجاد فضایی خاص برای انجمن مشکل ساز هست به همون دلیل موارد قانونی. بهتره از سرویس های file sharing مثل Rapideshare یا megaupload و غیره استفاده کرد.

یک سری مدیر جدید هم بهتره انتخاب بشه که مسوولیت طبقه بندی و مرتب سازی تاپیک ها در انجمن رو داشته باشن. و حتما لازم نیست تخصص پاسخگویی به سوالات رو داشته باشن بلکه فقط یک Moderator ساده باشن.

در پایان هم بخاطر جو صمیمانه و کاملا علمی که در انجمنها حاکم هست از مدیران تشکر می کنم

ویرایش توسط iranexplorer.net : 2005-07-18 در ساعت 03:00 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    به نظر من اشكالات موجود (به بيان شما افت) يكي مربوط به طراحي خود سايت و ديگري بي جواب ماندن سئوالا ت است.
    خود سايت دسته بندي مقاله ها و پرسشها و اطلاعات ندارد. و تمامي سايتها يك قسمت Contact us دارد كه براحتي ميتوان با مسئول سايت در اولين نگاه ارتباط برقرار كرد . در قسمت اديتور سايت براي New tread سايت از اديتور بسيار ضعيفي برخوردار است.با امكانات اوليه راست به چپ.
    در بعضي موارد browser اينترنت قسمت اديتور ار نشان نمي دهد و قابل دسترس نيست كه چنين ايراداتي در يك وب سايت تخصصي كامپيوتر وبا وجود متخصصان كامپيوتري بعيد است.( هم اينك من مجبور به استفاده از Mozila شدم)
    موارد كه يك يوزر جديد سئوال و يا طرح آن بدون جواب ميماند بعد از چند روز از سايت استفاده نكرده و كم كم بازديد كنندها و يا متخصصان كمتر و كمتر ميشوند.چرا كه بايد دانست كه هر كسي در يك سري مواردي تخصص دارد كه به موقع آن از آن استفده و يا به سئولات يوزر ها جواب ميدهد. امكان نشان دادن يوزرهاي انلاين در سايت وجود داشته باشد
    پيشنهادادت ديگر در بعدا.

عضو غیر فعال
    نوشته
    96
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام دوستان

ما منتظر نتیجه گیری هستیم

کمکی لازم بود در خدمتیم

یا علی

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    iranexplorer.net و rezamosayebi هم مطالبی نوشتند که حتما در موردش فکر و تبادل نظر می کنیم.
    یک هفته از طرح این موضوع می گذرد. انشاءالله تا آخر این هفته هم صبر می کنیم تا مطمئن شویم همه حاظرین نظرشان منعکس شده باشد (البته ممکن است مطالبی که در ذهن دیگران هست هم مطرح شده باشد و بنابراین از ذکر مجدد آن خودداری کنند. در هر صورت کار از محکم کاری عیب نمی کند!)

آخر این هفته سعی می کنم از تمام مطالب یک نتیجه گیری کنیم و با کمک دوستان تصمیماتی در جهت بهبود وضعیت بگیریم.

باز هم از همه ممنونم.

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    با عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز
    پیشنهادات بنده:
    1-اگر قسمت شبکه بی سیم رو از باقی قسمت ها جدا کنیم فکر می کنم بهتر باشه.این شبکه الان اونقدر طرفدار پیدا کرده که بشه براش یه قسمت جداگانه باز کرد.
    2-اگر قسمت امنیت شبکه رو هم اضافه کنیم احتمالاً طرفدار داشته باشه.منظورم از امنیت شبکه اینه که نرم افزار های عمومی مثل اسکنرهای امنیتی و یا اسکنرهای پورت و یا اسکنرهای پسورد معروف معرفی بشن و نحوه کار باهاشون شرح داده بشه (هم در ویندوز و هم در لینوکس) و در کل مباحثی که بیشتر پیشگیری از نفوذ مطرحه رو در اولویت قرار بدیم نه اینکه بیایم و مثلا جدیدترین باگ ها یا اخبار امنیتی و نحوه استفاده از جدیدترین Exploit رو قرار بدیم چون برای این کار سایتهای دیگری هستند که به طور کاملا تخصصی روی این موضوع کار می کنند و میشه به اونها مراجعه کرد.
    3-اگر یک قسمتی هم برای سخت افزارهای شبکه داشته باشیم برای بسیاری ها مفید خواهد بود.مثلا دوستانی که از نوعی AC یا روتر یا هر چیز دیگری استفاده می کنند و در کار کردن با اون مارک تجربه دارند بیان و یه توضیحی راجع به مشخصات سخت افزاری محصول بدن و احیانا مشکلاتی رو که در کار کردن با اون دستگاه خاص داشتند بیان کنند در این صورت این قسمت یه منبع خوب می شه برای کسانی که تازه می خواهند خرید کنند و یا دستگاهشون رو ارتقا بدهند.
    از زحمات همه دوستان تشکر می کنم.

عضو غیر فعال
    نوشته
    80
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    يك مورد ديگر:
    در قسمت پرسش و پاسخ براي جمع بندي مطالب بهتر است كه فقط پرسش و پاسخ باشد ويا حتي پرسش و پاسخ هاي كوتاه.مثلا آموزش ISP بهتر در قالب يك مقاله در بخشي مانند مقالات ارائه شود و يا آموزش IEو يا ...
    در قسمت پرسش و پاسخ سئولات كليدي و جوابهاي كوتاه.بحث و آموزش و ارائه مقاله جدا.اين تدابير فقط به نظر من براي دسترسي آسانتر به مطالب وجمع بندي مناسبتر است.

نام حقيقي: امير عرب بيگي

عضو عادی شناسه تصویری a_arabbeigi
    نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام
    اگه يك قسمت هم براي چك ليستها در نظر گرفته بشه بد نيست.
    اگر هم بشه يكم رنگ و روي سايت رو عوض كرد خيلي خوب ميشه آخه هر روز اونم روزي 2-3 بار Login كردن و ديدن يك ظاهر تكراري يكم خسته كننده است.اينطوري يكم تنوع در سايت هم داده ميشه.
    در كل خوبه ولي اگه ميشه يكم وقتشو زياد كنيد

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    نقل قول نوشته اصلی توسط a_arabbeigi
    سلام
    اگه يك قسمت هم براي چك ليستها در نظر گرفته بشه بد نيست.
    اگر هم بشه يكم رنگ و روي سايت رو عوض كرد خيلي خوب ميشه آخه هر روز اونم روزي 2-3 بار Login كردن و ديدن يك ظاهر تكراري يكم خسته كننده است.اينطوري يكم تنوع در سايت هم داده ميشه.
    در كل خوبه ولي اگه ميشه يكم وقتشو زياد كنيد

منم موافقم
    بهتره یه سری زیر بخشها به سایت اضافه بشه
    اگه بشه قالبی چیزی برای سایت هم پیدا بشه که هر از گاهی تغییری در اون ایجاد بشه بد نیست.

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    یادمه اون موقع که پی تی بودیم اون پایین یه قسمت بود میشد Theme رو عوض کرد . نمیدونم هنوزم هست یا نه . رنگ ها رو عوض میکرد . مثلا خاکستری .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    به نظرم وقت آن است که مسائل مطرح شده را جمع بندی کنیم و نتیجه گیری کنیم.

Moderator:
    برای انتخاب مدير برای بخش های مختلف، به نظرم بهترین راه استفاده از علاقه مندانی است که از نظر وقت و زمان مشکلی ندارند و در طول روز زمانهای نسبتا زیادی دسترسی به اینترنت دسترسی دارند و صد البته در زمینه شبکه علاقه مند هستند و به فعالیت در انجمن رغبت دارند.
    از تمام دوستانی که از اعضاء فعال انجمن هستند و شرایط بالا را دارند و علاقه مند هستند که به عنوان مدیر قسمتی خاص فعالیت داشته باشند، درخواست می کنم آمادگی خودشان را اعلام کنند.
    اگر فرد خاصی مورد نظرتان هست که فکر می کنید می تواند در این زمینه فعالیت کند لطفا او را مطلع کنید.
    از وظایف یک Moderator می توان به موارد زیر اشاره کرد:
    - مرتب سازی و دسته بندی مطالب
    - نظارت عمومی بر نوشته ها و فعالیت اعضاء
    - راهنمایی اعضاء تازه وارد
    - برخورد با موارد تخلف

که در تمامی موارد فوق باید مورادی نظیر احترام و صبر را در نظر داشته باشند.

File Server:
    متاسفانه باید به اطلاع برسانم ظاهرا مشکلات بیش از آن چیزی است که تصور می کردیم! آن Host ای که تهیه کرده بودم، پس از قرار دادن اولین برنامه ها بر رویش، به من email زدند که 24 ساعت فرصت دارم فایل های روی Server را حذف کنم! و در غیر این صورت قرارداد را فسخ خواهند کرد و اشتراک را مسدود می کنند!
    در این مورد پیشنهاد Iran Explorer عملی تر است: استفاده از سرویسهای File Sharing
    در مورد سرویسهای File Sharing لطفا اگر سرویس مناسبی را می شناسید که می توانیم از آن استفاده کنیم معرفی نمایید.
    البته من همچنان به دنبال یک File Server مناسب می گردم تا اگر شد از آن استفاده کنیم. (همین امروز با چند شرکت در روسیه و سوئیس email رد و بدل کردم.) امیدوارم که به نتیجه برسیم.

مقالات (Articles):
    در هفته اخیر، سینا اسلامی زحمت کشید و چندین مقاله جمع آوری کرد و در قسمت مقالات قرار دادیم. فکر می کنم اگر هریک از ما در هر ماه یک مقاله هم آماده کنیم، برای بالا بردن سطح علمی خودمان هم مفید است.

ایجاد قسمت های مختلف:
    در مورد ایجاد قسمت های جدید من شخصا با وسواس خاص عمل می کنم و عقیده دارم قسمت بندی بیش از حد، وقتی هنوز از نظر کمی و کیفی به طور واضح این نیاز حس نشده است، موجب سردرگمی کاربران می شود.

مثلا پیشنهاد herus_deus در مورد ایجاد قسمتهای مجزا برای شبکه های بی سیم و امنیت شبکه و همچنین سخت افزار شبکه، در صورتیکه در عمل تعداد بحث های مربوطه هنوز آن قدر زیاد نیست که نیاز به دسته بندی جداگانه داشته باشد، باعث می شود برای خواندن یک مطلب مجبور باشیم در چند گروه و زیر گروه بگردیم تا مطلب مورد نظر را بیابیم و یا یک تازه وارد مجبور می شود تمام گروه ها و زیر گروه ها را بگردد و چون با ساختار انجمن آشنا نیست سردرگم می شود و برایش خسته کننده می شود.

ایراد های فنی:
    در این مورد به طور مشخص رضا مصیبی تذکر داد. لطفا دقیق تر بگو ضعف هایی که به نظرت می رسد چیست و ایراد ها کجاست. من هم از Internet Explorer و هم از Mozilla Firefox استفاده می کنم و مشکلی مشاهده نکرده ام. اگر در مورد مشکلاتی که می بینیم به سرعت اطلاع رسانی کنیم می توان روی ایراد ها کار کرد و مشکلات را برطرف کرد.

همچنین به نکته ای در مورد قسمت Contact us اشاره شد، توضیح عرض کنم که به دنبال ایجاد صفحات اصلی وب سایت Persian Networks هستیم که در آن همانند دیگر وب سایت ها قسمت Contact us هم وجود خواهد داشت. (طراحی آن انجام شده است و در دست ایجاد و رفع اشکال و . . . است.)

در مورد ظاهر انجمن (GUI) من زیاد با تغییر رنگ موافق نیستم. تصور می کنم همه این انجمن را با همین شکل و شمایل می شناسند و ما هم با آن خو گرفته ایم.
    اگر اینجا مکانی برای گذران اوقات فراغت بود باید به فکر تغییر مداوم ظاهر و رنگ های به کار رفته شده و استفاده از رنگ های شاد و جذاب می بودیم. ولی تصور می کنم تغییرات ظاهر وب سایت باید به صورت کاملا حساب شده و با دلایلی واقعی و با هدف بهبود شرایط برای دسترسی به محتوای موجود در انجمن باشد. توجه داشته باشیم آن چه در این وب سایت مهم است، محتوای آن است و ظاهر آن باید بهترین شرایط را برای استفاده بهینه از محتوا فراهم آورد.
    من گرافیست نیستم، طراح و Designer نیستم، ولی به دلیل کارم (برنامه نویسی وب) با گروههای طراح و Designer و گرافیست در ارتباط هستم. همیشه سعی می کنم از نظرات آنها استفاده کنم و مطالبی که ذکر کردم آموخته های من از بحث هایی است که در گروه های تخصصی طراحی وب مطرح می شود.
    اگر در این زمینه پیشنهادی دارید حتما مطرح نمایید تا روی آن بررسی کنیم.

محمد رسول هم اشاره ای به PT کرد و امکان تغییر Theme
    این امکان را خود من غیر فعال کردم، چون روی Template فعلی تغییراتی به وجود آورده ام که بهتر از قبل باشد. (بیشتر از نظر فارسی بودن وب سایت) دیگر Template ها هم برای این که مورد استفاده قرار گیرند نیاز دارند تا روی آنها هم تغییرات به عمل آید و این کار مستلزم صرف وقت است.

مواردی که تصور می کنم باید در موردشان به نتیجه برسیم:
    - انتخاب مدیران بخش های مختلف
    - انتخاب یک سرویس اشتراک فایل File Sharing
    - ایراد ها و مشکلات فنی موجود در وب سایت

بحث دسته بندی و مرتب سازی مطالب را پس از انتخاب مدیران پی گیری می کنیم.

از همه دوستانی که در بحث شرکت کرده اند و نظراتشان را بیان کرده اند سپاسگذارم.

امیدوارم تا به دست آوردن نتیجه کامل، همه فعال باشیم.

با سپاس

عضو غیر فعال
    نوشته
    96
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام خدمت دوستان

من نسبتا در طول روز دسترسي زيادي به اينترنت دارم و آماده همكاري با فروم هستم

به اميد موفقيت

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    منم آماده ام

در مورد ادیتور سایت:
    مشکل با بروزرهایی است که با IE سازگاری ندارند
    مثل Opera
    یه مقداری هم این قسمت پاسخ سریع اگه کاملتر بشه، بهتره

در مورد فایل سرور هم من قبلا یه پست زده بودم توی بخش بازرچه
    صحبت میکنم ببینم چجوریه

در مورد تقسیم بندی مطالب
    من توی majidonline دیدم امکان دسته بندی مطالب به صورت زیر گروه هست
    نمیدونم که اینجا هم وجود داره یا نه
    اگه بشه یه جوری مطالب رو دسته بندی کنیم خیلی خوب میشه

در مورد theme
    همه دوستان اینجا میتونیم یکی یک قالب درست کنیم و بعد آزمایشی قرار بدیم و به صورت شخصی اونو امتحان کنیم

بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    جناب حكيمي من هم بنا بر اقتضاي شغلي وقت براي فعاليت دارم بنابر اين روي من هم ميتونيد در قسمت شبكه هاي كامپيوتري حساب كنيد. در مورد File Server من در تعجبم چرا شما از هاستينگ هاي خوب و بي دردسر ايراني استفاده نميكنيد ! خوب حداقل تا پيوستن به تجارت جهاني مشكل Copy rights رو نداريم

عضو غیر فعال شناسه تصویری ghazizadeh
    نوشته
    287
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    0
    در ابتدا خدمت آقای حکیمی عرض کنم که دوستان اکثرا به تمام موضوعات ممکنه اشاره کردن و نیازی به تکرار اونها نمی بینم.
    اما در مورد file server میشه به چند طریق عمل کرد که مشکلی ایجاد نشه:

1-بعضی از افراد پسوندهای فایلها رو عوض میکنه تا این مشکل رو حل کنن (البته راه حل زیاد جالبی نیست)
    2- استفاده از سرور هایی که در ایران قرار دارن(که البته از نظر کیفیت فکر نکنم چنگی به دل بزنن)
    3- از جان گذشتگی یکی از دوستان عزیز که پهنای باند زیادی داشته باشه و بشه فایلها رو برروی سرور ایشون قرار داد(به یک قربانی نیاز داریم )
    4- براحتی میتوان یک برنامه نوشته که فایلهایی را که قرار است برروی سرور گذاشته بشن رو کد گذاری کرد در نتیجه provider های hodting نمیتونن متوچه بشن که اونها چی هستن و یک نرم افزار برای باز کردن کد در اختیار اعضای انجمن قرار داده بشه که بایلهای دانلود شده رو با اون دیکود کنن و بتونن در نهایت استفاده کنن

نظر شخصی خود من روش 4 خیلی بهتره و یک مزیت هم داره که فقط اعضای این انجمن که نرم افزار دیکود رو دارن میتونن از فایل ها استفاده کنن.

صفحه 2 از 6 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

انتخاب حل شده

قرار دادن عكس در مطالب

برچسب برای این موضوع