نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 10سپاس
  • 2 توسط paravand20
  • 7 توسط aqfery
  • 1 توسط Mostafa_IT

موضوع: کانفیگ یک شبکه در شرکتی با 10 کامپیوتر - تجهیزات مورد نیاز

نام حقيقي: مصطفی

عضو عادی شناسه تصویری Mostafa_IT
    نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    41

کانفیگ یک شبکه در شرکتی با 10 کامپیوتر - تجهیزات مورد نیاز

با سلام خدمت دوستان

میخاستم از دوستانی که تجربه دارن بپرسم که برای سناریوی زیر
    1- چه serverیی با مشخصا سخت افزاری ایی نیاز هست؟
    2- چه سخت افزار های دیگه ای مثل سوئیچ و... نیاز داریم؟
    3- چه قابلیت هایی برای این server خوبه که نصب کنیم؟

یک شرکت خصوصی دارای حدود 10 کامپیوتر. 5 کامپیوتر در بخش فروش. 3 کامپیوتر در بخش حسابداری، 1 کامپیوتر اداری و 1 لپ تاپ مدیریت که جابجا میشود.

سیستم ها در حال حاضر با شبکه workgroup کار میکنند و از امکاناتی مثل printer sharing (پرینتر دارای کارت شبکه است) و اینترنت wireless استفاده می کنند.

میخاهیم این سیستم ها رو که در دو طبقه مجزا هستند به یک sever متصل سازیم. تا از نظر امنیت، هزینه های خرابی نرم افزاری سیستمها و... تامین شوند. همچنین امکاناتی مثل کنترل پهنای باند و دیگر پالیسی های خاص محدودکننده کلاینت ها رو داشته باشیم. و شبکه رو یکپارچه سازی نماییم.

لطفا در مورد قیمت تجهیزات هم راهنمایی کنید.

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: kaRim ParaVand

عضو ویژه شناسه تصویری paravand20
    نوشته
    1,324
    سپاسگزاری شده
    1231
    سپاسگزاری کرده
    786
    نوشته های وبلاگ
    1
    با سلام در مورد سرور که با توجه به هزینه که می کنن و پیشفرت اتی این شرکت سرور مناسب انتخاب کنید مورد بعدی سویچ هست که بهتر یک سویچ رکمونت انتخاب کنید و بعید میدونم نیاز به سیسکو باشه که اگه هزینه هم کنند برای خرید بهتر است برای منیج اینترنت هم می توانید از یک میکروتیک یا tmg/bandwith spplitter استفاده کنید در مرود همه موارد در فروم به وفور بحث شده است سرج کنید

behands و Mostafa_IT سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری behands
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    10
    سپاسگزاری کرده
    64
    جالبه من هم همین الان می خواستم یک تاپیک بزنم تقریبا با همین سوالی که دوستمون کرد:
    آقای پراوند عزیز اگر می شه در مورد تجهیزات خود سرور هم راهنمایی کنی ، که رمش چقدر باشه سی پی یوش چقدر باشه و از این قبیل ، حالا رم و سی پی یو از باقی تجهیزات مهمتره اگر می شه در مورد این دو یک اساره ای بکنید

نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    41
    بله اگر یه توضیحی در مورد مشخصات سرور بدید ممنون میشم

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    پیشنهاد می شود نسبت به این پروژه یک نگاه آینده بینانه ای داشته باشید که مثلاً قرار است تعداد کاربران در هر طبقه در 5 سال آینده دو برابر بشود پس در هر طبقه یک سوییچ غیر مدیریتی 16 پورت بگذارید
    چون سوییچ مدیریتی کمی گران می شود اگر هزینه می کنند که چه بهتر
    می توانید دو سرور تهیه کنید یک سرور به عنوان سرور مالی مثلاً با دو هارد که از یکی از هارد های سرور مالی هم به عنوان بک آپ استفاده بشود
    بد نیست برای همین شبکه ده نفره هم به جای ورک گروپ از دامین استفاده بشود و سرور دوم می تواند کمی قویتر مثلاً با 8 گیگ رم و سی پی یو کور آی فایو و قابلیت نصب esxi باشد که سه ماشین مجازی هم نصب کنید/ یک سرور به عنوان دی سی که اکتیو روش نصب کنی و در کنارش یک میل سرور هم نصب کنی/ یک سرور به عنوان فایل سرور و یک فایروال روتر مثل پی اف سنس به صورت ویرچوال هم برای مدیریت اینترنت و نت و وی پی ان و غیره
    برای این قضیه هم یک سولوشن درست و درمون بک آپ گیری هم بچین
    به طور مثال روی هر سرور یک اکرونیس نصب کنی که هفته ای یک بار بک آپ بگیره و یک آپ دومی هم از همین تعریف کنی توی هارد دوم سرور مالی که ویرچوال نیست بره...
    یک گود سینک هم داشته باشی برای سرور مالی که فایلهای سرویس مالی بک آپ بگیره به صورت اتوماتیک...
    یک هارد اکسترنال هم تهیه کنی که بزنی به سیستم مالی برای بک آپ سوم )

از اون فایل سروره که گفتم خیلی بهره ها می شه برد مثلاً اگر آنتی ویروس تحت شبکه گرفتی کنسولش رو اونجا نصب کنی...
    یا سرویس چت اینها

در نهایت باید بشینی طرحتو آماده کنی برآورد هزینه بکنی یک پنج شنبه جمعه بری اونجا انشالله به امید خدا حل شه

راستی برای انتی ویروس هم برای ده کاربر پیشنهاد می کنم از نود سی دو و آپدیت آفلاین سافت سافت گذر استفاده کن من برای شبکه های ده نفره اینطوریا از اونجا براشون تهیه کنم چون تحت شبکه لاینس دار اسم و رسم داره خیلی گرون میشه و هزینه نمی کنن دفعه اول هم از آپدیت آفلاین استفاده و بعدش لایسنس سافت گذر رو بزن...

موفق و موید باشی

greatcyrus، alisc، paravand20 و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    41
    نقل قول نوشته اصلی توسط aqfery نمایش پست ها
    پیشنهاد می شود نسبت به این پروژه یک نگاه آینده بینانه ای داشته باشید که مثلاً قرار است تعداد کاربران در هر طبقه در 5 سال آینده دو برابر بشود پس در هر طبقه یک سوییچ غیر مدیریتی 16 پورت بگذارید
    چون سوییچ مدیریتی کمی گران می شود اگر هزینه می کنند که چه بهتر
    می توانید دو سرور تهیه کنید یک سرور به عنوان سرور مالی مثلاً با دو هارد که از یکی از هارد های سرور مالی هم به عنوان بک آپ استفاده بشود
    بد نیست برای همین شبکه ده نفره هم به جای ورک گروپ از دامین استفاده بشود و سرور دوم می تواند کمی قویتر مثلاً با 8 گیگ رم و سی پی یو کور آی فایو و قابلیت نصب esxi باشد که سه ماشین مجازی هم نصب کنید/ یک سرور به عنوان دی سی که اکتیو روش نصب کنی و در کنارش یک میل سرور هم نصب کنی/ یک سرور به عنوان فایل سرور و یک فایروال روتر مثل پی اف سنس به صورت ویرچوال هم برای مدیریت اینترنت و نت و وی پی ان و غیره
    برای این قضیه هم یک سولوشن درست و درمون بک آپ گیری هم بچین
    به طور مثال روی هر سرور یک اکرونیس نصب کنی که هفته ای یک بار بک آپ بگیره و یک آپ دومی هم از همین تعریف کنی توی هارد دوم سرور مالی که ویرچوال نیست بره...
    یک گود سینک هم داشته باشی برای سرور مالی که فایلهای سرویس مالی بک آپ بگیره به صورت اتوماتیک...
    یک هارد اکسترنال هم تهیه کنی که بزنی به سیستم مالی برای بک آپ سوم )

از اون فایل سروره که گفتم خیلی بهره ها می شه برد مثلاً اگر آنتی ویروس تحت شبکه گرفتی کنسولش رو اونجا نصب کنی...
    یا سرویس چت اینها

در نهایت باید بشینی طرحتو آماده کنی برآورد هزینه بکنی یک پنج شنبه جمعه بری اونجا انشالله به امید خدا حل شه

راستی برای انتی ویروس هم برای ده کاربر پیشنهاد می کنم از نود سی دو و آپدیت آفلاین سافت سافت گذر استفاده کن من برای شبکه های ده نفره اینطوریا از اونجا براشون تهیه کنم چون تحت شبکه لاینس دار اسم و رسم داره خیلی گرون میشه و هزینه نمی کنن دفعه اول هم از آپدیت آفلاین استفاده و بعدش لایسنس سافت گذر رو بزن...

موفق و موید باشی
    همیشه فرشاد خان توی جواب دادن سوالات کامل و جامع پاسخ میدن

جا داره واقعا ازت تشکر کنم که مبهم و سرسری پاسخ هیچ کسیو نمیدی

آفرین داری

MEHDI55 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

تجهیزات لازم برای شبکه در شرکت

شرکت پراوند

وسایل مورد نیاز شرکت کامپوتری

وسایل مورد نیاز شبکه کردن چند کامپیوتر

تجهیزات شبکه یک اداره

تجهیزات یک شرکت خصوصی کامپیوتری

امکانات مورد نیاز یک شبکه اداری

تجهيزات سخت افزاري مورد نياز براي شبكه كردن

سرورهای مورد نیاز در یک سازمان

آیا در سرور مجازی یک پورت در سوییچ نیاز است

پس در هر طبقه يك سوييچ غير مديريتي 16 ژورت بگذاريد.

شبکه کردن سیستمها در شرکتها site:forum.persiannetworks.com

راهنمای نصب پی اف سنس

پی اف سینس فایروال

کانفیگ سویچر شبکه

تجربه مورد نیاز شبکه کردن چند کامپیوتر

تجهیزات لازم برای ورک گروپ

پی اف سنس

تجهیزات لازم شبکه کامپیوتری

ابزار مورد نیاز برای شبکه کردن یک سازمان

تجهیزات لازم شبکه کردن چند کامپیوتر

تجهیزات مورد نیاز شبکه

قیمت نصب شبکه کامپیوتری