نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 10سپاس
  • 1 توسط A.Yazdani
  • 5 توسط yogishiip
  • 2 توسط richman
  • 1 توسط mmj
  • 1 توسط masterweb

موضوع: سوالاتی از کتاب شبکه های کامپیوتری تنن بام

نام حقيقي: نور

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    21

سوالاتی از کتاب شبکه های کامپیوتری تنن بام

با سلام ..... من میخوام کتاب تنن بام رو بخونم ....... دوستان هر کسی میتونه کمک کنه ممنون میشم این هم عرض کنم که من سر کلاسش نرفتم پس هر چی ساده تر توضیح بدید ممنون میشم ......

فصل سوم - پیوند داده

1-شکستن استریم ها ( رشته ها ) به فریم رو فریم بندی میگن و چهار نوع از فریم بندی عبارتند از : 1-شمارش کاراکترها 2-بایت پرچم بالا گذاری بایت 3- بایت پرچم بالا گذاری بیت 4-حالت های غیر مجاز کدگذاری لایه فیزیکی
    اولی رو متوجه میشم اما مفهوم مابقی رو نمیدونم چیه !!!! صفحه 175

2- هدف اصلی از گذاشتن بایت های گریز (escape byte ) در روش فریم بندی بایت پرچم بالاگذاری بایت چیه ؟؟ و اصلا بایت گریز چیه ؟؟ صفحه 176

3- در صفحه 176 گفته یکی از معایب بزرگ فریم بندی با روش " بایت پرچم بالاگذاری بایت " وابستگی شدید ان به کاراکترهای 8 بیتی است حالا سوالم اینه اگه قرار برای مشخص کرئن محدوده فریم هامون ابتدا و انتهاش بایت flage قرار بدیم دیگه چه ربطی داره که محدوده کاراکترها 8 بیتی باشه خوب بیشتر هم باشه که مشکلی نداره !!!

4- در صفحه 177 گفته در روش فریم بندی به صورت 4 ( حالت های غیر مجاز کد گذاری لایه فیزیکی ) فقط در شبکه هایی قابل به کارگیری هست که در کدگذاری لایه فیزیکی انها نوعی افزونگی (redundancy) وجود داشته باشه منظور از افزونگی چیه ؟؟؟؟

5-جمع تطبیقی یا check sum چیه ؟؟؟

6- مفهوم جمله زیر چیه ؟؟؟ صفحه 177

" در برخی از شبکه های lan هر بیت داده با دو بیت بیت فیزیکی نمایش داده میشود بیت 1 با بالا - پایین و بیت 0 با زوج پایین - بالا .بدین ترتیب هر بیت داده دارای نوعی تغییر ولتاژ هست که تشخیص انرا برای گیرنده اسان تر میکند . د رچنین شبکه هایی زوج بالا - بالا و پایین -پایین برای داده ها استفاده نمیشود و می توان از انها برای مشخص کردن محدوده فریم ها سود برد "

7- چرا برای کشف d خطا به یه کدی به فاصله همینگ d+1 و برای تصحصح خطا به کدی با فاصله 2d+1 نیاز داریم ؟؟؟؟؟ !!!!!!

8- در صفحه 180 گفته که " کدی با بیت توازن دارای فاصله همینگ 2 است " ولی داده ای که بیت توازن نداره با وقتی که بیت توازن اضافه میشه فقط تو یه بیت اختلاف دارن یعنی فاصله همینگش 1 هست چرا این جوری نوشته ؟؟؟؟

9- اگه یه توضیح ( کامل ) هم درباره تشخیص و تصحیح خطا در کد همینگ بفرمایید ممنون میشم .......

موضوعات مشابه:

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    21
    سلام .............. نکنه اشتباه اومدم !!! مگه این جا انجمن شبکه نیست !!!!!!!!!! دوستان هر کدامش رو میدونید اگه پاسخ بدید خیلی ممنون میشم .....

نام حقيقي: احمد یزدانی (Poker)

عضو ویژه شناسه تصویری A.Yazdani
    نوشته
    946
    سپاسگزاری شده
    1312
    سپاسگزاری کرده
    430
    نوشته های وبلاگ
    8
    من کتاب رو ندارم
    این چه کتابیه؟ایا تو دانشگاه بتون معرفی کردن برای درس شبکه ؟؟

اینجا در این موردا بحث نمیشه!!!

من یکی از بدترین درس های دانشگام همین شبکه بود چون زمین تا اسمون با اون چیزایی که بلد بودم فرق داشت. فکر نمیکنم به خاطر نویسندش بوده باشه به خاطر
    ترجمش بود . . .

skyzare سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    21
    نقل قول نوشته اصلی توسط poker نمایش پست ها
    من کتاب رو ندارم
    این چه کتابیه؟ایا تو دانشگاه بتون معرفی کردن برای درس شبکه ؟؟

اینجا در این موردا بحث نمیشه!!!

من یکی از بدترین درس های دانشگام همین شبکه بود چون زمین تا اسمون با اون چیزایی که بلد بودم فرق داشت. فکر نمیکنم به خاطر نویسندش بوده باشه به خاطر
    ترجمش بود . . .
    سلام .... ببخشید یادم رفت لینک رو بذارم ... اره تو دانشگاه معرفی کردن ...اگه این جا بحث نمیشه باید کجا مطرحش کنم ؟؟
    network_pedram.pdf - 4shared.com - document sharing - download

نام حقيقي: ابراهیم

خواننده شناسه تصویری yogishiip
    نوشته
    1,326
    سپاسگزاری شده
    882
    سپاسگزاری کرده
    1620
    لینک مستقیم کتاب
    کد:
    http://behi4321.dl.rapidbaz.com/kk9Ss/network_pedram.pdf
    اینم لینک لاتین کتاب ویرایش 4 به همراه حل المسایل آن برای علاقه مندان
    کد:
    https://rapidshare.com/files/154785846/per.zip

ویرایش توسط yogishiip : 2011-06-06 در ساعت 08:59 PM
    mohammadlinux، jozef، th95 و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: mehrdad hajizadeh

عضو عادی
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    104
    سپاسگزاری کرده
    75
    دوست عزیز تو این انجمن با این سوالات طولانی که مطرح کردید به جواب نمیرسید...من تننباوم رو خوندم خیلی از این مسایلی که پرسیدین کلی مقدمه و توضیح نیاز داره و این طور نیست که با یه جمله بشه پاسخ داد...پیشنهاد میکنم کتاب احسان ملکیان رو بخونید همون مطالب تننباون رو به زبون ساده تر توضیح داده..مثلا همین کد همینگ رو میشه 2 ساعت کامل در موردش حرف زد و اینکه چطور به اون فرمول میرسه رو اثبات کرد....

yogishiip و skyzare سپاسگزاری کرده‌اند.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    21
    سلام .... دوستان اگه درباره مورد اخر یعنی

9- اگه یه توضیح ( کامل ) هم درباره تشخیص و تصحیح خطا در کد همینگ بفرمایید ممنون میشم .......

کسی اطلاعی داره توضیح بدید ممنون میشم ....خودم میدونم یه چیزایی ولی کاملتر میخوام بدونم .......

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    مشکل اصلی متنی که دارید مطالعه می کنید، ترجمه لغت به لغت یک موضوع تخصصی، بدون در نظر گرفتن مفهومی است، که آن لغات در کنار هم القا می کنند. مشکلی که در بسیاری از کتب ترجمه شده وجود دارد.
    به عنوان نمونه: *چهار نوع از فریم بندی عبارتند از : 1-شمارش کاراکترها 2-بایت پرچم بالا گذاری بایت 3- بایت پرچم بالا گذاری بیت 4-حالت های غیر مجاز کدگذاری لایه فیزیکی* آیا هیچ از دوستان متخصص شبکه، تا کنون این اسامی به گوششان خورده است؟

اما راه حل: اگر در پی یادگیری هستید، از کتاب اصلی و یا لااقل کتاب درست ترجمه شده استفاده کنید. و اگر به دنبال نمره هستید، مطالب را حفظ کنید.

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    21
    سلام .... من تو طول تحصیلم چیزی که برام ارزش نداره نمره هست !!!! اصلا مهم نیست چند بشم مهم برام این هست که مطلب رو بفهمم .... وگرنه که همون موقع حفظ میکردم ...ولی خیلی ممنون از پاسختون .....

نام حقيقي: ساسان ب

عضو عادی
    نوشته
    172
    سپاسگزاری شده
    138
    سپاسگزاری کرده
    35
    من خیلی وقت پیش این درسو داشتم اما 2 تا سوال رو یادمه بقیه ش تئوریه و دانستن اونها معمولا در حد کتابه

5. وقتی دیتا رو میفرستی شما یک روش تشخیص خطا در سمت گیرنده داری که رشته رو دریافت میکنه و با یک چیزی جمع میکنه جمعش باید با یک جوابی تطبیق داده بشه که نشون بده دیتا سالم رسیده و خطا نداشته ( حالا دقیقش اصلا یادم نیست شما تو کتابت داری ) ، در نتیجه این اصطلاح یک روش تشخیص خطاست

7. فکر میکنم این کار برای تشخیص خطاهایی هست که 2 بار اتفاق می افته مثلا درصورت خطا یک بیت زوج میشه ولی وقتی 2 بار اتفاق می افته یکبار خطا میشه اون بیت زوج میشه یکبار دیگه خطا اتفاق می افته اون بیت فرد میشه !

بقیه موارد هم در کتاب واضح توضیح داده اما بصورتی که شما بخوای از ما بشنوی و بری امتحان بدی درست نیست

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    21
    بقیه موارد هم در کتاب واضح توضیح داده اما بصورتی که شما بخوای از ما بشنوی و بری امتحان بدی درست نیست
    سلام .... اصلا من بی خیال شدم ... من اگه کتاب رو نخونده بودم که سوال پیش نمیومد برام .....اخه مشکلم اینه که من رشته ام الکترونیک هستم ..... در هر صورت از پاسخ همه ممنون .....

کلمات کلیدی در جستجوها:

حل المسائل شبکه های کامپیوتری تنن بام

دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری تنن بام ترجمه احسان ملکیان

دانلود حل المسائل شبکه های کامپیوتری تننباوم

دانلود حل تمرین شبکه های کامپیوتری تنن بام

حل مسائل شبکه های کامپیوتری تنن بام

دانلود حل المسائل شبکه های کامپیوتری تنن بام

فرمول فاصله همینگ

دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری تنن بام ویراست پنجم

جواب سوالات شبکه های کامپیوتری تنن بام

دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری تننباوم ویرایش پنجم

حل مسائل شبکه تننباوم

دانلود حل المسائل فارسی شبکه های کامپیوتری تنن بام

حل المسائل شبکه های کامپیوتری تننباوم

حل المسائل شبکه تنن بامنمونه سوالات شبکه های کامپیوتری تنن بامحل تمرین کتاب شبکه های کامپیوتری تننباوم فارسیحل تمرین کتاب شبکه تننباومحل مسائل کتاب شبکه های کامپیوتری تنن بامنمونه سوال کامل فصل های شبکهحل المسائل فارسی شبکه های کامپیوتری تنن بامنمونه سوال شبکه تننباومروش های فریم بندی در شبکهحل المسائل کتاب شبکه تننبامدانلود کتاب شبکه های کامپیوتری تنن بام ترجمه ویرایش پنجمحل المسائل فارسی تنن بام

برچسب برای این موضوع