صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 42

موضوع: ایجاد ارتباط شبکه کامپیوتری در یک اداره به صورت کامل

نام حقيقي: noroozifar

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111

ایجاد ارتباط شبکه کامپیوتری در یک اداره به صورت کامل

سلام
    یک اداره هست 3 طبقه ساختمان که در هر طبقه 4 اتاق و در هر اتاق هم یک کامپیوتر باید تمامی این کامپیوتر ها به هم شبکه بشوند و سرور مدیریت در طبقه سوم در یک اتاق قرار دارد همراه با یک مدیر شبکه ؟

می خواستم ببینم مراحل قدم به قدم ایجاد چنین شبکه ای چیست ؟ از تجهیزات (سیم ، کابل ، روتر )؟ سیستم عامل مورد استفاده ؟ نرم افزارهای مورد نیاز ؟ نحوه ای پی دادن و کانفیگ کردن ؟ نحوه بستن سیم ها ؟ .......

ببخشید سئوال کلی هستش و شما را یاد یک آزمون می اندازد ولی به من کمک خیلی زیادی می کند تا اولین شبکه خودم را ببندم به خاطر همین گفتم قدم به قدم

پیشاپیش از تمام کسانیکه وقتشون را می گذارند و تمام مراحل را برام توضیح میدهند ممنونم چون میدانم پاسخ این سئوال زمان میبره و خیلی هم مفصل هستش

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    دوست عزیز این چیزی که شما خواستی با جزئیات چند صفحه تایپش طول میکشه مخصوصا که مشخص نیست سطح اطلاعات شما از شبکه در چه حدیه و چقدر باید ریز توضیح داد

شما ببین شبکه دامین میخوای یا ورک گروپ بعد از انتخاب با آموزشهایی که تو فروم هست پیش برو هرجا به مشکل خوردی بپرس دوستان کمکت میکنن یا اینکه از یکی از دوستان کمک بگیر و در کنارش خودت نظاره گر یا حتی همکاری داشته باش تا کامل یاد بگیری

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    خوب مسائل از همین جا شروع میشه دامین یا ورک گروپ ؟ سطح اطلاعاتی من در حد مفاهیم شبکه هستش شاخه کاردانش البته خودم دانشجو کارشناسی ارشد نرم افزار هستم ( خوب تئوری خوندیم عملی که یاد نمیدند در هیچ دانشگاهی )

ITman2007 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدی نادری

عضو عادی
    نوشته
    303
    سپاسگزاری شده
    242
    سپاسگزاری کرده
    10
    خوب مسائل از همین جا شروع میشه دامین یا ورک گروپ
    برای یک سازمان که حداقل 20 سیستم مجزا داره و همین مقدار کاربر شبکه ورک گروپ معنا نداره . اگر ورک گروپ بزنین عملا نیاز به ادمین شبکه نیست و یک پست سازمانی حذف میشه
    قبلش باید توضیج بدین اینکه آیا تمام سیستم های شما کابلی هستند یا سناریو وایرلس هم وجود داره
    من اگر جای شما باشم قابلیت ارتقاشبکه رو هم مد نظر قرار میدم یعنی برای هر طبقه یک سوئیچ با پورت گیگا
    سوئیچ رو باید جایی بذارین که حداقل متراژ کابل مورد نیاز باشه
    اگر رنج آی پی یکسان باشه نیاز به روتر نداره
    سرور شما نیاز به حداقل دو اینترفیس شبکه با پورت گیگا داره حتما DHCP - DNS هم لازم دارین دیگه!!!!
    بعد نصب ویندوز سرور و اتصال کلاینت ها به دامین
    اینها رو انحام بدین تازه رسیدن اول راه

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    توی این کارها طراحی مهم ترین بخششه که به نظر من با هیچ چیز به جز تجربه به دست نمیاد. اینجوری کاری که توی یک هفته انجام میشه رو شما تو شیش ماه شکسته بسته انجام میدین بعد ممکنه یه تجهیزاتیو بیخودی گرون بخرین یه چیزایی دیگه رو ارزون بخرین که مجبور شن هزینه دوباره انجام بدن . کار رو بدین به یک پیمانکاری که تجربه کافی داره نهایتن شما کنارش وایسین یاد بگیرین که بعد تازه بتونین توی نگهداریش بیاین اینجا سوالات فنیتون رو مطرح کنید.

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    درسته شاید نیاز به پیمانکار باشه ولی باید خودم انجام بدم اینهم به خاطر کمبود شغل باید یک جوری ایجادش کنم وگرنه برام بد میشه

اکثر سیستم ها کابلی هستند ، قابلیت ارتقاع شبکه 100% باید وجود داشته باشه ، رنج ای پی ها همه یکی هستند احتمالا البته باید برای شبکه اینترنت یا همان ADSL را نیز مد نظر داشت ، این قسمت درست متوجه نشدم "سرور شما نیاز به حداقل دو اینترفیس شبکه با پورت گیگا داره حتما DHCP - DNS هم لازم دارین دیگه!!!!"

و در ادامه ....

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    قدم اول دریافت مشخصات و اطلاعات کافی.
    آیا اونجا در حال حاضر مشغول به کاره یا تازه میخواد راه اندازی بشه.
    کامپیوترهای اونجا الان موجوده یا قراره تو خریداری کنی ؟
    اگه قراره تو خریداری کنی چقدر بهت بودجه دادن به ازای هر کامپیوتر ؟
    اگه از قبل کامپیوتر اونجا هست مشخصاتشون چیه ؟ پورت شبکه شون چیه ؟ 10/100 گیگابایت .

چه نرم افزارهای اختصاصیی (حسابداری، نمایندگی،... ) قراره توی چه بخشهایی روی چه کامپیوترهایی نصب شه. محدودیت اونها چه سیستم عاملیه ؟ ( اکثر نرم افزارهای ایرانی تحت یک سری شرایط خاص مثلا" فقط ویندوز XP سرویس پک 3 32bit اجرا میشن که عملا" این نرم افزارهان که سیستم عامل رو مشخص میکنن )

اگه اینارو جواب بدی میتونیم بریم جلوتر و در مورد کابل و سوییچ و بقیه تجهیزات ACTIVE و PASSIVE شبکه صحبت کنیم

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    اینجور که بالاتر گفتی اینطور متوجه شدم که کابل کشی در ساختمان صورت گرفته
    اگه درسته و شما میخواین از همین سیستم کابلی استفاده کنید ابتدا برای کاربرانی که قراره بعدا اضافه بشن به سیستم هم کابل اضافی بکشید
    کابلهای کشیده شده رو تست کنید .
    اونجا سرور داره یا نداره اصلا چه تجهیزاتی موجوده و ؟
    و دقیق بگو چه چیزهایی لازم دارین برای شبکتون
    و مهمتر از همه تا چه مقدار توانایی هزینه کردن بهت دادن ؟

خیلی چیز پیچیده ای نیست اما بدون اطلاعات نمیشه توضیح داد
    باز هم پیشنهاد میکنم از یه همکار کمک بگیر اما در کنار خودت . که بتونی بگی چون کار گسترده هستش نیاز به یک نفر کمکی داشتم

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    بزارید امکانات بگم
    تا اونجایی که میدونم سیستم ها همه خریداری شده --- 2. سیستم سرور فکر کنم باید خریداری بشه 3. کابل کشی اصلا صورت نگرفته چون ساختمان تازه ساخته شده --- 4. سیستم عامل اکثرا ویندوز XP ولی احتمال دارد بگند تعویضشان کنم 5. اطلاعی در مورد نرم افزار مورد استفاده شان ندارم تمام بخش های یک اداره را دارا می باشد از منشی گرفته تا امور مالی و هر قسمت هم یک نفر مسئولش هستش اما باید اینده را پیش بینی کرد که اگر بخواهند بتوانند سیستم اضافه کنند
    بهتر اینجوری بگیم که تکلیف مشخص بشه سیستم های که باید تمامی کارهای شبکه انها از تهیه کارت شبکه تا سیم کشی و تهیه یک سرور و اتصال تمامی کلاینتها به سرور و دادن ای پی . ایجاد محدودیت کاربران همه ایجاد بشه و فعلا هنوز معلوم نیست چه نرم افزاری را بخواهند شبکه خودشان قرار بدهند اما 100 درصد اینترنت را دارند

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    به نظر من از شبکه وایرلس استفاده کن چون امکان اضافه کردن نفرات و یا جابجاییها خیلی راحت تره .
    در مورد سرور اگه میتونی 2008r2 همراه با tmg یا isa ( اینم بگم شاید دوستان نظرشون روی میکروتیک باشه من نظر خودمو میگم )
    به نظرم روتر احتیج نداری فعلا البته

برای اینترنت هم میتونی وصل کنی به سرور و با isa یا tmg کنترل کنی ( یا از نرم افزارهایی مثل kerio ) استفاده کنی

احتیاج به چندتا اکسس پوینت داری که بسته به نوع ساختمان و نحوه قرارگیری اتاقها تعدادش متفاوته ( شاید احتیاج به repeater) داشته باشی کارت شبکه های وایرلس فراموش نشه
    احتمالا میل سرور میخوای که میتونی از exchange server و یا در سطح پایینتر از mdaemon استفاده کنی
    احتیاج به فایل سرور داری که بستگی داره به اون شرکت هم میتونی که چه قدر بخوان هزینه کنن در زمینه فایل سرور

بحث backup و اگه امکانش برات باشه additional رو هم انجام بده

اینجا در مورد نوع و نحوه انجام پالیسی ها و محدودیت ها صحبت نمیکنیم

اینطور که گفتی فعلا 12 تا کامپیوتر هستش
    پیشنهاد من اینه که فعلا شما خودت میتونی به تنهایی از عهدش بر بیای
    اما اگه بتونی جا بندازی که یک نفر کارشناس بگیرن خیلی بهتره

در مورد حقوق
    نمیشه دقیق مشخص کرد به دلایل زیر
    سطح توقعات شرکت از شما
    سطح بیلان کاری و سطح حقوقی شرکت مورد نظر
    سیاست شرکت مورد نظر
    و .......

اما پیشنهاد میکنم اگر حتما این کار رو میخوای که باید نرمش نشون بدی اما زیر 1/5 نیا اصلا ( بازم بر میگرده به سیاست خودت در مورد حقوق )
    اما در کل این کار زیاد بزرگ نیست اولش یه کم دردسر داری اما تقریبا بعدش بیشتر اوقات بیکاریه . اگه بتونی دور کاری کنی باهاشون خیلی برات به صرفه تره چون میتونی با جاهای دیگه هم کار کنی
    در هر صورت پیشنهاد من حقوق ثابت 2 تومن برای کارشناس هم تقریبا حدود 800 تا 1 تومن

بازم اگه چیزی به نظرم رسید میگم .

noroozifar سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    به نظر من از شبکه وایرلس استفاده کن چون امکان اضافه کردن نفرات و یا جابجاییها خیلی راحت تره .
    شبکه وایرلس بعضی وقتا تبدیل به کابوس میشه ! کابل استیبل تر و مناسب تر و ...

1qaz2wsx، vs20، noroozifar و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    مهرزاد جان کاملا موافقم که کابل استیبل تره
    اما اینو فراموش نکنیم که شما برای چندتا کاربر میتونی تو هر اتاق کابل زاپاس بکشی ؟ اگه یه نفر بیشتر از پیشبینیت شد چیکار میکنی دوباره کل مسیر رو کابل کشی میکنی
    اومدیم 100 دفعه جای کابرا جابجا شد با کل میزو کامپیوتر هی میخوای از کی استون کابل بکشی تا جای جدیدش تو اتاق و .......
    با توجه به این شرایط به نظرم وایرلس بهتره چون این شرکت تازه داره راه اندازی میشه و هنوز دقیق نمیشه گفت چه کسی کجا میشینه و جند نفر تو اتاقها خواهند نشست .

باز هم انتخاب با مجری هستش

اما کاملا موافقم که دردسر کابل خیلی خیلی کمتر از وایرلس هستش .

نام حقيقي: سعید

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    30
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    شبکه وایرلس بعضی وقتا تبدیل به کابوس میشه ! کابل استیبل تر و مناسب تر و ...
    من خیلی اطلاعات عملی ندارم و بیشتر تئوریه ولی تا اونجا که میدونم اگه بشه شبکه وایرلس رو استاندارد و دقیق اجرا کرد خییییلی مشکل ساز نمیشه ، البته قطعا تجربه باقی دوستان از بنده خیلی بیشتر ولی طبق دونسته های من راه اندازیش راحتتره و بعد از شبکه کردن هم کار باهاش و تغییر دادن توی شبکه یا اضافه یا کم کردن کلاینت هم خیلی راحت تر میشه

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نقل قول نوشته اصلی توسط T A N H A نمایش پست ها
    من خیلی اطلاعات عملی ندارم و بیشتر تئوریه ولی تا اونجا که میدونم اگه بشه شبکه وایرلس رو استاندارد و دقیق اجرا کرد خییییلی مشکل ساز نمیشه ، البته قطعا تجربه باقی دوستان از بنده خیلی بیشتر ولی طبق دونسته های من راه اندازیش راحتتره و بعد از شبکه کردن هم کار باهاش و تغییر دادن توی شبکه یا اضافه یا کم کردن کلاینت هم خیلی راحت تر میشه
    دوست عزیز مهرزاد جان تا حدودی درست میگه چون واقعا بعضی وقتها کچل میکنه آدمو اما بازم اگه تجهیزاتت مناسب و کانفیگت مناسب و درست باشه احتمال مشکل خوردن کمه

T A N H A و noroozifar سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    گه یه نفر بیشتر از پیشبینیت شد چیکار میکنی دوباره کل مسیر رو کابل کشی میکنی
    برای شبکه یه جا ما تو یه اتاق سه در چهار به فاصله سه متر سه متر کی استون زدیم ! - البته طراح شبکه ما نبودیم - چرا ؟ چون طرف هر جا خواست بنشیه کابل داره ! بحث آینده نگری تو شبکه یعنی همین !!!!

اگه بشه شبکه وایرلس رو استاندارد و دقیق اجرا کرد خییییلی مشکل ساز نمیشه
    درسته . اما بهترین شبکه وایرلس هم با یه شبکه کابلی ساده قابل مقایسه نیست .

noroozifar و nima2com سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه کردن یک اداره

شبکه کامپیوتری در ادارات

مراحل ایجاد شبکه کامپیوتری

ایجاد یک شبکه کامپیوتری

شبکه کردن کامپیوترهای اداره

اموزش شبکه کردن کام ادارجات

ایجاد شبکه در یک اداره

اموزش ایجاد شبکه دریک سازمان

اموزش شبکه کردن کامپیوترها در یک اداره

نحوه شبکه کردن کامپیوترهایی یک اداره

شبکه کامپیوتری اداره

اضافه کردن یک کامپیوتر به شبکه دامین

شبکه کردن 4 کامپیوتر در اداره

همه چیز در مورد شبکه کردن کامپیوتر اداره جات نحوه سیم کشی

شبکه کردن کامپیوترهای یک اداره

شبکه کردن در سوییچ صورت مفصلنحوه ایجاد شبکه در ادارهشبکه کردن کامپیوتر 24پورتطریقه شبکه کردن کامپیوترهای یک ادارهاضافه کردن کلاینت در شبکه کامپیوترینحوه ایجادشبکه دریک ساختمانشبکه کردن کامپیوتر های یک ادارهایجاد یک شبکه اداره از ابتدامديريت شبكه كامپيوتري اداراتشبکه کامپیوتری مورد استفاده در ادارات

برچسب برای این موضوع