صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 42

موضوع: ایجاد ارتباط شبکه کامپیوتری در یک اداره به صورت کامل

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    نقل قول نوشته اصلی توسط noroozifar نمایش پست ها
    بهتر اینجوری بگیم که تکلیف مشخص بشه سیستم های که باید تمامی کارهای شبکه انها از تهیه کارت شبکه تا سیم کشی و تهیه یک سرور و اتصال تمامی کلاینتها به سرور و دادن ای پی . ایجاد محدودیت کاربران همه ایجاد بشه و فعلا هنوز معلوم نیست چه نرم افزاری را بخواهند شبکه خودشان قرار بدهند اما 100 درصد اینترنت را دارند
    خب ینی سیستمها روی خود مادربوردشون کارت شبکه ندارن ؟ mainboard شون چیه ؟ اگه کارت شبکه دارن سرعت کارت شبکه شون چیه ؟ Mbps10/100 یا 1000Mbps

نام حقيقي: noroozifar

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    ممنون از همه بچه ها که دارند راهنمایی میکنند

بله این شرکت تازه راه افتاده و داره جون میگره و همینجور نیرو اضافه میشه بنابراین با توجه به این نکته محل کارمندان مشخص نیست پس بهتره از وایرلس و اکسس پوینت استفاده کنم می خواهم روی سرور ویندوز 2008 سرور را نصب کنم فکر کنم بهتر باشه
    پس اولین قدم البته دارم میگم من اماتور هستم نرم افزار خیلی خوب بلدم چون برنامه نویسی میکنم اما شبکه ام فقط تعاریف پیش افتاده که زیاد به کار نمیادش
    اولین قدم ت
    به نظر من اماتور :
    تجهیزات هستش پس برای راه اندازی این شبکه به چه قطعات سخت افزاری نیازمندم ؟(وایرلس)
    مرحله دوم فکر کنم میشه طرح وصل کردن این سخت افزارها به یکدیگر یعنی ایجاد اکسس پوینت ها در هر طبقه؟
    و... در ادامه ...

نام حقيقي: اشکان

عضو عادی
    نوشته
    728
    سپاسگزاری شده
    434
    سپاسگزاری کرده
    152
    توی هر طبقه یه دونه سوییچ 8 پورت گیگ بذارین با یه دونه وایرلس روتر

noroozifar سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: سعید

تازه وارد
    نوشته
    8
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    30
    در مورد این شرکت تازه تاسیستون از یکی از دوستان که تجربه کاری داشت پرسیدم حرف جالبی زد
    گفت برای این کار کابل کشی خیلی استیبل تره و سرعت خیلی بالاتری داره. شما به اندازه ظرفیت هر اتاق کی استون بزار و برای افرادی که اضافه بر ظرفیت وارد شبکه میخواهند بشوند یک شبکه وایرلس راه بنداز
    این مورد به نظر بهتر و به صرفه تر میومد

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1qaz2wsx نمایش پست ها
    توی هر طبقه یه دونه سوییچ 8 پورت گیگ بذارین با یه دونه وایرلس روتر
    کامپیوتر ها به سوئیچ و سوئیچ به روتر وایرلس وصل میشند ؟ ادامه ....

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    برای شبکه یه جا ما تو یه اتاق سه در چهار به فاصله سه متر سه متر کی استون زدیم ! - البته طراح شبکه ما نبودیم - چرا ؟ چون طرف هر جا خواست بنشیه کابل داره ! بحث آینده نگری تو شبکه یعنی همین !!!!

درسته . اما بهترین شبکه وایرلس هم با یه شبکه کابلی ساده قابل مقایسه نیست .
    دوست عزیز به نظرت این کار به صرفخ هستش ؟
    تو یخ اتاق 60 تا کی استون بزنید که آیا استفاده میشه یا نه
    به نظرم معقول نمیاد . اینم بهش نمیگن پیشبینی میگن صرف هزینه مضاعف
    اومدیم و اون 60 تا پر شد یه نفر دیگه هم اضافه شد بازم به اون میگن پیشبینی

در مورد بهتر بودن شبکه کابلی
    نمیدونم چرا اینقدر اصرار داری
    اگه اینطور بود مطمئن باش هیچوقت بحث شبکه وایرلس اینقدر گسترده نمیشد و مورد استفاده قرار نمیگرفت
    اما اگه به قطعی های کابل در طول مسیر به علل مختلف و مشکل در پیدا کردن مشکل و یا جمع آوری و کابل کشی مجدد و مشکلات کی استون ها مشکلات در نحوه زدن سوکت شبکه و ...... رو لحاظ کنیم فکر کنم یه مقدار از این حساسیت ها کم بشه

موفق باشید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط T A N H A نمایش پست ها
    در مورد این شرکت تازه تاسیستون از یکی از دوستان که تجربه کاری داشت پرسیدم حرف جالبی زد
    گفت برای این کار کابل کشی خیلی استیبل تره و سرعت خیلی بالاتری داره. شما به اندازه ظرفیت هر اتاق کی استون بزار و برای افرادی که اضافه بر ظرفیت وارد شبکه میخواهند بشوند یک شبکه وایرلس راه بنداز
    این مورد به نظر بهتر و به صرفه تر میومد

نمیدونم والا شما هزینه های چند گانه به چه دردتون میخوره یه سری تجهیزات واسه کابل یه سری واسه وایرلس

حق انتخاب با شماست اما بهتر یه مقدار جلوتر رو ببینیم

بازم میگم اگه اکسس ها و ..... درست ست و تنظیم بشن و در جای درست قرار بگیرن وایر لس هم میتونه به استیبلی کابلی باشه .

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    برای شبکه یه جا ما تو یه اتاق سه در چهار به فاصله سه متر سه متر کی استون زدیم ! - البته طراح شبکه ما نبودیم - چرا ؟ چون طرف هر جا خواست بنشیه کابل داره ! بحث آینده نگری تو شبکه یعنی همین !!!!

در ضمت شما با اینجور کابل کشی سوئیچی که برای هر طبقه بخوای بگذاری میدونی چقدر میشه ؟

T A N H A و noroozifar سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    دوست عزیز به نظرت این کار به صرفخ هستش ؟
    بله قربان! به دلایل زیادی اینکار به صرفه است !
    1- استیبلیتی
    2- پهنای باند
    3- دوام تجهیزات !!!
    4- و ...

در مورد گزینه 1 فکر نمی کنم حرفی باشه !!!
    در مورد گزینه دو : یه اکسس پوینت امروزه نهایتا 300 مگ پهنای باند بهتون میده اونم به صورت هاف داپلکس . یعنی 150 مگ . حالا فرض کنید ده تا سیستم من میخوام بهش وصل شه . به هر کدوم 15 مگ نهایتا می رسه ! یه مقدار فایل ترنسفر کن و ....
    در صورتی که یه کابل ساده امروزی پهنای باند 1000 مگ رو میده به ما اونم به هر سیستم !!!
    3- هر اکسس پوینت رو بعد از دو سه سال باید انداخت دور . اما یه کابل اگر استاندارد کشیده بشه تا ده سال هم دووم می آره .
    و .......
    اینم بهش نمیگن پیشبینی میگن صرف هزینه مضاعف
    بسته به نوع سازمان و کاربری اتاق هدف ، شما یه ضریب افزایش براش در نظر می گیری و نکته بعدی هم اینه که شما این کار رو برای یک یا دو سال آینده انجام نمی دی !! برای ده سال انجامش میدی !!! شما یه اگه جایی رو اجاره کردی و ده تا کارمند داری خیلی متفاوته با یه سازمان که تازه بعد از بیست سال یه ساختمون ساخته و تا بیست سال آینده هم میخواد توش کار کنه !
    متاسفانه با نوع دید شما زیاد سر و کار داشتم ! کوتاه مدت و بدون در نظر گرفتن خیلی از جوانب کار !!!
    اومدیم و اون 60 تا پر شد یه نفر دیگه هم اضافه شد بازم به اون میگن پیشبینی
    اگر این اتفاق توی کوتاه مدت - مثلا ضرف دو سال آینده - بیفته باید طراح شبکه رو بازخواست کرد واقعا !!! اما اگر یه اتفاق غیر منتظره افتاد مثلا اداره ارتقاپیدا کرد یا به دلایلی اقزایش جمعیت غیر منتظره براش اتفاق افتاد اونو دیگه نمیشه کاریش کرد . ما بر اساس واقعیت های موجود کار می کنیم نه ...
    نمیدونم چرا اینقدر اصرار داری
    اگر هنوز هم فکر می کنید نمی دونید دیگه کار خاصی ازم بر نمی آد !!!!
    اگه اینطور بود مطمئن باش هیچوقت بحث شبکه وایرلس اینقدر گسترده نمیشد و مورد استفاده قرار نمیگرفت
    هر چیزی به جای خویش نکوست ! وایرلس مبحث بسیار مهم و در عین حال پیچیده ایه ! من دو سه ساله که دارم در این مورد مطالعه و کار می کنم ! - البته نه چندان مستمر - هنوز هم به مواردی عجیب و غریبی بر میخورم که ... بله جاهایی هست که وایرلس لازمه اما کجا و چطور استفاده بشه مهمه ...

aqfery، vs20، T A N H A و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    هر چیزی اگه استاندارد استفاده بشه و اگه از تجهیزات متناسب با اون استفاده بشه میتونه کاراییه مناسبش رو داشته باشه .

هر کسی مختاره به استفاده از هرکدوم از راه های ارتباطی

شما هم مختاری به طرفداری از یک روش ارتباطی
    اما بهتره راه ها رو مزیتهاشو و مشکلاتشو اینجا مطرح کنیم و شخص استفاده کننده انتخاب کنه که به قول شما !!!!!! پهنای باند 300 مگ براش کافیه یا نه تا 1000 مک میخواد پهنای باند داشته باشه

ممنون از توضیحات کاملت

T A N H A، noroozifar و ITman2007 سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    از همه دوستان که دارند کمک میکنند ممنونم یک چیز جالب دیگه متوجه شده ام امکان داره این شرکت بخواهد سیستم تلفن داخلی راه بندازد این را هم باید در نظر گرفت با این موضوع اصلا آشنایی ندارم

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    ببینید تلفن داخلی شون بر اساس ویپ هست یا از سنترال های آنالوگ میخوان استفاده کنند ؟ اگر اشنایی ندارید می تونید از کسی کمک بگیرید .

vs20 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    اگه سنترال باشه یه سری کد داره که باید ست کنی زیاد سخت نیست
    اما به گفته دوست خوبمون مهرزاد اگه ویپ هستش و آشنایی نداری باید کمک بگیری چون اگه کدک هارو اشتباه یا کم و زیاد بزنی مشکل بر میخوری

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    من با حرف آقای مهرزاد مقدس موافق هستم. شما می توانید بعد از انجام کار پسیو و کابل کشی و نود گذاری توسط پیمانکار و به صورت موازی یا بعد از اینکه شبکه برقرار شد برای هر طبقه یک اکسس پوینت هم بگیرین! کاری که تو شرکت انجام دادیم در واقع همین است یعنی برای هر طبقه یک اکسس پوینت گذاشتیم! بخاطر وی لن بندی که تعریف شده است کسی که از طبقه اول می آید طبقه سوم(لپ تاپ دارد) آی پی نمی گیرد و چون به صورت موقتی پا شده آمده بالا باید برای اینکه شبکه داشته باشد به اکسس پوینت وصل بشود!
    یا مثلن یک اکسس پوینت برای مهمانان که می خواهند اینترنت داشته باشند!
    وقتی صبحت از یک مجموعه بزرگ می شود شبکه وایرلس تعمیم دهنده شبکه لن می شود(عجب جمله بندی شد/ درست گفتم؟ ;-)

شبکه وایرلس برای یک شرکت سه چهار نفره با یک طبقه که کار خاصی ندارد و بچه های خوبی هستند توصیه می شود

بعد با در نظر گرفتن 10 سال آینده که مثلن شرکت گسترش پیدا می کند و به ازای هر سال مثلن چندین نفر استخدام می شوند باید کابل کشی و نود گذاری انجام شود
    خود بنده در این شرکت هر چیزی برای بخش it می خواهم خریداری کنم با یک دید بلند مدت خرید انجام می دهم مثلن سوییچ هشت پورت می خواهم بخرم در برگه درخواستم 24 پورت می زنم که مثلن ممکن است در فلان طبقه که الان 5 نفر هستند تا دو سال دیگر بشوند 15 نفر
    یا مثلن سوییچ poe درخواست می دهم که شاید روزی روزگاری تلفن های آی پی خواستند بگیرند!

کار کابل کشی و پسیو کاری هم تجربه می خواهد و مهارت! یعنی تیمی باشند که اصول و قواعد را رعایت کنند استانداردها را رعایت کنند کابل برق و کابل لن را با هم از توی داکت عبور ندهند که البته هیچکدام از این پیمانکارها رعایت نمی کنند!

در طراحی کابل کشی شما حتی باید این موضوع را در نظر بگیرید که در مجموعه تا شش ماه آینده قرار است دوربین مدار بسته کار گذاشته شود دیگر همه جوانب باید در نظر گرفته شود!

بهتر است برای شروع یعنی راه اندازی پسیو ابتدا با یک آدم با تجربه مشورت کنید و با یک تیم اینکاره به توافق برسید استعلام بگیرید قبلش طراحی ها و پیش بینی و نقشه ها همه چیز تهیه شود بعد وارد مرحله بعد شویم

- - - Updated - - -

ضمن اینکه در نقشه خودتان جایی برای یو پی اس - ژنراتور هم در نظر بگیرید و به پیمانکار این موضوع را اعلام کنید!

mehrzadmo، noroozifar و ITman2007 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    فرشاد جان حرف شما متین اما دیگه اینقدرم تو سر وایرلس نزنید

راستی کجا کار میکنی اینقدر دستت واسه خرید بازه بابا این شرکتهایی که ما میریم واسه کار زور به جونشون میاد میخوان خرج کنند باید کلی کلاس توجیهی براشون بگذاری تا بفهمن چی برای چی هستش

عضو عادی
    نوشته
    157
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    111
    واقعا برام خیلی سخت شد فکر کنم باید به توصیه دوستان عمل کنم و یک پیمانکار بیارم خودم هم کنارشون بایستم

فقط این سئوال را میپرسم :
    تمامی سیستم ها الان کارت وایرلس دارند تا بتوند از اینترنت ای دی اس ال استفاده کنند سئوال اینجاست ایا از طریق همین مودم ای دی اس ال نمیشه همه را شبکه کرد چون همه وصلند به این مودم ؟ به چه طریق اینکار انجام میشه ؟( اینکار فعلا موقتی هستش تا بعدا شبکه به طور اصولی بنا بشه )

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    اگه همه میتونن مودم شما رو ببینن که مشکل شما زیادم حاد نیست
    شدن میشه اما همون به صورت موقت اما اگه بخوای مدیریت متمرکز داشته باشی باید با ویندوزهای سرور و .... مدیریت رو انجام بدی

الان شما تقریبا یه چیزی تو مایه های workgroup درست کردی .

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

شبکه کردن یک اداره

شبکه کامپیوتری در ادارات

مراحل ایجاد شبکه کامپیوتری

ایجاد یک شبکه کامپیوتری

شبکه کردن کامپیوترهای اداره

اموزش شبکه کردن کام ادارجات

ایجاد شبکه در یک اداره

اموزش ایجاد شبکه دریک سازمان

اموزش شبکه کردن کامپیوترها در یک اداره

نحوه شبکه کردن کامپیوترهایی یک اداره

شبکه کامپیوتری اداره

اضافه کردن یک کامپیوتر به شبکه دامین

شبکه کردن 4 کامپیوتر در اداره

همه چیز در مورد شبکه کردن کامپیوتر اداره جات نحوه سیم کشی

شبکه کردن کامپیوترهای یک اداره

شبکه کردن در سوییچ صورت مفصلنحوه ایجاد شبکه در ادارهشبکه کردن کامپیوتر 24پورتطریقه شبکه کردن کامپیوترهای یک ادارهاضافه کردن کلاینت در شبکه کامپیوترینحوه ایجادشبکه دریک ساختمانشبکه کردن کامپیوتر های یک ادارهایجاد یک شبکه اداره از ابتدامديريت شبكه كامپيوتري اداراتشبکه کامپیوتری مورد استفاده در ادارات

برچسب برای این موضوع