صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 36

موضوع: راه کار برای ایجاد شبکه

نام حقيقي: √√√√√

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174

راه کار برای ایجاد شبکه

سلام دوستان ما میخوایم یک شرکت که شامل 15 سیستم هست رو شبکه کنیم 10 سیستم در یک سالن و 5 سیستم در طبقه دیگه قرار داره
    آی پی سرور هارو به صورت دستی قرار میدیم

خوب چند سوال برای من پیش اومد !

این سوییچ های دلینک که تو بازار موجوده برای استفاده نیاز به کانفیگ داره ؟

برای ارتباط بین دو سوییچ دلینک نیاز به چه کانفینگی هست باید با کابل کروس به هم متصل بشند ؟

آیا روش آی پی دادن دستی تو یه شرکت مورد قبول هست یا خیر ؟

با تشکر فراوان !

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    به نظر من همین آی پی دستی رو بده. چون سرور خاصی نداره که روش dhcp اجرا کنی و به درد سرش هم نمیرزه بی خیال این قضیه شو.
    اما در مورد سوییچ ، آخه چه سوییچی منظورته؟ من خودم 3 نوع dlink الان جلو دستمه ، 10/100 ، 10/100/1000 معمولی و 10/100 منیج.
    سوییچ های منیج قابل برنامه ریزی و کانفیگ هستند.
    اگر ترافیک زیادی نداری و حجم مبادلات شبکه ات زیاد نیست از سوییچ های معمولی استفاده کن. البته حدالامکان سوییچت گیگابیت باشه تا بیشترین کارایی رو برای تبادل بهت بده.
    برای ارتباط بین سوییچ ها هم به راحتی میتونی به یه کابل کراس معمولی این کار رو بکنی.

- - - Updated - - -

البته اضافه کنم خودم اصلا دل خوشی از dlink ندارم. مخصوصا زیر بار و ترافیک زیاد پکت لاست شدیدی بهم میداد. من از planet استفاده میکنم برای اکثر کارهام.

kouhestan و azadfalah سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    ممنون بابت جوابتون

خوب بنظر شما از چه نوع دلینکی استفاده کنیم ! به من گفتند سرعت شبکه بالا باشه .

امکان داره توظیح بدین منظور از
    10/100/1000 چیه ؟ متوجه میشم مربوط به سرعت ارتباطی سوییچ هستش ولی متوجه اعداد نمیشم

امکان اتصال سه سوییچ بهم وجود داره ؟

با تشکر فراوان

- - - Updated - - -

تو تهران
    planet پیدا میشه ؟ نیاز به کانفیگ داره ؟ آخرین سرعت ارتباطی که پشتبانی میکنه چیه ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست من انقدر از کانفیگ نترس. نه هیچ کدوم از سوییچ های معمولی نیاز به کانفیگ ندارن. حتی سوییچ های منیج هم که توی بازار هست به صورت پیشفرض تنظیمت خاصی نمیخواد و مثل یه سوییچ معمولی عمل میکنه.
    10/100/1000 سرعت ارتباط هست. 10 مگابیت ، 100 مگابیت و 1000 مگابیت. یعنی این سرعت ها رو داره.
    شما تعداد زیادی سوییچ میتونید وصل کنید اما دقت داشته باشید توپولوژی شبکه جوری نشه که سرعت نهایی شما افت داشته باشه و کارایی مطلوب رو نداشته باشی.
    تو تهران هم planet پیدا میشه. ( تهران پیدا نشه کجا پیدا شه تو ایران ) در مورد سرعت هم فرقی نداره مثل هم هستن ، اما حتما دقت داشه باشه از مدل های soho یا small office استافده نکنی. چیزی که میگیری درست و درمون باشه ، که هم پردازنده قوی داشته باشه ، هم حافظه بالا ، ( soho یا small ofiice مثل همین سوییچ های 5 پورتی که توی خونه و دفتر کار پیدا میشه. معمولا هم باکس پلاستیکی داره و در حد همون کار پاسخگو هست. برای کار شما حتما از مدل های rack mount استافده کن که بتونی توی رک ببندیش و از کارایی اون هم مطمئن شو. به فروسنده بگو که باید دائم زیر بار باشه و خاموش نمیشه ، اون خودش راهنماییت میکنه )

aqfery، kouhestan و azadfalah سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    10/100/1000 پهنای باند سوئیچ واسه انتقاله بر حسب مگابیت در ثانیه. به ترتیب میشن استانداردای ethernet/fastEthernet/gigaEthernet

gallaxy67 و azadfalah سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    ممنون دوستان !

برای یه شرکتی که 15 تا سیستم داره cat5e خوبه یا cat6

شاید فردا روزی سوییچ های 10 گیگ وارد بازار شد !!!!

برای شیر کردین اینترنت تو شرکت شیر کردن کانکشین تو سرور مورد قبوله یا شیر کردن مستقیم تو یکی از سوییچ ها ؟

ویرایش توسط azadfalah : 2013-03-23 در ساعت 10:47 PM

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    فردا روز هم چنین چیزی اومد باید کامپیوترت هم ساپورت کنه یا نه داداش؟
    من 6 سال قبل یه کامپیوتر گرفتم روش cpu 4600 انداختم ، الان corei7 و xenon این چیزها اومده اما روی کامپیوتر من جواب نمیده باید مادربورد رو عوض کنم در مجموع حرص اینو نخور.
    cat5 هم جوابت رو میده ، cat6 هم میده ، اما نظر شخصی خودم اینه که به جای حرص نوع کابل غصه اینو بخوری که مارک خوب بگیری. مارک خوب بگیر ، دیگه من اسم نمیبرم چون قلابی توی بازار زیاده ، از جای مطمئن خرید کن که تضمین کنه کیفیت کابل رو ، کابل مسی بگیر به جای کابل آلومینیومی

ویرایش توسط gallaxy67 : 2013-03-23 در ساعت 10:53 PM
    aqfery، judon3t، mojtaba461 و 1 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: رضا

خواننده
    نوشته
    574
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    511
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    دوست من انقدر از کانفیگ نترس. نه هیچ کدوم از سوییچ های معمولی نیاز به کانفیگ ندارن. حتی سوییچ های منیج هم که توی بازار هست به صورت پیشفرض تنظیمت خاصی نمیخواد و مثل یه سوییچ معمولی عمل میکنه.
    10/100/1000 سرعت ارتباط هست. 10 مگابیت ، 100 مگابیت و 1000 مگابیت. یعنی این سرعت ها رو داره.
    شما تعداد زیادی سوییچ میتونید وصل کنید اما دقت داشته باشید توپولوژی شبکه جوری نشه که سرعت نهایی شما افت داشته باشه و کارایی مطلوب رو نداشته باشی.
    تو تهران هم planet پیدا میشه. ( تهران پیدا نشه کجا پیدا شه تو ایران ) در مورد سرعت هم فرقی نداره مثل هم هستن ، اما حتما دقت داشه باشه از مدل های soho یا small office استافده نکنی. چیزی که میگیری درست و درمون باشه ، که هم پردازنده قوی داشته باشه ، هم حافظه بالا ، ( soho یا small ofiice مثل همین سوییچ های 5 پورتی که توی خونه و دفتر کار پیدا میشه. معمولا هم باکس پلاستیکی داره و در حد همون کار پاسخگو هست. برای کار شما حتما از مدل های rack mount استافده کن که بتونی توی رک ببندیش و از کارایی اون هم مطمئن شو. به فروسنده بگو که باید دائم زیر بار باشه و خاموش نمیشه ، اون خودش راهنماییت میکنه )
    علیرضا جان نظرت در مورد محصولات پلنت نسبت به مایکرونت چیه؟
    دی لینک توصیه میکنی؟

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    اگه کارتهای شبکه ات gigaEthernet هستن cat6 استفاده کن که انتقال بیشتر از 100mb/s هم بتونی داشته باشی اگه نیاز شد
    قیمتشونم فکر نمیکنم زیاد فرق کنه اما همونطور که آقا علیرضا اشاره کرد مارک کابل مهمتره

aqfery سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    میکرونت رو خداییش کار نکردم نمیدونم. اما توی پلنت من خیلی راضی بودم از سوییچ هاش. دی لینک هم من خودم واسه یه پروژه کار کردم زیر بار بدجوری کند میشد و نیاز داشت هر از گاهی خاموش روشن کنم. برای دکل خودم هم گذاشتم دیلینک اما پکت لاست شدید داشت. پلنت بهترش کرد تا اینکه کلا قید سوییچ رو زدم برای دکلم یه روتر گذاشتم.
    اما در مورد میکرونت یه چیزی بگم که pfn اون ها رو تو ایران وارد میکنه و این شرکت چند سالی هست که باهاش کار میکنم و خداییش تو این مدت محصولی رو نیورده که بد باشه. دوربین های vivotek که محشر هستند هم کار این شرکت هست. اما این یه استدلال بود نه نتیجه استفاده از محصول!

aqfery، kouhestan و azadfalah سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    cat6 هم مثل cat5 سوکت rj45 میخوره هیچ فرقی نداره ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    البته سوکت هاش به هم میخوره اما سوراخ های سوکت cat6 معمولا بالا پایین هستند. برای انکه قطر سیم کمی بزرگتر هست و کنار هم جا بشن به راحتی.

azadfalah سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    واقعا ممنون از جوابتون

معیار های سیم خوب چیه و برای شبکه کردن از رنگ خاصی استفاده میشه ؟ ؟ ؟ گر استاندارد مشخصی داره ممنون میشم توظیح بدین

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200

همه کابل هات رو با این رنگ بندی بزنی حله. بهش میگن کابل استریت. straight

azadfalah سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    نه عزیز من این هارو میدونم !
    بگیری. مارک خوب بگیر ، دیگه من اسم نمیبرم چون قلابی توی بازار زیاده ، از جای مطمئن خرید کن که تضمین کنه کیفیت کابل رو ، کابل مسی بگیر به جای کابل آلومینیومی
    چه معیاری نشون میده یک کابل خوبه شما از کجا میفهمی یک کابل قلابی هستش !

------------------------------------------------------------------------------

برای شیر کردین اینترنت تو شرکت شیر کردن کانکشین تو سرور مورد قبوله یا شیر کردن مستقیم تو یکی از سوییچ ها ؟

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

چه مارک سوئیچ برای شبکه خوبه؟

برچسب برای این موضوع