صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 36

موضوع: راه کار برای ایجاد شبکه

نام حقيقي: AliRezA

عضو عادی شناسه تصویری gallaxy67
    نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    قلابی رودن کابل رو از کاراییش. لامصب ها جدیدا چنان کپی میکنن که اصلا مو نمیزنه اما وقتی ازش کار میکشی لینک درست نمیده مخصوصا توی متراژ بالا. ا زجای مطمئن بگیر به مشکل برنخوری که بتونی پس بدی به یارو.
    برای شیر کردن اینترنت هم گزینه های مختلفی هست ، محدودیت میخوای اعمال کنی یا نه ، خود مودمت رو میتونی بذاری به عنوان گیت وی سیستم ها ، اما ساخت کانکش روی سرور رو پیشنهاد نمیکنم چون قطعی زیادی داره و هی باید بری بالا سرش کانکت کنی. برای شیر کردن اینترنت دستت بازه ، شما فعلا زیر بنا رو درست کن، برای این کار به مشکلی نمیخوری.

azadfalah سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: √√√√√

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    سلام دوستان برای من سوال پیش اومد این سوییچ ها مثلا 2 تا از پورت هاشون 1000 بقیش 100 ؟ الان این planet مودل خاصی نداره تمام پورتاش 1000 باشه ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    مدل که تا دلت بخواد هست. اما سعی کن چیزی بگیری که همه پورت هاش 1000 باشه. به احتمال خیلی قوی کارت شبکه کامپیوترات هم گیگابیت باشن و خب کی از سرعت زیاد بدش میاد؟

نام حقيقي: بهنام

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط azadfalah نمایش پست ها
    واقعا ممنون از جوابتون

معیار های سیم خوب چیه و برای شبکه کردن از رنگ خاصی استفاده میشه ؟ ؟ ؟ گر استاندارد مشخصی داره ممنون میشم توظیح بدین
    سلام سجاد جان
    در انتخاب کابل برای راه اندازی شبکات اداری از کوچک تا بزرگ، مارک و شرکت سازنده معیار نیست، بلکه اولا نوع فلز به کار رفته، دوما تست کردن آن توسط ‌Quali Tester. مثلا شما برای راه اندازی یک شبکه احتیاج به 200 مترکابل دارید، ابتدا تقاضای خرید 200 متر کامل از جنس مس رو میدید، چون مس در برابر امواج الکترومگانتیس نسبت به آلومنیوم خیلی بهتر عمل میکنه! راحتتر بگم امواج الکترومگانتیس مزاحم جریان کابلها نمیشن!
    بعد از خرید کابلها باید با Quali Tester جریان درون کابلهارو تست کرد، البته این وظیفه فروشنده است که در هنگام فروش قسمتی از کابل رو بریده و به هر دو سرش End بزنه و بعد با Tester امتحان کنه و نشون مشتری بده. برای نمونه نمیدونم در ایران باشه یا نه، ولی Fluke CIQ-100 یا WireXpert این کاررو انجام میدن! و دلیل این کارم اینه که بعضی از سازندگان متاسفانه مثل همیشه چین و بعضی از کشورهای اطراف، مقدار مصرفی مس در کابلهارو کاهش میدن و اونو به قیمت کابل مسی کامل میفروشند!
    در پایان اینو بگم کابل نقش بسیار بسیار مهم داره در شبکه، و پیشنهاد میکنم همیشه در خرید ش نهایت دقترو بکنی!
    موفق باشی

gallaxy67، kouhestan و azadfalah سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    بسیار توضیحات خوب و دقیقی بود. البته نمیدونم که این دوستمون تو ایران هست یا نه ولی توی ایران جایی کابل رو قبل از فروش تست نمیکنند و خیلی راحت فروشنده میگه همین هست ، میبری ببر نمیبری نبر من تست ندارم ( البته من که جایی ندیدم تست کنند ، طرف نهایتش میگه ببر اگر جواب داد بیا باز هم ببر )
    اما در کل راهنمایی خیلی خوبی بود برای من ، شاید خودم از این tester ها تهیه کردم

kouhestan و clouder سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: بهنام

تازه وارد
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    37
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط gallaxy67 نمایش پست ها
    بسیار توضیحات خوب و دقیقی بود. البته نمیدونم که این دوستمون تو ایران هست یا نه ولی توی ایران جایی کابل رو قبل از فروش تست نمیکنند و خیلی راحت فروشنده میگه همین هست ، میبری ببر نمیبری نبر من تست ندارم ( البته من که جایی ندیدم تست کنند ، طرف نهایتش میگه ببر اگر جواب داد بیا باز هم ببر )
    اما در کل راهنمایی خیلی خوبی بود برای من ، شاید خودم از این tester ها تهیه کردم
    خیلی ممنون، نه متاسفانه خیلی وقته ایران زندگی نمیکنم، ولی من بعضی وقتها میام اینجا مطالبو میخونم و استفاده میکنم. که هم زبانم پایدار بمونه هم با شیوه کار در ایران آشنا بشم.
    اگه تصمیم گرفتی Tester تهیه کنی پیشنهاد میکنم به کشور سازنده Tester توجه کن، اگه Fluke گرفتی ساخت آمریکا باشه، اگه WireExpert هم گرفت آلمانی یا حداقل اروپا باشه. اینو گفتم که بدونی هیچ کدوم از این دو دستگاه در آسیا یا جای دیگه تولید یا مونتاژ نمیشه.
    در مورد شیوه فروش ا استفاده در اینجا (آلمان) یا کشورهای اطراف به دو شیوه هستش، یکیش همون روش بود که در نوشته قبلی گفتم. یکیش هم اینه که شبکهایی هستند که مجهز به NTM یا Network Time Machine هستند. وظیفه NTM هم آنالیز چندین شبکه از نظر زیرساخت سختافزاری مخصوصا سرعت ردوبدل اطلاعات است. با اولین و کوچکترین تغییری در کل شبکه از نظر سخت افزاری از کابل گرفته تا کارت و سویچها و ...، هشدار میده و بعد از هشدار تائیید یا رد میکنه این تغییرو. قیمتشون زیاده ولی ما در سر کار داریم که کاملا جای یک نفر متخصص آنالیز Net و گرفته. اگه کابلی همخوانی با سرعت کلی شبکه نداشته باشه سریع اعلام میکنه! که نتیجه اش هم عوض کردن یا برگشت دادن به فروشنده میشه.
    موفق باشی

gallaxy67، kouhestan و azadfalah سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    خوشبختانه یا متاسفانه ما اینجا از این چیزها نداریم. ( شایدم داریم من بی سواد خبر ندارم ) . در مورد tester هم والا با این اوضاع تحریم بعید میدونم چنین تجهیزاتی به ایران وارد بشه ، حداقل از راه قانونی! مجبوریم به جنس های چینی عادت کنیم
    اما در مجموع بحث کابل به قول شما بحث خیلی مهمی هست که توی ایران ندید گرفته میشه ، البته من چون برای کارهای و.ایرلس و دکل سر و کارم با کابل زیاد هست کاملا تفاوت کابل غیر مرغوب از کابل مرغوب رو لمس کردم.
    به هر حال از اطلاعاتی که دادید خیلی ممنون.

clouder سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: کوهستان

تازه وارد
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    40
    سلام
    یه راهکار برای برای مواقعی که مجبور به خرید هستیم اینه که یه تکه از کابل رو بچینیم و سطح مقطع سیم ها رو دقیق بررسی کنیم. اگر کابل مرغوب باشه سطح مقطع کاملا یکرنگ و مسیه .. اما اگه تقلبی باشه سطح مقطه دو رنگه و دورش مسی هست و مرکزش سیاه رنگ رنگه یا ...

الان دیگه ضخامت کابل خیلی مسئله ما نیست و اینکه رشته ها مس باشن اولویت هست. چون اغلب کابل های ضخیف روکش مس دارن و آلیاژ های بسیار نامرغوب و ارزون قیمتی هستن که با کوچکترین خم و راست کردن قطع میشن ...

clouder و azadfalah سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: هومن

عضو عادی شناسه تصویری houman_wan
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    11
    Internet Sharing خیلی مهمه. حواست باشه اشتباه نکنی. بنظرم اینترنت رو بدی به سوییچ بهتره . بعد روی همه کلاینتها ، Default Gateway رو باید IP Modem ست کنی.
    فکر نکنم واسه 15 تا یوزر ، کنترل لازم داشته باشی . .

judon3t و azadfalah سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    با تشکر از دوستان باید ایترنت کترول بشه بنظرتون باید از چه روش اینترنت رو شیر کنیم ؟

نام حقيقي: هومن

عضو عادی شناسه تصویری houman_wan
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    80
    سپاسگزاری کرده
    11
    اگر می تونی دامین راه بندازی ، باید یک سرور دیگه داشته باشی و روش ISA 2006 نصب کنی. این سرور باید به ADSL روتر وصل باشه. بنابراین Default Gateway کلاینتها میشه IP ISA Server. بعد میتونی روی ISA ، نرم افزار کوچیکی به اسم Shaper نصب کنی و اینترنت کاربران رو کنترل کنی . . البته کانفیگ ISA کلا کار آسونی نیست و کلی دردسر داره.
    مگه اینکه از این نرم افزارهای کرک شده مجانی استفاده کنی که من اطلاعی ندارم.

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    خوب نمیشه با رتور اینترنت رو شیر کرد و کنترول کرد ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    دوست من در مورد اینترنت که بهت گفتم سخت نگیر ، تو الان کار اصلی و مهمت اینه که زیرساخت درستی داشته باشی نه اینکه بیای و غصه اینترنت رو بخوری. وقتی تو media قوی داشته باشی دیگه در مورد اشتراک منابع غصه نداری. مخصوا اونم اینترنت که گفتم برای کنترلش هزار جور راه وجود داره. من خودم بهترین گزینه رو استفاده از میکروتیک میدونم ، چون سرویس enterprise بهت میده ، کنترل واقعی روی اینترنت و از همه مهمتر امکان بسیاری از کارهای دیگه فقط با یه روتر 150 تومنی.
    فعلا زیرساختت رو درست کنه بعد بیا اینجا بشینیم مفصل ( یه چایی هم دم کنیم - من چایی دوست ندارم قهوه درست کنم واسم - ) راجع به راه کار اینترنت دادن صحبت کنیم.
    به نظر من هم خودت رو درگیر ویندوز سرور نکن و اگر توی مجموعه ویندوز سرور دارید فقط برای کارهایی که لازم دارید استفاده کن ، کارهای مثل اینترنت شیرینگ رو بسپر به متخصصانش ( روترها و مودم های اینترنت )

ویرایش توسط gallaxy67 : 2013-03-25 در ساعت 08:23 PM

عضو عادی
    نوشته
    325
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    174
    با سلام ممنون دوست عزیز فقط چند نکته !

بهترین محل برای قرار دادن سوییچ کجاست ؟

شما برای رد کردن کابل شبکه به طبقه ی بعد سقف رو سوراخ کردین ؟

فاصله داکت تا کف 45 سانت خوبه ؟

حتمال زیاد ما cat6 استفاده کنیم سوکت هاشون rj45 هستش یا شماره ی دیگه ای داره ؟

نوشته
    1,233
    سپاسگزاری شده
    1014
    سپاسگزاری کرده
    200
    جای سوییچ رو جوری انتخاب کن که بین همه سیستمش هات کمترین فاصله رو داشته باشه ، یعنی یه جوری مساوی بشه طول کابلت اما خب اگر اتاق سرور و رک دارید دیگه این بحث من منتفی میشه ، ( میخوام طول کابل بیش از اندازی نداشته باشی که افت کیفیت ایجاد کنه اما یه متد هم هست اینکه میتونی سوییچ رو جایی بذاری که به اکثر سیستم هات نزدیک باشه و متراژ کلی کابلت رو بیاری پایین اما اینجوری از بعضی سیستم ها ممکنه فاصله خیلی زیادی بگیره )
    والا اگر امکان دارید از بیرون رد کنید خب از بیرون رد کنید سقف رو که نمیشه سوراخ کرد چون سقف شما میشه کف اونیکی ها :دی بعدش اگر حوس کنند بشورن کفشون رو شما سقفتون چکه میکنه :دی
    داکت رو جوری ببرید که زیبایی کارتون به هم نخوره ، ولی همین حدود به نظرم کافی باشه ،

صفحه 2 از 3 اولیناولین 1 2 3 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

چه مارک سوئیچ برای شبکه خوبه؟

برچسب برای این موضوع