نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 1سپاس

موضوع: یه سوال تخصصی در مورد پینگ dns ها و ....

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

یه سوال تخصصی در مورد پینگ dns ها و ....

سلام خسته نباشید
    آقا جان، من همیشه این موضوع چند ساله که برام سواله و از هر isdp هم که پرسیدم جواب دهن پرکن و روشنی نداده!!
    خب بعضی وقتا مثه همین الان ارتباط اینترنت کشوری مشکل دار میشه حالا داخل کشور یا خارج یا از زیرساختو....
    خلاصه پینگ تایم مثلا پکت لاس شدید میگیرتش یا timeout میشه !!!!
    خب اینو در نظر بگیرید که یک isp اینترنت رو میگیره و میاره تو روتر میکروتیکش و توسط یه valid pool میده دست کاربر adsl یا وایرلس.

حالا.این اینترنت سراسری تایم اوت شدید گرفتتش و اکثر جاهای کشور خرابه.خب چرا تو این لحظه اینترنت برای کاربری که pppoe میزنه برای وایرلس یا adsl تایم اوت وحشتناکه و یا قطعه کلا مثلا 4.2.2.4 ولی تو روتر ریلکس با 180 میلی بدون تایم اوت پینگ میشه!!
    یعنی اینترنت از روتر و بحث nat و pool که میگذره اینجوری خودشو نشون میده برای کاربر ولی وقتی تو یه ویندوزی که کابلشو مستقیما زدم به یکی از پورتهای میکروتیک و ip تو رنجش دادم و اینترنت رو از میکروتیک میگیره با هیچ dns مشکلی ندارم!!!

مثلا من زنگ زدم چنتا از همکاران شهرهای دیگه و چک کردنو گفتن پکت لاس شدید یا تایم اوت کامل هست با 4.2.2.4 برای مشترکای adsl و بیسیسم.دقیقا مثله کاربرای خودم.مشکل سراسریه دیگه.ولی تو روتر که پینگ میگیرم 4.2.2.4 رو با 180 میلی بدون تایم دارم.
    دلیل این موضوع چیه؟!!

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط 3hsan : 2012-12-04 در ساعت 01:49 AM

نام حقيقي: mehdi

عضو عادی شناسه تصویری mmahmoodi
    نوشته
    332
    سپاسگزاری شده
    107
    سپاسگزاری کرده
    92
    سلام
    آیا این اتفاق فقط برای کاربرای شهرستانی یا به قولی خارج از شبکه lan خود میتروتیک میفته؟
    اگه از یک کانکشن pppoe روی یک سیستم که در شبکه lan خود میکروتیک است میزارید این packet lost هم اتفاق میوفته؟

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط mmahmoodi نمایش پست ها
    سلام
    آیا این اتفاق فقط برای کاربرای شهرستانی یا به قولی خارج از شبکه lan خود میتروتیک میفته؟
    اگه از یک کانکشن pppoe روی یک سیستم که در شبکه lan خود میکروتیک است میزارید این packet lost هم اتفاق میوفته؟
    اینترنت برروی بستر فیبر به شهرستان منتقل میشه و از مخابرات همینطور به isp و میره تو میکروتیک و کاربر adsl و وایرلس(pppoe connection)
    در شبکه lan داخلی(ارتباط بین میکروتیک و دیگر ادوات شبکه و ویندوز سرور ..) این تایم اوت وجود نداره ولی برای کاربری که pppoe میزنه تایم اوت وحشتناکه.
    همین الان 4.2.2.4 کلا پینگش قطع شد ولی برای کار کردن تو اینترنت هیچ مشکلی نداریم.و سرعت هم خوبه ولی تو میکروتیک پینگ 4.2.2.4 رو هست.
    به isdp سرویس دهنده گفتم گفت که dns ها سراسری مشکل داره چند روزه.و راست میگه الان چند شهرو آمار گرفتم همینطوره.و میگه که این تایم بعد از nat و برای کاربرا خودشو نشون میده.!!
    کلا سوال من اینه که چرا تو میکروتیکی که اینترنت رو داره تحویل میگیره این موضوع مشهود نیست!!!

کلمات کلیدی در جستجوها:

پینگ DNS

پکت درپینگ

سوالات درباره dns

پکت لاس در شبکه داخلی

پکت لاس ندارم ولی تایم اوت میده

مشکل dns پینگ

dns ایرانی forum.persiannetworks.com

وجود paket lost در pppoe میکروتیک

سوالات تخصصی در مورد dns

مشکلات راجب پینگ تایم

پکت لاس