نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: چندتا سوال تخصصی در مورد دیتابیس

نام حقيقي: alihagh

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    7

چندتا سوال تخصصی در مورد دیتابیس

سلام چندتا سوال تخصصی دارم
    اول اینکه آیا در سی پنل وقتی من هاستی میخرم فضای دیتابیس هم جزو هاست من حساب میشه ؟
    دوم اینکه آیا چیزی به اسم حافظه موقت (Cache ) در دیتابیس هم وجود داره ؟ این اطلاعات موقت کجا ذخیره میشن ؟ جزو هاست حساب میشن ؟
    سوم اینکه اگه من بخوام ببینم چه دستوراتی از اس کیو ال من حجمشون خیلی بالا هست و به دیتابیس فشار میاره باید چیکار کنم ؟
    و چهارم نوشته های زیر رو از تو قسمت Status در php my admin کپی کردم معنی شون چی هست ؟ چرا قرمز هستند ؟

Slow_queriesDocumentation 12 The number of queries that have taken more than long_query_time seconds.Documentation

Innodb_buffer_pool_readsDocumentation 1.9 M The number of logical reads that InnoDB could not satisfy from buffer pool and had to do a single-page read.

Innodb_log_waitsDocumentation 15 The number of waits we had because log buffer was too small and we had to wait for it to be flushed before continuing.

Innodb_row_lock_time_maxDocumentation 118 The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
    Innodb_row_lock_waitsDocumentation 210 The number of times a row lock had to be waited for.

Handler_read_rndDocumentation 76.6 M The number of requests to read a row based on a fixed position. This is high if you are doing a lot of queries that require sorting of the result. You probably have a lot of queries that require MySQL to scan whole tables or you have joins that don't use keys properly.
    Handler_read_rnd_nextDocumentation 9.5 G The number of requests to read the next row in the data file. This is high if you are doing a lot of table scans. Generally this suggests that your tables are not properly indexed or that your queries are not written to take advantage of the indexes you have.

Qcache_lowmem_prunesDocumentation 26.7 M The number of queries that have been removed from the cache to free up memory for caching new queries. This information can help you tune the query cache size. The query cache uses a least recently used (LRU) strategy to decide which queries to remove from the cache.

Created_tmp_disk_tablesDocumentation 917.6 k The number of temporary tables on disk created automatically by the server while executing statements. If Created_tmp_disk_tables is big, you may want to increase the tmp_table_size value to cause temporary tables to be memory-based instead of disk-based.

Key_readsDocumentation 21.8 M The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.

Select_full_joinDocumentation 32.1 k The number of joins that do not use indexes. If this value is not
    0, you should carefully check the indexes of your tables.

Select_range_checkDocumentation 7.8 k The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)

Sort_merge_passesDocumentation 25.1 k The number of merge passes the sort algorithm has had to do. If this value is large, you should consider increasing the value of the sort_buffer_size system variable.

Opened_tablesDocumentation 5.5 M The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.

Table_locks_waitedDocumentation 16.8 k The number of times that a table lock could not be acquired immediately and a wait was needed. If this is high, and you have performance problems, you should first optimize your queries, and then either split your table or tables or use replication.

وب سایت من دچار مشکل شده و کاربران وقتی به سایتم مراجعه میکنن فایروال سرور آی پی شون رو بلاک میکنه از هاست پرسیدم گفتند دلیلش لینک زیاد به دیتابیس هست و سایتتون رو بهینه سازی کنید .
    چیکار کنم ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    اول اینکه آیا در سی پنل وقتی من هاستی میخرم فضای دیتابیس هم جزو هاست من حساب میشه ؟
    بله
    دوم اینکه آیا چیزی به اسم حافظه موقت (Cache ) در دیتابیس هم وجود داره ؟ این اطلاعات موقت کجا ذخیره میشن ؟ جزو هاست حساب میشن ؟
    بازم بله
    وب سایت من دچار مشکل شده و کاربران وقتی به سایتم مراجعه میکنن فایروال سرور آی پی شون رو بلاک میکنه از هاست پرسیدم گفتند دلیلش لینک زیاد به دیتابیس هست و سایتتون رو بهینه سازی کنید .
    مگه سایتتون به ازای هر کاربر چند بار به دیتا بیس وصل میشه ؟ کد یه صفحه معمولی شو میشه بزاری ؟ یا یه لینک ؟

نام حقيقي: احمد

عضو عادی شناسه تصویری Gitex
    نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    بله و خیر. بستگی به کانفیگ سرور داره.

بله و خیر. باز هم بستگی به کانفیگ ها داره.
    اما مهمترین مساله طراحی دیتابیس و بهینه بودن query ها و کم بودن آنهاست.

سوم اینکه اگه من بخوام ببینم چه دستوراتی از اس کیو ال من حجمشون خیلی بالا هست و به دیتابیس فشار میاره باید چیکار کنم ؟
    مرگ دیتابیس استفاده از rand هست. همینطور معمولا باید تعداد query ها رو در یک پیج کم کنید. استفاده نابجا از cookie هم میتونه باعث این اتفاق بشه. و صد البته ایجاد ایندکس در دیتابیس جزو مهمترین مسایلی هم که ممکنه حتی از طرف برنامه نویس های حرفه ای هم نادیده گرفته بشه که در ارتباط مستقیم با مساله cache هست.

کانکشن به دیتا بیس رو حتما تا جای ممکن بعد از query ببندید.

از order by هم باید درست و اصولی استفاده کنید.

در صورت امکان نمونه پیج هاتون رو در اینجا بگذارید.

حجم دیتابیستون چقدر هست ؟
    نوع کاربری سایت چی هست ؟

ویرایش توسط Gitex : 2012-05-07 در ساعت 08:57 AM

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    7

سلام

حجم دیتابیسم 70 مگابایت هست نمیدونم یهو چش شده الان حجم فضای سایتم رو به پایان هست و همین منو به شک انداخته که نکنه واسه این بوده که مشکل به وجود اومده . http://farzinazma.com/send_blog.zip یه نمونه از فایل هام تو این هست

نام حقيقي: احمد

عضو عادی شناسه تصویری Gitex
    نوشته
    550
    سپاسگزاری شده
    329
    سپاسگزاری کرده
    122
    این فایل ضاهرا مربوط به social net... هست. شاید با بروز رسانی نرم افزار مشکل برطرف بشه.

احتمالا حجم بالای سایتتون هم بخاطر فایل error_log هست که میتونید پاک کنید.

بهرحال با بررسی های دقیق میتونید مشکل رو برطرف کنید.

ناگفته نماند که حتی vbulletin هم زمانی که کاربراش زیاد بشه و تعداد پست ها بالا بره, برنامه ای که از هر نظری میشه گفت بهینه هست هم به مشکل بر میخوره و نیاز به سرور اختصاصی پیدا میکنه.

عضو عادی
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gitex نمایش پست ها

ناگفته نماند که حتی vbulletin هم زمانی که کاربراش زیاد بشه و تعداد پست ها بالا بره, برنامه ای که از هر نظری میشه گفت بهینه هست هم به مشکل بر میخوره و نیاز به سرور اختصاصی پیدا میکنه.
    خوب پس با سرور اختصاصی احتمال زیاد مشکل حل بشه .

کلمات کلیدی در جستجوها:

مقاله در مورد replication در اس کیو ال سرور

محل ذخیره دیتا بیس ایجاد شده در اس کیو ال

نحوه مسير ديتا بيس در اس كيوال سرور 2008

سوال درباره ي حجم ديتابيس هاست

پیدا کردن اس کیو ال هاست

نممونه سئوالات MTCNA

نمونه سوال اس کیوال سرور 2008

ايجاد ديتابيس در اس كيو ال 2008

نمونه سوال اس کیوسرور

فايروال و خطا در کانکت شدن به اس کیو ال سرور 2008

دیتا بیس cash size