صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 51

موضوع: درآمد یه شبکه کار حرفه ای در ماه باید چقدر باشه؟

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    نقل قول نوشته اصلی توسط vadood نمایش پست ها
    من قبلا هم توی این فوروم گفتم اگر کسی بخواهد از راه کار کردن پول در بیاره کار هست و معمولا کارفرما ها هم خیلی خسیس نیستند اما مشکل اینه که اکثریت افراد جویای کار هیچ تخصصی ندارند و نمی تونند باری از دوش کارفرما بردارند.
    من برام سواله ملاک تخصص و حرفه ای بودن چیه؟بالا هم اول این رو پرسیدم

جناب ودود، میشه به عنوان مثال،شما به عنوان یک کارفرما، بگید اگر دنبال یک نفر با تخصص مایکروسافت باشید چه انتظاراتی ازش دارید؟

arash3400 و net-net سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: net

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    95
    منم گفتم که منظورم چیه:
    منظور من کسی هست که بتونه یه شبکه رو به خوبی راه بندازه و مشتری هم داشته باشه.
    راه انداختن و کار کردن بدون نقص شبکه برام مهمه.

arash3400 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مهدى

عضو عادی شناسه تصویری Mahdi-t
    نوشته
    219
    سپاسگزاری شده
    68
    سپاسگزاری کرده
    60
    تو شبكه ملاك فقط راه اندازي و كار كردن نيست
    هزينه . قابليت ارتقا نرم افزاري و سخت افزاري و .....

نام حقيقي: احسان محمدزاده

خواننده
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    1
    من شبکه کار نیستم اما جایی خوندم که اگه کسی MCITP رو با مخلفات اضافش بلد باشه تا 8000 دلار میتونه کاسب شه . البته این مال اونور آب بود داخلش رو باید بررسی کنم!

ویرایش توسط ehsanx8 : 2012-01-26 در ساعت 07:51 PM

نام حقيقي: Jemitter

عضو عادی شناسه تصویری jemitter
    نوشته
    148
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    47
    آقا جسارت نباشه ولی اگر برای درآمد زیاد میخوای وارد شبکه بشی وارد نشی بهتره. اینجا نوی این فروم آدمایی هستند که عاشق شبکه اند(از جمله خودم) و اصلا پول این کار هم برام مهم نیست چون وقتی آچار شبکه رو دستم میگیرم عشق میکنم وقتی یه روتربورد کانفیگ میکنم عشق میکنم و .....
    اگر به خاطر پول وارد کاری بشی به نظر من اصلا توش موفق نمیشی چون به اصلا دلت به حال کارت نمیسوزه و فقط میخوای یه کاری و سریع تموم کنی و پولشو بذاری جیبت البته من از حرفای شما این برداشت رو کردم که میپرسی چه قد طول میکشه شبکه ببندی (رفیقمون راست میگه مگه ماست بندیه؟؟؟؟) یا میخوای ببینی چه قد پول تو این کاره. اونایی که میبینی تو شبکه به یه سطوحی رسیدند اول از همه عاشق کارشون بودند بعد پیشرفت کردن و پشت سرش هم پول اومده . دیگه نمیدونم چی باید بگم.از این بحث بکش بیرون چون واقعا با این کلمات قصاری که استفاده میکنی به شبکه کارا توهین میشه.
    با تشکر

persian65، arash3400، Leon و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    95
    اگر به خاطر پول وارد کاری بشی به نظر من اصلا توش موفق نمیشی چون به اصلا دلت به حال کارت نمیسوزه و فقط میخوای یه کاری و سریع تموم کنی و پولشو بذاری جیبت البته من از حرفای شما این برداشت رو کردم که میپرسی چه قد طول میکشه شبکه ببندی (رفیقمون راست میگه مگه ماست بندیه؟؟؟؟) یا میخوای ببینی چه قد پول تو این کاره. اونایی که میبینی تو شبکه به یه سطوحی رسیدند اول از همه عاشق کارشون بودند بعد پیشرفت کردن و پشت سرش هم پول اومده . دیگه نمیدونم چی باید بگم.از این بحث بکش بیرون چون واقعا با این کلمات قصاری که استفاده میکنی به شبکه کارا توهین میشه.
    عجب !

باز خوب شما متخصص مغز و اعصاب نشدید ! وگرنه یه نفر ازتون می پرسید این عمل چقدر طول می کشه، حتما شما هم در جواب می گفتید مگه کله پاچس که اینطوری می پرسی !

من شبکه کار نیستم اما جایی خوندم که اگه کسی MCITP رو با مخلفات اضافش بلد باشه تا 8000 دلار میتونه کاسب شه . البته این مال اونور آب بود داخلش رو باید بررسی کنم!

8000 دلار توی کدوم کشور؟

arash3400 و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: N/A

عضو عادی
    نوشته
    64
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    29
    درآمد شبکه در کشورهای دیگه مثلا استرلیا نسبت به ایران بسیار بالاست....البته به نظر من بین رشته های فنی در ایران، شبکه درآمدش از همه بهتره ولی به هیچ وجه واسه درآمد وارد این رشته نشو... استرس و مسئولیت یک ادمین وحشتناکه و راه اندازی یک شبکه بسیار پر مشقت و اعصاب خرد کن! واقعا آدم پیری زودرس می گیره! درسته که درآمدش خوبه ولی بعضی وقتا از اینکه یک مهندس شبکه هستم خسته میشم و اگه عاشقش نبودم تا حالا قافیه را باخته بودم!

یه مهندس عمران یکبار قانون را یاد میگیرد و تا اخر عمرش تمام سازه ها را با آن طراحی میکند ولی یه مهندس شبکه تا آخر عمرش هر روز باید قوانین جدید را یاد بگیرد و از دنیا عقب نماند. علم شبکه واقعا یک علم غیرمنطقی است و نوشته کتابها معمولا با واقعیت جور نیست!

net+ و ccna صفحه اول(مقدمه) علم شبکه محسوب میشن و از روی آنها در مورد شبکه قضاوت نکنید!

ویرایش توسط montevina : 2012-01-26 در ساعت 09:59 PM
    mahdi_o، arash3400 و net-net سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    95
    درآمد شبکه در کشورهای دیگه مثلا استرلیا نسبت به ایران بسیار بالاست....البته به نظر من بین رشته های فنی در ایران، شبکه درآمدش از همه بهتره ولی به هیچ وجه واسه درآمد وارد این رشته نشو... استرس و مسئولیت یک ادمین وحشتناکه و راه اندازی یک شبکه بسیار پر مشقت و اعصاب خرد کن! واقعا آدم پیری زودرس می گیره! درسته که درآمدش خوبه ولی بعضی وقتا از اینکه یک مهندس شبکه هستم خسته میشم و اگه عاشقش نبودم تا حالا قافیه را باخته بودم!
    البته من می خوام ویپ کار کنم. با استریسک. آیا توی استریسک هم چنین شرایطی حاکم هست؟

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj Pashmak نمایش پست ها

جناب ودود، میشه به عنوان مثال،شما به عنوان یک کارفرما، بگید اگر دنبال یک نفر با تخصص مایکروسافت باشید چه انتظاراتی ازش دارید؟
    فرض کنید برای یه کارشناس مایکروسافت انتظار میره حداقل با ویندوز 2003 و 2008 سرور کار کرده باشه (یعنی حداقل بتونه یه 10 دقیقه در مورد تفاوت هاشون توضیح بده!)

Domain Services را به خوبی بلد باشه، وقتی گفته میشه به خوبی یعنی بتونه یه forest با چند تا domain (و سایت های مختلف) را که کاربراش تحت مدیریت و پشتیبانی افراد مختلفی هستند را پیاده سازی کنه،

سرویس های WSUS و filer server و print server را راه اندازی کنه
    group policy اشراف داشته باشه
    DNS و DHCP بلد باشه (در حد تیم ملی نه next next finish)
    PKI بلد باشه و بتونه با certificate services کار کنه
    radius بلد باشه و بتونه با IAS و NPS کار کنه
    exchange یا هر سرور ایمیل هم بلد باشه عالیه
    در حد network+ به مفاهیم tcp/ip آشنا باشه
    command line بتونه از ابزارها استفاده کنه
    powershell یا vbscript بتونه اسکریپت بنویسه

SADEGH65، Reza.D، arash3400 و 5 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: reza

عضو عادی شناسه تصویری reza1881
    نوشته
    202
    سپاسگزاری شده
    132
    سپاسگزاری کرده
    130
    من با نظر دوستمون موافقم اگه عشق به کار داشته باشی پول هم دنبالش میاد. شما اگه برنامه نویسی رو ادامه بدی خیلی موفق تری. یه مثال بزنم من توی یه بیمارستان کار می کردم که طرف یه سیستم جامع بیمارستانی H.I.S نوشته بود که از پذیرش شروع می شد تا ترخیص . کم کم اینو گسترش داده بود و چند تا بیمارستان دیگه رو هم گرفته بود سال 81 از قرار داد پشتیبانی حدود ماهی 20 میلیون درآمد داشت به یه جایی نرم افزارو فروخت 100 میلیون ( جدا از پشتیبانی ). جالبه که سیستم تحت شبکه بود ولی طرف بلد نبود ویندوز سرور 2003 نصب کنه . ولی برنامه نویسی با فاکس پرو رو مسلط بود جالبه که مهندسی صنایع هم داشت. حالا خودت قضاوت کن. یه حکایتی هم هست که به گنجشکه گفتن چرا پر و بالت ریخت ؟ گفت : از بس که از این شاخه به اون شاخه پریدم.

halvaei، arash3400 و net-net سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    95
    از بس که از این شاخه به اون شاخه پریدم.
    نه داداش من حتما بی پولی نکشیدی که اینو می گی !

نمی خواستم بگم ولی از اول می خواستم شبکه یاد بگیرم ولی چون پول خرید ابزار و یا رفتن به کلاس رونداشتم و توی شهر ما کار شبکه کم هست و کلاس آموزشیش هم برگزار نمی شه، مجبور شدم برم سمت طراحی وب، چون با 30-40 تومن کتابای ضروری طراحی وب رو می شه خرید. بقیش رو هم توی نت یاد گرفتم.

ولی برنامه نویسی با فاکس پرو رو مسلط بود جالبه که مهندسی صنایع هم داشت. حالا خودت قضاوت کن.
    فاکس چیه؟ تا حالا اسمش رو نشنیدم.

من با نظر دوستمون موافقم اگه عشق به کار داشته باشی پول هم دنبالش میاد. شما اگه برنامه نویسی رو ادامه بدی خیلی موفق تری. یه مثال بزنم من توی یه بیمارستان کار می کردم که طرف یه سیستم جامع بیمارستانی H.I.S نوشته بود که از پذیرش شروع می شد تا ترخیص . کم کم اینو گسترش داده بود و چند تا بیمارستان دیگه رو هم گرفته بود سال 81 از قرار داد پشتیبانی حدود ماهی 20 میلیون درآمد داشت به یه جایی نرم افزارو فروخت 100 میلیون ( جدا از پشتیبانی ). جالبه که سیستم تحت شبکه بود ولی طرف بلد نبود ویندوز سرور 2003 نصب کنه .
    من الان یه سی ام اس نوشتم و امکاناتش رو کم کم گسترش می دم یه شرکت هم پیدا کردم که قراره سی ام اس رو بفروشه برام. وقت اصلی من برای توسعه این سی ام اس هست ولی روزی یه ساعت می خوام روی شبکه کار کنم.

نام حقيقي: رضا دانشمند (Dj Pashmak)

عضو ویژه/سرپرست بخش Cisco شناسه تصویری Reza.D
    نوشته
    953
    سپاسگزاری شده
    887
    سپاسگزاری کرده
    870
    نقل قول نوشته اصلی توسط vadood نمایش پست ها
    فرض کنید برای یه کارشناس مایکروسافت انتظار میره حداقل با ویندوز 2003 و 2008 سرور کار کرده باشه (یعنی حداقل بتونه یه 10 دقیقه در مورد تفاوت هاشون توضیح بده!)

Domain Services را به خوبی بلد باشه، وقتی گفته میشه به خوبی یعنی بتونه یه forest با چند تا domain (و سایت های مختلف) را که کاربراش تحت مدیریت و پشتیبانی افراد مختلفی هستند را پیاده سازی کنه،

سرویس های WSUS و filer server و print server را راه اندازی کنه
    group policy اشراف داشته باشه
    DNS و DHCP بلد باشه (در حد تیم ملی نه next next finish)
    PKI بلد باشه و بتونه با certificate services کار کنه
    radius بلد باشه و بتونه با IAS و NPS کار کنه
    exchange یا هر سرور ایمیل هم بلد باشه عالیه
    در حد network+ به مفاهیم tcp/ip آشنا باشه
    command line بتونه از ابزارها استفاده کنه
    powershell یا vbscript بتونه اسکریپت بنویسه
    بسیار ممنون از پاسختون
    کنجکاوی شخصی منه،شما به عنوان کارفرما اگر همچین نیرویی جذب کردید چه مبلغی براش در نظر میگیرید؟یا اگر این سطح از تخصص رو داشته باشید انتظار چه حقوقی رو خواهید داشت؟

ویرایش توسط Reza.D : 2012-01-27 در ساعت 01:31 AM
    mahdi_o و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: ودود

عضو عادی شناسه تصویری vadood
    نوشته
    741
    سپاسگزاری شده
    548
    سپاسگزاری کرده
    49
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dj Pashmak نمایش پست ها
    بسیار ممنون از پاسختون
    کنجکاوی شخصی منه،شما به عنوان کارفرما اگر همچین نیرویی جذب کردید چه مبلغی براش در نظر میگیرید؟یا اگر این سطح از تخصص رو داشته باشید انتظار چه حقوقی رو خواهید داشت؟
    خوب معمولا کارمند هست که حقوق درخواستی اعلام می کنه ما هم اگه بتونیم پرداخت می کنیم

نام حقيقي: N/A

عضو عادی
    نوشته
    64
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    29
    نقل قول نوشته اصلی توسط net-net نمایش پست ها
    البته من می خوام ویپ کار کنم. با استریسک. آیا توی استریسک هم چنین شرایطی حاکم هست؟
    VOIP خیلی داره جا باز میکنه...فکر خوبیه، البته اگه رفتی طرفش سعی کن دیگه فقط همون VOIP رو ادامه بدی و تو شاخه دیگه ای از شبکه نپری...اگه بتونی تو این زمینه خوب تخصص کسب کنی میتونی ازش در امد خوبی هم بدست بیاری...استریسک هم بی شک محبوب ترین سیستم تلفنی است.

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    49
    سپاسگزاری کرده
    95
    VOIP خیلی داره جا باز میکنه...فکر خوبیه، البته اگه رفتی طرفش سعی کن دیگه فقط همون VOIP رو ادامه بدی
    چه عجب یه جواب منطقی اومد !

ویپ تازه داره توی ایران جا میافته و اکثر شرکتها دارن به سمت ویپ می رن. بازار خوبیه و واقعا حیفه که از این بازار بی بهره بمونم !

فعلا داردم network+ رو یاد می گیرم. چند سال پیش یه کتاب در مورد شبکه های کامپیوتر خوندم و تقریبا با این مفاهیم آشنایی دارم ولی باید دوباره بخونم. اسم نویسنده کتاب تنن بام بود. ولی خیلی کلی گفته بود و حتی شبکه موبایل، طرز کار مودم، الگوریتم رمزگذاری و ... رو توضیح داده بود. باید یه کتاب اختصاصی تر بخونم.

بنظرتون برای کار با استریسک بعد از network+ باید سیسکو یاد بگیرم یا چیز دیگه ای؟

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

درآمد متخصص شبکه

درآمد مهندس شبکه در ایرانشبکه کار حرفه ایدرامد مهندس شبکهدرآمد مهندس شبکهدرامد متخصص شبکهدرامد شبکهدرآمد متخصص شبکه در ایراندرآمد مهندسی شبکهدرآمد متخصصین شبکهدرامد متخصص سیسکودرامد مهندس شبکه در ایراندرآمد mcitpدرامد پشتیبان شبکهدرآمدforum.persiannetworks.com t49975-2درآمد امنیت شبکهدرآمد مهندسی شبکه در خارجدرامد متخصص شبکه در ایراندرآمد کارشناس شبکهدرآمد ccna در ایراندرآمد شبکه کاردرامد متخصص شبكهدرامد متخصص mcitpاستخدام شبکه کار حرفه ای

برچسب برای این موضوع