نمایش نتایج: از شماره 1 تا 11 از مجموع 11
سپاس ها 24سپاس
  • 1 توسط vahidf
  • 8 توسط ARM
  • 1 توسط vahidf
  • 1 توسط mse1445
  • 2 توسط parssat
  • 2 توسط masihn
  • 2 توسط mse1445
  • 1 توسط mse1445
  • 2 توسط hashemie
  • 2 توسط masihn
  • 2 توسط kamelot

موضوع: اطلاعاتی در مورد دوربین های تحت شبکه IP Camera

نام حقيقي: Vahid Fanoudi

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    95

اطلاعاتی در مورد دوربین های تحت شبکه IP Camera

سلام

من اطلاعاتی در مورد دوربین های تحت شبکه می خوام. مثلا اینکه آیا می شه با اتصال مستقیم یه دوربین تحت شبکه به پورت لن کامپوتر تصویر اون رو مشاهده کرد؟
    و یا اینکه جاهایی که چندتا از این دوربین ها نصب می شه چه جوری همه رو به یه کامپیوتر وصل می کنند؟ آیا با استفاده از سوئیچ این کار انجام می شه؟
    برق این دستگاه ها از طریق PoE قابل تأمین هست یا جداگانه به دوربین وصل می شه؟

در کل استفاده از این دوربین ها بهتره یا دروبین های آنالوگ؟

موضوعات مشابه:
    arash3400 سپاسگزاری کرده است.

ARM
    ARM آنلاین نیست.
    نام حقيقي: علیرضا مشعلی

مدیر بازنشسته شناسه تصویری ARM
    نوشته
    1,898
    سپاسگزاری شده
    2497
    سپاسگزاری کرده
    1832
    کاش سوالات را شماره بندی میکردید.
    سوال اول - بله میشود بین یک دوربین و کارت شبکه ارتباط مستقیم برقرار کرد و دوربین را دید
    دوم -دوربین ها را از طریق برنامه مختص و یا تحت وب در هر کدام از کامپیوتر های مرتبط به شبکه می توانید ملاحظه فرمایید
    سوم- دوربین ها را به سوئیچ وصل میکنند . همانند کامپیوتر ها ، دوربین ها و تجهیزات شبکه ای دیگر یک نود هستند.
    چهارم - برق از طریق آداپتور مختص دوربین و یا POE و یا برق مرکزی ، بسته به نیاز، تامین میگردد.
    پنجم - هر کدام مزایای خاص خود را دارند.

SADEGH65، hadi_PN، vahidf و 5 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Vahid Fanoudi

عضو عادی
    نوشته
    139
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    95
    اول ممنون از جوابهاتون. بعد چند سوال دیگه؟

1- آیا سوئیچی وجود داره که کابل های خروجی اون همه برق داشته باشند؟ یعنی یه جوری که برق به سوئیچ وارد بشه و اون به صورت PoE برق همه دوربین هارو تأمین کنه؟

2- ویدئو سرور چیه؟

3- اگه تبلیغ نشه چند مارک معروف IP Cam رو ذکر کنید؟

خواننده شناسه تصویری mse1445
    نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    55
    سلام

من برای ساختمان هامون نیاز به دوربینی دارم که تو شبکه بتونم مانیتورشون کنم

دوستانی که تجربه دارند بفرمایند برند و مدلی هستند که از نظر کارایی وقیمت مناسب باشه

این دوربین در حد ثبت ورود خر,ج دانش اموزان قراره کاربرد داشته باشه

ممنون میشم Device مناسبی معرفی کنید بودجه هم برای 5-6 عدد و حدود 3.5 در نظر بگیرید

ضمنا برای مدیریت اینا نرم افزار خاصی معرفی میکنید ؟ و اینکه آیا نرم افزار باید خریداری بشه یا اینکه FULL اش پیدا میشه

تشکر از دوستان

نام حقيقي: babakghafori

خواننده شناسه تصویری parssat
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    15

Ip Camera

نقل قول نوشته اصلی توسط mse1445 نمایش پست ها
    سلام

من برای ساختمان هامون نیاز به دوربینی دارم که تو شبکه بتونم مانیتورشون کنم

دوستانی که تجربه دارند بفرمایند برند و مدلی هستند که از نظر کارایی وقیمت مناسب باشه

ممنون میشم Device مناسبی معرفی کنید بودجه هم برای 5-6 عدد و حدود 3.5 در نظر بگیرید

ضمنا برای مدیریت اینا نرم افزار خاصی معرفی میکنید ؟ و اینکه آیا نرم افزار باید خریداری بشه یا اینکه FULL اش پیدا میشه

تشکر از دوستان
    panasonic که حرف نداره اما indoor میخاین یا Outdoor?

yogishiip و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Masih

عضو عادی
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    20
    دوستان من هم مدتی دنبال این برنامه ها بودم و تجربه هام رو با شما در میون میزارم .

قیمت این دوربین ها خیلی خیلی بالاست .

یه دوربین outdoor که تو شب تا 15 متر رو جواب بده حدود 600 هزار تومن است .
    کارایی این دوربین ها خیلی بالاست .
    بهترین برنامه واسه مانیتورینگ که لایسنسش هم موجوده (کیجن) WEBCAM MONITOR XP است .

من دو تا دوربین یکی انالوگ به وسیله کپچر و یکی هم وب کم 1400 فراسو رو باهاش با یه سرور کوچیک مانیتور میکنم . که تو ادرس زیر انلاین میشه هر 10 مین عکس ها رو دید . ( با همین برنامه اپلود میشه رو سرور )
    Samen Live Camera(OFFLINE)

البته فعلا دوربین ها خاموش اند .

در کل باید این طور بگم که کمترین قیمتی که من دوربین ای پی پیدا کردم 150 هزار بود که کیفیتش در حد دوربین 1100 نوکیا بود !!!!!!!!!!!!!!

ولی کار با این دوربین ها به خاطر مزیت کابل کشی طولانی بدون افت کیفیت واقعا لذت بخشه .
    حالا یه راه دیگه هم هست . من چند وقت پیش تو هفته نامه کلیک خوندم یه شرکت خارجی یه دستگاه زده هرچی که با پورت یو اس بی بهش وصل بشه بهش یه ای پی میده و خروجی رو میکنه RJ45

قیمتش هم 70 دلار بود .
    یعنی یه دوربین 2364 فراسو با 5 مگ کیفیت میگیری 30 تومن اخرش و این هم میشه 70 دلار پش در مجموع با 100 دلار یه ای پی کمرا فضایی داری .
    نکته : دوربین فعلی خودم فراسوو هست که کیفیتش 300 کیلو هست ولی خیلی ازش راضی ام . حالا حساب کن کیفیت 5 مگ با 10 ایکس زوم دیگه چی از اب در میاد .

هر کی این دستگاه رو داره من خودم خریدارم . ( اگه باشه )

در ضمن من بصورت عملی این کارو انجام دادم و اگر کسی تو هر بخش از روند اجرای این کار سوالی داشت من در خدمتم .

arash3400 و shahab13 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    55
    outdoor

amin-net و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    65
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    55
    نقل قول نوشته اصلی توسط masihn نمایش پست ها
    منم تجربه هام رو تو این زمینه نیم ساعت نشستم تایپ کردم فرستادم ولی مثل این که پاک شده !
    البته توش چیزی نبود که مدیرا بخوان پاکش کنند ولی خب کاریه که شده .

البته این چیزی که شما نوشتی قابل قبول ولی بیشتر حالت خانگی و اماتوری داره

برای کارای استیبل نیاز هست دوربینی کار بشه که تو شرایط مختلف اب و هوایی جواب بده ضمن اینکه

یه خطر بزرگ برای دوربین های گرون قیمت هست و اونم احتمال سرقت اش بسیار بالا میره .. برای این مورد باید فکری بشه هر چند ظاهرا سنسورای ضد سرقت براش هست ..

جالبه تو برندی مثل logitech یه دوربین خیلی مناسب با قیمت خوب و قاب و همه چی زده حدوده 300 دلار نمیدونم تو ایران پیدا میشه یا نه ؟

ضمن اینکه software اینا واقعا گرونه مثلا برای 6 تا دوربین حدود 600-700 تومن در میاد که برای ما ایرانی ها سخته پرداخت همچین مبلغی برای software های اینجوری ..

نام حقيقي: sayyed hassan hashemi

عضو عادی
    نوشته
    156
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    111
    اگه كار در سطح كار خونگي يا كار ساده مغازه اي هستش خيلي نميخواد خرج كنيد اما براي كار حرفه اي بايد پول خرج كرد.
    براي كار حرفه اي بعضي برندها مثل بوش و دالماير شايد بهتر جواب داده باشند اما براي كار نيمه حرفه اي هر برندي مزيت هاي خودش رو داره كلا بايد اول كار دقيق مشخص كنيد كه از دوربين چي مي خواهيد و پيش بينيتون اينه كه چه چيزهايي خواهيد خواست مثلا ممكنه بخواهيد دوربين بتونه باسيستم اطفا حريق موازي بشه يا حتي با گيت تردد.
    زوم مهمه ميزان گردش دوربين و ميزان تيلت اون مهمه و حتي مسئله ديد در شب. فضاي باز دوربين خاص خودش رو ميطلبه(دوربين هاي معروف به مگاپيكسل) فضاي بسته دوربين خودش و در مورد هوزينگ هم كه بحث جداست.
    اگر دوستان اطلاعات تخصصي ميخوان موردي بگن شايد اطلاعات حقير در مورد امنيت الكترونيك به دردشون بخوره.

mse1445 و arash3400 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Masih

عضو عادی
    نوشته
    100
    سپاسگزاری شده
    56
    سپاسگزاری کرده
    20
    درسته این چیزی که من نوشتم حالت اماتوری داره ولی شما نوشتید :

خوب این سیستمی که من راه انداختم یه بخش داره حالت حرکت رو به تنظیمات دلخواه تشخیص میده و میتونی بگی مثلا هر کی با فلان سرعت از این کادر مشخص شده حرکت کرد ازش عکس بگیر - اپلود کن - فیلم بگیر - یا یه کامند کاملا دلخواه رو انجام بده .
    شما اگر براتون کپی رایت مشکل نداشه باشه میتونید از همین نرم افزار که گفتم استفاده کنید تا 100 تا دوربین همزمان . وگرنه میتونید همون 600 تومن رو بدید

من دوربینم تو باد و بارون و افتاب 6 - 7 ماه داره کار میکنه و تا حالاا هم مشکلی باهاش نداشتم .
    روز ها از ساعت 7 صبح تا 5 غروب داره فیلم میگیره و ذخیره میشه .
    باید قبول کنیم هزینه این دوربین های ای پی کمرا واقعا گرون هست و بجز موارد صنعتی نمیشه ازش استفاده کرد .
    شما برید از شرکت های نصب دوربین امنیتی بپرسید ببینید تو چند تا از پروژه هاشون از دوربین ای پی استافده میکنند . درصد ها رو مقایسه کنید .

یه توصیه برادرانه هم بهتون میکنم .
    قبل از خرید ای پی کمرا پیش یه فروشنده با نصاف برید و کیفیت دوربینی رو که میخرید چک کنید . ببینید با این مبلغی که دارید میدید ارزش داره یا نه .
    من خودم یه دوربین دید در شب خریدم با برد 5 متر مفید . ولی جالب اینجاست وقتی تو کوچه نصب کردم دیدم ساعت 2 شب که میشه عملا برذش 1.5 متر بیشتر نیست .

در کل باید بگم من که تو این بخش ها چند ماه پیگیری کردم دیدم اون چیزی که تو تئوری هست با عمل واقعا فاصله زیادی داره .

arash3400 و MILAD99 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: amin masoudi fard

خواننده شناسه تصویری kamelot
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    26
    VIVOTEK
    AXIS
    CANON
    PANASONIC
    LOGITECH
    4XEM
    ARECONT
    BOSCH
    D-LINK
    .......

ویرایش توسط kamelot : 2010-01-28 در ساعت 01:02 AM
    arash3400 و MILAD99 سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

آی پی کمرا

آي پي كمرا

http://forum.persiannetworks.com/f25/t31431.html

اپی کمرا

ip کمرا

اطلاعاتی در مورد ip camera

دوربین تحت وب

دوربین های آی پی

آی پی کامرا

ای پی کامرا

دوربین آی پی کمرا

قیمت آی پی کمرا

نصب دوربین تحت شبکه

ایپی کمرا

ای پی کمرا چیست

ای پی کمرا

آی پی کمرا چیست؟

اطلاعات در مورد دوربین های IPاطلاعات در مورد ip cameraآموزش نصب آی پی کمرادوربین آی پی روش نصب دوربین تحت شبکهآموزش نصب دوربین های تحت شبکهIp cameraقیمت ای پی کمرا

برچسب برای این موضوع