نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط hamid khan
  • 1 توسط mkm
  • 1 توسط hamid khan
  • 1 توسط hamid khan

موضوع: مراحل اولبه انجام یک پروژه بزرگ شبکه در یک سازمان چیست؟

خواننده
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    62

مراحل اولبه انجام یک پروژه بزرگ شبکه در یک سازمان چیست؟

با سلام

برای اینکه یک طرح شبکه را در یک سازمان پیاده کند چگونه عمل میکنید؟

مثلا اول مستندات را ارائه میدهید یا نقشه فیزیکی ساختمان را ارائه میدهید

از دوستانی که در این زمینه تجربه دارن لطفا منو راهنمایی کنن.

با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حمید قنبریان

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام خدمت دوست عزیز

با عرض معذرت من از سئوال شما این موضوع را متوجه نشدم که شما از مقام کارفرما می بینی یا پیمانکار اجرایی

و یا هیچکدام فقط بصورت مشاور اطلاعات میگیری

هرکدام دیدگاه خاص خودش را دارد شما بفرمایید تا بریم برای مرحله بعد ...

al_bozorgi سپاسگزاری کرده است.

خواننده
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    62
    راستش من از دید کارفرما میخواستم بدونم من خودم الان به صورت پیمانکار عمل میکنم اما میخوام بدونم روال ارائه انجام پروژه به صورت رسمی برای یک سازمان چیه آیا قانون خاصی داره فعلا در مرحله ای هستم که باید توجه کارفرما را بخودم جلب کنم.

به عنوان مثال اگر شما بخواهید شبکه یک بیمارستان را انجام بدید چه چیزهایی به رئیس بیمارستان میدهید که او از کار شما خوشش بیاد و متوجه بشه که مثلا من کننده کارم.

mkm
    mkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: \\/\// K \\/\//

عضو عادی شناسه تصویری mkm
    نوشته
    919
    سپاسگزاری شده
    385
    سپاسگزاری کرده
    253
    یکی از مهمترین مسائلی که معمولا شرکتهای بزرگ و از جمله بیمارستانها، توجه زیادی بهش دارن ، پشتیبانی فنی است.. توجهشونو به سرویسهای Emergency Technical Difficulty جلب کنید.

خواننده
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    62
    به نظر شما مستنداتی که برای شروع طرح ارائه بدم چیا هستن؟ (مثلا شبکه چیست - کاربرد شبکه و ...)

ارائه به صورت پاورپوینت شامل چه چیزها باشه ؟

من نقشه های اتوکد این مرکز را اختیار دارم آیا باید به همان صورت اتوکد طرح نهایی را ارائه بدم یا نه از روش خودم مثلا Visio

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    با سلام مجدد خدمت دوستان
    بهترین روشی که برای اجرای یک پروژه میتواند مورد استفاده قرار گیرد بدین صورت است که :
    ابتدا شما در صورتی که اطلاعات کافی از همه جوانب یک پروژه داری در نقش مشاور به نیازسنجی حال و آینده سازمان می پردازی که شامل سرویسهای مورد نیاز آنان و در پی آن تعداد سرورها . نوع آن است موازی با آن Application کاربردی آنها و قصد آنها از توسعه IT را در نظر میگیری.
    مرحله بعد از بودجه بندی پروژه آگاه میشوی(معمولاً معاونت مالی اداری)
    سپس در قالب بودجه آنان لیست تجهیزات اجرایی و عملیات اجرایی را در قالب یک RFP و طرح اجرایی بصورت فاز به فاز به آنان میدهی . اگر اداره دولتی باشد طرح را به مناقصه میگذارند(عمومی یا محدود)
    اگر برنده شدی طبق طرح اجرا میکنی که هیچ اگر نه در نقش ناظر قرارداد می بندی و روی کار پیمانکار نظارت میکنی ...

روش بالا روش طراحی UP-Down است و مقداری تجربه 10 ساله بهش اضافه شده است امیدوارم جوابت را گرفته باشی .

خواننده
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    62
    ممنونم از پاسختون

راستش این جایی که قراره کار شبکه اون رو انجام بدم دولتی نیست و به صورت مناقصه برگزار نشده

اما شریطی که من در اون قرار داریم اینه که چند شرکت رقیب وجود داره که در همین زمینه فعالیت میکنن مدیر این سازمان به همه این شرکتها گفته که طرح اولیه خود را ارائه کنید بعد از بررسی مشخص میکند که کار طراحی و اجرا به کدوم شرکت سپرده شود.

من خودم قبلا برای جاهایی که کار شبکه انجام میدادم وجود همچین حالت رقابتی وجود نداشت بنابر این طبق روال کار خودم انجام میدادم

مثلا اول یک سری مستندات راجع به شبکه و کاربرد آن و همچنین انواع استفاده هایی که شبکه برای اون سازمان نیاز هست ارائه میدادم سپس نقشه Cabling و شماتیک شبکه رو میدادم در آخر هم برآورد مالی و سپس مرحله اجرایی.

اما در این مورد میخوام یک خورده احتیاط کنم و روش خودم رو به روش نوین و استاندارد تبدیل کنم به همین خاطر توی اینترنت دنبال مقاله و کتاب گشتم که چیزی دستگیرم نشد و از شما کمک گرفتم که تا الان برام خیلی مفید بوده .

آیا طرح آماده و کاملی هست که بتونم از اون الگو بگیرم؟

با تشکر از شما آقای قنبریان و MKM عزیز اگر باز سوالی برام پیش اومد دوباره همینجا مطرح میکنم.

خواننده
    نوشته
    501
    سپاسگزاری شده
    522
    سپاسگزاری کرده
    203
    بسیار خوب در این جور مواقع علاوه بر داشتن اطلاعات فنی مناسب داشتن روابط عمومی قوی به همراه سخن نافذ حرف اول را میزند بهتر این است که شما اول نیازهای آنان را شناسایی کرده سپس بهترین راه کار را بصورت طرحی شیک و زیبا (مثلا با Power Point و Visio) آماده کنی و برایشان همراه با توضیحات فنی ارائه نمایی (رزومه کار قبلی مخصوصاً مشابه با کار فعلی فراموش نشود)
    در پرانتز : بگرد دنبال فرد معتمد و صاحب نظر اصلی در سازمان و روش تاثیر بگزار

کلمات کلیدی در جستجوها:

visio چیست

مراحل شبکه بندی

مراحل انجام یک پروژه مالی

شبکه چیست

مراحل انجام پروژه

مراحل شبکه

مراحل انجام یک پروژه

http://forum.persiannetworks.com/f25/t31281.htmlشبکه کردن یک سازمانمراحل انجام یک پروژه شبکهسازمان چیستمراحل یک پروژهپروژه شبکه با visiovisioچیست؟مراحل اجرای یک پروژهتعداد مراحل یک پروژهمراحل شبکه کردن ساختمانشبکه کردن یک بیمارستانvisio چیست ؟مراحل پروجه سازماناجرای شبکه در یک سازمان بزرگمراحل انجام پروژه ساختمانینقش روابط عمومی دریک سازمان ها چیست؟visio چیست؟کاربرد شبکه در سازمانها

برچسب برای این موضوع