نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: سناریو یک شبکه و حل مشکل

نام حقيقي: حمید رضا منصوری

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon14 سناریو یک شبکه و حل مشکل

سلام ، خسته نباشید من می خوام یه سناریو که واقعی نیز هست رو مطرح کنم و از شما راه حل بخوام البته بگم من تو شبکه یه کمی کم تجربه و تازه کار هستم:
    ما توی یه سازمان آی پی مخابرات با پهنای باند 512 داریم که فعلا با استفاده از میتروتیک اونو بین کارمندان پخش کردیم و همچنین یه خط اینترانت داریم که از اون می تونیم برای سایت های که دومین ir دارن و هاست ایرانی استفاده کنیم البته توی این اینترانت یه اینترنت 256 نیز هست(البته فعلا این اینترانت به علت مشکلی که می گم غیر فعال است) حالا اصلا من کاری به اون 256 اینترنت در اینترانت ندارم.ما توی این سازمان از سه تا سایت که پرتال این سازمان هست استفاده می کنیم که از طریق او اینترانت می تونه در دسترس باشه .
    سوال:چطور می تونم اینترانت را به شبکه اضافه کنم و اون سه سایت که از اینترانت قابل دستیابی است رو از اینترانت درخواست کنم نه از اینترنت اصلی خودمون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: vahdani

خواننده شناسه تصویری vahdani_d
    نوشته
    122
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    12
    ما توی یه سازمان آی پی مخابرات با پهنای باند 512 داریم که فعلا با استفاده از میتروتیک اونو بین کارمندان پخش کردیم
    اينجا يعني اينترنت نداريد درسته ؟ فقط براي شبكه بين سيستمهاي سازمان حالا با دفتر مركزي يا هر جاي ديگه داريد ازش استفاده ميكنيد
    این سازمان از سه تا سایت که پرتال این سازمان هست استفاده می کنیم
    اينجا احتمالا اين سه سايت رو بايد از اينترنت بگيريد و وقتي بخواين از اين سه سايت استفاده كنيد عملا نياز به اينترنت داريد نه اينترانت درسته ؟!
    پس اگه من درست سوال رو متوجه شده باشم و برداشتم از سوالتون درست باشه سوال شما اين ميشه :
    ي خط اينترانت 512 با آي پي داريد كه كار شبكه و كابل كشي بين دو نقطه يا چند نقطه رو براتون انجام ميده و شما در مواقعي علاوه بر شبكه داخلي احتياج به باز كردن سايتهايي داريد كه بايد از اينترنت استفاده كنيد و چون روي اين اينترانت اينترنت و جود نداره بايد حركت كنيد به يك لينك ديگه
    و اين كمي كار رو مشكل كرده كه همزمان از دو لينك استفاده كنيد درسته ؟
    حال به نظر من بهترين كار اينه كه شما بياين روي اينترانتتون اينترنت رو بگيريد و اين اينترانت هم كار شبكه داخليتون رو بازي كنه هم كار شبكه اينترنتيتون رو و بياين براي سيستمهايي كه لازم نيست اينترنت داشته باشند و به اون سه سايت دسترسي داشته باشند محدوديت اينترنت بزاريد يعني تو شبكه باشند ولي اينترنت نداشته باشند كه راه هاي زيادي براي اين كار هست و شما ميتونيد استفاده كنيد ....
    عملا در يك خط بخوام بگم شما بجاي داشتن دو خط اينترانت كه يكي اينترنت نداره و ديگردي داره ميتونيد از يك خط اينترانت كه اينترنت رو شركتهاي مختلف روش قرار ميدن استفاده كنيد و با يك سوئيچ به همراه روتر شبكه رو ايزوله كنيد جوري كه كساي كه ميخواين از نت استفاده كنند يا نكنند ....

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    سوالتون رو خیلی گنگ مطرح کردید دوست عزیز.
    این سه تا پرتال که فرمودید، سایتهاش روی شبکه خودتونه؟ یعنی وب سروری که این سرویس رو به شما ارائه میده، توی شبکه خودتونه؟
    اگر هست: کافیه توی Dns سرورتون، برای پرتالتون آدرس داخلیش رو ست کنید.
    اگر نیست: طبیعیه که باید از طریق اینترنت بهشون دسترسی داشته باشید.

نام حقيقي: R Mostafa

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام
    با ISA Server میتونی اینکارو انجام بدی .
    ولی اگر باهاش کار نکردی احتمالاً نتونی Config کنی .

کلمات کلیدی در جستجوها:

حل سناریو شبکه

سناریو شبکه

سناريو حل مشكل شركت

سناریو شبکه سازمان

مشکل کانت همزمان اینترنت و اینترانت

سناریوشبکه یک دانشگاه

سناریو شبکه کردن سازمان

اينترانتي كه point to point نيست رو چطور بايد كانفيگ كرد

حل مشکلات counter اینترنت

رفع مشکل شبکه داخلی

سناریو