نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: چطوري ميشه يه خط Adsl رو بدون سرور به اشتراك گذاشت !

نام حقيقي: Mohammad

عضو غیر فعال
    نوشته
    11
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2

Icon11 چطوري ميشه يه خط Adsl رو بدون سرور به اشتراك گذاشت !

با سلام

آيا راهي وجود داره كه يه خط ADSL رو بين چند كامپوتر به اشتراك بزاريم بدون اينكه يك سيستم مركزي وجود داشته باشه ! من شنيدم كه از طريق يه سيستم ميشه به باقي سيستم ها داد ولي در صورتي كه سيستم مركزي روشن باشه من مي خوام ببينم ميشه كاري كرد كه بدون اينكه سيستم روشن بشه بشه خط رو به اشتراك گذاشت خط مورد نظر هم ADSL 512kb هست !

با تشكر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: nashenas,nakojaabad

عضو غیر فعال
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aftab_1 نمایش پست ها
    با سلام

آيا راهي وجود داره كه يه خط ADSL رو بين چند كامپوتر به اشتراك بزاريم بدون اينكه يك سيستم مركزي وجود داشته باشه ! من شنيدم كه از طريق يه سيستم ميشه به باقي سيستم ها داد ولي در صورتي كه سيستم مركزي روشن باشه من مي خوام ببينم ميشه كاري كرد كه بدون اينكه سيستم روشن بشه بشه خط رو به اشتراك گذاشت خط مورد نظر هم ADSL 512kb هست !

با تشكر
    بله دوست عزیز
    روشی که به شما گفتن از طریق( ICS (Internet Connection Sharingمقدور است.ولی همان گونه که گفتیداستفاده سایر سیستم ها از اینتر نت منوط بر روشن بودن سیستم مرکزی است.

به منظور این که از این قید هم رهایی یابید و با روشن کردن هر سیستمی بتوان مستقیما از ADSL بهره برد،شما می بایست مودم ADSL ای تهیه بفرمایید که Lan داشته باشد، و سپس آن را به گونه ای Config کنید، که PPPOE روی مودم باشد، حال اگر مودم را به Switch تان متصل کنید، و با انجام یک سری تنظیمات ساده روی کارت شبکه Client ها ، فقط با روشن بودن مودم، هر یک از سیستم ها می توانند مستقیما از اینتر نت استفاده کنند.

در صورتی که هر یک از اصطلاحات فوق برایتان نا مانوس بود، می توانید از پشتیبانی جایی که ADSL گرفته اید، سوال کنید و یا اگر موردی بود در خدمتیم.

خواننده شناسه تصویری silwester
    نوشته
    124
    سپاسگزاری شده
    16
    سپاسگزاری کرده
    20
    نقل قول نوشته اصلی توسط sadeh نمایش پست ها
    بله دوست عزیز
    روشی که به شما گفتن از طریق( ICS (Internet Connection Sharingمقدور است.ولی همان گونه که گفتیداستفاده سایر سیستم ها از اینتر نت منوط بر روشن بودن سیستم مرکزی است.

به منظور این که از این قید هم رهایی یابید و با روشن کردن هر سیستمی بتوان مستقیما از ADSL بهره برد،شما می بایست مودم ADSL ای تهیه بفرمایید که Lan داشته باشد، و سپس آن را به گونه ای Config کنید، که PPPOE روی مودم باشد، حال اگر مودم را به Switch تان متصل کنید، و با انجام یک سری تنظیمات ساده روی کارت شبکه Client ها ، فقط با روشن بودن مودم، هر یک از سیستم ها می توانند مستقیما از اینتر نت استفاده کنند.

در صورتی که هر یک از اصطلاحات فوق برایتان نا مانوس بود، می توانید از پشتیبانی جایی که ADSL گرفته اید، سوال کنید و یا اگر موردی بود در خدمتیم.
    سلام!
    منظور شما از واژهاي كه پر رنگ كردم چيه؟

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    در صورتی که مودم ADSL شما توانایی انجام عملیات NAT را دارا باشد، این امکان برای شما وجود خواهد داشت .

نام حقيقي: Saeid

عضو غیر فعال شناسه تصویری saedy
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    با سلام
    من هم مشکلی مشابه این دارم.
    من از طریق پورت LAN در windows 2000 چگونه می توانم به ADSL دسترسی داشته باشم؟
    مودم من Asus 604 است.(ADSL2+router) چهار LAN را پشتیبانی میکند.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    این مورد کاملا به تنظیمات مودم شما بستگی دارد .
    در صورتی که مودم شما به درستی تنظیم شده باشد، پس از اتصال یک سیستم به یکی از درگاه های LAN میبایست بصورت اتوماتیک یک آدرس IP به سیستم شما اختصاص یابد . در صورتی که این امر اتفاق بیافتد، سیستم شما باید به اینترنت نیز دسترسی داشه باشد .
    در غیر اینصورت باید وارد تنظیمات مودم شده و تنظیمات را بر اساس نیاز خود تغییر دهید .
    چنانچه در این مورد مشکلی دارید، باید با مرکز سرویس دهنده تماس بگیرید .

نام حقيقي: Saeid

عضو غیر فعال شناسه تصویری saedy
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    5
    دوباره سلام
    در راهنمای مودم گفته شده IP 192.168.1.1 برای روتر و IP 192.168.1.x برای PCها اختصاص یابد.آیا منظور شما همینه؟
    ضمنا NAT چیه؟ چون رو مودم من هم نوشته suport NAT function(RFC 1631) .
    با تشکر.

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    منظرو از NAT به اختصار اين است كه پاكت هاي ارسالي از سمت تعدادي كلاينت، بر روي يك IP كه معتبر باشد ارسال و در دريافت عمليات يكي سازي بطور معكوس انجام شده و پاسخ هر پاكت به سمت ارسال كننده آن بازگردد .
    اين موضوع در مورد چند سيستم كه قصد اتصال آنها به شبكه اي ديگر (مثلا اينترنت) را داريم، استفاده ميگردد، با اين تفاوت كه فقط يك آدرس IP وجود دارد كه به آن شبكه دسترسي دارد .
    مثال عيني ، خود شما هستيد كه قصد استفاده از يك آدرس IP را براي چند كلاينت داريد . شركت سرويس دهنده فقط و فقط يك آدرس به شما اختصاص داده است . بنابر اين تنها راه حل براي شما استفاده از سرويس NAT ميباشد . كاراكتر هاي NAT به اختصار از كلمات Network Address Translation به معناي ترجمه ي آدرس هاي شبكه اي گرفته شده است.

اما مشكل شما،
    براي اينكه بتوانيد از سرويس NAT استفاده كنيد، بايد بتوانيد يك آدرس IP بر روي مودم (جداي از آدرس اختصاص داده شده از طرف سرويس دهنده) تنظيم كنيد . همانطور كه در راهنماي مودم (به گفته ي شما) آمده است، ميتوانيد از آدرس 192.168.1.1 استفاده كنيد . براي سيستم هاي كلاينت نيز ميتوانيد از همين رنج استفاده كنيد.
    در بخش تنظيمات مودم خود بايد بتوانيد بخشي تحت عنوان NAT يا Network Address Translation پيدا كنيد تا بوسيله آن تنظيمات مربوط به اين سرويس را فعال كنيد .
    با توجه به توضيحاتي كه خودتون داديد، توضيح اضافه تر و بيشتري رو لازم نميبينم .
    اما اگر هنوز هم در رفع مشكل سردرگم هستيد؛
    نام و مشخصات كامل مودم خود را بنويسيد تا بتوان راهنمايي جامع تر و بهتري ارائه داد .
    موفق باشيد .

کلمات کلیدی در جستجوها:

adsl

کانفیگ asus 604 lan 192.168.1.

برچسب برای این موضوع