صفحه 1 از 18 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 265

موضوع: راهنمايي براي راه ا ندازي يك ISP

عضو سابق شناسه تصویری mjme
    نوشته
    734
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0

راهنمايي براي راه ا ندازي يك ISP

من و يك شريك سرمايه گذار تصميم به راه اندازي يك ISP گرفته ايم ولي براي اين كار نياز به راهنمايي داريم لطفا اگر در اين زمينه تخصص داريد كمك كنيد.
    MAJID@MJSIA.COM

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    سلام دوست عزيز.
    بهتره دقيقا بگی چه اطلاعاتی نياز داری، تا بتونم در حد سوادم در خدمتت باشم . . .

. . .
    خوش باشی و موفق

نوشته
    734
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    خيلي راحت بگم

من خودم ليسانس كامپيوترم ولي هيچ چي از شبكه و اي اس پي و تجهيزات و اين جور چيزا نميدنم و فقط يه چيزايي ديدم و شنيدم .

ولي شديدن عشق اين كارو دارم . يكي از دوستان حاضره از نظر مالي كمك كنه و منم مامور شدم اطلاعات كسب كنم و در ضمن خودم هم مي خوام ياد بگيرم .

فكر ميكنم بهتره با تماس مستقيم اين بحث ادامه بديم

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    . . .
    من ترجيح ميدم اين بحث رو اينجا انجام بديم تا همه بتونن استفاده کنن.
    باز هم ازتون ميخوام که مسائل مورد علاقه تون رو مطرح کنين تا بتونيم در موردش بحث کنيم تا به نتيجه برسيم . . .

behzad1363 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    734
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    خوب حالا چي بگم ؟؟؟

اول مي خوام از نظر تجهيزات مورد نياز چي لازمه ؟؟؟ اصلا اول يكم كلي توضيح بده تا به جرئيات برسيم

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    صبح به خير!
    اول بهتره کمی سخنرانی کنم. (کلی گويی)
    منظور ما، راه اندازی يک شبکه کامپيوتری است که به کاربران خود، اجازه دسترسی به شبکه از طريق خطوط تلفن رو ميده، شبکه ما به اينترنت هم متصل است و کاربران با اتصال به شبکه ميتونن از اينترنت استفاده کنن.

Dialup Access
    از دو طريق ميشه امکان دسترسی کاربران به شبکه رو فراهم کرد.
    يا با استفاده از سرويس RAS (يا RRAS در Windows 2000) و استفاده از مودم، يا با استفاده از سيستمهای Cisco.

تفاوت اين دو، در قيمت و کيفيته.
    از نظر هزينه، سيستمهای سيسکو ، هزينه بيشتری در بر دارند.
    از نظر کيفيت نيز Cisco کيفيت بالاتری داره.
    منظورم از کيفيت، Stability است.
    ويندوز همواره به يک نفر مراقب نياز داره، ممکنه هر لحظه هنگ کنه، از کار بيفته و هزار و يک مشکل ديگه. البته Cisco هم دچار مشکل ميشه ولی خيلی به ندرت.

برای راه اندازی با RAS، به ازای هر 32 خط تلفن، نياز به يک کامپيوتر، به عنوان RAS Server ، يک MultyPort و 32 عدد مودم External است.

BandWidth
    نکته مهم ديگه، نحوه ارتباط شبکه با اينترنت است. بسته به اينکه بخوای از چه طريقی به اينترنت متصل باشی، سيستمها متفاوته،
    راههای اتصال به اينترنت:
    1-استفاده از Dish و دريافت (يا ارسال) مستقيم از (به) ماهواره
    2-استفاده از سيستمهای بی سيم (Wireless)
    3-استفاده از خط تلفن استيجاری (Leased Line)

1-برای استفاده از Dish، بصورت Send & Receive، حتما بايد مجوز ICP (نقطه تماس بين المللی) داشته باشی که گرفتن اين مجوز به اين راحتيها نيست.
    ميتونی برای Receive از Dish استفاده کنی و برای Send از راه ديگه ای استفاده کنی (ارتباط نامتقارن) برای اين کار نياز به Dish و LNB و DVB Card داری که روی يه سيستم معمولی نصب بشه و Receive رو انجام بده.

2- سيستمهای Wireless،
    برای استفاده از اين راه بايد در نزديکی محل مورد نظر، دنبال شرکتی بگردی که بتونه به شما سرويس Wireless بده، البته اينهم مستلزم اينه که مجوز اداره فرکانس رو داشته باشی . . . (البته الان خر تو خره و کسی به کسی کاری نداره!)
    سيستم مورد نياز: دو عدد آنتن Wireless، دو عدد مودم Wireless .

3- استفاده از Leased Line
    به نظر من در شرايط فعلی، بهترين، راحت ترين و بی دردسر ترين راه همين گزينه است.
    ميتونی با Leased Line ارتباط رو با يه شبکه ديگه برقرار کنی و از اونها اينترنت بگيری و ميتونی از مخابرات، سرويس Data بگيری که باز من اين گزينه رو پيشنهاد ميکنم. سرويس مخابرات اگر منصفانه نگاه کنيم از کيفيت قابل قبولی برخورداره.
    اين مستلزم ثبت شرکت بصورت رسمی و درخواست کتبی از مخابراته.
    سيستم مورد نياز اين گزينه، داشتن مودم Leased است.

Router
    * هرکدام از اين گزينه ها رو که انتخاب کنی، به يک Router هم نياز داری.
    يه Cisco 2620 براحتی ميتونه مشکل رو حل کنه.

Cache Server
    توی شبکه حتما نياز به Cache Server داری که باز انتخابهای مختلفی رو ميتونی داشته باشی اعم از اينکه بخوای بصورت نرم افزاری روی يه سيستم معمولی (ويندوز يا Linux) نصب کنی و يا اينکه از Cache های سخت افزاری استفاده کنی (Cache Flow)

Firewall
    در هر شبکه، به عنوان يک ضرورت، بايد Firewall وجود داشته باشه تا امنيت تا حدی تامين بشه. اين هم مثل Cache Server ميتونه سخت افزاری يا نرم افزاری باشه.

Accounting
    يک سيستم نياز داری تا به Accounting بپردازه، محاسبات اعتبارهای کاربران و . .
    يه ويندوز، با يه نرم افزار Accounting.

Web Server
    Mail Server
    Monitoring
    در شبکه، حتما به اين سه نياز خواهی داشت. برای صرفه جويی ميتونی در شروع کار هر سه رو روی يه سيستم پياده سازی کنی و بعد اگه احساس نياز کردی ميـتونی برای هر کدام يه سيستم جداگانه اختصاص بدی.

Database
    اين گزينه رو هم ميتونی همراه همون سه گزينه قبلی، روی همون سيستم قرار بدی، ولی توصيه اخلاقی ميکنم که اکيدا اين کار رو نکنی، حفظ Database يکی از ضرورياته. نبايد ريسک کرد. اين Database محل ذخيره سازی اطلاعات سيستم Accounting و در برخی موارد، اطلاعات Monitoring است.

UPS
    بسته به اندازه شبکه، به يک UPS، جهت بالابردن ضريب امنيت سيستم در برابر قطعی های احتمالی برق نياز داری.

. . .
    الان ديگه چيزی به ذهنم نميرسه. اگه بعدا ديدم چيزی از قلم افتاده حتما ميگم.
    البته اين رو هم بگم، اينهايی که نوشتم، مربوط به يه شبکه کامل و شسته رفته است.
    يکی از دوستام با 8 تا خط تلفن، يه شبکه راه انداخت. توی شبکه اش 2 تا کامپيوتر بيشتر نيست. با يه MultyPort که 8 پورت داشت. پهنای باندش رو هم با يه MultyLink و اتصال با خط تلفن تهيه ميکرد. (البته بماند که يکسال بيشتر کار نکرد و جمعش کرد.)

فکر کنم وقتی همچين فکری رو کردی (راه اندازی ISP) حتما در مورد شرايط بازار هم تحقيقات لازم رو کردی . . .
    الان دوره ISP های کوچيک سر اومده. بايد با حداقل 100 خط تلفن کار رو شروع کنی.
    و تا يکسال از کار، انتظار سوددهی نداشته باشی. بلکه بايد يکسال فقط خرجش کنی.
    نه اينکه تا يکسال سود نميده، سود ميده، ولی تمام سودش رو، يه چيزی هم بايد بزاری روش و هزينه تبليغات کنی، تا بعد از يک سال، يه شبکه معروف، Stable، با پشتوانه مالی مناسب جهت ارتقاء داشته باشی . . .

در مورد تمام مطالبی که بالا نوشتم، ميشه کلی بحث کرد، سيستمهای مختلف، نرم افزارهای مختلف، . . .
    دوستان خوبی هم اينجا هستن که از نظر اطلاعات خيلی از من بيشتر ميدونن که ميتونن تو بحث شرکت کنن و در مورد تک تک مسائل راهنمايی کنن.

خوش باشی و موفق . . .

ERroR، cheeta، mohsenhvac و 22 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    734
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    خيلي ممنون
    واقعا عالي بود اصلا انتظار همچين جواب كامل و خوبي رو نداشتم . مرسي

خوب حالا اگه كليات تموم شده بريم سر جرئيات . مثلا

تفاوت كلي و جرئي سيستم هاي RRS & Cisco

از نظر قيمت و پايداري و كيفيت و تامين قطعات و هزينه نگهداري و امكان توسعه در اينده

و راستي از نظر مخابرات يا مراجع ذيربط شرايط راه اندازي يه ISP , ICP چيه ؟

عضو عادی شناسه تصویری ehsan
    نوشته
    4,621
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    كوروش جان دمت گرم.... خيلي خوب بود

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اولا که خواهش ميشه

دوما که خيلی خوبه که اون "مثلا" رو گفتی، خودت بگو در مورد کدوم قسمت دوست داری بحث کنيم تا با هم بريم جلو . . .

(دوباره برم بالای منبر!)

بريم سراغ Remote Access Service
    همونطور که گفتم برای اتصال کاربران به شبکه، دو گزينه در پيش داری. البته يه مطلب رو فراموش کردم. اينکه اين دو گزينه ای که گفتم مربوط به خطوط تلفن معمولی است و در صورت استفاده از خطوط E1، بايد از Cisco استفاده کنی.
    (با خطوط معمولی، ارتباط با سرعت 33.600 و با خطوط E1، ارتباط با سرعت 56.000 کيلوبيت بر ثانيه امکان پذير است.)

* بررسی از نظر قيمت:
    1) سيستم RAS , RRAS تحت ويندوز
    برای هر 32 خط تلفن، نياز به يک سيستم، يک MultyPort و 32 عدد مودم.
    قيمت يک سيستم مناسب برای اين کار حدود 600 - 700 هزار تومان، قيمت يکعدد MultyPort MOXA 32 Port حدود يک ميليون تومان، 32 مودم، هرکدام حدود 50 هزار تومان (بسته به نوع مودم)

2) سيستم Cisco (خطوط تلفن معمولی)
    Router سری 3600، قيمت حدودا 6 ميليون تومان
    روی اين روتر، تا 6 تا ماژول ميتونی قرار بدی که هرکدومش، 16 خط تلفن ظرفيت داره. هر ماژول حدودا 2 ميليون تومان

3) سيستم Cisco (خطوط E1)
    Router Cisco AS5300 ، قيمت حدود 6 ميليون تومان
    اين روتر، 4 ورودی E1 داره. (ميدونی که هر E1، معادل 32 خط تلفنه)

* بررسی از نظر پايداری:
    1) ويندوز
    ويندوز رو که خوب ميشناسی، اگه چند روز يکبار Restart نشه مشکل ايجاد ميکنه.
    البته اگر درست راه اندازی شده باشه، شايد هفته ای يکبار هم مشکلی بوجود نياره. تنها مشکل اعظم سيستم ويندوز، Hang کردن مودمهاست. که برای رفع مشکل بايد در شبانه روز يکبار خاموش و روشن بشن.

2) Cisco
    بشدت پايدار است. ممکنه ماهها بهش کاری نداشته باشی و خودش بدون مشکل کارش رو بکنه . . .

* بررسی از نظر کيفيت:
    مسلما کيفيت Router های Cisco به مراتب بهتر از سيستم Windows است.
    چون از نظر سخت افزاری برای اين کار بهينه شده اند.

* بررسی از نظر تامين قطعات:
    الحمدلله در مملکت اسلامی ما، قطعات کامپيوتری از هر مدل که بخواهيد موجود است. هرچی هم نبود بگو وارد کنيم !

* بررسی از نظر هزينه نگهداری:
    همونطور که گفتم، ويندوز نياز به مراقبت زياد داره. حتما در طول شبانه روز، 24 ساعته، نياز به کسی هست که از سيستم مراقبت کنه و در صورت بروز مشکل، به رفعش بپردازه. ولی Cisco به اين ترتيب نيازی به مراقبت نداره، بلکه هر چند روز يکبار ميشه کل سيستم رو چک کرد که مشکلی نداشته باشه، يا اينکه ميتونی يه قرارداد پشتيبانی ببندی و از يه Administrator بخوای که مديريت سيستم رو به عهده بگيره، هروقت مشکلی پيدا شد مشکل رو حل کنه . . .

* بررسی از نظر امکان توسعه در آينده:
    هر دو سيستم رو ميشه گسترش داد.
    فقط سيستم ويندوز يک کم جاگير تر از Cisco است، فضای بيشتری نياز داره، هر 64 خط يک Rack ميخواد.

. . .
    يه موضوعی که به فکرم رسيد اينه که در زمينه سيستم ويندوز که گفتم هر 32 خط يه سيستم نياز داره، برای شرايط خوب و قابليت رفع مشکل سريعه، ولی ميشه دو عدد MultyPort رو هم به يه سيستم متصل کرد که در اين صورت، با يه سيستم ميشه 64 خط رو پشتيبانی کرد.
    . . .

راستی من اينهمه از Cisco تعريف کردم، فکر نکنی مال بابامه ها !
    با اينهمه مشکلاتی که ويندوز داره، من شخصا ويندوز رو بيشتر ميپسندم و از کار کردن باهاش بيشتر لذت ميبرم . . .

. . .

در مورد مخابرات :
    تو مملکت گل و بلبل ما، نه اينکه همه چی قانونمنده، اين هم از اين قانون مستثنی نيست.
    با بند "پ" قانون عمومی کشور (پارتی، البته از نوع کلفتش! و پول) کدوم کاره که نشه انجام داد؟
    ولی اين ICP يه کم دردسر داره و به اين راحتيها ممکن نيست.
    ISP هم که يه شرکت بايد به ثبت برسونی، مهندس کامپيوتر هم باشی، پولدار هم باشی، مخابراتيها رو هم دوست داشته باشی، هواشون رو هم داشته باشی، اون بند "پ" رو هم کاملا در ذهن داشته باشی، مشکل خاصی نيست، براحتی بهت مجوز ميدن.

. . .
    خوش باشی و موفق

ERroR، cheeta، ZerOne و 10 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    734
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    عالي عالي عالي

خوب بريم سراغ اين موضوع كه براي 32 خط چه پهناي باندي باعث ايجاد رضايت در مشتريان ميشه و تعرفه هاي مخابرات . راستي من شنيدم مودم ليزلاينو بايد حتما از خود مخابذات گرفت . راسته ؟؟

راستي منظورتو از ماژول نفهميدم

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    * پهنای باند:
    (خطوط معمولی 33,600)
    برای هر 32 خط، حدود 128 KB کافيه، البته بايد Cache Server هم در مدار داشته باشی.

* تعرفه های مخابرات:

برای 512 KB ، دو ميليون تومان به عنوان حق اشتراک اوليه، دو ميليون تومان پيش پرداخت يک ماه (که تا پايان قرارداد به عنوان امانت پيششون ميمونه)، و ماهيانه دو ميليون تومان هزينه پهنای باند. (البته 100 تومان بالا و پايين داره ها! )

در مورد مودم Leased Line، درسته، اگه بخوای از خود مخابرات سرويس Data بگيری، بايد از مودم خودشون استفاده کنی.

* و اما Cisco 3660

اول يه نگاه به پشت اين روتر بندازيم:

همونطور که توی عکس ديده ميشه، پشتش 6 تا Slot داره که ميشه 6 تا ماژول مودم آنالوگ درونش قرار داد. اينم تصوير ماژول مودم آنالوگ 16 پورت:

البته اين ماژول در انواع 8 و 16 پورت وجود داره.

فکر کنم متوجه ماژول شدی.

ايشاللا بقيه هم بنويسن. همش من دارم مينويسم . . .

خوش باشی . . .

cheeta، sh.rapco، mahdi2008 و 4 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال شناسه تصویری shaar
    نوشته
    2,148
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    فكر كنم اين بحثها به اين تيتر معني بدهد.
    <span style='font-size:25pt;line-height:100%'>منبع اطلاعات (Knowledge Base)</span>
    موفق باشيد . . . جمعتان جمع تر.

نوشته
    734
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    خيلي ممنون كوروش خان

ماژول رو شير فهم شدم . با توجه به قيمتي كه براي Cisco گفته بودي پس بهتر از Cisco AS5300 استفاده بشه . درست فهميدم

نوشته
    734
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    0
    راستي مشخصات جزئي سيستم سرور ويندوز هم توضيح بده . ببخشد كه اين همه سوال پيچت ميكنم .
    قيمت نرمافزار acconting , cacheserver چقدره؟
    راسيتي هزينه پهناي باند كه گفتي خيلي فشار آور بنظر مي رسه

2ميليون حق اشتراك + 2 ميليون پيش پرداخت + 2ميليون ماهيانه ميشه 6 ميليون

راستي ماهيانه ميگيرن يا 2 ماهه

پهناي باندهاي كمتر چقدره؟ 128يا 256

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    در مورد Cisco،
    اگه بخوای سيستم E1 راه بندازی، از نظر هزينه خيلی به صرفه تره. (AS5300)

مشخصات سرور ويندوز رو توضيح دادم. (System, MultyPort, Modem)

در مورد پهنای باند الان که گفتی به شک افتادم. فکر کنم قيمتش بيشتر از اين چيزيه که گفتم، بهتره با مخابرات تماس بگيری و قيمت ها رو از خودشون دقيق بگيری. اينجا هم بنويس تا ما هم از آخرين قيمتها مطلع باشيم.

بعد هم راههايی هست که بتونی ارزونترش کنی . . .

** در مورد Cache Server
    همونطور که گفتم به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری ميتونی تهيه کنی. توصيه اخلاقی اينکه از نرم افزار استفاده کن.
    اينجا ايرانه. نرم افزارهای خارجی برايگان قابل دسترسيه. البته بعضی ها از عدم آگاهی افراد استفاده ميکنن و با قيمتهای گزاف بفروش ميرسونن.
    در حقيقت تنها هزينه ای که بايد براش بپردازی، هزينه نصب و تنظيمشه. (اگه خودت بلد باشی اينهم حله)

* نرم افزار های مطرح Cache Server:
    - Squid
    اين نرم افزار OpenSource است و بصورت رايگان روی اينترنت ميتونی Download کنی اش.
    اين نرم افزار در دو حالت تحت NT و Linux نصب ميشه و بخوبی کار ميکنه. بصورت Transparent هم کار ميکنه.

- CacheXpress
    اين نرم افزار محصول شرکت LogiSense، يکی از نرم افزار های مطرح و قوی در نوع خودشه، با توجه به رابط کاربری تحت وب و قابليت تنظيم بصورت Visual، معمولا به ديگر نرم افزار ها ترجيح داده ميشه.
    البته نسخه جديدش با نام EngageIP™ Cache Server عرضه شده، ولی بهترين نسخه اش که Stable است، نسخه 2.1.5 است.

- RealCache
    اين نرم افزار محصول شرکت داده پردازان دوران است، به هيچ وجه بهت توصيه نميکنم ازش استفاده کنی.
    قيمتش حدود 600 هزار تومان است.

. . .
    نکته مهم در Cache Server تحت ويندوز، داشتن CPU و RAM بالاست. هرچه از نظر سخت افزاری سيستمت قوی تر باشه، کارايی CacheServer بهتر ميشه . . .
    (مثلا الان روی يه سيستم Dual Xeon گذاشتم داره مثل اسب کار ميکنه!)
    . . .

** در مورد Accounting
    نرم افزار مطرحی که در حال حاضر اکثر ISP ها ازش استفاده ميکنن، ISPUtil است. نرم افزاری که بصورت Radius کار ميکنه و AA رو بر عهده داره. اين نرم افزار رو بهتر از هر کسی ميشناسم چون باهاش بزرگ شدم! از نسخه دو تا الان که نسخه 3 اش داره هر روز Update ميشه . . .
    اوايل مشکلات زيادی داشت ولی الان خيلی خوبه.
    محصول شرکت داده پردازان دورانه و قيمتش بسته به امکانات، بين 800 هزار تومان تا 3 ميليون تومان متفاوته . . .
    (http://www.douran.com)

نرم افزار ديگه ای که بعضی ISP ها ازش استفاده ميکنن (مثل چاپار، شبکه مرکزی، پشتيبانان شبکه، . . .) ، NTTacPlus است، محصول شرکت ايتاليايی MasterSoft
    از همه نظر نرم افزار قوی ايه، فقط مشکلش اينه که امکانات کار با نرم افزارش بصورت Default روش وجود نداره، اينه که افراد مختلف، اومدن و براش اين امکانات رو تهيه کردن و بصورت يه پکيج بفروش ميرسونن.
    پکيج هايی با نامهای: TACBOX, TACTools, WebTac و . . .
    من هم خودم يه پکيج براش آماده کردم با نام TacASP (تک اسپ) که داره مراحل نهايی کار رو ميگذرونه و فعلا نسخه آزمايشی اش رو توی يه ISP گذاشتم کار ميکنه . . .

مهمترين مسئله در نرم افزار Accounting، امنيت، و مسئله دوم قابليت گزارش گيری های مختلف، تعيين انواع سرويسهای زمانی و حجمی و . . . است.
    بغير از مسئله امنيت، ميشه گفت اکثر نرم افزار ها از اين قابليتها برخوردار هستن.
    (البته در زمينه امنيت و گزارش گيری من فقط ISPUtil و TacASP خودم رو قبول دارم! يک کم هم برای خودم تبليغ کنم! )

خوش باشی . . .

cheeta، ZerOne، MST و 7 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

صفحه 1 از 18 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه ندازی ISP

http://forum.persiannetworks.com/f25/t1205-13.html

ispچیه؟

http://forum.persiannetworks.com/f25/t1205-14.html

http://forum.persiannetworks.com/f25/t1205-15.html

هزينه ا ندازي يك isp چقدر سرمایه؟ ispdaneshvar 78@yahoo.comتمام سخت افزارها و نرم افزارهایی که برای راه اندازی یک ISP لازم استdaneshvar78@yahoo.comراه اندازی isp wimaxاتصال به اینترنت با استفاده از مودم تلبس و روتر سیسکو از کجا بگیریم ispسرويس سيسکو @yahoo.comبرآورد هزینه راه اندازی یک ISPاینترنت دیدکیت کارهای یک ISPتوضیحاتی ispراه اندازی ای اس پی و ای دی اس ال در مخابرات چه هزینه ای دارهتجهيزات لازم براي راه اندازي يك ispازکجا ای پی ولید بگیریمراه اجگونه مودمهای دیدکیت را به ال مودم تبدیل کنیمکانفیگ ارسال و دریافت دیتا جداگانه از راه مختلف در اینترنت ماهواره ای برای انلاینwimax traning

برچسب برای این موضوع

2003, 2010, 2600, 404, access, acounting, administrator, adsl, asus, authentication, backup, cachexpress, cpu, default gateway, device, dns server, download, drop, dslam, e-commerce, email, forum, gateway, group-async, http, https, img, intel, ip address, ip base, ip valid, isp, leased line, license, local, mcse, pat, patton, php, policy, port, pos, profile, pst, radius, ram, ras, receive, remo, restart, roter, route, send, shared, sms, span, target, tellabs, update, user, فروش, قیمت, كمك, لینوکس, مقایسه, مهم, موبایل, مودم, مالیات, ماهیانه, ماژول, مجوز, مجوز isp, محتوا, مخابرات, مدير, مديريت شبكه, مدیریت, مدارک, مشكل, مشاوره, نقشه, نمایندگی, نوسان, نگهداری, نامحدود, نرم افزار, نصب و راه اندازی, هوشمند, هارد, هاست, هزینه, هستش, ويندوز سرور, ویندوز, وايرلس, وایرلس, وب سایت, ورود, یوزر, کلاینت, کمک, کنترل, کیفیت, کامپیوتر, کانفیگ, کانفیگ روتر, کانکشن, کابل, کابل شبکه, کار, کارها, کارآموزی, کاربر, کاربران, کتاب, کرک, کردن, کسب درآمد, کش سرور, گوگل, گزارش, پهنای باند, پورت, پيشنهاد, پیشنهاد, پاور, پروتکل, پشتیبانی, valid ip, view, vpn, web, wimax, windows, آموزش, آموزشی, آنتن, افت, افزایش, انتقال, انجمن, اولین, اينترنت ماهواره اي, ایمیل, اینترنت, اینترنت adsl, اینترنت ماهواره ای, اینترنت هوشمند, ایران, اتصال, ارتقا, استان, استاد, اشتراك, اشتراک, اصفهان, اطلاعات, بهترین, بیسیم, بالای, بازار, بازارچه, برنامه, برای, برد, بررسی, تلفنی, تماس, تهران, تبلیغ, تبدیل, تجهیزات, تجهیزات شبکه, تجربه, تحقیق, تحت وب, تخفیف, ترافیک, تست, تعویض, تغییر, ثبت نام, حجمی, حداقل, حذف, خودش, خريد, خرید, دومين, دومین, درآمد, درامد, درخواست, روی, روتر, روتر سیسکو, روزانه, روش, راهنمایی, راهی, رایگان, زمانی, سیاست, سیستم, سایت, ساعتی, سخت افزار, سرور, سریال, سرعت, سرعت بالا, شما, شبکه, صندلی

نمایش برچسب ها