نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: از دسترس خارج شدن VM روی سرور ESXi

نام حقيقي: amir

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

از دسترس خارج شدن VM روی سرور ESXi

من 8 تا VM دارم روی یک ESXi که سیستم عامل هاشون 2003R2 Ent 32bit و بعضی 2008R2 Ent 64bit هست

در طول روز بصورت رندوم ممکن یک بار یا چندبار پینگ یکی از VM ها بره برای مدت مثلا 40 ثانیه و بعدش درست بشه خود به خود،این موقع که پینگ یکی از VM ها بی دلیل میره از داخل کنسول vsphere clientوقتی VM رو مشاهده میکنین بدون مشکل سرور بالاست توی کنسول اما پینگش از بیرون رفته، این اتفاق برای VM های متفاوت میافته بخصوص سرور 2003 ها، اما جالب این هست که این VM ها 1.5 سال بدون مشکل کار می کرده و الان چند وقتی هست اینطوری میشه.

هارد ها ساتا و از نوع سیگیت 10000rpm هست و RAID هم نیستند
    32 گیگ حافظه دارم و مادربردم هم سوپرمیکرو هست با یک پردازنده xeon

از منابع سخت افزاری رم و سی پی یو حداکثر 40 درصد استفاده میشه که قبلا بخاطر کم بودن منابع سخت افزاری سرور رو تعویض کردیم اما هم در سرور قبلی و هم سرور جدید این مشکل وجود دارد

در حال حاضر سخت افزار که کاملا جدید شده و esxi هم بروز تر شده از سرور قبلی اما همچنان مشکل هست، تنها چیزی که مثل قبل هست هنوز این سیستم عامل هاست
    آیا ممکن هست که ویندوز 2003 ها رو بروز کرد و مشکل حل بشه ؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: babak

عضو عادی
    نوشته
    282
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام

مشکلت عجیبه.اگه ارتباط قطع بشه که از vsphere client هم نداریش پس ارتباطت قطع نمیشه.ولی باید قدم به قدم بری جلو مثلا اول ویندوزت رو اپ کن(به نظر نمیرسه حل کنه)چون قبلش بدون مشکل داشته کار میکرده.انتی ویروس و فایروال هم اگه نصبه رو os هات disable کن بعد مثلا 1 روز اینجوری تست کن.

بعد حتما ترافیک شبکه esx رو جدا و هم در زمان قطع پینگ مقایسه کن
    بعد ترافیک شبکه os های مشکل دار رو در زمان reply ping و timeout ping مقایسه کن.

perfomance tab....advance

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون اما مشکلم حل نشد

فقط فکر میکنم با بروز کردن درست بشه چون ویندوز های 2008 مشکل رو ندارن

من تست کردم دیدم پینگ سرور های 2003 در طول مثلا دو روز 1-2% پکت لاست دارند اما سرور های 2008 اصلا پکت لاست ندارن

ایا مشکل رو میشه از سیستم عاملش گذاشت ؟ اونم همه سرور های 2003 ؟

نام حقيقي: amir rahimi

عضو عادی
    نوشته
    217
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    2
    سلام
    روی سرور فیزیکت چند تاکارت شبکه وجود داره ؟؟ و چند تاش رو وصل کردی برای اینکه مشکل رو متوجه شیم زمانی که پینگت میره برو تو 2008 و سرور 2003 vرو پینگ کن ببین چی میشه؟؟؟البته اگه تو یه vs هستند

تازه وارد
    نوشته
    10
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام

دوست عزیز هردوش در یک VS هستن و البته دو عدد کارت شبکه دارد که یکی برای ارتباط WAN و فقط روی پروکسی سرور هست و اون یکی برای ارتباط LAN ماشین هاست.

چون زمانش کاملا رندوم هست و من همیشه انجا نیستم نمیتونم همیشه پای سرور ها باشم به جاش ping -t گذاشتم تا ببینم طی 2-3 روز چه خبره یعنی از هر VM یک VM دیگه رو ping کردم

حالا با این شرایط چکار میشه کرد ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع