صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: سیستم برای مجازی سازی / یادگیری

نام حقيقي: Moin Tavasol

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64

سیستم برای مجازی سازی / یادگیری

سلام خدمت همه دوستان

دوستان ، من از محل کارم جدا شده ام ، و تصمیم دارم که هم خود مجازی سازی رو خوب یاد بگیرم ، هم موارد مرتبط با شبکه رو یاد بگیرم ، و چون آدم اجتماعی نیستم ، خود آموزی رو به کلاس ترجیح می دم .
    سیستم الان ام جوابگوی کارم نخواهد بود ، تصمیم دارم یه پی سی بخرم ، باری تمرین . هم بتونم در لحظه یه سرور 2012 (شاید بشه مثلا دو تا) دو سه تا کلاینت ویندوزی 7 یا 8 روشن داشته باشم . در وهله بعدی هم دوست دارم Esxi رو تمرین کنم .به نظرتون برای این اهداف ، این سی پی یو و رم کفایت می کنه ؟

Cpu Intel Core i7 - 4820 1100
    Main ASUS - P9X79 LE 830
    Ram CORSAIR - 8GB - 1600 *4 1200
    یا فقط پول دور ریختم و به جایی نمی رسم
    اگه اوکی هست ، سخت افزار خاص دیگه ای لازمه تهیه کنم ؟

مرسی از راهنمایی هاتون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Nobody

عضو عادی
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    3
    cpu , main خوبه . Ram رو خودت حساب کن چندتا VM میخوای روشن کنی ! پیشنهاد میکنم بیش از یک HDD هم بگیری!

Akhoond سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    اون *4 یعنی چی؟ یعنی 32گیگ رم ؟
    اگه نه که باید بگم کمه برا اون تعداد ماشینکه گفتی ...!

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    کافیه زیاد هم هست برای شبکه آزمایشیو تمرینی.

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام اگر منظورتون 32GB RAM هست همه چیر اکی به نظر میرسه ولی CPU رو به Corei5 تغییر بدین و به جاش تعداد هارد دیسک ها رو بالا ببرید و ترجیحا 7200 دور بخرید. در سیستم های آزمایشگاهی IOPS خیلی اذیت میکنه که با افزایش تعداد هارد دیسک میشه حلش کرد. البته در همه جا IOPS اذیت میکنه

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    جناب فولادوند ایشون اگه بتونن یک هارد دیسک اس اس دی هم بگیرن و کلاً esxi رو در اون اس اس دی نصب کنن و با یک چیز دیگه مثل یک نت بوک ساده با وی اس فر بهش وصل بشن چی؟!
    رم هم بکنن 16 و رو اس اس دی سرمایه گذاری کنن

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    برای شروع من پیشنهاد میکنم از سیستم فعلیتون به اضافه یه لپتاپ استفاده کنید. اگه دیدین کنده و این کندی اذیت میکنه؛ بعد به فکر <اول> ارتقا سیستم و <دوم> تهیه سیستم یا سرور باشید.

اینطوری نه منابع رو هدر میدین نه زمان از دست میره.

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: بهزاد

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    11
    آررره .زیادش هم هست . آموزش رو میخوای چه جوری شروع کنی ؟؟؟
    اگه میخوای موارد مربوط به شبکه رو یاد بگیری باید بگم هدفتو مشخص کن که چی میخوای یاد بگیری و اگه میخوای
    توی این زمینه حرفه ای عمل کنی باید کلاس رو بری حتما .. باید اجتماعی باشید حتما . باید تمریناتتون در راستای کلاس آموزشی باشه .
    همه ی این موارد به اون توقعی که خودتون از خودتون دارین برمیگرده .

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    از همه عزیزان ، ممنونم بابت راهنمایی هاشون . دقیقا این چکش کاری ، همون چیزی هست که دنبالش بودم ، بی نهایت ممنونم

cpu , main خوبه . Ram رو خودت حساب کن چندتا VM میخوای روشن کنی ! پیشنهاد میکنم بیش از یک HDD هم بگیری!
    مثلا فرض بگیر شما در حد اکثر حالت ممکن 2 تا 2012 ، 3-4 تا 7 . برای سرور ها 4 تا کافیه و برای کلاینت ها 2 تا دیگه ؟ اوکی هست ؟

اون *4 یعنی چی؟ یعنی 32گیگ رم ؟
    اگه نه که باید بگم کمه برا اون تعداد ماشینکه گفتی ...!
    آره ، 4 تا 8 گیگ ، با باس 1600 ، به نظرم بد نباشه ، البته می تونم بکنم اش 2 تا 8 گیگ ، بعدش اگه اذیت ام کرد ، 16 تا دیگه اضافه کنم .
    نظر شما ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba461 نمایش پست ها
    کافیه زیاد هم هست برای شبکه آزمایشیو تمرینی.
    خب پیشنهاد می کنی فیتیله چی رو پایین بشکم ؟ سی پی یو ؟ یا رم ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط VMwares نمایش پست ها
    سلام اگر منظورتون 32GB RAM هست همه چیر اکی به نظر میرسه ولی CPU رو به Corei5 تغییر بدین و به جاش تعداد هارد دیسک ها رو بالا ببرید و ترجیحا 7200 دور بخرید. در سیستم های آزمایشگاهی IOPS خیلی اذیت میکنه که با افزایش تعداد هارد دیسک میشه حلش کرد. البته در همه جا IOPS اذیت میکنه
    در مورد تعداد هارد ها، الان ، روی سیستم الان خودم ، یه 500 دارم ، یه 1 ترا . ته ته اش اینه که یه هارد اکسترنال می گیرم ، آرشیوم فیلم هام رو منتقل می کنم روی اون ، این 1 ترا رو از روی این بر می دارم ، اضافه می کنم به اون . یا کلا ، هارد اضافه می خرم اضافه می کنم . اما سی پی رو نمی تونم تغییر بدم دیگه ، خیلی هزینه است ، اما اضافه کردن هارد آسونه ، نه ؟
    به نظرتون ، برای روشن نگه داشتن 2 تا 2012 ، 3 - 4 تا 7 ، آی 5 کفایت می کنه دوست من ؟ یا کم می آد ؟
    یا گفتم ، دوست دارم ، دو تا ماشین روشن کنم ، هر کدوم Esxi ، روی هر کدوم دو تا سرور 2012 روشن کنم ، Esxi رو تمرین کنم ، کنارش یه ماشین هست برای وی سنتر سرور ، یه ماشین دیگه برای کلاینت وی اسفر ، تحت این شرایط ، کم نمی آره ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aqfery نمایش پست ها
    جناب فولادوند ایشون اگه بتونن یک هارد دیسک اس اس دی هم بگیرن و کلاً esxi رو در اون اس اس دی نصب کنن و با یک چیز دیگه مثل یک نت بوک ساده با وی اس فر بهش وصل بشن چی؟!
    آخه الان ، من فقط می خوام سعی و خطا کنم ، سرعت رید و رایت فرقی می کنه برای من دوست عزیز ؟ توجیهی داره هزینه برای اس اس دی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    برای شروع من پیشنهاد میکنم از سیستم فعلیتون به اضافه یه لپتاپ استفاده کنید. اگه دیدین کنده و این کندی اذیت میکنه؛ بعد به فکر <اول> ارتقا سیستم و <دوم> تهیه سیستم یا سرور باشید.

اینطوری نه منابع رو هدر میدین نه زمان از دست میره.
    ممنونم از پیشنهاد تون
    دو تا اشکال هست ، خرید لپتاپ ، خودش قصه است و هزینه . سیستم الان هم مال 4 - 5 سال پیشه ، یه دو هسته e8400 با 4 گیگ رم . ارتقا این سیستم هم به نظم معقول نیست . درسته ؟ نظر شما چیه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Gamma-co نمایش پست ها
    آررره .زیادش هم هست . آموزش رو میخوای چه جوری شروع کنی ؟؟؟
    اگه میخوای موارد مربوط به شبکه رو یاد بگیری باید بگم هدفتو مشخص کن که چی میخوای یاد بگیری و اگه میخوای
    توی این زمینه حرفه ای عمل کنی باید کلاس رو بری حتما .. باید اجتماعی باشید حتما . باید تمریناتتون در راستای کلاس آموزشی باشه .
    همه ی این موارد به اون توقعی که خودتون از خودتون دارین برمیگرده .
    ببینید ، من این تو فکرم هست ، دامین کنترلر رو خوب یاد بگیرم ، لینک سرور ، میل سرور اکسچنج ، تی ام جی ، یا ISA ، میکروتیک ، که سبکه ، مشکلی نداره از نظر بار ، ESXi .شیر پوینت و کلا هر آنچه که لازمه و باید یاد بگیرم . (چیزی که خیلی بده ، ولع یاد گرفتنه ... )
    در مورد اجتماعی بودن و کلاس رفتن ، دیگه از سن و سال من پیر مرد گذشته که بخوام این جور چیز ها رو تغییر بدم :دی

من فکر می کنم گام اول ، انتخاب یه سی پی یویی هست که مطمئن باشیم کم نمی آره ، بعد از اون یه مین مناسب ، بعدش یه مقدار رم و هارد ، چون هم رم رو می تونم اضافه کنم ، هم هارد رو . اما سی پی یو و مین رو دیگه نمی شه عوض کرد تقریبا . با انتخاب سی پی یو ، مین ، مقداری کافی از رم ، و یه هارد ، می تونم شروع کنم ، بعدا ، اگه دیدم داره اذیت می کنه ، و 100% هم پول بیشتر دستم می آد ، هارد اضافه می کنم ، رم هم همین طور ، VGA . اما گام اول ، باید سی پی یو ، مین رو که فیکس هست دست بالا بگیرم ، بقیه اش رو می شه اضافه کرد ، درسته ؟
    من رو از نظراتتون بی بهره نذارید و اگه جایی فکر می کنید دارم به خطا می رم ، متذکر بشید

مرسی

ویرایش توسط Akhoond : 2013-12-31 در ساعت 02:59 PM

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Akhoond نمایش پست ها
    خب پیشنهاد می کنی فیتیله چی رو پایین بشکم ؟ سی پی یو ؟ یا رم ؟
    \
    من بیشتر از کارهایی که شما میخواید انجام بدید رو با core i3 و ram 6g انجام دادم

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba461 نمایش پست ها
    مظمئنی دوست من ؟
    نظر بقیه دوستان هم همینه ؟
    من فکر کنم دیگه شما خیلی دست پایین گرفتی دوست من ها

نام حقيقي: بهزاد

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    11
    من هم با آقای شمس موافقم . من کل دوره ی MCITP رو با ی core5 ..Ram:6 DELL تمام کردم . البته اگه بخواهیید کل این هندونه هارو با هم بردارید ی سرور با رم g 16 لازمتون میشه .

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    اینکه ESXi کجا نصب میشه اصلا مهم نیست همین الان هم باید ESXi رو روی flash memory بزارن (به نظر من باید).

مثلا فرض بگیر شما در حد اکثر حالت ممکن 2 تا 2012 ، 3-4 تا 7 . برای سرور ها 4 تا کافیه و برای کلاینت ها 2 تا دیگه ؟ اوکی هست ؟
    بله زیادی هم هست

آره ، 4 تا 8 گیگ ، با باس 1600 ، به نظرم بد نباشه ، البته می تونم بکنم اش 2 تا 8 گیگ ، بعدش اگه اذیت ام کرد ، 16 تا دیگه اضافه کنم .
    نظر شما ؟
    فکر بدی نیست چونکه ESXi برای شما Memory Balooning هم انجام میده و بهره وری RAM رو افزایش میده.

در مورد تعداد هارد ها، الان ، روی سیستم الان خودم ، یه 500 دارم ، یه 1 ترا . ته ته اش اینه که یه هارد اکسترنال می گیرم ، آرشیوم فیلم هام رو منتقل می کنم روی اون ، این 1 ترا رو از روی این بر می دارم ، اضافه می کنم به اون . یا کلا ، هارد اضافه می خرم اضافه می کنم . اما سی پی رو نمی تونم تغییر بدم دیگه ، خیلی هزینه است ، اما اضافه کردن هارد آسونه ، نه ؟
    به نظرتون ، برای روشن نگه داشتن 2 تا 2012 ، 3 - 4 تا 7 ، آی 5 کفایت می کنه دوست من ؟ یا کم می آد ؟
    یا گفتم ، دوست دارم ، دو تا ماشین روشن کنم ، هر کدوم Esxi ، روی هر کدوم دو تا سرور 2012 روشن کنم ، Esxi رو تمرین کنم ، کنارش یه ماشین هست برای وی سنتر سرور ، یه ماشین دیگه برای کلاینت وی اسفر ، تحت این شرایط ، کم نمی آره ؟
    اینم روشیه میتونید هارد اکسترنال بگیرید و داده هارو منتقل کنید و از هارد موجود برای کاهش هزینه استفاده کنید. در مورد COREi 5 هم که از COREi7 که ارزون تره و بله i5 کافیه خودتون خواهید دید که CPU کلا در حد Idle خواهد موند و هارد و بعدش RAM میشه BottleNeck شما.

آخه الان ، من فقط می خوام سعی و خطا کنم ، سرعت رید و رایت فرقی می کنه برای من دوست عزیز ؟ توجیهی داره هزینه برای اس اس دی ؟
    خیر توجیهی نداره شما میتونید صبر کنید و اتمام یک فرایند رو 10 یا 20 دقیقه دیرتر مشاهده کنید

ببینید ، من این تو فکرم هست ، دامین کنترلر رو خوب یاد بگیرم ، لینک سرور ، میل سرور اکسچنج ، تی ام جی ، یا ISA ، میکروتیک ، که سبکه ، مشکلی نداره از نظر بار ، ESXi .شیر پوینت و کلا هر آنچه که لازمه و باید یاد بگیرم . (چیزی که خیلی بده ، ولع یاد گرفتنه ... )
    ببخشید شما چند سالتونه ؟ و چند سال برای این کار ها در نظر گرفتین ؟ اینایی که فرمودین اگر MCSE2012 در حد متوسط رو 3 سال در نظر بگیرید و TMG رو 1 سال و Mikrotik رو 1 سال و VMware رو بین 5 الی 7 سال (من 5 ساله که دارم میخونم و هنوز معتقدم اواسط راه هستم و بیش از 7 سال زمان لازم داره) و Exchange رو 3 سال و Shareoint رو بین 2 تا 5 سال وقت بزارید میشه حدود 15 سال تازه من نمیدونم پس cisco کجا بوده که مرقوم نفرمودید مگر اینکه cisco رو در حد np اکی باشید.

اما گام اول ، باید سی پی یو ، مین رو که فیکس هست دست بالا بگیرم ، بقیه اش رو می شه اضافه کرد ، درسته ؟
    یادمه یه زمانی یه PC خریدم با یه Corei3 اون زمان ها ESXi مثل الان همه جا نصب شونده نبود و تازه ESX 4 آمده بود و به همین دلیل روش ویندوز داشتم و Workstation هنوزم داره کلی ماشین رو با ESXi هاست میکنه و تعداد هارد هاش رو کردم 3 تا و ماشین ها که کند میشن بازم هارد میخرم و در طول این 3 سال یک بار هم CPU Usage بالاتر از 50% نرفته دیگه خود دانید.

آقا دمت گرم خیلی اعصاب داشتی ولی تائید میکنم که شدنیه من MCSE 2003 رو با یه PC با 2GB RAM اون موقع ها انجام میدادم.

Akhoond و exxtreme سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    89
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    64
    اینکه ESXi کجا نصب میشه اصلا مهم نیست همین الان هم باید ESXi رو روی flash memory بزارن (به نظر من باید).
    نکته خوبی اشاره کردی دوست من ، مرسی

بله زیادی هم هست
    نظرتون رو پایین بگید بهم

فکر بدی نیست چونکه ESXi برای شما Memory Balooning هم انجام میده و بهره وری RAM رو افزایش میده.
    نظرتون رو پایین بگید بهم

اینم روشیه میتونید هارد اکسترنال بگیرید و داده هارو منتقل کنید و از هارد موجود برای کاهش هزینه استفاده کنید.
    اشتباه گفتم ؟

در مورد COREi 5 هم که از COREi7 که ارزون تره و بله i5 کافیه خودتون خواهید دید که CPU کلا در حد
    Idle خواهد موند و هارد و بعدش RAM میشه BottleNeck شما.
    i5 پایین رو ببینید دوست من

خیر توجیهی نداره شما میتونید صبر کنید و اتمام یک فرایند رو 10 یا 20 دقیقه دیرتر مشاهده کنید
    این یعنی چرت گفتم اره ؟ :دی

ببخشید شما چند سالتونه ؟ و چند سال برای این کار ها در نظر گرفتین ؟ اینایی که فرمودین اگر MCSE2012 در حد متوسط رو 3 سال در نظر بگیرید و TMG رو 1 سال و Mikrotik رو 1 سال و VMware رو بین 5 الی 7 سال (من 5 ساله که دارم میخونم و هنوز معتقدم اواسط راه هستم و بیش از 7 سال زمان لازم داره) و Exchange رو 3 سال و Shareoint رو بین 2 تا 5 سال وقت بزارید میشه حدود 15 سال تازه من نمیدونم پس cisco کجا بوده که مرقوم نفرمودید مگر اینکه cisco رو در حد np اکی باشید.
    والا عرض کنم که من 26 هستم ، نخندید ، دیر هست ، اما برای شروع هیچ وقت دیر نیست :دی
    تا الان معطل سربازی بودم که بتونم برم پیش خاله خانم مکرمه . الان هم کارشناسی مخابرات رو دارم ، اما هیچی بلد نیستم . یه کم شبکه بازی بازی کرده بودم ، اما به نظرم رسید که می تونه خیلی کمکم کنه ، و این پروسه شاید 5 تا 6 سال طول بکشه . بنابر این زمان کافی خواهم داشت دوست عزیز.
    سیسکو هم چون فکر کنم اول و آخر کلاس لازم داره ، دارم مقاومت می کنم :دی
    باز هم راهنمایی بفرمایید ، ممکنه من خطا دارم می رم الان . تشکر از توجهتون .

یادمه یه زمانی یه PC خریدم با یه Corei3 اون زمان ها ESXi مثل الان همه جا نصب شونده نبود و تازه ESX 4 آمده بود و به همین دلیل روش ویندوز داشتم و Workstation هنوزم داره کلی ماشین رو با ESXi هاست میکنه و تعداد هارد هاش رو کردم 3 تا و ماشین ها که کند میشن بازم هارد میخرم و در طول این 3 سال یک بار هم CPU Usage بالاتر از 50% نرفته دیگه خود دانید.
    خب چرا پس من روی سیستم خودم نمی تونم یه ویندوز نصب کنم حتی ، دیگه هیچی جواب نمی ده لا مورت ، هم آمپر سی پی یو می چسبته اش ، هم رم .....

نظر دوستان در مورد این چیه ؟ به نظرتون مناسبه یا باز هم کمتر کنم ؟
    این جوری جمع سیستم از 5.5 تا 6 ، می آد بین 3 تا 3.5

Cpu i5 4670 660
    Main ASUS -H87 400
    Ram CORSAIR - 8GB - 1600 *2 600

چه در مورد سیستم ، چه در مورد راهی که دارم می رم ، ممنون می شم بفرمایید که خطا نرم

مرسی

ویرایش توسط Akhoond : 2014-01-01 در ساعت 11:42 AM

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    این کانفیک برا تمرین و آموزش خیلی هم عالیه. به شرطی که حتما رو این منابع esx نصب کنی .. اونوقت میبینی که داره پرواز میکنه !!

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع