نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 1سپاس

موضوع: معرفی گزینه مناسب برای مجازی سازی

نام حقيقي: محمد فراهانی

عضو عادی شناسه تصویری mohamad-23
    نوشته
    1,303
    سپاسگزاری شده
    1096
    سپاسگزاری کرده
    847

معرفی گزینه مناسب برای مجازی سازی

دوستان بنا به نیاز شدید باید دوره مجازی سازی رو یاد بگیرم ...
    اما اطلاعات زیادی ندارم .
    میگن Hyper-v هست ، Vmware و Citrix
    با Hyper-v اشنایی دارم اما از 2 تای دیگه و امکانات و نسخه هاشون که چه امکاناتی دارن و چه نسخه هایی بی خبر هستم ...
    اگر کسی آشنایی کامل داره یه معرفی اجمالی داشته باشه و اخرین نسخه هارو به من معرف کنه بسیار ممنون میشم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    عرض کنم خدمت دوست عزیزمون که بررسی بین این سه تا خیلی داستان داره از مناظر مختلف میشه روشون بحث کرد

اما از اونجایی که میخوام زیاد حرف نزم چند تا چیز خیلی کوچیک بگم

الان Vmware Esxi یکی از بهترین و بزرگترین و "روتین ترین" سیستم هاست
    بسیار هم از لحاظ پرفورمنسی - حداقل نسب به Hyper-V - قوی تر عمل میکنه (البته حرف خیلی بحث داریه ولی به هر حال من حرف رو زدم!)
    Hyper-V مزایای اصلیش توی ویندوزی بودنشه که از جهاتی خیلی کار رو راحت میتونه بکنه ولی اون جهات، جهات ِ خیلی مهم و ارزشمندی نیست

این رو هم اضافه کنم که روی Hyper-V شما ماشین مجازی با ویندوز کرک شده نمیتونی بسازی (حداقل تا پارسال که من نتونستم! حالا یا من بلد نبودم یا شاید الان بشه! ولی تا پارسال نمیشد!) و این باعث میشه تا حدودی منتفی بشه بحث استفاده ش برای ماهایی که کرکی کار میکنیم مهم میشه !

Xen هم چیز خوب و قابل قبولیه و تا قبل از اینکه هاپر وی بیاد خیلی شاخ و شونه میکشید برای Vmware ولی الان - حداقل به لحاظ توی چشم بودن - از این دو تا پایینتره ! ولی لامصب یک سبکی و روونی‌ای داره که میچسبه به آدم !!

حالا این چیزهایی که گفتم به هیچ وجه ارزش و بار علمی نداره اما دلیل قابل قبول برای انتخاب Vmware Esxi به هر دوی اینا رو داره !!
    حداقلش اینه که توی دنیا الان این پیشرو و نامبر وان هستش توی این زمینه !!

برو Vware Esx‌کار کن
    شرکت TrainSignal هم یه آموزش خیلی خوب داره که در حد متوسط رو به بالا آموزشت میده و خوب راه میندازتت (سری کاملش رو ببنینی ازت میتونه یه Esxi کار 70 درصدی در بیاره! الان ملت 30 درصدی دارن به عنوان متخخص کار میکنن توی بازار !!!)
    برو آموزشه رو ببین و شروع کن به کار کردن !

نام حقيقي: سید یحیی زاهدی فرد

خواننده شناسه تصویری YahyaZahedi
    نوشته
    349
    سپاسگزاری شده
    261
    سپاسگزاری کرده
    188
    نوشته های وبلاگ
    4
    به نظر من با محصولات Wmware کار کنی خیلی بهتره ؛ یادگیری ساده داره محیط کاری بهتری داری ؛ منابع بسیار زیادی توی اینترنت بصورت مالتی مدیا و ... وجود داره و از همه بهتر اینکه من خودم با این محصول بیشتر حال میکنم بالاخص Wmware Workstation
    البته همنطور که دوستم گفت " برو Vware Esx‌کار کن" این برنامه هم خیلی قوی است برای کار کردن.

amirkhatam سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: User

تازه وارد
    نوشته
    17
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    8
    دوست عزیز بهترین حالت بستگی داره به اینکه شما کد.م پلتفرم بیشتر به درد میخوره , اول باید ببینی اصلا مجازی سازی رو برای چه چیزی میخوای , اگر میخوای در زمینه اپلیکیشن مجازی سازی انجام بدی الان XEN CITRIX تو این زمینه حرف اول رو میزنه ولی اگر میخوای در زمینه سرورهات و سرویس های کل شبکت مجازی سازی کنی اونوقت با خیال راحت میتونی بر ی به سمت ESX و خیالت راحت باشه تمامی مشکلات و پرسش هایی که داری بالاخره VMWARE براش راه حل داره , اما یه زمانی هست که شبکه شما کلا مایکروسافتی هست و از سرویس های پیشرفته مایکروسافت مثل سیستم سنتر استفاده میکنی , اونوقت هستش که برات به صرفه تر هست با Hyper-V و App-V کار بکنی .

- - - Updated - - -

VMware ESXi 5 update 1
    MS hyper-V 2012
    xen citrix هم ورژن های مختلف برای سولوشن های مختلف داره که بسته به نوعش باید ببینین آخرین ورژن چی هستش
    مثل xen server 6

ویرایش توسط eamiri : 2012-06-25 در ساعت 07:19 AM

کلمات کلیدی در جستجوها:

کار کردن با hyper v

xenserver 6 است

معرفی کامل xen citrix

wmwareکار با نرم افزار

سولوشنهاي شبكه با esx

ورژن مناسب برای xen

سیستم مناسب برای مجازی سازی

برچسب برای این موضوع