نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 1سپاس

موضوع: attach کردن avhd به ماشین مجازی در Hyper-v

نام حقيقي: نبی

خواننده
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    8

attach کردن avhd به ماشین مجازی در Hyper-v

سلام
    من یک ماشین مجازی با یک snapshot از روی آن دارم که در واقع یک vhd به همراه یک avhd برای هارد آن تولید شده است، دیشب از این فایل ها کپی گرفته شده است و نیم ساعت پیش هاست مشکل پیدا کرده و الآن نیاز است این فایل های کپی شده را به یک ماشین مجازی جدید attach کنم.

اگر فقط یک فایل vhd وجود داشت، بسیار ساده بود و در هنگام ساخت ماشین مجازی می توانستم آنرا انتخاب کرده و با موفقیت مشکل را حل کنم.

راه merge کردن دستی این دو به یک فایل را هم پیدا کرده ام، اما زمان زیادی می برد چون هر کدام 50 گیگ هستند و نمی خواهم بیشتر از این سرور down بماند.

می خواستم ببینم امکان اتصال مستقیم هر دو فایل به یک ماشین مجازی جدید وجود دارد؟ یا حتماً ابتدا باید merge شود؟

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Amir Fouladvand

عضو ویژه
    نوشته
    644
    سپاسگزاری شده
    807
    سپاسگزاری کرده
    270
    سلام
    من با هایپر کار نکردم ولی با توجه به اینکه اصولا باید snapshot ها همه مثل هم کار کنن، شما باید آخرین فایل رو بر اساس تاریخ ایجاد یا تغییر Attach کنید و البته باید همه اون ها کنار هم باشن.

نام حقيقي: نبی

خواننده
    نوشته
    24
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    8

راه حل پیدا شد!

برای دوستانی که به این مشکل برخورد کنند، باید عرض کنم که:

• مشکل Hyper-V در اینجا است که اگر snapshot یک ماشین مجازی را حذف کنید، فایل های تولید شده (یک vhd و چند avhd) تا زمانیکه ماشین مجازی خاموش نشده باشد، با هم merge نمی شوند. در vmware به محض حذف یک snapshot ، فرآیند merge کردن آنها شروع می شود و به نظر من این یکی دیگر از برتری های vmware نسبت به hyper-v است.

• هایپر وی یک vhd را بعنوان هارد یک ماشین مجازی جدید قبول می کند. پس اگر از vhd و avhd های ماشین های مجازی کپی داشته باشید، می توان آنها را دوباره بر روی یک هاست دیگر در شرایطی مثل مورد من اجرا کرد.

• اگر snapshot گرفته باشید، باید آنها را merge کنید. برای این کار در Hyper-V بصورت ذیل عمل می کنیم:
      • ابتدا همه فایل ها را در فولدر ماشین مجازی جدید بر روی یک هاست جدید کپی می کنیم.
      • فایل vhd اولیه (که اولین فایل در زنجیره snapshot ها است) را به ماشین مجازی جدید attach می کنیم.
      • حال ماشین مجازی جدید را انتخاب کرده و از منوی سمت راست، گزینه Edit Disk را می زنیم. و در wizard مربوط به آن، جدیدترین فایل sanpshot که پسوند avhd دارد را انتخاب می کنیم. در قسمت بعدی اگر hyper-v فایل parent مربوط به snapshot انتخاب شده را پیدا نکند، از شما می پرسد و کافیست snapshot قبلی (و یا اگر فقط یک snapshot وجود دارد؛ vhd موجود) را انتخاب کنیم، در ادامه گزینه Merge را می زنیم تا دو فایل را با هم merge نماید.
      • بر اساس میزان حجم فایل ها، این کار ممکن است تا ساعت ها طول بکشد!
      • اگر چند snapshot گرفته اید و در واقع چند avhd وجود دارد، روال شبیه به بالا است، فقط در ابتدا باید در یک حلقه به ترتیب avhd ها را از تازه ترین به قدیمی ترین و در نهایت با vhd اولیه merge کنید.

• ماشین مجازی جدید را روشن کرده و تنظیمات شبکه را روی آن انجام دهید...

VMwares سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

درباره فایل های avhd و vhd

کپی کردن فایل در hyper v

کپی کردن فایل در hyper-v

attach کردن vhd

vhd hyper-v

ماشین مجازی VHD

کپی کردن یک ماشین مجازی در هایپر ویhypr-v

کپی فایل در هایپر وی

نحوه vhd در هایپر وی

وصل کردن ماشین های مجازی در هایپر وی