نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط aryagohar
  • 1 توسط aryagohar
  • 1 توسط mgholami
  • 1 توسط smreza_r
  • 1 توسط ghazizadeh

موضوع: مواد لازم برای ایجاد یک بستر Voip

نام حقيقي: Majid Nasiri Nejad

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4

مواد لازم برای ایجاد یک بستر Voip

با سلام خدمت همه دوستان و کارشناسان،

در حال حاضر ساکن خارج از ایران هستم، اما تمایل دارم با دوستانم در ایران ارتباط بیشتری داشته باشم.
    امکان استفاده از کارت های تلفن اینترنتی مقدور هست اما از طرفی چون دانشجوی آی تی هستم ترجیح میدم اطلاعات فنی خودم رو هم با کار عملی بالا ببرم. در حال حاضر مایل به راه اندازی سیستمی با شرایط زیر هستم.
    ممنون میشم دوستان مواد لازم رو بگن تا تهیه کنم و روش کارکنم، انشاء الله نتایج کار رو در همین انجمن با دوستان به اشتراک میگذارم:

1- در حال حاضر در مبداء یک سرور ویندوز 2008 ،خط اینترنت پر سرعت بدون آی پی اختصاصی و GSM مودم بر قرار هست.
    2- در مقصد (ایران) نیز یک سرور ویندوز 2008 و خط اینترنت پر سرعت بدون آی پی اختصاصی و مودم اکسترنال معمولی بر قرار هست.

هدف: تماس از طریق موبایل خودم، با GSM مودم اتاق کارم، بعد گرفتن شماره دلخواه در تهران (ثابت و موبایل) و برقراری ارتباط.

دوستان در نظر داشته باشید، مورد سوالم کانفیگ تجهیزات و یا نرم افزار نیست. فعلا فقط بفرمایید چه تجهیزات و نرم افزارهای دیگه ای لازم دارم...
    (امکان تغییر سیستم عامل سرورها در هر دو طرف نیز هست، اما ترجیحا همین ویندوز باشه راحت ترم)

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    با این ارتباطی که شما داری دعا کن مسنجر کانکت بشه با بتونی چت کنی. مومن آخه کی با Dial up رستگار شده که دومیش شما باشی. برو دنبال راه درستش.

سر نخ : فقط می تونی GRE برای ت-----و . نل زدن استفاده کنی. الباقی signature شون به رحمت سیستم فایروال زیرساخت رفته

خوب شد گفتی دانشجو هستی پس چرا جستجو نمی کنی. خارج از ایران هم که هستی پس انگلیسی خوبه. برو دنبالش اگه جویای دانشی. بعد بیا اینجا نتایج رو بگو ما هم بسیار دعات می کنیم.

mgholami سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام استاد،
    من کجا گفتم ارتباطم با اینترنت Dial Up هستش؟
    گفتم سرورها با اینترنت پرسرعت ( خارج از ایران 5، داخل ایران 1 مگابیت) متصل هستند... اما GSM مودم این وسط قراره جای خط تلفن ثابت رو بازی کنه که شاید نیازی به کارت FXO نباشه... شاید منظورم رو بد رسوندم... (البته الان هم نمیدونم منظورم رو خوب رسوندم یا نه!!!)
    یه سیستمی شبیه همین سیستم های کارت های تلفنی برای خارج از کشور بدون سیستم اکانتینگ

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    یه توضیح کوچیکتر،
    این کشوری که من هستم گرفتن خط تلفن ثابت از مخابرات خیلی دردسر داره و هزینه اش هم خیلی بالاست... برا همین من میخواهم یه سیم کارت بندازم تو مودم جس اس ام، و بهش زنگ بزنم، حالا این وسط سرور به همراه نرم افزار مربوطه، اطلاعات مودم جی اس ام رو هدایت کنه به سرور ایران... سرور ایران که به اینترنت پرسرع متصل هستش، اما برای اینکه به خط شهری وصل بشه فکر کنم کارت FXO میخواهدش، که چون فعلا اون طرف این سخت افزار رو ندارم، اگر بشه میخواهم از یه مودم معمولی استفاده کنم... یعنی سرور ایران + نرم افزار مربوطه به مودم معمولی فرمان بده که شماره فلان جا رو بگیر و دیتا رو به نرم افزار منتقل کن... بعد نرم افزار ارتباط من و طرف مقابلم رو برقرار کنه...
    نمی دونم توضیح کافی هست یا نه... اگه لازم بود یه دیاگرام هم بکشم بفرستم...
    ضمنا دوست عزیز زبان انگلیسی ام هم بد نیست، از منابع دیگه هم استفاده می کنم... اما همیشه ترجیح میدم اول به زبان فارسی سرچ کنم اگه نتیجه ای نداشت یا مورد پسند نبود برم سراغ منابع خارجی... البته پرشین نتورک رو از چندسال پیش میشناختم برا همین مزاحم شما شدم. اگر جویای دانش نبودم که همون یه کارت تلفن میخریدم زنگ میزدم ارزونتر هم میشد ... حتمن نتایج کار رو اینجا خواهم نوشت.
    یا حق

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    عزیزم سوراخ دعا رو گم نکن. هیچ وقت ترجیح نده فارسی جستجو کنی که صد البته گمراه می شی.
    من بهت سرنخ برای ارتباط دادن دو تا سیستم بهت دادم. الباقی با خودت.. یک مطلب دیگه باید حداقل یه طرف Public IP داشته باشی.

MaNasiri سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    چشم من میرم ... اما حداقل تجهیزات (مواد) مورد نیاز رو (که مورد سوال تاپیک بود) می گفتید که از اینجا دست خالی نرم...
    GRE ت--ونل میشه نحوه کانفیگ احتمالا... اما من عرض کردم در سوال اول که: " دوستان در نظر داشته باشید، مورد سوالم کانفیگ تجهیزات و یا نرم افزار نیست. فعلا فقط بفرمایید چه تجهیزات و نرم افزارهای دیگه ای لازم دارم... "
    بازم از بابت "سر نخ" ممنون
    یا حق

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryagohar نمایش پست ها
    سر نخ : فقط می تونی GRE برای ت-----و . نل زدن استفاده کنی. الباقی signature شون به رحمت سیستم فایروال زیرساخت رفته
    GRE رو روی میکروتیک router os میشه ران کرد

نام حقيقي: سيدمحمدرضا رفيعي

عضو غیر فعال
    نوشته
    111
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    17
    با سلام
    دوتا مودم Tenor البته دو پورت - دو عدد مودم GSM - دوتا سيم كارت مربوط به هركشور

عضو غیر فعال شناسه تصویری ghazizadeh
    نوشته
    287
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    0
    همانطور که جناب آریاگوهر گفتن:
    ابتدا باید مشکل ip رو حل کنی و سرورهای دو طرف رو به هم متصل کنی
    بجای ویندوز سرور هم میتونب به راحتی از Astrisk استفاده کنی که يك IP-PBX مجانی هست - براحتی با پروتکل IAX سرورهای دو طرف رو به هم متصل میکنی
    البته مودم gsm باید قابلیت کارکردن با asterisk رو داشته باشه و برای طرف دوم با مودم اکسترنال به هیچ جایی نمیرسی یا باید کارت FXo بگیری يا Fxo gateway داشته باشی

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f99/t34354.html

بستر voip

dial up مودم to fxo

استفاده از مودم معمولی در استریسک

ایجاد voip بر روی GSM

voip با مودم

بستر لازم برای voip

تجهیزات لازم برای ایجاد VOIP

ایجاد یک سرور voip

ویپ با مودم معمولی