صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 82

موضوع: بهترین UPS

خواننده شناسه تصویری KgbCia
    نوشته
    658
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    81

بهترین UPS

سلام
    دوستانی که از UPS استفاده می کنند لطفا راهنمایی کنند که چه UPSی الان بهتره . تا الان من به این نتیجه رسیدم که هژیر صنعت و فاراتل بهترن. دوستانی که از این دو مارک یا مارکهای دیگه استفاده کرده اند آیا اینها را تایید می کنید یا مارک دیگری را پیشنهاد می کنید؟

sara372 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    من سه سال هست دارم با فارتل کار میکنم خیلی عالیه . گارانتی هم توپ .

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    658
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    81
    من می خوام برا 4 تا کامپیوتر 3 ساعت برق داشته باشم. شما چه مدلی رو پیشنهاد می کنین؟

نام حقيقي: حسن غریب زاده

عضو عادی شناسه تصویری OPAC
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    2

Icon3

سلام
    دوست عزیز اول مشخص کن ایرانی می خواین بخرین یا مونتاژ ایران یا خارجی
    دوم هر دو تا مارکی که اسم بردین نمونه های مختلفی دارن از قبیل
    سینوسی آن لاین
    سینوسی offline
    شبه سینوسی

در ضمن هر کدام از این نمونه ها در توانهای مختلفی ساخته می شود.
    شما باید این مطلب رو بدونین که ups نمی تونه کار سازمان برق و یا یه ژنراتور برق رو بر عهده بگیره بلکه وظیفه ups محافظت از اطلاعات ارزشمند و یا حفاظت از سیستمهای ارزشمند شماست در برابر آسیبهای احتمالی..

محاسبه ما بر اساس یک کامپیوتر p4 با مانیتور 15 inch بدون رایتر و اسپیکر هستش و بدون ملحقات اضافی
    اگر 4 دستگاه کامپیوتر رو می خواهید به یکدستگاه ups وصل کنید می بایست از یکدستگاه ups 2kva استفاده کنید.
    بهتر است بدانید که اگر کسی می گوید این ups مثلا 2 کیلو ولت آمپر توان دارد می بایت این عدد را ضریب قدرت یا power factor ضرب کنید که معمولا این ضریب در بروشور ups قید شده است .
    2kva * 65% =1300w پس مشاهده می کنید که این ups با توان نامی 2kva فقط 1300 وات توان دارد.
    برای هر دستگاه کامپیوتر عدد 400 وات را در نظر داشته باشید.
    حال میرسیم به باطری توصیه اکید من استفاده از باطری سیلد اسید است که در همین فروم در مورد آن توضیح داده ام.
    اگر می خواهید به زمان 3 ساعت در صورت قطع برق دست پیدا کنید.می بایست از 4 عدد باطری 65 امپر ساعت استفاده کنید البته برای اینکار می بایست ups شما 48 v باشد .
    نکته که بهتر است دوستان رعایت کنند در هنگام قطع برق خاموش کردن مانیتور است زیرا با این کار صرفه جوئی زیادی در استفاده از باطری به عمل می آید.
    من خواهش می کنم از دوستان که اگر با یک مارک و یک مدل از آن مارک کار کردن اون رو توصیه نکنن مخصوصا کالای ایرانی مانند ups رو من خودم به مدت سه سال تقریبا تمام ups های مورد استفاده در کشور رو هم تک فاز وهم سه فاز رو تست کردم و می تونم نقاط ضعف هر ups ای رو بگم و یا نقاط قوت اون رو پس اگر شما از ups که دارید راضی هستین دلیل بر بی عیب و نقص بودن او کالا نیست .

سوالی بود در خدمتم..قبلا نیز به این سوالات پاسخ داده شده.
    .

ویرایش توسط OPAC : 2005-04-27 در ساعت 11:17 PM
    Naderpour سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال شناسه تصویری ghazizadeh
    نوشته
    287
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقای غریب زاده
    ممنون از توضیحات مفیدتون
    شما با این تجربه ای که دارید ممنون میشم نظر شما رو بدونم
    اینکه چه مارکی با چه مشخصاتی پیشنهاد میکنید

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    آُقا ما هم بگیم.

مایه تیله تو دست بال هست غیر از APC یا FPILLER نگیر. به طور کل ایرانی ها همیشه یه جاییشون می لنگه.

من هم تقریبا از فاراتل و هژیر و پرسو و کم سوی تقریبا با همه کار کردم . فاراتل فقط یک خوبی داره. پشتیبانی. ولی خیلی دیر جواب میدن. ولی در کل فاراتل تو ایرانی ها از بقیه بهتر بوده. ولی قیمتش بالاتره. مخصوصا که فقط رک باطری خودش به یو پی اس هاش می خوره.

نوشته
    658
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    81
    میشه بفرمایید فرق بین سینوسی آن لاین - سینوسی آفلاین و شبه سینوسی چیه؟

نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    2
    قرار بود اینجا فقط بحث یادگیری و یاد دهی باشه و اگر بنابر تبلیغ باشه بخش بازارچه بهتر است برای معرفی یک کالا و قیمت بنابر این بحث من فعلا مقایسه و مشخصات حد اقل یک ups هستش نه حد اکثری
    1- اینکه جناب قاضی زاده پرسیدن چه مارکی بهتر است با چه مشخصاتی باید حساسیت کار را معین کنیدوتعداد و پراکندگی تجهیزات و توان مصرفی هر یک و اینکه ایا مایلید ups را به صورت متمرکز در سایت داشته باشید یا پراکنده که هر کدام از این دو شیوه توزیع معایب و محاسنی دارند.
    اهمیت اطلاعات ویا تجهیزات اصلی ترین عامل انتخاب ups است.
    مثلا اگر شما 1 سیستم دارید که روی اون یه winxp نصب هستش و فقط word استفاد می کنید در صورت قطع برق فقط چند صفحه تایپ شده از بین می رود که در این صورت من توصیه می کنم از یک ups sm line interactive یا شبه سینوسی استفاده کنید.که قیمتی در حدود 100.000 تا 140.000 تومان دارد البته 1000w اما اگر سروری دارید که مثلا isa , یا squid بر روی آن نصب شده است من توصیه می کنم از ups online استفاده کنید.امیدوارم تونسته باشم حساسیت موضوع رو تا حدودی مشخص کنم
    من از اقا رضا تعجب می کنم که چطور به این موضوع دقت ندارن که ups روتر نیست مثلا این جمله یعنی چی (پشتیبانی خوب ولی دیر جواب می دن ) کی ما رو مجبور می کنه به همه مو ضو عات تخصص پیدا کنیم.
    و اما فرق بین سینوسی online و off line اول باید بگم شکل موج برق شهر به صورت سینوسی هستش .

اگر ups online باشه در ابتدا برق شهر یا ورودی رو از AC به DC تبدیل می کنه وسپس برق DC رو به AC تبدیل می کنه و در این فرایند کاملا خروجی از ورودی ایزوله می باشد و این بهترین حالت یک ups هستش.اما اینورتر همیشه در مدار قرار دارد و عملیات تبدیل را انجام می دهد.در این مدل ها زمان سوئیچ کردن بین وضعیت استفاده از باتری (back up mode ) و استفاده از برق شهر (normal mode ) صفر ms می باشد.
    اما در مدل offline اینورتر یا مبدل فقط زمانی به کار می افتد که برق ورودی قطع و یا از محدوده معین خارج شده باشدبه عبارتی دیگر ups برق شهر را در زمان اتصال به خروجی baypass می کند وفقط عملیات استابیلایزر را انجام می دهد.و زمان انتقال معمولا بین 1 تا 3 میلی ثانیه می باشد.
    نکته زمان کمتر از MS4 سیستمهای کامپیوتری متوجه قطع برق نمی شوند.
    واما شبه سینوسی این شکل موج در ups های شبه سینوسی در زمان قطع برق ایجاد می شود و شکل موج DC به صورت پله ای می باشد که UPS سعی می کند شکل موج برق شهر را شبیه سازی نما ید.
    اگر سوالی بود در خدمتیم......

ویرایش توسط OPAC : 2005-04-28 در ساعت 01:47 PM

نوشته
    658
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    81
    ممنون از راهنمایی خوبتون
    پس برا سرورهایی مثل آیزا و RAS و روترها سینوسی Online بهتره . درسته؟

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    منظورم از اینکه بهتره اینه که حداقل جواب می دن. ولی بقیه فی امان الله. چون کسی که برای شهرستان می گیره اگه دستگاه خراب بشه اون موقع است که می فهمی معنی پشتیبانی چیه...

در مورد تبلیغات من یک جای دیگه هم عرض کردم. نه این کارخونش ماله منه و نه اینکه از طرف اونها کمک میشم. فقط گفتم می خوام دوستان سریعتر جوابشون رو بگیرن.

در ضمن وقتی از سینوسی یا شبه سیسنوسی و Offline و online بحث میشه بهتره مهمترین پارامتر رو هم داخل کنیم که نقش اصلی رو تو انتخاب حتی می تونه داشته باشه و اون تفاوت قیمت هاست. به این صورت که قیمت یک یو پی اس آنلاین 2 برابر نمونه آفلاینش هست.

ORiNOCO سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    من با فاراتل و هژیر کار کردم
    فاراتل بد نیست اما شرکتی که شیراز پشتیبانی و گارانتی فاراتل رو داره درست کار نمی کنه
    هژیر خیلی 3.5 کیلو با پورت داششتیم یک زمانی خیلی الی جواب میداد
    خراب هم نشد که ببینیم وضعیت ساپورتشون چطوره

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری AzzA
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    نقل قول نوشته اصلی توسط kima
    من با فاراتل و هژیر کار کردم
    فاراتل بد نیست اما شرکتی که شیراز پشتیبانی و گارانتی فاراتل رو داره درست کار نمی کنه
    هژیر خیلی 3.5 کیلو با پورت داششتیم یک زمانی خیلی الی جواب میداد
    خراب هم نشد که ببینیم وضعیت ساپورتشون چطوره
    خب هژیر از همه بهتره ، البته بین تولیدات داخلی...
    من خودم از فاراتل دارم استفاده می کنم ولی بعد از 3 سال باطریش دیگه جواب نمی ده و از طرف دیگه هژیر رو هم به صورت عامل فروش دارم باهاشون کار می کنم و هم خودم راضیم و هم مشتری هام ، فقط یک مورد اشکال داشتم که اونم با راهنمائی خودشون دستگاه رو در محل تعمیر کردیم و خیلی سریع مشکل حل شد...

نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    2
    خب هژیر از همه بهتره ، البته بین تولیدات داخلی...
    من خودم از فاراتل دارم استفاده می کنم ولی بعد از 3 سال باطریش دیگه جواب نمی ده و از طرف دیگه هژیر رو هم به صورت عامل فروش دارم باهاشون کار می کنم و هم خودم راضیم و هم مشتری هام ، فقط یک مورد اشکال داشتم که اونم با راهنمائی خودشون دستگاه رو در محل تعمیر کردیم و خیلی سریع مشکل حل شد...
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    من از جناب صباغ زاده تعجب می کنم که اینطور با قاطعیت از تولیدی دفاع می کنن که حتی خود ایشون ازش استفاده نمی کنن..
    البته اینجا مانند یه فروشنده ناشی عمل کردن
    از این پس هر دوستی در مورد ups به این جدیت تبلیغ و دفاع کرد بنده خودم رو موظف می دونم نقاط ضعف اون usp رو توضیح بدم ...

و اما هژیر صنعت البته دوست عزیزم چون مدل رو قید نکرد ه است پس بنابر این راجع به کلیه ups های این شرکت می نویسم .

1= شرکت مذکور باداشتن حدود 30 نفر پرسنل اعم از مالی .اداری .بازرگانی وفروش و تولید حدود 1000 دستگاه ups در سال طبیعتا نمی تواند پاسخگوی تولیدات خود باشد ( این عدد رو با 400 نفر پرسنل شرکت فاراتل مقایسه کنید)
    2- این شرکت فاقد توانائی تولید جعبه های ups و کابینت باطری است و انرا از تولید کنندگان دیگر خریداری می کند.
    3- این شرکت باطری های مورد نیاز خویش را خود وارد کشور نمی کند پس بنابر این نمی تواند تشخیص بدهد که چه مدت از تولیداین محصول می گذرد(لازم به ذکر است چنانچه بیش از 7 ماه از تولید باطری بگذرد ولی باطری شارژ ودشارژ نگردد دیگر قادر به کار طبیعی خود نخواهد بود)

4- این شرکت در هیچ استانی ویا شهرستانی نمایندگی خدمات پس از فروش ندارد (نماینده دوره دیده ودارای قطعات کافی ولازم و دفترچه های مورد نیاز سرویس کار)وزمان تعمیرات با احتساب هزینه ارسال به تهران می تواند به بیش از 10 روز بینجامد که در شبکه یک فاجعه تلقی می گردد.
    5-محصولات این شرکت فاقد توانائی coold start می باشد یعنی چنانچه باطری شما شارژ نباشد ابتدا به ساکن روشن نمی شود و قادر به شارژ آن نمی باشد.

من از جناب صباغ زاده می خوام که بفرمایند تولیدات هژیر صنعت کدام یک از استانداردهای EN-FCC-IEC را اخذ نموده است .ویا کدام مصرف کننده عمده کشور ما تاکنون در یک مرحله بیش از 1000 دستگاه UPS هژیر صنعت را خریداری نموده است.

با تشکر موفق باشید.

ویرایش توسط OPAC : 2005-05-03 در ساعت 11:21 PM

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری AzzA
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    5
    با تشکر از توجه شما

اولا" اینکه من خودم کاربر مدل خاصیش نبودم ولی هر مدلی که به مشتریم دادم کاملا" راضی بوده در ثانی فقط یک مورد به مشکل برخورد که خیلی سریع با پیگیری خودشون و توسط خودمون در محل تعمیر شد. ( شاید اشکالی که واسه این مورد پیش اومده بود خیلی پیش پا افتاده بوده.)
    از طرف دیگه من خودم به عنوان نماینده هژیر در سبزوار و همچنین عامل فروش در مشهد و تهران دارم باهاشون کار میکنم و همیشه هم هزینه ارسال و سرویس با خودشونه ( شاید جای دیگه باشه که بهتر از اینا سرویس بده ولی با توجه به قیمت و کیفیت و خدماتشون فکر میکنم از بهترین انتخابها باشه.)
    در ضمن اطلاعات بیشتر رو میشه از سایتشون دید: hajirsanat.com و همینطور اگه فکر میکنید راجع به خودشون خیلی زیادی حرف زدند تو صفحه hajirsanat.com/aboutus.htm میتونید ازشون شاکی بشید...

در ضمن دلیل اینکه خودم فاراتل دارم اینه که من اینجا رو به صورت فعال با تجهیزات و سابقش گرفتم و از قبل فاراتل داشت ولی از باطریش اصلا" راضی نیستم
    درمورد شارژ باطری هژیر هم فکر میکنم معمولا" یوپی اس رو به عنوان پشتیبان میگذاریم ، نه به عنوان تامین کننده که حتما" نیاز به شارژ اولیه داشته باشه.

ویرایش توسط AzzA : 2005-05-04 در ساعت 04:01 PM

عضو عادی شناسه تصویری kima
    نوشته
    2,810
    سپاسگزاری شده
    764
    سپاسگزاری کرده
    85
    با اینکه تمام حرفهای آقای غریب زاده رو قبول دارم اما اگر کسی ازم بپورسه چی بگیرم میگم هژیر
    اکثر بانک های صادرات دارن از هژیر صنعت استفاده می کنن
    حالا شاید این بالایی مهم نباشه اما فاراتل با اون 400 پرسنلش نتونستن کاری انجام بن که هژیر نتونسته باشه
    در ضمینه ساپورت و کیفیت که هژیر به نظر من جلو تره
    امروز با یکی از دوستان صحبت می کردم از این رک مونت های فاراتل داشت و همش ازش مینالید که مفتش گرونه

صفحه 1 از 6 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

بهترین ups

بهترین مارک upsبهترین یو پی اسبهترين UPSبهترین نوع upsups بهترینبهترين مارك upsانواع مارک upsups هژیر صنعت بهترین برند upsبهترین مارک یو پی استفاوت بین UPSups Onlineتفاوت های upsتفاوت onlineوofflineتفاوت ups 1یو پی اس هرکولسبهترین یوپی اسups onlineوups offlineتفاوت بین upsهای onlineوofflineانواع برند UPSيو پي اس هركولسبهترين نوع upsبهترين برند ups

برچسب برای این موضوع