نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 4سپاس
  • 1 توسط yavar
  • 1 توسط jeosn_park
  • 1 توسط undocumented
  • 1 توسط mohsenhvac

موضوع: مادر بورد پیشنهادی برای کیس سرور

نام حقيقي: احمد فقیه

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115

مادر بورد پیشنهادی برای کیس سرور

با سلام
    ما به جهاتی فعلا قادر به تهیه سرور و رک و ... نیستیم و از یه کیس به عنوان سرور استفاده می کنیم، کارهایی که این سرور انجام می ده اینها هستند:
    1. اشتراک فایل توسط 4 هارد دیسک hdd که فایلها هم نسبتا حجیم هستند و در اکثر مواقع سیستم در حال خواندن و نوشتن اطلاعات هست
    2. توزیع اینترنت توسط کریو کنترل
    3. دامین کنترلر هم هست
    4. یه ویندوز مجازی هم روی هایپر وی برای دانلودها و بعضی کارهای دم دستی

مدل فعالی مادربورد asus b75m-a هست و چون هنوز تعداد هارد دیسکها رو به چهار نرسوندم و احتمالا توی بحث اشتراک گذاری یه کم کارش سنگینتر بشه و کلاینتهای بیشتری تحت دامین بیان، با این حال به نظرتون می تونم با این مادر بورد ادامه بدم یا اینکه ارتقا بدم و چیز دیگری تهیه کنم، پیشنهادتون درباره مدل ماردبورد چیه
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    Server Board INTEL
    Mother Board INTEL

ahadto سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    Server Board INTEL
    Mother Board INTEL
    این سرور بوردرها فقط روی سرورهایی که توی رک قرار می گیرن سوار میشن یا میشه روی کیس معمولی هم ازشون استفاده کرد؟
    یعنی ما فعلا یه مادر بورد خوب بگیریم برای کیس عادی و بعدا توی سرورهای hp که توی رک سوار میشن ازش استفاده کنیم، امکانش هست؟

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115
    دوستان میشه راهنمایی کنند که من الآن چیکار کنم دقیقا، آیا با همین مادربورد میتونم ادامه بدم یا اینکه از این سرور بوردرها باید تهیه کنم و آیا روی کیس معمولی جواب میدن، تشکر

نام حقيقي: ا.م

عضو عادی شناسه تصویری jeosn_park
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    28
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahadto نمایش پست ها
    این سرور بوردرها فقط روی سرورهایی که توی رک قرار می گیرن سوار میشن یا میشه روی کیس معمولی هم ازشون استفاده کرد؟
    یعنی ما فعلا یه مادر بورد خوب بگیریم برای کیس عادی و بعدا توی سرورهای hp که توی رک سوار میشن ازش استفاده کنیم، امکانش هست؟
    برای کیس های معمولی مادر برد گیگابایت هست
    Server Motherboard

نام حقيقي: مهدی جوادی

خواننده شناسه تصویری undocumented
    نوشته
    320
    سپاسگزاری شده
    136
    سپاسگزاری کرده
    23
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahadto نمایش پست ها
    با این حال به نظرتون می تونم با این مادر بورد ادامه بدم یا اینکه ارتقا بدم و چیز دیگری تهیه کنم، پیشنهادتون درباره مدل ماردبورد چیه
    خودتون هم میتونید یه بررسی کنید با توجه به شرایط فعلی که داره کارآیی فعلی سیستم چطور هستش
    اگر load بالایی داره و در مورد سرویسها با تاخیر جوابی ارسال میکنه که ارتقا بدید یا جایگزین کنید

این مادربرد قابلیت ارتقا
    ram تا 16 گیگ
    هارد هم 5 تا SataII و یک SataIII
    رو داره

اگر از ظرفیت دستگاه به خوبی استفاده کنی و درست سیستم رو کانفیگ کنی با توجه به کاری که دارید به مشکلی برنمیخوری

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115
    نقل قول نوشته اصلی توسط undocumented نمایش پست ها
    خودتون هم میتونید یه بررسی کنید با توجه به شرایط فعلی که داره کارآیی فعلی سیستم چطور هستش
    اگر load بالایی داره و در مورد سرویسها با تاخیر جوابی ارسال میکنه که ارتقا بدید یا جایگزین کنید

این مادربرد قابلیت ارتقا
    ram تا 16 گیگ
    هارد هم 5 تا SataII و یک SataIII
    رو داره

اگر از ظرفیت دستگاه به خوبی استفاده کنی و درست سیستم رو کانفیگ کنی با توجه به کاری که دارید به مشکلی برنمیخوری
    اگر ما پاور قوی داشته باشیم و تهویه کیسمون هم خوب باشه، مشکی نداریم باهاش؟ یعنی اینطور نشه که بعد از چند ماه به خاطر فعالیت زیاد منفجر بشه ، کشش کار سرور رو داره؟

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    اگر ما پاور قوی داشته باشیم و تهویه کیسمون هم خوب باشه، مشکی نداریم باهاش؟ یعنی اینطور نشه که بعد از چند ماه به خاطر فعالیت زیاد منفجر بشه ، کشش کار سرور رو داره؟
    دوست عزیز مادربرد شما برای کاربری دسکتاپ طراحی شده پس ازش انتظار معجزه نداشته باشید . شما با این کارت برای خودت مسئولیت الکی درست کردی!
    دو فردای دیگه یهو از کار افتاد و مشکلی پیش اومد یعقه شما رو می گیرند. من جای شما بودم یه سرور از برندهای اچ پی یا دل یا اگر تمایل به هزینه زیاد ندارند یه مادربرد سوپر میکرو بهشون پیشنهاد میدادم و تبعات کار رو هم به کارفرما می گفتم و با مسئولیت اونها کار رو پیش می بردم.

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    دوست عزیز مادربرد شما برای کاربری دسکتاپ طراحی شده پس ازش انتظار معجزه نداشته باشید . شما با این کارت برای خودت مسئولیت الکی درست کردی!
    دو فردای دیگه یهو از کار افتاد و مشکلی پیش اومد یعقه شما رو می گیرند. من جای شما بودم یه سرور از برندهای اچ پی یا دل یا اگر تمایل به هزینه زیاد ندارند یه مادربرد سوپر میکرو بهشون پیشنهاد میدادم و تبعات کار رو هم به کارفرما می گفتم و با مسئولیت اونها کار رو پیش می بردم.
    با تشکر از راهنمایی شما، فقط یه سوال اینکه مادربوردهای سوپر میکرو (اونجور که من فهمدیم توی کیسهای دسکتاپ میشه ازشون استفاده کرد) قیمتشون توی چه رنجی هست؟ میشه چند تا مدل معرفی کنید، با تشکر

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    معمولا بردهای تک سوکت(پشتیبانی از یک سی پی یو) و با پشتیبانی از سی پی یو های اینتل e1200 جز ارزونترینها در اکثر برندها هستن حالا چه سوپر میکرو یا دل یا اچ پی . مدل دقیقی نمی تونم بگم باید بگردی تو بازار ببینی چی می تونی پیدا کنی. قیمت دقیق ندارم متاسفانه
    این مدل سوپر میکر مدل ارزونی هست X9SCM-IIF

- - - ادامه - - -

http://www.supermicro.com/products/motherboard/xeon/c202_c204/x9scm-iif.cfm

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115
    یه سوال دیگه داشتم اینکه اصلا لزومی داره ما بیاییم رک و سرورهای گرون قیمت تهیه کنیم، اگه مثلا یه مادربورد سرور بخریم و یه کیس با تهویه خوب و مشخصات همین سیستم رو ارتقا بدیم و همه ماشینهامون رو به صورت مجازی روی همین نصب کنیم بهتر نیست؟ چه لزومی برای تهیه رک و سرورهای مخصوص اون هست؟

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    در هر کاری رابطه مستقیم بین پول و آش وجود داره!!!!
    شما چرا تو خونتون وسایل تزئینی چینی و کریستال رو در داخل بوفه یا بخش تزئینی یا در داخل یه جایی با محافظت قرار میدی . برای تجهیزات شبکه و سرورهاتون هم این صدق میکنه.
    شما میتونی بجای استفاده از رک و کیس رکمونت از تاور استفاده کنی مشکلی هم نیست.

عضو عادی
    نوشته
    205
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    115
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenhvac نمایش پست ها
    در هر کاری رابطه مستقیم بین پول و آش وجود داره!!!!
    شما چرا تو خونتون وسایل تزئینی چینی و کریستال رو در داخل بوفه یا بخش تزئینی یا در داخل یه جایی با محافظت قرار میدی . برای تجهیزات شبکه و سرورهاتون هم این صدق میکنه.
    شما میتونی بجای استفاده از رک و کیس رکمونت از تاور استفاده کنی مشکلی هم نیست.
    من تجربه زیادی در این زمینه ندارم، شما چیو پیشنهاد می کنید، مثلا ما اصلا یه رک که جا می گیره و گرون هست بخریم و چند سرور هم تهیه کنیم و یه وقت هست به همین حالتی که گفتم ادامه می دیم ولی خب کیس قوی و قدرتمندی باشه
    واقعا به غیر از بحث اینکه حالا اون یکی خوشکلتر هست و خب برای پروژه های خیلی بزرگ (که اصلا ربطی به کار ما نداره) مناسبتر هستند فرقی به حال ما دارن؟ مخصوصا اینکه جاگیرتر هستد و تهویه اونها هم سخت تره
    کل چیزی که ما می خواهیم، دامین کنترلر و اشتراک فایل (فایلهای نسبتا حجیم هستند) و کریو کنترل، تعداد یوزرها هم فعلا حدود هشت نه تا سیستم ثابت و چهل پنجاه تا خارج از دامین (لپ تاپهای شخصی) هست که بالاتر میره و در آینده احتمالا لینک سرور
    اصولا از حیث مالی هم خیلی میلی به هزینه زیاد ندارن، مگر اینکه واقعا ارزشش زیاد باشه، تشکر فراوان

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    خب شما اگه یه رک بذاری و سرورها و سوئیچ ها مودمها و ... بذاری توش کارت تر و تمیز تر و منسجم تر میشه و خیالت راحته که درش قفل میشه و به کابل کشی و .... کسی دسترسی نداره که خدای نکرده انگولکشون کنه و ایجاد دردسر کنه برات.(چندین مورد داشتم که میگم - بعضی از کارمند ها ی فضول دره رک رو که باز بوده کابلها رو جابجا میکردن و .... )
    فایلهای نسبتا حجیم هستن
    مشکل شما این فایلهای حجیم هستن و گرنه اون تعداد کاربر با یه اینترنت مثلا 8 مگابیت کلا یه روتربرد 750 نه 450g ! با یه پی سی متوسط کارتون رو راه مینداخت.
    من جای شما بودم یه سرور دل به میگرفتم با یه رک 32 یا 42 یونیت همه چی رو میریختم توش و یه قفل کارتی خیال خودم رو راحت میکردم.
    بعد میموندم روبروی رک و به چراغهایی که تند و تند چشمک میزنن به ادم نگاه می کردم

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما متاسفانه دانشتون در این موارد کمه برادر من شما چرا گیر دادی به پاور و مخصوصا تهویه فک کنم از نظر شما اگه تهویه خوب باشه دیگه همه چی عالیه
    نه برادر من اینج.ری که شما میگی نیست
    اینو در نظر داشته باش اگه مادربوردت سوخت چقد معطل میشی و ضرر میبینین یا به هر دلیل سیستم از کار بیوفته
    شما به جای رک که خیلی از تظر شما جا میگیره از سرورهای ام ال استفاده کن که نیاز به رک نداشته باشه ( فقط تورو خدا اگه آشنایی با ام ال نداری سرچ کن نیایی بپرسی ام ال چیه) یه آی بی ام 3250 قیمتش حدود 4 تومنه که کارتو به خوبی راه میندازه در مورد مادر بورد و کاری که میخواهی بکشی هم مث این میمونه بگی من توی پراید وانت 1 تن بار میزنم 1 تن که دیگه چیزی نیست بابا میبره اما بعد چند بار بارگیری ببین ماشینت به چه روزی میوفته
    به جای مادربورد از سرور بورد استفاده کن واسه یوزرهای اینترنت هم از میکروتیک 450G

- - - ادامه - - -

من یه ویپ سرور با الستیکس و 8 تا یوزر راه انداختم براش یه سرور گرفتم 3.5 اونوقت شما با این فایل های حجیم میخوایی یه سیستم ببندی که این روزا بچه باهاش بازی نمیکنه

کلمات کلیدی در جستجوها:

مادر بورد پیشنهادی

مادربردسوپرمیکرو

مدل پیشنهادی سرور

مادر بورد خوب جهت سرور

چرا ویندوز سرور 2003 با مادربورد asus b75m-a کار نمی کند

کیس با مادربرد سرور

مادربورد جهت سرور

کیس سرور مادر

برچسب برای این موضوع